Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért csíkos a csokimikulás és a csokinyuszi talpa? fórum

Miért csíkos a csokimikulás és a csokinyuszi talpa? (tudásbázis kérdés)

1 2
50. Mira0512 (válaszként erre: 49. - Rekamer)
2011. jan. 12. 13:43

:DDD De én nem rajongok a csokiért! Neeem akarook csupacsoki életet! :DDD


De ok, gyártsunk száguldó gyártósoron csíkos csokikat! :DDD

2011. jan. 11. 14:36

akkor is lássuk be,csokimiki, csokinyuszi válság van... ha elkezdenénk gyártani hazai csokimikit,csokinyuszival, és kizárnánk az importőröket....


csokimiki,csokinyuszi,csokigolyó, csokitojás, csupacsupacsupa csoki lenne az életünk...

48. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - Mira0512)
2011. jan. 11. 13:46

:DDD

Utóbbi könnyen lehet.

Múltkor vettem szilvásgombócot, és az volt ráírva, hogy "Készült: sárgabarack, ..." Pedig szilva volt a képen is! :D

(Ez itt volt Bécsben, de a Hoferben - otthon al.di - sok mindenen van magyar felirat.)

Legutóbb már jól volt rajta.

47. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Rekamer)
2011. jan. 11. 13:43

Kontrázok:

Láttam már csokinyúlnak csomagolt csokimikit... Legalább újraönthették volna... Mert ugye én felnőtt vagyok, de ezt hogy magyarázzuk meg egy gyereknek? Bénák voltak a gyárban? Pah...

Jah, tejbevonós volt, az marha sokáig eláll, ellentétben a tejcsokival...

2011. jan. 11. 13:40

ÁÁÁÁ, az nem lehet! a nyúlnak azért nyúl alakja van, a mikulájnak, meg mukuláj. :DDD


Én úgy tudom elképzelni, hogy ahogy a figurák száguldanak a soron, rácson ralliznak, hogy ne dőljenek fel. És ehhez jön persze 2 legyet ütünk egy csapásra, még a papírt is oda lehet gyömöszölni. :DDD


Az én télapómon meg szerintem a feliratot elfelejtették átváltani, amit a csomagolásra nyomnak, ezért kapta az ülő nyuszi feliratot...:DDD

45. rekamer (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2011. jan. 11. 13:04

az eredeti témánál maradva, de mégis eltérek..


tényleg ugyanaz a sablon a csokinyúlnak és a Csokimikulásnak is? ugyanaz a csokiforma más papírral...


forradalmat!!! ez így tűrhetetlen... !!! sajátos csokifigurákat, nem csíkos talppal!!

44. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Survivor3)
2011. jan. 11. 12:35

"Továbbá ott tapad meg a csomagolás - az alufólia is."


Ebben azért lehet valami...

Mert ugye körben van elég helye a fóliának, nade alul... Középtájon ér össze a teljes kerületén lévő mennyiség, és annak kell hely. A barázdákban van valamennyi, tehát oda bele tud préselődni egy kevés, így talán van rá esély, hogy a csokifigura nem borul el - hisz nem tud Keljfeljancsizni... :D


De akkor miért nem csinálnak oda valami mélyedést inkább? Abba bele lehetne tuszikolni a főliát, és az aljára úgyis ráragasztják a matricát, tehát azon síkban állhatna...


Forradalmasítsam a csokifigura-gyártást? :DDD

43. Mira0512 (válaszként erre: 34. - Miyako Sama)
2011. jan. 11. 12:20
Azt hiszem Te túl érett vagy,ha nem érted a humort...;)
2011. jan. 11. 12:19
De nem csak az összeillesztésnél csíkos! Alapja egyébként is csíkos! Biztos rácson állogatják megszilárdulásig! :)
41. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - Miyako Sama)
2011. jan. 11. 12:03
Jajj, de komoly valaki. :)
2011. jan. 11. 10:24

A csík mentén gyengébb a szerkezete. Könnyebb eltörni. Továbbá ott tapad meg a csomagolás - az alufólia is.

Ha sima lenne az alja, akkor könnyedén kicsomagolódna a nyúl is meg a Mikulás is (kihagytátok a csoki bárányt, a krampuszt, a tojást és a csirkét a felsorolásból)

39. dominós (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2011. jan. 11. 06:59
de-deeee, pontosan erre. örülök a meglátásodnak :-D
38. rekamer (válaszként erre: 34. - Miyako Sama)
2011. jan. 11. 06:26
Ha a "felnőt, elvileg érett nők" kifejezése,számodra egyenlő a besavanyodottsággal, akkor valamit nagyon rosszul látsz. Számomra egy hosszú nap után olvasgatni, "szellemesnek szánt,de különben röhejes kommentet" igazi felüdülés. Inkább az a szánalmas, ha valaki nem érti, nem értékeli az ilyen megjegyzéseket. Szerintem ideje elkezdened magadat és az életed rendbehoznod, ha már csak abban lelsz örömet, hogy mások boldogságát, humorát leszóld pusztán azért, mert látod, hogy ők jól érzik magukat a bőrükben.
37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Mmacus)
2011. jan. 11. 00:05

:)))

Ez okés.


(Ez már mindenkinek szól: )

De mi van azokkal a csokifigurákkal, amiknek tényleg csíkos az aljuk? Én nemegy olyat láttam már, amin egyenlő széles sávokban volt hol vékonyabb, hol vastagabb a talpán a csoki.

Azonkívül, hogy "mert olyan a forma", annak mi értelme van?

Dominós, a kérdésed nem erre vonatkozott?

36. mmacus
2011. jan. 10. 22:06

Sziasztok!:)

A csokoládémasszát két fél formába öntik, kissé lehűtik (temperálják), majd összefordítják a feleket, és géppel teljes kihűlésig forgatják, mozgatják, hogy a massza egyenletesen oszoljon el a forma belsejében. A csík szerintem az összefordításkor keletkezik.

Anno nagyon szerettem nézni, ahogy csinálták:)

Még a múlt században, a szerencsi csokigyárban...

2011. jan. 10. 21:57
nekem néhány válasz kimondottan tetszett :-)))
2011. jan. 10. 21:43

Üdv!

Sajnos a kérdésre nem tudok választ adni.

Csak azt jegyezném meg, hogy elég szánalmasnak tartom, hogy felnőtt, elvileg érett nők nem tudtak egy kérdésre értelmesen reagálni.

Ha valaki nem tud válaszolni, vagy értelmetlennek tartja a kérdést, nem köteles valami szellemesnek szánt, de különben röhejes kommentet ide írni, inkább tartsa meg magának.

Igaz, nem én indítottam a fórumot, így semmi közöm hozzá, de aki írta is, nem hinném, hogy örül annak, hogy érkezett eddig kb 30 semmit mondó reakció.

33. dominós (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2011. jan. 10. 21:30
biztos nem 2 félből nyomják össze, 2 részből álló formába öntik, bolygatják, közben hűtik, megdermed, leveszik a formát... már a forma is rovátkás... a csoki sem csúszik benne. :-)))
32. c42aaaac41 (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2011. jan. 10. 21:30

pontosan ezért!


tiéd a csokinyúl!

2011. jan. 10. 21:01

nem tudom mért kell lehordani!

ő legalább észrevette, és kíváncsi, szerintem ez kreativitásra utal :)

2011. jan. 10. 21:00

megnéztem! :D

van egy csoki mikulásom!

a közepén van egy csík, és szerintem is azért, mert két félből nyomják össze

29. Binky
2011. jan. 10. 20:50
érdekes kérdés:)
2011. jan. 10. 20:30
Hogy el ne csússzanak a jégen....
27. rekamer (válaszként erre: 25. - Rekamer)
2011. jan. 10. 20:26
aztán azért gondolták meg magukat, mert látták a Győzikének a 346. részét, és azt hitték a hülyeség ragad, ezért dekódolták magukat. De mivel a dekódolás félig sikerült, ezért maradt a lábuk csíkos... avagy csikós... ahogy érzed.. :D
2011. jan. 10. 20:24
Hmmm. Érdekes...de nekem az idei csokimikulásomra az alábbi felirat került: Tejcsokoládé nyuszifigura ülő...:DDD
2011. jan. 10. 20:18
Hát még ezt sem tudod??? mert zebrának készülnek,csak időközben meggondolják magukat... :D
2011. jan. 10. 20:11
Két félből rakják össze, az illesztés helye csíkos lesz :)
23. 06718ca650 (válaszként erre: 22. - Dominós)
2011. jan. 10. 20:01
Teljesen logikus. :DDDD
22. dominós (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2011. jan. 10. 20:01
végre egy használható, logikus válasz! :-D
21. dominós (válaszként erre: 19. - Körömvirág)
2011. jan. 10. 20:01
hiszek neked.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook