Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állatrendőrség Magyarországon, avagy amiben érdemes lenne követnünk a fejlett országokat fórum

Állatrendőrség Magyarországon, avagy amiben érdemes lenne követnünk a fejlett országokat (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. aug. 19. 10:13

Sziasztok!

Segítenétek abban, hogy mi a teendő akkor, ha tudomásomra jut, hogy valaki évek óta 17-18 órákra hagyja egyedül a kutyáját, felelőtlenül többször elengedte az erdőben, /természetesen többször el is tűnt/, és agresszívan viselkedik az állatokkal? És akkor, ha egy éves kutyát pároztat pénzszerzés céljából, aztán születésük után fenyegetőzve, zsarolva akar hozzájuk jutni?

75. dogi
2009. nov. 18. 20:22

Sziasztok,


Ha már állatrendőrség, akkor: www.csillagszem.hu

Várnak szeretettel minden állatkedvelőt, aki segítene nekik.

Mert Magyarországon VAN állatrendőrség, de mivel egy alapítvány égisze alatt működik, nincsenek nagyon eleresztve pénzzel.

A munka önkéntes, és ingyenes.

2009. máj. 7. 09:06

Az ANIMAL PLANET csatornán az állatok védelmére nagy gondot és figyelmet forditanak, de miért több pénzt tudnak biztositani erre a célra. Az állatrendőrség szigoruan veszi az ilyen törvényszegést. Általában, ha sikerül elfogni az elkövetőt magas összegű birság kiszabására számithat és még börtönbüntetést is kaphat.

Az állatvédők és a hatóságok megfelelő ellátást biztositanak a magára hagyott állatoknak és, ha sikerül akár örökbe is fogadnak és szerencsés esetben rendes gazdihoz kerülhetnek.

Szivélyes üdv.Anyuci91.

73. 89b99f816e (válaszként erre: 72. - Procanibus)
2009. márc. 14. 22:42
Istenem, szegényke :(
2009. márc. 14. 22:40

Vörit, a 8 hónap körüli kislányt borzalmas állapotban hozták be tegnap a klinikára, sajnos találkozott egy autóval és széttört az állkapcsa. Csak feküdt remegve a vizsgálóasztalon és panaszosan sírt. Csupa seb volt a kis pofija, lógott az állkapcsa, a szeme is bevérzett. Gyorsan adtunk neki fájdalomcsillapítót és infúziót, nemsokára már a műtőasztalon feküdt. A műtét sikeres volt, sikerült összedrótozni az állkapcsát. Mára megtörtént a csoda, mikor bementem a klinikára, egy igazi rosszcsont cirnyó fogadott, hangosan nyávogva kikövetelte magának a figyelmet, felmászott rám és egetverő berregéssel dörgölőzni kezdett. Olyan volt, mintha kutya baja nem lett volna előző nap, jól be is lakmározott. Délután eljött érte a megmentője és hazavitte, hogy ott lábadozzon a macsek. Reméljük, hogy beleszeret és megtartja őt egy életen át, de ha mégsem történik ez meg, várjuk a gazdijelöltek jelentkezését.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

2009. márc. 14. 22:40

Vadócnak, a herélt kandúrnak keresünk otthont. Szegény cicus súlyos állapotban került be a klinikára, kilőtték a fél szemét, ami sajnos menthetetlen volt, ezért műtéti úton eltávolítottuk. Annyira rossz élete lehetett szegénynek, hogy rettegett mindentől, nagyon vad volt, de mára boldogan fogadja a törődést, nagyon bújós és dorombolós lett. Azóta kiszedtük a szeméből a varratokat, egyre szebb lesz a cicus.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

2009. márc. 14. 22:40

Tündéri foxi keverék kislány gazdit keres! Három hónapos, rettentő játékos, puszilkodós, garantáltan kiapadhatatlan viccforrás, igazi kis csibész! Jelenleg ideiglenes befogadóinál várja szerető gazdiját, sajnos ők nem tudják megtartani, mivel a család régi kutyája nagyon féltékenykedik rá. Oltási sorozata megkezdődött, parazitamentes és chipelve van. Kertes házban érezné igazán jól magát, mert túlteng benne az energia, vagy olyan gazdi mellett, aki elég időt tudna rászánni, hogy játsszon a kis bohóccal.


Információ:

E-mail: zokni007@indamail.hu

Tel.: 06/20-555-4825

Képtár: www.gallery.site.hu/u/acsadri/jagd

2009. febr. 24. 01:02

Ugye nem lehet Jimmy?



--------------------------------------------------------------------------------


[link]



Jimmy Zalaegerszegről veszett el anno. Sárbogárd Székesfehérvártól délre van. Zalaegerszegtől Sárbogárd 180 km.


www.holvan.hu


Jimmy chipes!!!


A tetemben néznek vajon chipet?


[link]



A chip nem ég meg? Vagy mi a csoda van a chippel ilyenkor. ?

2009. febr. 13. 17:19

továbbítom:

"Febr.26.-án csütörtökön, 8-12 óráig a kóborló kutyák kilövését rendelték el a XX. kerületben."

Ezzel kapcsolatban:

- csak ügyészi engedéllyel lehetséges, az önkormányzat önmagában nem rendelheti el

- 2 törvényt sért: közterületen fegyverhasználatra vonatkozót, és az ÁLLATVÉDELMI TÖRVÉNYT!


Ha nem születik megoldás, élőláncos tiltakozás lesz febr. 26-án reggel 7 órától. (Láthatósági mellényt hozzon, aki részt kíván venni.) Megpróbáljuk felvenni a Greenpeace-szel a kapcsolatot.

2008. dec. 12. 18:21

Sziasztok!

Önkéntesek jelentkezését kérném plakát ragasztáshoz országosan. Az alábbi kutya gyakorlatilag bárhol lehet már .A média is közzétette többször , most már csak az lehetséges , hogy idős nem internetezős személy vehette feltételezhetően magához .Gazdája már nagyon szeretné együtt tölteni a karácsonyt elveszett imádott kutyájával.

Segítsünk Wolfgangnak hiszen odakintről Ő nem tud plakátolni .

Segítségetek előre is nagyon köszönöm.



Jimmy plakát!

[link]


[link]


Elveszett Jimmy



HOL VAN JIMMY ?



Talán valóra válhat egy 2008 –as karácsonyi mese ?


Az Önök segítségét szeretném kérni.


Egy nagyon jóbarátunkkal kibabrált a sors. Mi történt ?


Barátunk Wolfgang minden évben Zalaegerszeg környékén szerzi be a karácsonyfákat, amiket aztán az ausztriai piacon értékesít.


Idén is. Hűséges kutyája mindig vele volt, ugyanis Wolfgang a kutyája nélkül egy lépést sem tesz.


2008. október 3-án este egy vendéglőbe mentek, ahonnan a kutya hirtelen eltűnt. A rendőrségen és állatotthonokban való keresés mindeddig hiábavaló volt.


Utolsó reményünk Zalaegerszeg lakossága. Lehet, hogy egy karácsonyi mese valóra válhatna.


Ezért kérjük Jimmy eltűnésének nyilvánossá tételét.


A kutyát barátunk, Wolfgang vette Görögországban, ahol láncra volt kötve, de barátunknál 4 évig élt Ausztriában boldogan, lánc nélkül.


Jimmy egy farkaskutya és berni pásztor keveréke zsemlyeszínű szőrrel és foltos fejjel. Feltűnően hűséges szemei vannak.


Egy csip-et hord a bal nyakán. Ezzel a csippel minden állatorvos és állatmenhely azonosítani tudja.



Jimmy megtalálójának ezennel 500 € jutalmat ajánlunk fel.



Kérem segítsenek egy kétségbeesett állatbarátnak !!


Mellékelten küldünk egy képet Jimmy-ről.



A csip száma : ( kérem csak állatorvosoknak vagy állatmenhelyeknek kiadni )


0400 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Köszönjük, hogy elolvasták levelünket, örülünk, ha hallunk Önökről és néha a mesék is valóra válnak.



Baráti üdvözlettel :



Rudi Spreitzer


Stock im Eisen 7


3340 Waidhofen/Ybbs, Austria


Tel. 0043 (0) 699 113322 20


spreitzer@airplay.at


kép:

[link]

66. c4f059c04b (válaszként erre: 65. - Cikicakk)
2008. nov. 25. 17:51
A gond tényleg itt kezdődik. Némelyik ember még az embertársát sem nézi érző lénynek. Először valóban az emberi kapcsolatokban kellene rendet rakni. Szeretem az állatokat, de azt én sem bírom, ha valaki az emberek elé helyezi őket.
2008. nov. 25. 15:03

graywolf!

Még az ember az emberrel sem kíméletes sok esetben.Az állatot,meg egyáltalán nem tartják érző teremtménynek.Persze sokan vagyunk akik ezt nem így gondoljuk, de tehetetlenek vagyunk.Sajnos nem mi írjuk a törvénykönyvet.Ha rajtam múlna biztos, hogy a sitten ülne némelyik barbár.

64. c4f059c04b (válaszként erre: 63. - Cikicakk)
2008. nov. 24. 20:33
Tudják, csak jobban esik a lelküknek, az állatot h.lye ,érzéketlen lénynek beállítani,mert így nem kell lelkiismeretfurdalást érezniük. Pedig lehetne őket kíméletesen tartani, szállítani és leölni is. Miért nem teszik mégse? Kinek jó, hogy szenvednek szerencsétlenek? Ennyit minimum megérdemelnének, ha elvesszük az éltüket.
2008. nov. 24. 18:41
Szerintem ezt azok is tudják, akik tehetnének az állatok érdekében, de könnyebb a homokba dugni a fejüket,mint cselekedni.Csak annyi kellene, hogy pár felelőtlen állattartót lecsukjanak, és a média felkapja.Egész biztos, hogy valamelyest enyhülne a helyzet,mert megijednének az állatkinzók.
2008. nov. 24. 17:05
Jó lenne,mert rengeteg állatot tartanak felelőtlenül. Betiltanám a kutyák és macskák tartását panellakásokban. A vágóállatokat sem hagynám, hogy kínozzák, még akkor sem, ha vágásra szánják. Amíg él, addig érző lényként kellene vele bánni.
2008. nov. 24. 15:25
pártolom
2008. nov. 23. 16:15

Így van, sokkal többet kéne tenni az állatokért!

Egy csomó kidobott pénz másra, aminek nincs értelme, ennek viszont lenne!!

59. rexona
2008. nov. 23. 16:10
Ezt énis támogatnám. Hogy az állatokért többet kellene tenni!
2008. nov. 21. 22:01
Nagyon szeretem nézni az " Animal Planet" címü tv csatornán az állatrendőrség címü filmeket.Ott az állatkinzókat szigorúan büntetik,de nem csak pénzbirságra, hanem börtönbüntetésre is.Amerikában,ha valakinek lefial a cicája, vagy a kutyája, és nem tud mit kezdeni a kölykökkel,felhívja az állatmentőket,és kijönnek a kis állatokért, teljesen ingyen elviszik őket,és még meg is köszönik,hogy értesítették őket.Azért is büntetés jár,ha a kutyának például nincs fedett ólja,vagy nagyon rövid a lánca amivel ki van kötve.Nálunk a büdös életben nem lesz ilyen állattörvény,mert még a gyermekeinket sem tudjuk megvédeni,nem hogy az állatainkat.
2008. nov. 21. 21:32
Már rég meg kellett volna alakulnia!
2008. nov. 21. 21:21

Jó ötlet az Állatrendőrség, csak attól tartok nem működne jobban, mint a meglévő Rendőrség.

Csak úgy lenne, szerencsétlen állatokon effektíven nem segítene. Sok állatbőrbe bújt ember van és sok az emberbőrbe bújt állat.

55. Naomagic85 (válaszként erre: 49. - Alexa77)
2008. nov. 21. 21:02
Én is így érzek a kutyám iránt. Nagyon szeretem őt, és emberként kezelem, mert az ő élete sem ér kevesebbet, mint a miénk.
2008. okt. 21. 10:04

Figyelem lecsatolhatatlan póráz , hám, nyakörv stb. Kutya tolvajok ellen!!!



A meglévőt is átalakítják , ők készítők .Az árak is barátiak sokkal olcsóbb mint


az egyéb helyek.



Sólyom k949 manufaktúra


Szaküzlet


És Műhely


Dr.Csikváriné _Sólyom Katalin


Szíjgyártó mester


Tel:341-7279,


1074. Budapest


Rottenbiller u . 4/a.


A Keletinél a felüljáró alatt.

2008. okt. 12. 22:09

Természetesen nagyon fontos lenne, egy ilyen rendőrség, vagy szerv, de mit is várunk, ha a gyermek és életvédelmi törvényt, ami mindennél előrébb való, sem képesek kezelni, megoldani...


ezekhez a dolgokhoz valahogy nem szívesen nyúlnak a törvényalkotók.

2008. okt. 12. 22:06
nagyon nagy szükség lenne rá!
2008. okt. 7. 15:00
Mindenképpen szükség van rá!!!!
2008. szept. 16. 04:00
Bizony elkelne nálunk is...
2008. márc. 13. 07:04

Amikor a kutya és egyéb állatok kínzásáról hallok, sírva tudok fakadni. Milyen jogon bánt egy ember egy állatot?!?!?! Az élet mindenkinek egyetlen élet... És felelősek vagyunk az állatokért. Én mindig azt mondtam, senki se kényszerített puskával, hogy legyen kutyám vagy cicám vagy bármilyen állatom. Én döntöttem. És a döntésem egy életre szóló felelősség. Ugyanakkor szüntelen, el nem múló szeretetet kapok cserébe. Mert midegy, szép vagyok vagy csúnya, okos vagy ostoba, bármit is tettem vagy nem tettem életemben. A kutyám mindig ugyanúgy szeret.

A legnagyobb bánatom, hogy nincs elég pénzem ahhoz, hogy minden nyomorú sorsban élő állatot magamhoz vehessek. Nem tudnám több kutyának megadni azt, amit az Axinak megadok. Régi álmom egy állatmenhely létrehozása, ha valaha nyernék a lottón vagy bármi más módon több pénzhez jutnék, tuti megcsinálnám.

Axi most is itt fekszik a lábamnál a kosarában és édesen alszik. Boldog és biztonságban érzi magát. A párnája frissen mosott, a plédje szintén, a kosara kényelmes, szereti. Ha felkel, ott várja a jó minőségű kutyatáp és a friss víz a tányérjában a konyhában. És tudja, hogy nemsokára megyünk a pacikhoz, ahol kedvére szaladgálhat, játszhat Őrmester Úrral, anyuék kaukázusijával, akivel nagyon szeretik egymást és abban is biztos lehet, hogy megyünk a héten a kutyapályára is, ahol. alig várja, hogy örömöt szerezhessen nekem azzal, hogy szépen végrehajtja a feladatokat. Tudja, hogy sose hagyjuk itthon, ha valahova megyünk, ő is jön velünk, még nyaralni is elvittük a Tiszára és Erdélybe is.

Minden állat ugyanezt a bánásmódot érdemelné. Mert ők feltétel nélkül mindent megtennének értünk.

2008. márc. 12. 21:22

Netboard fórum-Kutya szövetség-Pinscheres topicba

olvastam. :-(((,

Kecskefogó



Tagság: 2006-07-09 18:18:27

Tagszám: #32515

Hozzászólások: 2982

12023. Elküldve: Ma, 18:09:09 [4.]


--------------------------------------------------------------------------------

Ginike és Picúr elpusztult.

Kegyetlen és meg nem érdemelt módon. Úgy ahogy egyetlen kutyának sem szabadna, pláne nem ennek a kis drága rettegő kicsilánynak és annak a másik, mindenkit szerető drágának!

Ugyanis AGYONÜTÖTTÉK őket!


Ezért kérek mindenkit, ha tud valahol ideiglenes vagy végleges jó gazdit Erának szóljon nekem. Nem akarom, hogy ő is így végezze Vagy megmérgezzék vagy mittomén.


eva.jaraba@freemail.hu

2008. jan. 30. 23:08

Sajnalom,hogy otthon nem fogjak sziguruabban(sziguruan) az allatkinzast!!!

Lenne mit tenni az allatokert!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook