Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehetne megállítani a környezetszennyezést? fórum

Mivel lehetne megállítani a környezetszennyezést? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 5. 19:27
Egyre több a szelektív hulladékgyűjtő! Használjátok?
40. moncsicsi83 (válaszként erre: 38. - Tgabi80)
2007. dec. 2. 08:45
Hol lehet kapni? Bio boltban?
2007. nov. 6. 05:56

vissza a természethez?

Szó nincs arról, hogy a lavór felett kéne görnyedni, vagy mától a Dunára/Tiszára kéne járnod mosni. Nem kell szappant főznöd, és még a nagyi mángorlóját sem kell leakasztani a szoba faláról.


A mosásnak vannak ennél emberibb, modernebb, mégis környezetbarátabb módjai, melyek nem teszik tönkre sem a kezdet, sőt kímélik bőrödet, a mosógépedet, a pénztárcádat és a bolygót. Moss mától okosabban - ehhez még egy csalfa rókára sincs szükséged. A vizek szennyezettsége lassan eléri azt a kritikus értéket, amikor már nem fordíthatjuk el a fejünket, és nem dőlhetünk be többé a reklámoknak! Ha szeretnél még öreg korodban is egy jót fürödni, szabad vízben úszni, akkor most kell cselekedned.


A mosópor - negyede is elég lehet!

A mosóporból az előírt mennyiség negyede is elég lehet. A mosószergyártók a jobb fogyás miatt azt tanácsolják, hogy a szükségesnél négyszer több mosószert helyezz a mosógép adagolójába. A mosóporok legtöbbje az alacsony hőfokon történő mosás során fel sem oldódik. Ha nem hiszel nekünk, egyszerűen helyezd a mosógép csövét a kád vagy mosdó szélére és köss rá erősen egy használaton kívüli zoknit a végére (legjobb egy nejlonzokni, vagy harisnya levágott feje). A mosás végén nézd meg, mennyi mosópor marad a zoknin! Meg fogsz lepődni! Ha a kádba folyik víz, a kád alján is tapinthatóan ott ülnek a fel nem oldódott mosópor szemcsék.

Hogyan legyél ügyesebb? - ha mosóport szeretnél használni, egyszerűen tarts a mosógép mellett egy kis műanyag kancsót. Tedd ebbe az előírt mosószer körülbelül negyedét és engedj hozzá jó forró vizet. A vízben előzőleg feloldott mosópor sokkal hatékonyabban mos.


Vízlágyítás és öblítés

Öreganyáink ecettel öblítették - és egyúttal fertőtlenítették - a ruhákat. Az ecet igen jó hatású szer, biológiai erjesztéssel készül. Oldja a vízkövet - próbáld csak ki a teáskanna alján, vagy a kávéfőzőn! - így a mosószerhez nem kell majd vízkőoldót adagolnod, hanem elegendő ecettel öblítened. Az ecettől a ruha nem lesz kellemetlen szagú, sőt a színek megóvását is elősegíti, mivel a színeket megkötő tulajdonsága miatt régebben ecetes vízben áztatták a megfestett ruhákat. Az ecethez bátran adagolhatunk 10-12 csepp illóolajat. Ágyneműhöz jó hatású lehet a nyugtató, fertőtlenítő levendula, vagy a szexis hangulatot varázsoló ylang-ylang, ás a kiránduló ruhánk mosásakor használhatunk ánizst, ami a bolhákat és kullancsokat tartja távol.


Mosási tippek - hatékonyan!

- Egyszerre egy teljes mosógépnyi holmit érdemes mosni - a félprogramok soha nem olyan energiatakarékosak!

- Inkább az energiatakarékos, és víztakarékos mosógépet érdemes megvásárolni, lecserélni a korábbi rossz hatékonyságú mosógépet.

- Bátran szakíthatunk a mosóporokkal, vízlágyítókkal és drága öblítőkkel. Ha mosódióval és ecettel mosunk, egy mosás körülbelül 30-35 Ft-ból kijön, ellentétben a mosószeres mosással, ahol a mosószerek egy mosásra vetített ára a 100 Ft-ot is elérheti, és hatékonyságuk alulmarad a természetes szerekhez képest.

- Válogassuk külön a ruhákat és az erősen szennyezett darabokat inkább külön mossuk, dörgöljük meg kézzel és utána tegyük a mosógépbe a többi azonos színű ruhához. Sokkal tisztább lesz az így mosott ruha, mintha a mosószerhez adagolnánk a folttisztítókat.

- Pucoljuk ki rendszeresen a mosógépben a mosószer adagoló részt, mivel a lerakódások penészes, egészségtelen mikroklímájában mindenféle kórokozók, allergének meglapulhatnak.

38. tgabi80 (válaszként erre: 31. - Moncsicsi83)
2007. nov. 5. 21:13

Amway termékeket veszek.

A mosóporom kb 10 hónapra elegendő.

kb 5-6000 ft-ba kerül 3kg-os kiszerelés.

A mosogatóm kb 5-6 hónapig bírja.

Ez 1l,és kb 1800 ft.

37. tgabi80 (válaszként erre: 35. - Apokrif)
2007. nov. 5. 21:11
Igazad van az ecet csodákra képes, én is nagyon sok mindenre használom. A szódát pedig ki fogom próbálni.
2007. nov. 5. 21:09

Sziasztok!

Bocs, hogy csak most jöttem.

Én az Amway termékeit használom.

Tudom néhányatoknak már kihullik a haja is ha meghallja ezt a szót, de nem kamu, ezek tényleg környezetbarát termékek, nagyon jó minőség, és igaz nem olcsó először, de ha átállítod a háztartásod akkor sokkal gazdaságosabb, mint akármi más(nem a százforintos vacakokra gondolok...)

2007. nov. 5. 06:45

Kedves Hölgyeim,Kismamák, Anyukák, Feleségek!!!!


A témával kapcsolatos környezetkímélő gyakorlatom szeretném ismertetni:

- Gépi mosáshoz kb. 5 éve az úgynevezett "mosószodát" használom, fehérhez, színeshez egyaránt. /A szóda lebomlik, környezetbarát./

- Öblítésre a 10%-os ecetet használom, ez is lebomlik, nem terheli a környezetet.

Igaz, nem lesz olyan illatos a ruha, de szép tiszta lesz, és a mosógép sem lesz vízköves.


Én így csinálom. /Gazdaságos, környezet kímélő./

2007. nov. 4. 09:28
Naaaaaaa én is kíváncsi vagyok már, hol van tgabi90? :)
33. LoLiNa (válaszként erre: 30. - Tgabi80)
2007. nov. 3. 22:36
konkrétabban?
32. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 30. - Tgabi80)
2007. nov. 3. 14:51
Neways?
31. moncsicsi83 (válaszként erre: 30. - Tgabi80)
2007. nov. 3. 14:49
Mosószert meg mosogatószert milyet szoktál venni? Ez engem is érdekelne....
2007. nov. 3. 13:52

Én találtam egy jó lehetőséget, igaz így csak egy családról beszélünk, de máshogy nem megy, csak család és egyén-szinten...

Környezetbarátra állítottam át a háztartásom.

Mindent: a mosószertől kezdve,a mosogatószerig,kozmetikumokon át a vitaminokig mindent megtaláltam egy helyen, és nem kevés pénzt tudok megspórolni, ami szintén nem hátrány!

2007. nov. 2. 15:39
Hát szerintem ez már nagyon nehéz, annyira megfertőződött a világ,hogy kimutatták az Északi Sarkon a pingvinekben is megtalálható a vegyszer.
28. LoLiNa (válaszként erre: 25. - Moncsicsi83)
2007. nov. 2. 05:31
itt tuti nem.. ha csak azt nézem, hogy bementem még a hivatalba is azért, hogy legyen az óvodánkban logopédia, óvónőket és a szülőket is bevontam.. merthogy minden második gyerkőcnek kellene itt logopédus.. itt minden a polgármesteri hivatalon múlik.. mit kaptam? semmit.. holott igenis szükség lenne rá.. itt nem számít senki és semmi.. volt egy db kuka a postával szemben, átépítették végre!!, a járdát elötte, mert darabokra volt törve, nem lehetett pl babakocsival se elmenni ott.. a sok eszükkel azt az egy szem kukát is kiiktatták... marhanagy dolog lett volna visszatenni?! vagy marhanagy dolog lenne kirakni egy két helyre kukát?
2007. nov. 1. 20:13
:) Helyes, így kell ezt csinálni :) CSak minél több embernek kellene....
2007. okt. 31. 19:41

Igen, én is így gondolom, cselekszem.


Alulról jövő kezdeményezéssel, személyes példamutatással. Föntről várhatjuk ...

2007. okt. 31. 13:24
Szerintem meg csinálhat egy fecske is nyarat, mert elkell kezdeni valahol. Pl az az egy fecske az anyuka, a szülő, aki neveli a gyermekét. Ha nem is a mi generációnk, de a következő, akit mi nevelünk, már jobbá teheti a dolgokat és vigyázhat jobban a környezetre...
24. LoLiNa
2007. okt. 31. 12:59
... itt, ahol még minket is szennyeznek és a kutyát nem érdekli.. sokszorosa a vizünkben az arzén, a megengedettnél... sok bunkó falusi, aki mást nem tud, csak okoskodni, de tenni nem.. ehh.. elkeserítő.. én megteszem amit tudok, de egy fecske nem csinál nyarat.. hiába teszem hangosan a megjegyzést, ha valaki elöttem dobja el a szemetet.. tojik rám..
23. LoLiNa
2007. okt. 31. 12:56
ideje lenne, igen.. de itt annak sztem még a hírét se hallották..
22. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. okt. 31. 09:33

Örülök, hogy ti is ilyen emberek vagytok, hogy így nevelitek a gyerkőcöket! Sok ilyen kellene, remélem van is!

Néhol egyébként tényleg nincs szemetes, de ahogy írtad Te is, nem nagy fáradtság hazavinni és kidobni otthon. Mi azt csináljuk, sőt már egy ideje szelektíven is gyűjtünk!

21. LoLiNa (válaszként erre: 17. - Marcsy006)
2007. okt. 31. 05:56

"Szerintem mi innen kezdhetjük a környezet kimélését,még pedig úgy,hogy azt a sok pici babát akinek a szülei itt jelen vannak,úgy neveljük,hogy soha semmit ne dobjanak el az utcán és egyéb környezetkímélő dolgokra rászoktatva neveljük Őket. "

én így nevelem a fiamat, sőt, ha szemetet látunk az utcán, meg is jegyezzük, hogy milyen buta, lusta ember az, aki nem a szemetesbe dobja! igaz, nincs egy nyamvadt kuka a faluba sehol, de úgy ahogy mi is, más is haza tudná vinni a szemetét!

20. LoLiNa
2007. okt. 31. 05:54
sajnos semmivel, mivel észt nem osztanak a boltban :(
19. JUL17
2007. okt. 30. 22:22
ma már ezt az idézetet írtam valahova, de ide illik csak igazán....."ha majd az ember kivágja az utolsó fát és megmérgezi az utolsó folyót akkor döbben rá ,hogy az aranyat nem lehet megenni"
18. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Marcsy006)
2007. okt. 30. 20:37
Hát igen, erről nekem is ez a véleményem, habár lehet, ezt épp nem fejtettem ki. Anno én ha gyerekekre vigyáztam, velük is ez volt, hogy ne dobjanak el semmit, sőt... Ha lehet szelektíven is gyűjtsék! Tényleg a gyereknevelésnél lehetne a leghatékonyabban efelé a dolog felé terelni az embereket/gyerekeket! Ha ők már így tanulják meg, így vannak nevelve, akkor biztosan sikert érhetünk el együtt, közös erővel!
2007. okt. 16. 10:06

Lehet,hogy nem fogtok velem egyet értení,de mivel itt a portálon sok a gyermekes anyuka/apuka,nagyon jó a kezdeményezés.Szerintem mi innen kezdhetjük a környezet kimélését,még pedig úgy,hogy azt a sok pici babát akinek a szülei itt jelen vannak,úgy neveljük,hogy soha semmit ne dobjanak el az utcán és egyéb környezetkímélő dolgokra rászoktatva neveljük Őket.

Tudom,nem könnyü ez sem ,de hatásos lehet,tapasztaltam,többször előfordult,hogy picilányunl felakarta szední a mások által eldobott szemetet.

Gondoljatok bele,ha csak a szemetelés szünne meg,már az nagy eredmény lenne.

16. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Mano1)
2007. szept. 3. 18:52
Na ebben igazad van! Mikor veszik már észre, hogy tényleg baj van?
2007. szept. 3. 08:02
Ha bizonyos kiadásokat (pl. fegyvergyártás) helyett a környezetet szennyező anyagokat helyettesítők kutatása folyna. (Ez csak 1 példa a sok közűl.)
14. mano1
2007. szept. 2. 15:40
Eloszor is a legtobb szennyezo anyagot a legkorbe juttato orszagokat kellene kenyszeriteni a szennyezes csokkentesere. A baj csak az, hogy folyton csak beszelnek rola, de senki sem tesz semmi erdemlegeset ebben az ugyben, legalabb is az en meglatasom szerint. Bocsi az ekezetek miatt.
2007. szept. 2. 15:27

Igen, ez nagyon érdekes - az emberek elhiszik, hogy a negatív gondolatoknak van ereje, de nem értem, miért nem hiszik el, hogy a pozitív gondolatoknak is van ereje. Jó volna ezt erősíteni.


Lecke - 5 pontban - a vadlibákról



Tény: - A vadlibák csoportosan, „V-alakban” szállnak. Repülés közben mozgatják szárnyukat, s a levegő felhajtó ereje

fenntartja a következő libákat.

- Így lehetséges az, hogy 71%-kal hosszabb távolságot tudnak megtenni, mintha csak egy liba repülne.

Lecke: - Ha egymást segítve dolgozunk, s közösségi szellemben végezzük a munkát, sokkal jobban, és könnyebben

érhetjük el a célunkat.


Tény: - Ha egy vadliba kirepül a sorból és egyedül próbál célhoz érni, azonnal lelassul, mert nem segíti őt így a levegő

emelő hatása, amelyet a vadlibák szárnycsapásai biztosítanak egymás számára az alakzaton belül.

- Ezért gyorsan visszatér az alakzatba, hogy repülése ismét könnyebbé váljon a társai segítsége által.

Lecke: - Ha van annyi eszünk mint egy vadlibának, akkor együtt dolgozunk a közösséggel, a közös cél érdekében.


Tény: - Amikor a vezető vadliba elfárad, egy másik – „pihentebb” - veszi át a helyét az élen.

Lecke: - A közösségben el kell fogadnunk egymásrautaltságunkat, s a megfelelő pillanatban átadni vagy átvenni a

tennivalókat, feladatokat.


Tény: - Repülés közben a hátsó vadlibák hangosan gágognak, hogy az elsőket erőfeszítéseikben bíztassák.

Lecke: - A közösség nem létezhet kölcsönös segítség nélkül, és fontos, hogy a „gágogás” bíztató legyen.


Tény: - Ha egy vadliba megbetegszik, két társa leszáll vele, s addig együtt maradnak, amíg meggyógyul vagy elpusztul.

A libák ezután visszatérnek közösségükhöz – vagy hármasban vagy már csak kettesben - ,olykor egy másik

csapattal repülnek egy ideig, míg el nem érik a sajátjukat.

Lecke: - Legyen legalább annyi együttérzés bennünk, mint a vadlibákban, és segítsük át egymást a nehéz időkön,

ahogy ők teszik.

12. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2007. szept. 2. 15:03
én csak örülnék, ha sikerulne!igen vannak már hibridhajtásu autok,tudom!ennek mégjobban orulok!szeretném ha valamennyire egészséges lenne a Föld, és orulnék ha egy fecske tudna toborozni több millió fecskét!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook