Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet a kalauztól jegyet venni? fórum

Lehet a kalauztól jegyet venni? (tudásbázis kérdés)


16. beusmama59 (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2011. jan. 11. 07:00
Mert hova utazol kicsikém? én nagyon várlak.
15. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - Petka)
2011. jan. 10. 20:59

Annál sokkal többet..., mivel jegy nélküli utasnak számít, és ilyenkor több ezer forint a pótdíj...

Vagy,ha az utas nem tudja kifizetni ilyenkor, mert nagyobb bankjegye van, és a jegyvizsgáló nem tud visszaadni, akkor van lehetőség pótdíj felszámítása mellett olyan utazásra, hogy a jegyvizsgáló utasleadási lapot ír, ami nem jelenti azt, hogy le is kell szállni, nem, nem kell leszállni, hanem majd csekken küldik ki az utasnak a magas pótdíjjal az utazási költséget...

14. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Jollymama)
2011. jan. 10. 20:55

Ha a jegyvizsgáló aludna, akkor a következő állomás forgalmi szolgálattevője nem tudná elindítani a vonatot, ahol meg nincs forgalmi szolgálattevő, ott a mozdonyvezető addig dudálna, amíg fel nem ébredne, vagy végig megy a vonaton, és jegyzőkönyvbe veszi, hogy a jegyvizsgáló aludt...


A jegyvizsgálók szeretnek ezeken a helyeken nem aludni, mert az ilyen bevételekből lesz a jutaléka... és sok kicsi sokra megy...

13. 36a26f5226 (válaszként erre: 6. - Candy1988)
2011. jan. 10. 20:53
Mezei metrónak becézik, és boci expressznek... :DD
12. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - 36a26f5226)
2011. jan. 10. 20:52
útmegszakításnál, ha olyan megállóhelyen száll le az utas, ahol nincs pénztár, sem forgalmi szolgálattevő, vagyis táblás megállóhelynek van nyilvánítva, akkor előtte a jegyvizsgálónak kell szólni, hogy szakítsa meg az utazást, és ő ezt a tényt igazoláson igazolja, és megszakítja az utazást, ilyenkor, ha az utas ezt nem tudja, jó, ha leszállás előtt érdeklődik a jegyvizsgálónál, ha szeretné megszakítani az utazását, akkor van-e lehetősége az adott helyen megtenni, és ha nem, akkor a jegyvizsgáló meg fogja tenni... Amennyiben erről az utas elfeledkezik, és a leszálló helyen, ahol megszakítja az utazást, nincs pénztári forgalom, a következő vonatra való felszállásnál már menetjegy nélküli utasnak kell tekinteni...
2011. jan. 10. 20:48

A jegyvizsgálóknak listájuk van arról, hogy az egész országban hol, melyik személypénztár mikor van nyitva, táviratot kapnak, ha valamiért nincs nyitva, váratlanul, vagy a szomszédos állomás forgalmi szolgálattevője értesíti írásban erről a tényről...


Léteznek táblás megállóhelyek, amelyek lehetnek állomások is, ahol nincs utasforgalom, vagyis nincsenek rá berendezkedve...

Ezek a tények is ott vannak a jegyvizsgáló listájában az összes megálló mellett...


Ezen esetekben a vonaton pótdíj felszámítása nélkül adnak menetjegyet az utasnak...


DE!!


Ha átszáll az utas egy elágazó állomáson, és zárva tartás alatt nem az egész útra vásárolta meg a jegyvizsgálótól a menetjegyét, akkor az átszállás után, még ha nincs is idő két vonat közt, már nem kap a következő vonaton menetjegyet pótdíj nélkül, akkor már igenis felszámítják a pótdíjat...


Vagy: az utas bárhol, akár vonaton, akár nyitvatartás alatt vásárolja meg menetjegyét a pénztárnál, és megszakítja az utazását, de ezt a tényt elfelejti leszállás után azonnal igazoltatni, és így utazik tovább, a menetjegy érvényét veszti, és menetjegy nélküli utasként kezelik...


A menetjegy mind oda, mind vissza, egy-egy ízben megszakítható, de ezzel a menetjegy érvénytartamát nem hosszabbítja meg...

2011. jan. 10. 20:15
köszi mindenkinek a segítséget. Egyébként ez le van írva valahova ,mert én kerestem ded nem találtam sehol?! Még jó hogy ti itt vagytok!
2011. jan. 10. 20:13
remélem reggel fél hatkor még álmos lesz a kalauz és inkább alszik egyet az utolsó kocsiban,csak 23 km-t utazok
2011. jan. 10. 20:05
Lehet a kalauztol jegyet venni ha nincs penztar az allomason. Viszont ha van, akkor is lehet de akkor plusz 500 forintot kell fizetni.
2011. jan. 10. 20:04
Pótdíj nélkül csak akkor, ha a felszállási állomáson nincsen jegykiadás.
2011. jan. 10. 20:03
szeretem azokat a helyeket, ahol nincs pénztár, mert a kalauz nem mindig jár :p Errefelé legalábbis már előfordult velem párszor, hogy nem vettem jegyet, mert nem volt pénztár, a kalauz meg nem jött :p Általában azokon a vonatokon fordul elő, ahol nem tud átsétálni egyik kocsiból a másikba, a piros vonaton :D
5. jollymama (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2011. jan. 10. 20:02
köszi a gyors választ,hajnalra kell ,de nem igazán szoktam vonatozni!
2011. jan. 10. 20:01
jó mert Diósdon nincs pénztár
2011. jan. 10. 20:01
Akkor igen. És akkor is, ha zárva van.
2011. jan. 10. 20:00
persze :)
2011. jan. 10. 20:00
HA nincs jegypénztár az állomáson ,lehet jegyet venni még a kaluztól a vonaton?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook