Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megéri-e kozmetikusnak tanulni? fórum

Megéri-e kozmetikusnak tanulni? (beszélgetős fórum)


26. gia69
2011. ápr. 30. 08:15

Ha tényleg ez az álmod, és a mostani munkádban nincs örömöd, akkor szerintem nem kérdés.

Ha nagyon jól csinálod, akkor kialakul egy vendégköröd, nekem egy ismerősöm óvónő volt, de tetszett neki a műkörmösség, kitanulta, és először csak hobbiként, szabadidejében csinálta, de annyira jól csinálta, hogy egyre több vendége lett, most otthagyta az ovit, és körömszalont nyitott.

25. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 22. - Orsolya33)
2011. jan. 11. 16:15
Sok sikert hozzá neked!!
24. orsolya33 (válaszként erre: 23. - Anyuci91)
2011. jan. 11. 10:15
Köszönöm szépen! :)
2011. jan. 11. 10:13

Kedves Orsolya egy időben elég sokáig talán még a mai napig keresnek fodrászt, kozmetikust, műkörömöst, ehhez tudni kell, hogy vállalkozás szinten lehet csak müködtetni. Elsősorban legyen ismeretség, állandó kuncsaftkör, mert enélkül ezek semmit sem érnek. Sok pénzt kell bele invesztálni mire talán megtérülnek a befektetett költségek.

Ehhez is szerencse kell. Mindenjót kíván neked Ágnes

2011. jan. 11. 10:04
De ez nem ide tartozik. Köszönöm mindenkinek a válaszokat,azt hiszem ennek ellenére megcsinálom,jól jöhet egy kétkezi munka.
2011. jan. 11. 10:03
A baj,hogy már nem Pesten vagyunk és nem is leszünk.Persze ott minden másabb,de vidéken katasztrófális.Vidéken még a tesco és az obi is szinte a minimál bért fizeti,mert azt hiszik,hogy itt olcsóbb a megélhetés,pedig nem,a termékek viszont nem olcsóbbak.
2011. jan. 11. 06:19
Az én kozmetikusom 12 éve csinálja és heti 100-ast megkeresi,(Bp-en) szerintem az nem rossz. Persze nem tudom, hogy mennyi idő alatt jött össze a vendégköre, de nagyon jól dolgozik, szeretem.
19. Pannda
2011. jan. 10. 18:49

Szia!

Én lassan 3 éve, hogy elkezdtem...nekem 2 év kellett, hogy beinduljon. 2 évig minuszos volt az egész, hát most ahhoz képest végülis nem panaszkodhatok, és eléggé javul a tendencia... Jó, valószínű milliomos nem leszel belőle, de ha elég kitartó vagy és tényleg van aki segít az első 1-2 évben, akkor szerintem meglehet élni belőle...

2011. jan. 10. 11:24
Sajnos ez van teljesen igazad van ,minuszban élni hónapokig meg nem lehetséges, főleg akinek családja van és gyermekei:(
2011. jan. 10. 11:21
Ha van pénzed arra,hogy hónapokig fizesd magad után a minuszokat,akkor TALÁN megéri.Én is elvégeztem 2 év alatt,mai napig is csinálnám,szeretném is,de egyszerűen nem látok benne jövőt,pedig keresnék kevesebbet,de amikor csak a minuszt termeli magának az ember,úgy nehéz.
16. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 14. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 11:16

feketézni arra rámegy mindened csak 1 rosszakaród legyen!!!!!

Iszonyatos büntetéseket rónak ki ,ha igy kezdessz bele akkor neki se kezdj!!!!!

Alkalmazottként nem tudsz dolgozni mert szinte 0 a lehetőség,Vállalkozóként meg nem éri meg:(

15. Veronika27 (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 10. 11:13

A Kozmetikusok klubjaban latom, hogy mindenki kuszkodik. Eddig senki sem irta meg, hogy jajj de jol megy az uzlet. Vannak jobb idoszakok es vannak rosszabbak. Akkor is fizetni kell, ha nincs vendeg...

Alkalmazottkent szinte lehetetlen elhelyezkedni, max. minimalberesen, azt is csak a nagyobb varosokban, vallalkozokent pedig az elso ev nagyon nehez anyagilag, ramegy az embernek ingje-gatyaja...

14. orsolya33 (válaszként erre: 7. - Veronika27)
2011. jan. 10. 11:12
Nem vagyok diplomás,bár bankban dolgozok. A fizetésem sem diplomás,bár több,mint a minimál, viszont soha életemben ennyire feszült és ember gyűlölő nem voltam (behajtási részlegen vagyok és rajtam csattan az emberek dühe). A lényeg,hogy végre azt csináljam,amibe jó lennék és amit imádok.Csak amit ti is írtok,hogy pont abból nem éltek meg,amit szerettek.Pedig meg kell próbáljam,legalább lesz egy szép szakmám,ha az állam arra kényszerít,hogy feketézzek,akkor feketézni fogok és kész.
2011. jan. 10. 11:07

13 éve vagyok kozmetikus és ,nem nem éri meg a mai világban nem ez lenne az amit választani kellene,imádom de mint ahogy a kolléganők mondják gazdagság kell lassan hozzá ,mert nagyon drága szakma és a vendégek meg egyre csak fogynak a válság miatt,mivel ez az utolsó amire költenek:(

Ettől függetlenül imádom a szakmámat..

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Veronika27)
2011. jan. 10. 11:07

Igen, erre is kell kalkulálni.

Ezért irtam, ha van pénze...

11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 10. 11:05
Az keves, hogy "tud varni a vendegekre", ahhoz nem csak kezdotoke kell. A vallalkozoi utan elegge huzosan fizetni kell meg akkor is, ha csak minimalberrel van bejelentve.
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2011. jan. 10. 11:03

Hát ez nem feltétlenül van igy azért. A jó szakembert mindenhol megbecsülik!

Ha van kezdőtőkéje, és a szakma megszerzése után tud várni a vendégekre, akkor mindenképpen megéri váltani.

9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - 2cd3cbcf1e)
2011. jan. 10. 11:00
Az lehet, de nem a kozmetikus, en pedig arrol irtam.
8. 2cd3cbcf1e (válaszként erre: 7. - Veronika27)
2011. jan. 10. 10:59

Ez nem igaz!

Lassan egy jó szakma többet ér, mint egy diploma....sajnos.

7. Veronika27 (válaszként erre: 5. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 10:58
Ha jol ertettemm bankban dolgozol, tehat diplomas vagy. Azzal tobbet ersz el, mint egy kozmetikus bizonyitvannyal.
2011. jan. 10. 10:57

Miért ne érné meg?

Csillagászati árak vannak és soha 1 db számlát nem kaptam még.

5. orsolya33 (válaszként erre: 4. - Veronika27)
2011. jan. 10. 10:55
Pedig nagyon jó szakma szerintem,esetleg mellék állásban csinálni.Az a baj, hogy ezen kívül semmi nem érdekel,esetleg még a pedikűr,manikűr,de szintén ilyen problémák vannak evvel a szakmával is.Gazdagok meg nem vagyunk,hogy hobbiból dolgozzak,bár semmivel nem lehet normálisan keresni.
4. Veronika27 (válaszként erre: 3. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 10:52

Sajnos nem eri meg, csak ahogyan Katka mondja, ha van olyan, aki finanszirozza, vagy esetleg ha vannak kapcsolataid, hogy jo helyre kerulj beosztottkent, ahol nem minimalbert kapsz.

En 5 evig csinaltam es csak egyszer tudtam kivenni 90 ezret, ez volt a legtobb, vallalkozokent.

Szerintem fodraszkent jobban jar az ember, bar en nem szivesen valtanek ra.

3. orsolya33 (válaszként erre: 2. - Vkatka)
2011. jan. 10. 10:46
A párom fizetné a sulit, érveltem neki,hogy hiába szeretném én nagyon,vannak nehézségek benne,méghozzá sok. Erre csak annyit mondott,hogy többet ér az,ha azt csinálom amit szeretek,minthogy minden nap idegbetegen jöjjek haza a bankból, inkább keressek csak 60 000 FT-ot havonta. Jó lenne, viszont nem akarom,hogy olyanra menjen a pénzünk,ami nem éri meg.
2011. jan. 10. 10:44

Ha van egy nagyon gazdag férjed, akkor megéri.

Tényleg nagyon telített, és minden ami kell hozzá, nagyon drága.

Már másfél éve csinálom és még mindig nincs annyi vendégem, hogy legyen hasznom...

2011. jan. 10. 10:42

Sziasztok!


Nagyon szeretném kitanulni a szakmát,mert tudom és érzem,hogy ebben jó lennék és nagyon érdekel. Viszont telített a szakma,pedig nincs annál jobb érzés,ha valaki szereti a munkáját. Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook