Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? fórum

Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
169. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 144. - Martin3)
2011. jan. 10. 12:36

Tényleg elhiszed?

És magánóráidat is bevallod, adózol utána?

168. zsanci79 (válaszként erre: 165. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 12:35

Úgy hogy 8 általános után ment dolgozni, mert a kedves szülei nem engedték tanulni. Ilyent még nem hallottál?

De tudod, biztos én, meg ő tudja rosszul hogy mikor dolgozott.....Örülök, hogy utánaszámoltál

167. spinneli (válaszként erre: 132. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:33

Seni nem néz le-a kisebbségi komplexusokat nem itt érdemes kiélni.

Már előző topikokban is erre a lenézésre mentél-szerintem senkinek semmi baja a kétkezi munkásokkal, sőt...

166. zsanci79 (válaszként erre: 161. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 12:32

"A kormány most azt mondta, hogy nem adni kell, hanem nem elvenni!"

Akkor miért veszenk el pénzt azoktól, akik böcsülettel felnevelték már a gyerekeiket és nyugdíj előtt állnak?

Ezerszer leírtam, hogy nem sajnálok senkitől semmit, de számomra EZ felfoghatatlan, érted?

Persze a közalkalmazottaknak kompenzálják ezt a kieső pénzt, a melós megint megszívta, mint mindíg. Ők meg csöndbe vannak, pedig csak annyit szerettek vona, hogy ne csökkenjen a fizetéük, ez is baj?

De már rég nem a kérdésről beszélünk sajnos

165. e85d563ad5 (válaszként erre: 164. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:27

Akkor légyszi ne vagdalózzál hülyeségekkel. Nem én hoztam fel!

Sőt, ha utánaszámolsz, anyukád 55 éves... Hogy állt munkába 15 éves korától?


Amúgy meg nem tudsz rólam semmit!

Én 12 éves korom óta minden nyaramat végigdolgoztam, és nem íróasztal mögül... Igaz, a többi időben tanultam... Aztán később munka mellett tanultam...

164. zsanci79 (válaszként erre: 163. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 12:22

Bizonyára.

Arról meg hadd ne ő tehessen, hogy milyen rendszerben élt 20 éve, jó? Dolgozott, fizetett. Ennyi. Ammenyit kellet akkor, amennyi fizetése volt abból.

163. e85d563ad5 (válaszként erre: 160. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:10

"mindössze csupán 40 éve"

Biztos az a 40 év? Az első 20-ban mennyi adót fizetett???

162. e85d563ad5 (válaszként erre: 160. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:07
Akkor olvasd el újra amit írtam, és logikusan értelmezd, mert komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel.
161. e85d563ad5 (válaszként erre: 159. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:05

Nem engem gúnyolsz, nem ezt írtam!

Ferdítesz!

Senkisem mondta, hogy "fogja be a száját" és "dögöljön meg", hogy "nem dolgoznak".


Eddig is azok támogatták a nyugdíjasokat, a GYES-eseket, a betegeket, a tanítást, a köztisztviselőke fizetéseit... és még sorohatnám, akik hivatalosan, becsületesen minden egyes forint jövedelmük után megfizették a járulékokat, az adót...

Pontosan Te vagy az, aki nem elégszik meg ezzel, és azt mondja, hogy még tovább járuljanak hozzá a közöshöz és még húzzuk le róluk amit lehet, hisz kicsivel több a bevételük mint a minimálbéreseknek, persze mire föl? Hisz nem dolgoznak többet... Tehát el kell venni tőlök, hogy oda lehessen adni a minimálbéreseknek, aki valószínű, hogy a feketén kapott pénzükkel együtt többet hazavisznek... hogy egynlőség legyen, és igazság...


Mennyivel nagyobb igazságosság amikor a csalást támogatjuk, mint amikor törvényesen nem veszünk el?

Akkor majd a 150-et kereső is azt mondja, hogy legyek minimálbéres, aztán az befizetendő adót összuk el kettőnk között (munkáltató, és dolgozó), így többet haza tudok vinni, nem kell igénybe venni az adókedvezményt sem, de a nyugdíjas sem ka nyugdíjat, a beteg táppénzt, az anyukák nem maradhatnak otthon.... És akkor te is elégedett leszel, mert nem lesz ki igénybe vegye az adókedvezményt...


A kormány most azt mondta, hogy nem adni kell, hanem nem elvenni!


Szó sincs diplomások és kétkezi munkások összehasonlításáról...


Ismered a mesét a tücsök és a hangyáról...

160. zsanci79 (válaszként erre: 153. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 12:00

Neked is javaslom az egész topik összes hozzászólását elolvasni, és majd akkor mondd, hogy fújjogok, oké?

Jó lenne ha a szöveget értelmeznéd is, nem csak olvasnád, mert én egy szóval sem mondtam, hogy a vállalkozót védem, hülye lennék. És tényleg ne is próbálkozz megérteni az "ebben segítő melóst" mert sosem fogod!

És képzeld anyum fizet adót is meg járulékot is, mindössze csupán 40 éve, 1 évet volt munkanélküli, volt olyan idő, hogy két munkahelyen dolgozott szinte éjjel nappal,Jó lenne ha nem sértegetnéd, hogy ingyenélő, nem fizet adót! de ezt egy íróasztal mögül senki nem fogja megérteni.

De úgylátom az sem jó ha valaki 55 évesen robotol, nem a száját tátja segélyért. Képzeld, az én anyám csupán azért háborog hogy havi 3 ezerrel fog keveset kapni, de úgylátom neki még ezt sem szabad.

A személyeskedéseket meg befejeztem!

159. zsanci79 (válaszként erre: 157. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 11:48

Ki gúnyolt Téged? Pontosan az gúnyolódik aki lenézi a kétkezi munkást, és azt mondja fogja be a száját mert 2-3 ezerrel kevesebbet kap majd, minek neki, dögöljön meg.

Azért mert keveset keres, attól még nagy nagy mértékben járul hozzá az általa megtermelt javakkal a GDP-hez. Mást már nem tudok mondani, mert itt mindenki azt hiszi hogy aki kevest keres az nem dolgozik. Nem igaz! Dolgozik mint állat!

De tudod mit, tényleg legyen mindenki diplomás, azt majd meglátjuk mi lesz!

158. e85d563ad5 (válaszként erre: 156. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 10:09
Támogatni, igen, de ez nem támogatás, hanem kedvezmény...
157. e85d563ad5 (válaszként erre: 131. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 10:04

Nem kéne gúnyolódni!

Itt volt 20 ÉV! Eddig majdnem minden egyes változtatás a hazugsának, csalásnak, a tisztességes megnyomorításának az előmozdítása volt... Valahol el kell kezdeni a sok mocsok eltakarítását...

156. orsolya33 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2011. jan. 10. 10:01
Talán mert nem érzik és gondolják át azoknak a helyzetét,akik egyedül maradnak a gyerekeikkel,pedig rengetegen vannak. Ez anno is így volt, anyukám egyedül nevelt minket,a három gyerekes gazdag gyerekek szüleinek nem kellett ebédet fizetni,nekünk igen.Pedig az egyedül nevelő szülőket kellene nagyon támogatni. Mellesleg van egy csomó kedvezmény,amiről nem is tudunk,mert nem mondják.És itt lehetne írni a romákról,de nem teszem,mert az rasszizmusnak számít,pedig magyar ember,aki becsületesen dolgozik, is lehet nagy bajban anyagilag.
155. e85d563ad5 (válaszként erre: 148. - E54caf90fe)
2011. jan. 10. 09:20

A 150 ezres fizetésből élő család szegény!

A kevesebből élő pedig nyomorog... :(

154. e85d563ad5 (válaszként erre: 150. - E54caf90fe)
2011. jan. 10. 09:16

lsd 153-as hozzászólásom...


Én értesem meg a hazugságot, lopást mert különben "dögöljetek éhen"? Te pedig nem tudod megérteni a tisztességesen keresők kis kedvezményét?

Melyik miatt esik el az állam nagyobb bevételtől????

153. e85d563ad5 (válaszként erre: 118. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 09:08

A másik, hogy én fogadjam el, hogy a "csóri munkás" azért, hogy a főnöke többet tudjon nyaralni, meg nagyobb háza legyen, sok szép autója, ellopja a közösből szegény melós jövedelmének háromszorosát, és a kiszolgáltatottságával ebben segítő melóst értsem meg, ugyanakkor te nem tudsz belenyugodni, hogy a több gyerekesek a jövedelmük egy része után ne fizessék ki az adójukat, holott pl. anyukád helyett is ők adóztak eddig is...


Ne mondjon fel!

De ha valaki tisztességesen fizet, akkor nem kéne fújolnod csak ezért, mert kevesebb adót kell fizetnie. DE hangsúlyozom, hogy a járulékokat ugyanúgy megfizeti ő és a munkáltató egyaránt ez után a kis kedvezmény utáni jövedelemrészre is.

Anyukád? A többi feketén dolgozó? A minuszos gazdag vállalkozó? Ők fizetnek legalább járulékot, ha már adót 1 Ft-ot sem?

152. e54caf90fe (válaszként erre: 148. - E54caf90fe)
2011. jan. 10. 09:03
-4 a 150 elejéről. :)
151. e54caf90fe (válaszként erre: 129. - Martin3)
2011. jan. 10. 08:56
Képzeld, diplomával is nehéz elhelyezkedni, már nem olyan különleges ha valakinek van. Zsancy írta azt hiszem, hogy lassan az egész ország diplomás lesz. Pontosan, mivel mindenki tanul a jobbért, de annyian vannak már, hogy nincs lehetőség még így sem. Lehet ezt magyarázni, hogy mert tanulni blabla... Már a diploma vagy egyetem egy teljesen normális iskolai végzettség, nem úgy mint régen, hogy 100 diákból kb. 10-nek lett. De így sem tud semmit tenni, mivel nincs munkahely. Ha szerencséje van diplomával eltud helyezkedni valami kis üzletben, minimálbérért, és akkor örüljön, hogy munkát kapott. Nyugodtan zsebre teheti a diplomáját. Lehet, hogy 10 éve diplomáért jól kereső munkahelyet lehetett "kapni", de ma nem...
150. e54caf90fe (válaszként erre: 119. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 08:48
A 150 ezret kereső is juthat pénzhez emellett, mivel nem sokan tagadják meg a pénzt a mai világban, amit meg is értek. Az én párom is feketén dolgozik, ne tegye és dögöljük éhen vagy mi? Mivel nem tudott elhelyezkedni másfél évig? Diplomával építőiparban segédmunkázott és még sorolhatnám?
149. e54caf90fe (válaszként erre: 117. - Trapiti)
2011. jan. 10. 08:46

A legtöbb ember tanul. Ma már a rengetegen járnak egyetemre, szereznek diplomát, mivel az érettségi semmire sem elég. De van, aki még diplomával is csak pénztárosnak tud elmenni.

Miért? Mert nincs lehetősége, nincs munkahely, amit betölthetne. Mert egy állásra jelentkeznek vagy 100-an, amivel legalább a felének tapasztalata is van. Hidd el, már nem olyan nagy szám egy diploma, meg két nyelvvizsga, mint 10 évvel ezelőtt volt.

148. e54caf90fe (válaszként erre: 115. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 08:43

Lehet, hogy Pesten ez normális fizetés, de pl. Szegeden és egyéb kisebb városoknak nem az!

Nem haragszom, mint már írtam. De egy 4150 ezres fizetés igenis jónak számít. Van akik ketten teszik össze a dupláját.

Miért dolgozik feketén szerinted az aki minimálbért kap? Mert abból a 70 ezerből nem lehet megélni? Talán ezért? Mert az ő fizetése koránt sem jó? Nem azt írtam, hogy multimilliomos a valaki 150 ezerrel. De, hogy a gazdagabb, könnyebben megélhető társadalmi réteghez tartozik, az biztos.

147. zsanci79 (válaszként erre: 144. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:38
Amúgy meg amíg olyan pályázatok vannak, hogy nullás, vagy mínuszos adóbevallású vállalkozóknak lehet támogatást kapni fejlesztésre, gépbeszerzésre, és még a nullás beszámolót is elfogadják a támogatás elnyerése után, ha szépen meg van indokolva, akkor miről beszélünk?
146. zsanci79 (válaszként erre: 144. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:35

Ebbe nem hiszek, mint mondtam mind korrupt, aki közel van a tűzhöz. de tisztelet a kivételnek.

majd meglátjuk, a számok mit mutatnak. Azt nem lehet kétgéle képpen értelmezni. vagy mégis? Itt már mindent lehet:))

Jó éjt!

145. zsanci79 (válaszként erre: 143. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:33
Ebbe a mnyp vitába nem megyek bele, jó pár ilyen fórumon kifejtettem már a véleményem ezzel kapcsolatban
144. martin3 (válaszként erre: 142. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 00:27
én meg abban hiszek, hogy a feketén jól élő vállakozó(amiben teljesen egyet értünk, és baromi igazságtalan szerintem is, de az elmúlt évek éppen őket támogatták!) most végre bavallja a keresetét, és inkább fizet 10%-ot, mert van egy emberi tulajdonságunk: ha csak keveset kell fizetni, inkább befizetem és nem csalok, ugynais mostantól az ellenőrzés sokkal szigorúbb lesz, aki lebukik, az jócskán fog perkálni...és inkább fizeti a kevesebbet, minthogy bebukjon...hidd el, ez így lesz!
143. martin3 (válaszként erre: 140. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 00:23

oké, tanár lennék(ha nem lennék épp gyeden, 85ezerért), és keresnék kb 100-110 nettót? a tanár is baromi keveset keres..csak volt annyi eszem, hogy nyelvszakon végeztem és adok különórát...és nem ének szakon végeztem...tudom-tudom ének szakos is kell....belőlem is lehetett volna az is, mégsem azt választottam...

igen, de egy bolti eladó soha nem fog annyit keresni, mint egy orvos...és igazad van, csak annyi kellene, ami atiszetességes megélhetéshez elég. sajnos nincs az államnak ennyi pénze. A tanár is többet keresne, ha lenne, de nincs..

a magánnyugdíjpénztár kérdésnél, pedig az a ferdítés abban, amit mondasz, hogy oké, most mondja azt az állam, hogy maradjon minden úgy ahogy van, és akkor miből fizeti ki a mostani nyugdíjat? vagy a mostani nyugdíjas haljon éhen, mert sajnos nincs miből nyugdíjat fizetni? vagy azt a pénzt honnan vegye még el? már minden lehetséges helyről beszedte a pénzt...vagy csökkentese az eddig is kevésnek tartott béreket? vagy honan a jó égből? szerintem bele sem gondoltok, mekkora szarban vagyunk...ez a kormány látszik, hogy 1 lapra tesz fel mindent, vagy beindul ettől a gazdaság, vagy kész van az állam és itt a csőd! látszik az intézkedésein, hogy semmi vagy dupla alapon "játszik"...vagy bejön vagy nem...inkább tegyünk, hogy bejöjjön, mert ha nem bukik itt minden és mindenki, ennél csak rosszabb lesz...még visszasírjuk a mostani fizetéseket...

142. zsanci79 (válaszként erre: 139. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:23

Lehet hogy az ország tele van adóssággal, a vállalkozások meg tele vannak profittal, mert a melósokat kizsigerelik, azon tudnak a legtöbbet spórolni, abból lesz a jó kis haszon, persze nullás adóbevallásokkal, feketézéssel stb. Nagyon jó lenne pl. ezen cégek fehérítése, de aki nulla társasági adót fizette, ez nem fog most 10%-ot fizetni, mert annyira csökkentették, a magyar vállalkozó nem ilyen.

Én egy multi cégnél dolgozom a válság arra volt jó, hogy erre hivatkozva szinte fele állományt kirúgták, a maradék ugyanannyi pénzért dolgozhat többet, de érdekes módon a nyeresége továbbra is jelentős maradt a veszteségességtől fényévekre van. Persze ekkora cégnél a bérköltség tetemes részt tesz ki ugyebár.

Anyukám vállalkozónál dolgozik, baromfifeldolgozóban napi 10-12 órában, sok sok feketézéssel él a vállakozó, nagyon jól él....az Ántsz-től kezdve a hatósági állatorvoson át a munkaügyig mindenki lefizetve...

nem is tudom honnan lennének magasabb bérek? A példáim pedig nem egyediek.

141. c27c71e957 (válaszként erre: 129. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:14

Nézd, aki pl. egészségügyben dolgozik, az annyit tanul, mint állat, és keres minimálbért 12 órában. Nem lehet mindenki diplomás, és ha az is lenne, nem fizetik meg. De nem csak itt, hanem több más pályán is.

Ha valaki azt gondolja, hogy diploma = sok zsé, az nézzen körül.

140. zsanci79 (válaszként erre: 137. - Martin3)
2011. jan. 10. 00:11

Itt, akik beszélgetünk, senki nem akar az állam satnya támogatásán élni, de nem lehet mindenki diplomás, értsük már meg, akkor nem kapsz majd tejet kenyeret a boltba, de még bolt sem lesz.

Senki nem annyi fizetést akar mint egy vezető beosztású több diplomás emberke, csak tisztességes bért. Nagyon nagyon sokan örülnének, sőt megkockáztatom boldogok lennének, ha annyit keresnének mint a KSH által megadott átlagjövedelem. És egy szavuk sem lenne. És ez nem pár ezer ember.

Ez a mi országunk sajnos.

És most gondolj bele, Te mondod hogy ne az államtól várjunk mindent, erre mit csinál az állam, visszaterel mindenkit az állami nyugdíjba, mert az állam majd megoldja, igaz? Ez aztán tényleg az öngondoskodás felé visz. Ettől ne várja senki, hogy az a régi beidegződés egyszer már kikerül a jónép fejéből, hogy majd az állam ad! Ezzel is elindult volna végre az öngondoskodás tudatosítása, erre most az is elvész. Hogy mi lesz 30-35 év múlva, az már a kutyát nem érdekli...

kevesen, nagyon kevesen vannak ilyen családok mint Ti, szemben azzal a réteggel aki tipikusan sok gyereket szül az országnak. na majd azok fogják eltartani a nyugdíjasokat. Szép kilátások

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook