Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit eszik a család? fórum

Mennyit eszik a család? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 5. 11:43

Mi csak ketten vagyunk párommal, kétnaponta főzök (hétvégén többnyire mindkét nap), és nem eszünk sokat egyáltalán. Egyszerűen nem vagyunk nagyétkűek.

Általában a rántott húst (merthogy ez volt a témaindító által felhozott példa) csak frissen szeretjük így egy ebédre 2-2 szelet bőven elég nekünk.


Nincs mindennap hús az asztalon, igaz szeretjük, de teljesen szükségtelen minden nap azt enni.

Így nem költünk sokat étkezésre, minden héten van tésztás étel, húsos étel és valami főzelék is, változatosan, kis adagokat főzök és a levesek igen fontosak!


Süteményt is sütök, hétvégente, de néha hétköznap is, tartalmas leves után elég is második fogásnak valami finom kelt tésztás sütemény.

2008. nov. 10. 12:31
sziasztok hát nálunk nem sokat de saláta sok fogy !
18. Lilly1
2008. aug. 29. 13:56
... na és a sütik! Ha megkérdezem, milyen volt, azt mondják: kevés... :-)
17. Lilly1
2008. aug. 29. 13:51
Én is úgy érzem, hogy sok kaja fogy nálunk - nem mintha sajnálnám. Nem vagyunk túlsúlyosak. Négytagú a családunk, vasárnaponként a férjem nagylánya is csatlakozik. Néha úgy érzem, mintha egy kifőzdét vezetnék. :-))) A húst imádja mindenki, de a zöldség is fogy!
16. Lina27
2008. júl. 3. 13:03
Attól függ :)
2007. dec. 14. 19:38
Nem sokat.
2007. nov. 2. 14:50
Többet mint amennyit kellene
2007. nov. 2. 14:07

Két naponta főzők, sokat. A fiam 19-éves, a lényom 13 -éves és hiába nem túlsúlyosak elképesztő mennyiséget esznek.

A fétjem is szeret enni, én is. Rengeteget főzünk.

12. Donyta
2007. nov. 2. 07:55

Mi 3-an vagyunk. Mindennap főzök, nagyon ritka akivétel, de akkor grillezünk vagy gyorskaja van.

Szerintem a főzés az normál étkűeknek napi két alkalomra készül. Maradni nem szokott. De eléggé sűrüűn esznek. Most ittvannak a lányomék is a párjaikkal. Igy készítettema napi menüt.

Reggeli: kávé-tejjel, szalámi, ff.császár, rántotta,

Ebéd: karajcsontleves-grízgaluska, göngyöltcsirke kirántva, cs.mell rántva, krumplipüré, tojássaláta, céklasali, és vegyes egész svanyúságok, süti.

Vacsi: kocsonya, és akinek kellet az ebédből maradt étel folytatása.

2007. nov. 2. 05:33
Mi hárman vagyunk, a párom, a főiskolás fiam és én. Hét közben nem főzök nagy adagokat, csak ketten vagyunk, a főiskolás albérletben lakik ott, ahol a fősuli van. De hétvégén, amikor hazajön (195 cm, 115 kg) :-), akkor rendes adagokat kell főznöm. Olyankor mindig azt főzöm, amit ő szeret. Vasárnap meg, mintha valami nagy család számára főznék. Mindig visz a főiskolás magával főtt ételt lefagyasztva, hogy hét közben is anyuci főztjét ehesse:)))) (Psze, inkább, mint hogy még erre is pénzt költsön...)
10. LoLiNa
2007. nov. 2. 05:09
minadennap főzök, hatalmas adagot. és nagyon ritka, ha marad. párom extranagy étkű :) az 5 éves fiamnál pedig egy hangya is többet eszik:) rám azt szokta mondani a párom, hogy madár adagot eszek :) a pici fiam javarészt szopizik még :)
9. bobcsi2 (válaszként erre: 4. - Gyopár)
2007. nov. 1. 18:28

Az én férjem 5db csirkecombot eszik egyevésre .Krumplit kb 1.5 kg-ot szoktam hozzá sütni neki.Előtte 1 tányér leves.Utánna jöhet egy kis desszert is ,de az nemlényeg.Normál testsúlyú.

Fél csirkecombot a 2 éves kislányom eszik,egy marék sültkrumplival.Mindennap főzök az éhenkórász családomnak!

2007. okt. 24. 16:07
Sajnos mi nagyon jó evők vagyunk ,de horgászunk mindketten ,és sok halat eszünk . ami jobb mint a húsok ,ami igencsak drága .De amikor mást készitek egy csirke az semmi ,pedig 2 fős most a család.
2007. szept. 8. 18:26

Pl. nálunk egy bögre rizs nem fogy el. Két felnőtt van, a 3x éves tesóm és én mint 20 éves.


Szerintem mi nagy evő család vagyunk.

2007. szept. 6. 10:00

Szerintem leginkább sehogy!:( Nagy bajban lesznek a sokgyerekes szülők hamarosan:(

Fogyasztásunkkal kapcsolatban: rántotthúst csak hébe-hóba eszünk, nem szeretjük túlzottan. Inkább csirkemellet szoktam sütni, van hogy sütőben krumplival együtt párolva, meg nagy favorit az Uncle Ben's mártásos husi:) Egy adagnak általában elég 0.75-1 kg, de ha másnapra is akarom hogy maradjon, 1-1,5 kg. Rizsből 20-25 dkg, krumpliból 1 kg szokott egyszerre elfogyni. Ketten vagyunk a férjemmel, és egy két éves csemete.

2007. szept. 6. 09:49

Ahogy elhallhgatom, hogy mennyit fog emelkedni az élelmiszerek ára, úgy gondolom, hogy igencsak át kell reformálni az étkezésünket!

Csak még azon töröm a fejem, hogy hogyan oldható meg, hogy olcsó, jó minőségű és sok legyen!??

2007. szept. 2. 22:44

Sziasztok!


Mi általában ketten eszünk a férjemmel, gyerek még nincs, néha vannak nagyobb családi ebédek.


Krumplit gyakran eszünk tepsiben sütve, a hús mellett. Akkor úgy 20-25 dkg kell fejenként. Csirkecombból én általában felet eszem meg egyszerre, a férjem egészet - ezt is sütve vagy párolva, rántva nem annyira szeretjük. Tésztából, amennyiben van rá bőségesen feltét (akár zöldség, hús, sajt, túró tejföl stb) kettőnknek 10-12 dkg-ot szoktam főzni egyszeri adagnak. A rizst viszont még mindig nem tudtam kitapasztalni, hogy mennyi kell, általában túl sokat főzök. Egyéb zöldségeket nem szoktam mérni, elkészítem, amekkora (kelkáposzta, karfiol, brokkoli, cukkini, stb), legfeljebb marad belőle; csak igyekszem a piacon kisebbet választani. Palacsintából egy evésre általában 8-10-et sütök, de ebből is szokott maradni; mondjuk ezt nem főételnek szoktuk enni, csak mellé. Most több nem jut eszembe.


Ahogy olvaslak benneteket azon gondolkodtam, ez a helyzet gyerekekkel együtt majd erőteljesen változni fog... :)

2007. szept. 2. 19:20

Sziasztok!


Nálunk 3 felnőtt és 3 gyerek van.

A mai kajánk rántott hús volt 10 szelet(fogalmam sincs hány dkg lehetett)8 szelet rántott csirkemell,a krumplipüré nálunk is 2 kg-ból lett megcsinálva.

Ha pörit csinálok akkor általában 1 kg húsból szoktam,(sertéscomb)de ebből szokott maradni másnapra is.

Ha palacsintát sütök a 40db a minimum amit kisütök.

Köretnek biztos,hogy fél kg rizs szokott kelleni,sültkrumplit minimum 3 kg-ból csináljuk.

Csirkét sosem veszek,mindig csak a combját,vagy a mellehúsát.Ezt szereti a család:)

2007. szept. 2. 18:34

Nálunk a család papa+mama+ 18 éves fiú + 15 éves fiú + 4 éves fiú. Az adagok kb. ott vannak amit leírtál, csak én általában a dupláját csinálom meg, hogy kétszerre, esetleg kis bővítéssel háromszorra elég legyen.

Pl. Ma 1,3 kg csirkemell kirántva, 2 kg krumpli krumplipürének.

(Szerintem még holnap vacsorára is esszük, mert a nagyfiam gólyatáborban van és ezzel nem számoltam!) A mennyiségek ugyanis nem arányosan oszlanak el. A két nagy fiú elég tetemes mennyiséget el bír tüntetni. pl. fél tepsi sütemény egy ültőben. Utána jön apa, majd én és a Minike.

De ételfajtánként is változik a fogyasztás, mert pl. 1 kg sajt 3 nap alatt eltűnik, 1,5 l tejet csak Viktor fiam egymaga eltüntet (15 év) naponta kakaó formájában. => 2 hét alatt 1 kg instant kakó.

Érdekes azonban, hogy a cukor nem igazán fogy (csak ha Balázs limonádézik, vagy süteményt sütök).

Pl. Bundáskenyérnél legalább 75 dkg kenyér és 10 db tojás.

stb.

Mondtam nekik, hogy mi arra keresünk, hogy enni tudjanak!!

2007. szept. 2. 18:22

Kíváncsi vagyok, hogy nagy eltérések vannak egyes családok étkezései között? Úgy gondoltam,hogy összehasonlíthatnánk olyan egyenebédeket, amik általában minden családban előfordulnak. Pl.sült krumpli rántott hús. Vagy pl. ha csirkét eszik a család, az mennyi, és esetleg mennyi húst veszünk pörköltnek.

Én leszek az első. A mi családunk 3 felnőtt és egy kamasz fiúból áll.

Rántott hús 60 dkg, és hozzá kb. másfél kg sültkrumpli.

Ha csirke van, akkor két farhát, két comb, két szárny + valami köret pl. kb. 25 dkg rizs.

Ha pörkölt az 60 dkg húsból, és a köret mennyiség ugyanaz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook