Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? fórum

Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 9. 18:53
Pontosan. Három gyermek után is fejenként 10 ezer lenne a korrekt. Elvégre az ember nem a vakvilágba szül, ha hármat vállal, hármat kell eltartania. És ettől miért kap több pénzt? Aki egyet szül, az egyet tart el. De az a gyermek is ugyanannyit eszik, sőt még kedvezményeket sem kap.
2011. jan. 9. 18:52

Bárhogyan lenne, mindig lenne aki igazságtalannak érzi a rendszert...

Mindenkinek lehetősége van eldönteni, hány gyereket vállal, függetlenül attól mikor mennyivel támogatják vagy nem támogatják ezt.

17. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Csigu77)
2011. jan. 9. 18:49
nem arról van szó, hogy sajnálja tőletek bárki vagy azt hinnénk, ebből bmw-vel jártok, hanem a logikáját nem értjük.
16. Tina87 (válaszként erre: 7. - 91c956613e)
2011. jan. 9. 18:48

Oké...de egy gyerek egyedül nevelve mennyivel fogyaszt kevesebbet mint egy háromgyerekes családban egy gyerek?

Magyarul egy gyerek 10 ezer, akkor 3 gyerek 30 ezer...

3 gyerekes családban ingyen van a tankönyv és az étkezés alapból legalábbis nálunk.Örökölhetnek ruhát, játékot...


Csak írjatok példákat, mert szeretném megérteni...

2011. jan. 9. 18:47

Szívesen leírom, hogy 1 hónapban mennyi jövedelmünk, és mennyi a kiadásunk.

Azt pedig cáfolom a nagycsaládosok nevében, hogy mi mi mindent ingyen, vagy féláron kapunk.

2011. jan. 9. 18:45

És akkor ezzel a rendelkezéssel megint a gazdagokat gazdagítja. Akinek telne, az kap többet, akinek nem, az nézzen nagyokat?

Mindig is így lesz... Akinek van pénze az jól jár. Talán azokon kellett volna segítenie, akik tényleg rászorulnak. Nem annak, akinek amúgy is magas a fizetése..

2011. jan. 9. 18:45
itt szerintem nem azzal van a probléma, hogy három gyerekre több jár, hanem a mérték. Nekem 2 gyerekem van, tehát gyerekenként 10 ezer.Akinek 3 gyereke van, az már gyerekenként 33 ezer. A 10 ezer és a 33 ezer között van szerintem túl sok különbség!!!!
2011. jan. 9. 18:45

ez ugyanolyan kérdés, mint a lakáshitel volt annak idején. feleséggel meg élettárssal lehetett hitelt kapni, egyedül meg nem, holott egy egyedülállónak sokkal kevesebb pénze marad a fizetéséből. hiszen 1 fizetésből fizet kaját meg rezsit, tehát eleve sokkal szarab..l áll anyagilag, mint akik ketten vannak, több támogatásra szorulna.


emögött is az áll, hogy az állam ezzel akar motiválni a házasságra meg családalapításra, csak épp a következménye az, hogy az emberek anyagi okokból házasodnak, aztán meg jól elválnak, vagy szenvednek.. VAGY inkább hagyják az egészet a francba, a buckalakók bezzeg csinálnak 5 gyereket, és élnek vígan többől, mint a minimálbér.

2011. jan. 9. 18:44
Mert a mostani kormány remekbe szabott férfi tagjai nem tudták a farkukat a gatyájukban tartani ,és csináltak egy tucat gyereket.Így naná,hogy azoknak kedveznek,akiknek több gyereke van....
2011. jan. 9. 18:44
Nha igen, a kérdés jogos. De a 3 gyermekes családban a gyermek mindig is "többet" ért. A támaogatások sem mellőzendő dolgok. És valljuk be, az vállaljon hármat, aki hármat elis tud tartani. Azért mert ő nagycsaládos akart lenni, nem ér többet az a gyermek, mint azé, akit egyedül nevelnek. Egy egy gyermekes anyának és családnak több mindenben helyt kell állni, mint akiknek több gyereke van. Pedig ha már szül, akkor normális esetben nem a támogatásért, hanem mert feltudná nevelni. Az állam mégis mindent féláron vagy ingyen ad ilyenkor.
2011. jan. 9. 18:44

Oké, támogassák a többgyermekes családokat, de az egyedülálló szülőkre miért nem gondolnak?

Csak a nagycsaládosoknak van ingyen tankönyv, stb., de egy egyedülálló szülőnek is ugyanolyan nehéz, ha nem nehezebb, főleg ha apuka minimális összeget fizet csak. Én senki zsebében nem akarok turkálni, és én senkitől nem sajnálom, mert a gyerekre nincs az a pénz, amit ne lehetn elkölteni, de én sokszor úgy érzem, hogy egy gyerek nem gyerek, pláne ha egyedül neveli a szülő. 1500 Ft-tal több a családi pótlék egy gyermekét egyedül nevelőnek, viszont több gyerek jóval több pénz fejenként. Én ezt sérelmezem eléggé, és szerintem jogosan.

2011. jan. 9. 18:42

Engem meg az érdekelne, hogy az ikresek miért kapnak 2 Gyest - gondolom azért, mert kiharcolták maguknak.

Én ugyanúgy itthon voltam a 2 kicsivel, ugyanúgy elláttam őket, mint akiknek ikreik vannak. Én azért kaptam csak 1 gyerek után, mert nem egyszerre születtek, hanem 15 hónap különbséggel....

NO COMMENT

2011. jan. 9. 18:42
Szerintem 3 gyermekeseknek több a kiadás.
2011. jan. 9. 18:41
Mert három gyereket nehezebb felnevelni mint egyet.:)
2011. jan. 9. 18:41

Lehet, hogy az egy gyermekesek kissé háttérbe szorulnak, de ha egyedül neveli a szülő, akkor is jár támogatás. Egy nagy családban is más a helyzet, mert valamikor két ember döntötte el ezt, hogy ők sok csemetét szeretnének felnevelni és gondolom ezt alaposan átgondolták, mérlegelték, vállalják a nehéz feladatot, amit teljesíteni kell. Annyi a különbség sokkal több kiadással jár, hiszen sok lurkóról kell gondoskodni és felnevelni.

Kívánok sok szerencsét és jóegészséget hozzá üdv.Ágnes

2011. jan. 9. 18:39

Az...ezért érdekelne ki mit és hogyan gondolja ezt, hogy vajon egy gyereknél miért nem jár 33 ezer forint..?


Habár nekem mindegy mert ki estem a körből így is úgy is :((

2011. jan. 9. 18:39
Valószínű, hogy az állam célja, hogy inkább azok vállaljanak több gyereket, akik jobb anyagiak között fel tudják nevelni.
2011. jan. 9. 18:35
Jó kérdés!
2011. jan. 9. 18:33

Az állam ezt mi alapján gondolja így?


Az Én gyermekem és akik egyedüli gyermekként vannak egy családban miért érnek kevesebbet mint egy háromgyermekes családban élő gyermek, hiszen egy háromgyerekes családban 33 ezer forintot ér fejenként egy gyermek az államnak az új adózás szerint?


Én hiába nevelem egyedül a lányom, mivel részmunkaidős vagyok, számomra semmit nem jelent a családi adózás, vagyis az állam nem segít csak azoknak akik sokat keresnek sok gyerekkel...


Ki és miért gondolja vajon az hogy ez így jól van?


Csak az érdekelne Ti hogy gondoljátok...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook