Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemőknél mennyire fontos a védőoltás? fórum

Csecsemőknél mennyire fontos a védőoltás? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 14. 08:04

Köszönöm mindenkinek a tanácsot

Végülis átmentünk a kecskeméti doktornőhöz:)

Csütörtökön meg is kaptak a szurikat 2 is:(

De örülök hogy igy döntöttem!

29. Tündi7 (válaszként erre: 26. - Martin3)
2011. jan. 10. 16:45
nem csoda hogy felhuzott engem is nagyon de várok egy pár napot ha nem szól a telefonom megyek kecskemétre A pici egészsége mindennél fontossab azt a havi egy alkalmat meg meg tudjuk oldani.
28. kkrisztina76 (válaszként erre: 25. - Egypt)
2011. jan. 10. 16:11
Igen a BCG-re értettem. Semmi gond.
27. Serry (válaszként erre: 26. - Martin3)
2011. jan. 10. 14:30

a dokinak kellene fejben tartania, hogy van egy újszülöttje, és annak mikor kell pontosan az oltásokat adni


Ehhez csak annyit,ohgy a dokinak NWEM KELL tudnia mindne újszülött, csecsemő és gyermek születésnapját. Azt a védőnőnek kell. DE felelős orvos úgy tart csecsemőtanácsadást,hogy a védőnővel közösen ott van... független attól,hogy a gyereke ahhoz a védőnőhöz tartozik-e


A lényeg Tündi orvosa felelőtlen. Nem lehet arra várni,ohgy a faluban születtett babák összenőjenek egy oltálshoz. Idejében meg kell kapniuk.

Igazad vna szabad az orvosválksztás vidd el a kcist is Kecskemétre.. felesleges volt eddig is ide járni. Ha a nagyokat tudod oda vini a kcist is fogod:)

26. martin3 (válaszként erre: 3. - Tündi7)
2011. jan. 10. 14:18
én inkább a dokin akadok ki, az enyém annak ellenére,hogy sok gyerek tartozik hozzá, mindig precíz az ilyenben, ha oltásnál csúszás van, az csak azért fordulhat elő, mert épp beteg a baba...basszus, milyen orvos az ilyen? majd a védőnő szól neki?! a dokinak kellene fejben tartania, hogy van egy újszülöttje, és annak mikor kell pontosan az oltásokat adni!!!!!! majd az oltást is elfelejti, hogy épp melyik kézbe vagy lábba kell adni? orvos egyáltalán az ilyen? vagy szórakozni jár praktizálni? hú de felhúzott a téma, bocs
25. egypt (válaszként erre: 24. - Egypt)
2011. jan. 10. 11:36
Vagy a BCG-re értetted, hogy egy éves korig meg kell kapnia? Ha igen, akkor félreértettelek, bocs.
24. egypt (válaszként erre: 23. - Kkrisztina76)
2011. jan. 10. 11:35

Az agyhártyagyulladás elleniről volt szó, nem? Az a Meningitec.

A BCG-t tényleg meg kell kapni egy éves korig. Viszont utána azért nem kell már, mert csak egyv alattiakra veszélyes a betegség. (Tüdőgümőkór)

Egyébként már tervben van a megszüntetése.

23. kkrisztina76 (válaszként erre: 22. - Egypt)
2011. jan. 10. 11:31
HA tudod hallgasd meg a vendég a háznál című műsorban a doktornőt a BCG oltásról. A pénteki adást hallgasd vissza neten. Ő is ezt mondja.
22. egypt (válaszként erre: 18. - Kkrisztina76)
2011. jan. 10. 11:12
Nem kell megkapnia egyéves kora előtt, később is lehet. Egyedül a rotát kell 6 hónapos kor előtt beadatni. De persze jobb mindent időben.
21. babli (válaszként erre: 16. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:58
Nálunk az ikrek közül a Noémit szentedrére kellett vinnünk újra oltásra,mert a BCG-je nem látszott neki s minden hónap utolsó szerdáján oltanak,mert addigra összejönnek a gyerekek,persze nyáron szüneten voltak ők is így jártunk mink is.
2011. jan. 10. 10:58

Megvárom ha a héten nem adja be akkor megyünk Kecsóra lesz ami lesz majd meoldjuk.

Ha ezzel csúszunk mi lesz a többivel mert ugye ha nem kér az ember pénzes oltást akkor nincs gond de ha igen akkor nem fog bele férni az időbe.

A doktornők is azt mondta hogy legalább 4 hétnek el kell telni két oltás között de van ahol több is.

2011. jan. 10. 10:52
Ezekre figyelni kell. Ne hagyd magad.
18. kkrisztina76 (válaszként erre: 16. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:51
Az ilyen orvost én otthagynám. Egészségügyben végeztem és részben ott is dolgozom. 4 gyermekem van, és nagyon rendes orvosom. Minden oltást időben bead és mindíg mindent elmond. Nekünk a két kicsinál a BCG-t újra kellett oltani és volt olyan oltás (amit megvenni lehet, agyhártya gyulladás ellen, az pl, 6 hétig nem lehetett beadni utána. Arra is figyelmeztetett, hogy ez 2 db oltás és mind a kettőt meg kell kapja 1 éves kora előtt. Szerencsére a doki mindenre figyel így a 6 hetes várakozással is bele férünk. Most fogja január végén kapni a másodikat ás februárban tölti az 1 évet.
17. Tündi7 (válaszként erre: 15. - Serry)
2011. jan. 10. 10:48

Tanácsadáson is voltunk ma:)már 5100g a kis drágám:)

Nállunk a tanácsadáson csak a védőnő van ott ha össze jön egy pár gyerköc akiket oltani kel akkor jön az orvos.Pedig ö is a faluban van csak 4-5 utcányira.de ö egy gyerköcért nem jön oda.

Jó mi úgy felhúztam magam.

Nem az lenne a dolga hogy 1 gyeröcért is eljön.

16. Tündi7 (válaszként erre: 14. - Kkrisztina76)
2011. jan. 10. 10:46

Megbeszéltük a párommal ha betegek a gyerköcököc akkor megyünk Kecskemétre a doktornéninkhez.Őt nagyon szeretem kedves odafigyelő orvos.

De ez az itten orvos csak lusta én nem orvosnak való.

Azt mondta majd ha összejön pár gyerek akkor beoltja az enyémet is egy két gyereket nem olt.

legyünk egy páran .

ez mi ha nem lustaság.

15. Serry (válaszként erre: 12. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:43
De miért nem viszed Bugacon tanácsadásra és adatod be? Nem értem.... mert ha jól van akkor miért nem mentek?
2011. jan. 10. 10:37
Vannak különböző oltások amelyek korhoz kötöttek. Ezekre figyelni kell, és vannak szabályok, hogy bizonyos oltások között mekkora a várakozási idő. A BCG, ha nem kel meg azt pl. 6 hónapos kora előtt újra kell oltani, és utána 6 hétig nem vehet fel a gyermek másik oltást. Ha csak csúszás marad nem gond, de ha az orvos nem figyelmes én inkább lecserélném.
13. egypt (válaszként erre: 12. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:34

Ha nekünk 2-3 év eltolódéás sem számított...:))

Hidd el, semmi baja nem lesz, ha később kapja. Mi a László Kórházba járunk oltási tanácsadásra egy oltási szaktanácsadóhoz, ott állítják össze az oltási tervet. Nagyon értenek hozzá. Ezeket nem napra pontosan kell beadni sosem.

2011. jan. 10. 10:31

akkor akár 2-3 hét eltólodása se jelenthet gondot??

vagy inkább menjünk a doktonéninkhez az oltásokért is?

11. egypt (válaszként erre: 10. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:23
Ja! Az teljesen mindegy, abszolút belefér. Egyáltalán nem fontos. Az én gyerekem 2 éves kora után kezdte el megkapni őket, és akkor is teljesen jó volt.
10. Tündi7 (válaszként erre: 6. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:19

A bcg persze meg kapta.

Csak most már a 2 hónapost is meg kelett volna kapnia 2 án elmult két hónapos.

Nem tudom mennyire fontos hogy pont a körül kapja meg .A két gyerköcömnél mindig pontosan kaptuk szinte 1-3 napos eltéréssel.

9. Serry (válaszként erre: 3. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:18

Az első oltás a BCG ez a tbc ellen véd. Ezt már a kórházban meg kellett kapja. Az,hogy jan2.án töltötte a 2 hónapot és 10-én még nem kapta meg nem tragédia. Sokszor csusznak vele,mert pl hábtháas, höemelkedése van stb. Nem tragédia ne aggódj.

Egyébként nem hiába kötelezők a kötelező védőoltások. Érdemes vannak ajánlott oltások aminek beadását mérlegelni kell.

Aki azt írja nem kötelező az valsózinű saját felelősségére úgy döntött nem adatja be a kötelezőket: de ezzel veszélyezteti a saját és mások gyerkeit is ,s elég asúlyos betegségek ellen oltunk mostanában nem véleltelnül ( pl himlő, ami halálos, gyerkebénulás, szmaárköhögés stb.)

8. babli (válaszként erre: 3. - Tündi7)
2011. jan. 10. 10:17
Szia,nem gond ha csúsztok,másnál is előfordul.Nálunk mondjuk a prevenár csúszott mert nem volt készleten.A lényeg hogy megkapja ha most 1 hetet csúszik nem vészes,hisz lehet a kicsi is beteg s akkor se kapja meg az oltást legyengült testre
2011. jan. 10. 10:17
Nagyon azon gondolkozunk hogy elvisszük másik dokihoz a picurt.A másik két gyerköcömmel kecskeméten voltunk dokinál ö velük a mai napig is ott vagyunk.A faluban lévő orvosnak nincs jó hire,de azt mondta a védőnő hogy a oltások miatt ő legyen a körzeti ha beteg akkor vihetem máshoz.
2011. jan. 10. 10:16
A BCG-t nem kapta még meg? Mert 2 hónapos kprig csak az van, utána meg a 2 hónapos oltás.
2011. jan. 10. 10:15
Nem gond egyáltalán, csak kapja meg.
2011. jan. 10. 10:15
nem véletlenül kötelező
2011. jan. 10. 10:15

Sziasztok

tanácsot szereték kérni

Kicsi fiam nov 2 án született január 2-án két hónap töltötte be és még a mai napig nem kaptuk meg az első kötelező védőoltást.A mai nap beszéltem a védőnővel azt mondta majd szól az ovosnak és telefonál mikor menjük:(

Az nem gond szerintetek ha csuszunk az oltásokkal

2011. jan. 10. 10:14
nagyon
2011. jan. 10. 10:12
Csecsemőknél mennyire fontos a védőoltás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook