Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ruhavásárlás.... teltebbek, kisgyermek, bármi ami nem "átlag" fórum

Ruhavásárlás.... teltebbek, kisgyermek, bármi ami nem "átlag" (beszélgetős fórum)


19. tixtina (válaszként erre: 17. - Emma81)
2011. okt. 27. 10:07

Magam is angol turiban vásárolok.

Az igaz,hogy vannak nagy méretű cuccok,de ami jó állapotú-abból sajnos kevés van.:(

Most találtam szerencsére két alkalmi felsőt,az egyik még címkés volt.Néha ki lehet fogni.

600 ft/db áron van minden,kivéve a fehérneműt-az 100 ft/db.Úgyhogy olcsóbb,mint az aukciós oldalak:D

18. emma81 (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2011. okt. 23. 13:48
Bocsi, most látom régebbi a opik, remélem azért még most is hasznosat írtam:d
17. emma81
2011. okt. 23. 13:46

Szia!


Ezt a problémát én is végigjártam. Sőt mivel én a nyugati harár mellett lakom, nekem a Pesti lehetőségek eleve kilőttek.


Magamnak általában angol turiban veszek, főleg db-osakat. Lehet, hogy dbra majdnem annyi mint mondjuk a kínai, de azért meg szoktam nézni az anyag minőségét, mennyit volt mosva( belső cimkén látszik) menyire bolyhos, van-e szakadás stb. Ha olyan akkor megveszem, ha nem keresgélek tovább. Azért is jó mert azért az angolok elég nagy méreteket hordanak és nagyon csini cuccok is vannak. Pl. nekem a hasam nagyobb meg vastag a combom, nagyobb a fenekem, de a derekam jóval vékonyabb, így a nacikat mindig be kell vennem. Mellben is extra méretem van, mert körbe elég szűk, viszont kosárra nagy. De az angolba mindig találok valamit.

Aztán még ahova szoktam menni újat venni az a teco meg a c.und.a és h.and.m. Itt is csak akciósan, szerzon végén szoktam, mert nagy méretből mindig marad:d

Lábam nekem is 41-es 27-28cm közötti. Szintén angol használtból, vagy ebayen veszek, mert vannak bizonyos márkák, amiben pl van fél méret és postával együtt is olcsóbb mint itthon:d

A lányomnak is turiból szoktam, meg ebay-en rendelek neki Angiából, vagy tesz-vesz-ezek. Ott pl magamnak is szoktam. A méretet meg úgy, hogy lemérem azt a ruhámat, amit használok és az eladóval is leméretem. Így azért nem futok bele nagyon méret problémába. Az más kérdés, hogy az eladó mennyire korrekt a terméket illetően.

Mivel én a határ mentén lakom, még Ausztirába is ki szoktam járni zsibire, meg egy bababizibe és ott is vannak nagyon jó cuccok, mert azért ők sem strapálják le nagyon a dolgokat. Pl játékokat is így veszek a lányomnak.

16. tixtina (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2011. jan. 10. 23:13

Hello !A neten találtam oldalakat a múltkor,mert én is kerestem ruhákat.Egész jók vannak-és akcióban érdemes vásárolni,mert elég drágák.

Amúgy nem messze tőlünk nyílt egy angol turi-és 300-500 ,néha még 100 forintért is szuper ruhákat vettem.

15. kingi7 (válaszként erre: 14. - Fille)
2011. jan. 10. 23:09
A turiknál is jókor kell beesni, jó helyre... én régen vásároltam ott, de utána rossz tpasztalataim voltak... :(
14. Fille (válaszként erre: 9. - Kingi7)
2011. jan. 10. 20:23
Nagyon kell válogatni :) de pl pulcsi, poló sőt, szoknya is könnyen vehető ott. volt olyanom, amiben még benne volt az angol áras biléta is, nem is vették fel sose. kabátomról is csak a kapucni hiányzott, semmi más baja nem volt. azért szerencsés angol turiban vásárolni, m az angolok nagyobbak :) angliában a melltartó méretemmel se lenne gondom :) (olyan méretem van, ami se kínaiban, se fehérnemű boltokban nincs, csak a triiumphban, de ott meg 10 ezertől felfele.) szerencsére tecsó szokott néha akciózni extra méretű szép! melltartókat.
13. Fille (válaszként erre: 8. - Gardiedi)
2011. jan. 10. 20:20
Nem rossz oldal, de nem vagyok az a rendelgetős :) pl. most csizmával úgy jártam, h mindenlépp picit magassarkúra volt szükségem, hááát... fél napi keresgélés után kiderült h 10ezernél olcsóbban nem tudok venni olyat, ami nem szakad le a lábamról két hét után (tavaly kínai csizmám volt, januárban már folyt be rajta a hó...)
2011. jan. 10. 13:03

Mi turibol öltözünk.Se én, se a lányom nem vagyunk konfekcioméret. A család férfi tagjaival nincs ilyen gond, de ha már ugy is keresgélek, akad nekik is. Az anyagok minőségiek, és nem jön 6 ugyanolyan felső velem szembe.


Verga doro, ha lehet én is kérném az oldal címét :)

11. gardiedi (válaszként erre: 10. - Kingi7)
2011. jan. 10. 00:31

Oké, oké, de azért egy-kettő akad, ami felnőttes, nem?:)

Egyébként az egyik ismerősömnek 34-es a lába és ő is szenved emiatt:(

10. kingi7
2011. jan. 9. 22:41

Verga doro: a rendelésnél az a gond, ha te teltebb vagy nem biztos, hogy olyan az alkatod, mint másnak, pl egyik körte, másik alma... máris alapvető probléma...


Kittidora, ruhával én is így vagyok :( de valahol mégis veszel.. hol?


gardieldi: hát ez elég érdekes, főleg ez :DDD

[link]

2011. jan. 9. 22:37

A Dechatlonba sportosabbak vannak, de valami hétköznapit, vagy elegánsabbat.. a C@A-ban pont határeset vagyok, ha van,akkor rövid, igazából olyan 48-50es a méretem, de magas is vagyok 175 cm és masszívabb, arányosabban duci.


31-es cipő? Hát valóban meg vagy lőve :( na hátha valaki jár erre és tud segíteni :)


Használt ruha boltban nézegettem már ruhákat (lehet nem volt szerencsém) agyon mosottak voltak legtöbbször, jelenleg leginkább a madaras teszkóba vagy a sima teszkóban veszem..

8. gardiedi (válaszként erre: 2. - Fille)
2011. jan. 9. 22:37

A Next tiniknek szóló cipői? Szépek, divatosak, bár nem olcsó


[link]



Ha jobbra lapozol, van több is.

2011. jan. 9. 22:36

Gyerekcipöt deichmann,ruhát szinte sehol,mert utálok erre a nagy mamlasz testemre venni,cipö detto 41es.

Gyerekruha angolhasznált,vagy börze,illetve nálunk cegléden van egy két olcsóbb baba bolt.

6. Rita1983 (válaszként erre: 4. - Verga doro)
2011. jan. 9. 22:34

Ennek a címét nekem is elküldhetnéd! :)

Előre is köszi!

5. Molyka (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2011. jan. 9. 22:34
Ja babaruha: Auchan. Én múltkor 3000 Ft-ért vettem a kisfiamnak ruhákat, 10.000 helyett. Farmer 2000 Ft-ról 500-ra leértékelve, kardigán 1900-ról 300-ra, póló 990-ről 199-re, és nagyon jó a minősége.
2011. jan. 9. 22:33
Szia! Nem tudom milyen árakban gondolkodsz,de van egy angol oldal,ahonnan itthonról is lehet rendelni.Fiatalos,normális ruhákat árulnak. Ha érdekel,elküldöm szívesen priviben az oldal címét. :)
3. Molyka (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2011. jan. 9. 22:31
C@A, H&M és a Dechatlon. :) Itt vannak szuper rucik, nem feltétlen zsákstílusúak. Azokat nem is szeretem...
2011. jan. 9. 22:31
Hát, te még szerencsésebb vagy. én 20on évesen, sőt, elkövetkező egész életemben is 31 es cipőt kell hogy hordjak :) el tudod képzelni, milyen nehéz nem rózsaszínű és lapos csatos cipőt venni? nagyon szenvedek, felnőttes cipőt vegyek... ja, és készítetni se tudok, végig jártam Bp. összes ilyen típusú boltját, 15 ezerért csinálnának nekem 34-est, de az is nagy, 31est nem vállal senki :) Teltebb alatt mit értesz? én az olcsóbb boltokban a bevásárlóközpontokba tudok vásárolni (céundá,dzsínszklab -direkt irtam igy, m nem tudom h reklámnak menne e különben). nadrág nehezbb, de felsőket lehet, m szerencsére divat mostanában a mell alatt húzott bővülő felsők. meg a kismamaruhák között is lehet válogatni. Babaruhára használtruhaboltokat ajánlom, lehet ott is venni szinte újakat, és úgyis kinövi.
2011. jan. 9. 22:26

Szóval igazán arra lennék kíváncsi, hogy akik teltebbek azok hol vesznek ruhát, ha mondjuk nem "sátorban " akarnak járni? A jó minőségű ruhák eltűntek, piacokon már a gagyi típusú rettenetek vannak általában, nehéz kifogni egy-egy darabot... ha egy táskát szeretnék venni,napokat kell utánna járni, hogy egy nem agyon csicsázott "trendit" vegyek, hanem egy praktikus csinosat, amit utána mindenki dicsér... az a baj, UTÁLOK vásárolni, sajnálom a sok felesleges időt...

Ha bevásárlóközpontokba nézem, akkor nagyon drágák, és kamionok, mert ha valaki nagyobb darab, az természetesen kamion...

Vagy például a cipők 41-es lábam van, cipőbolt: tűsarkú hegyesorrú, trendik, nekem hétköznapi, kis sarkú használható csinos cipő kell 41-es méretben...

Babaruhák: nehéz kifogni valami kevésbbé giccseset, amelyik kislány ruha nem kék-piros-zöld-lila-sárga csíkokkal, és viszonylag jó minőségű, színtartó. nyilván nem a brandon árai érdekelnek, mert pikk.-pakk kinövik...


Tömören kb ennyi, ha menet közben eszembe jut írok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook