Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hepatitis - Korunk pestise! fórum

Hepatitis - Korunk pestise! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hepatitis - Korunk pestise!

2012. ápr. 26. 13:01
A sógorom rendszeres véradó volt amíg egyszer azt nem mondták neki nem adhat vért ,nincs semmi baja csak nem jó a vére .Még próbálkozott párszor de mindig ezt mondták neki .Ennek már van vagy 17 éve .Mostanában többször volt orvosnál rossz volt a májfunkciója .Kiderült Hepatitisz C fertőzött .Már akkor ,17 éve az volt csak nem mondták meg neki ,Ez a magyar egészségügy . Most kezdik a kezelést amit már rég el kellett volna kezdeni .Vajon milyen esélyei lehetnek ,és milyen eséllyel kezdhetne egy perbe .
2010. dec. 28. 17:12

Kérdésem lenne:

aki rendszeresen ellenőrizteti a vérképét, mondjuk évente, annál a Hepatitis fertőzést is ellenőrzik?

Vagy ezt csak külön kérésre végzik el?

2010. jún. 29. 22:38
Párom pár napja tudta meg, hogy vírushordozó. :S
12. dnarol
2009. nov. 2. 10:12

Szaisztok!

En tavaly osszel tudtam meg, hogy hepetitis"B"-fertozott vagyok. Februar 1-tol marcius-5-ig voltam kezelesen a korhazban es most egeszseges B-virus hordozo vagyok. Eleg kellemetlen fiatalon ez,sot hogyha nincsen komoly kapcsolatod, mivel eleg furcsan hangzik es idiotaul:" szia van hepatitis B-elleni altasod? A legtobben az ilyen helyzetben gondolom megijednek, mivel halvany gozuk sincsen mi is az a hepatitis es inkabb figyelembe se vesznek teged(vagyis igy gondolom).Pedig tenleg a vedo oltassal elkerulheto es teljes vedelmet nyujt.(Jo hogy tudom:(, most mar sokat segit rajtam)

11. _kleo_
2008. okt. 4. 20:31
Nekem anyukám gyerekkorában kapott egy hepatitis B-t, én normál úton születtem, nem császárral, és nem vagyok fertőzött. Sajnos 34 évvel ezelőtt vért kapott egy vetélés miatt, és azzal együtt a hepatitis C-t is (még az én születésem előtt). Most csinálja az interferonos kezelést, sajnos úgy néz ki neki sem hatásos. Én szerencsére a hepatitis C-t sem kaptam el.
10. zazi52
2008. júl. 23. 14:36
Sajnos én is azt tapasztalom,hogy ezt a betegséget titkolni kell.Anyukám 2 évvel ezelőtt kapott vért szívműtét után,+hepatitis c-t.Ki a felelős?Ő???...az egyik súlyos betegsége mellé kapott még egyet,amit gyógyítani sem tudnak.
2008. febr. 17. 11:17

én is be vagyok oltva valamelyik ellen, de most igy hirtelen meg nem mondom melyik az..

ha jól tudom szexuális úton terjedő fahtájától, és ha minden igaz már kötelező védőoltás lett 8-adikban, de ha mégsem, az se gond, én tuti beoltatom a tökmagjaimat ellene, mielött nemi életet kezdenek élni. 14-15 körül.

8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Shirley)
2008. febr. 17. 08:25

Szia, csak most olvastam újra, ezért nem írtam eddig.

Sajnálom, ami veled történt.


Apukám is kapott interferon injekciókat, saját magának kellet beadnia a combjába. Már nagyon régen olvastam róla, de úgy tudom, hogy gyengíti a vírusokat, vagy lassítja a sejtek szaporodását. Viszont ha jól emlékszem, akkor nem tudja különválasztani, hogy beteg, vagy egészséges-e az a sejt, így minden sejt szaporodását gátolja.

Habár leginkább a vérrel (sexuális úton) történő fertőzés, amit emlegetnek, úgy tudom, hogy nyállal is átadható.(Gondolom ezért is oltják a kiemelten veszélyeztetett csoportokat, mint a katonák, mert pl. beleisznak egymás italába, beleszívnak a másik cigijébe, stb. Bár ebből a szempontból nehéz nem veszélyeztetett csoportba tartozni.)

A Hepatitisz B-re van védőoltás, amivel megelőzhető a betegség, de a már meglévő betegség tudtommal nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető.

De pl. ha az anyuka fertőzött, akkor a születéskor a csecsemőnek beadott injekció teljesen meggyógyítja a babát. Úgy emlékszem, hogy ilyenkor viszont biztos a császármetszés.



Azért kérdezd meg a dokid, mert az a biztos.

2007. dec. 5. 13:39

Sziasztok!


Én 9 éves koromban lettem megfertőzve, nem tudni hogyan, kemoterápián voltam, de vért nem kaptam, valószínű h orvosi múlasztás útján /nem steril tű v ilyesmi/


hbsag pozitív vagyok, így írják legalábbis, hepatitisz B.


Nemsokára kezdek majd el egy interferonos kezelést, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim, van-e valakinek ilyesmivel tapasztalata, valamint mit jelent a gyógyulás - csak én leszek tünetmentes, vagy hordozó sem leszek többé - tehát ha pld. csókolózni akarok valakivel, nem kell előbb beoltatnia magát? Elég fura megkérni valakit arra, hogy oltassa be magát és várjunk egy hónapot, míg biztonságos :(


előre is kösz

6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Opium)
2007. okt. 7. 07:48
Én is így tudom. Nálunk hasonló volt a helyzet, apukám kapta el "valamikor", az orvos szerint akár 15-20 évvel korábban, talán a fogorvosnál (akkor még nem egyszer-használatos eszközösk voltak:(() Banális módon, teljesen véletlenül derült ki, hogy egyáltalán beteg, rá négy évre halt meg...
2007. okt. 5. 17:46

Nem tudom milyen forrásból van a cikk és kinek van igaza, de én orvostól úgy tudom a hepatitis C-nek 20-30 év is lehet a lappangási ideje.

Apumnak súlyos autóbalesete volt, akkor kapott vérátömlesztést és mivel az orvosok másra nem tudták visszavezetni, feltételezték, hogy azzal együtt a C vírust is megkapta, amit akkor még nem ismertek (1978), így nem tudták kiszűrni, fertőzött vért kapott. A panaszai 18-19 rá évre jelentkeztek, 2 év múlva el is vitte a betegség...

4. emagdi (válaszként erre: 3. - 9eeb4f9c2b)
2007. okt. 3. 10:23

ráadásul a leggyakoribb típust, az A-t nem csak nemi úton tudod elkapni. elég, ha fertőzött vízzel mosott gyümölcsöt eszel, vagy fürdéskor/fogmosáskor ilyen vízzel érintkezel.

S nemcsak nagyon távoli, egzotikus országokban áll fenn ez a veszély, hanem akár már Horvátországban is. Sőt, nemrégiben valamelyik magyar faluban is volt hepatitisz A vírus.

De ha már az ember oltatja magát, akkor érdemes A+B kombinált oltást adatni, akkor egy szúrással megvan mindkettő ellen a védelem. (háromszor kell beadatni a vakcinát, de ez a tájékoztató papíron rajta lesz)

2007. okt. 2. 21:44
Nekem pont az jutott az eszembe,hogy hiába vagyok monogám mi van ha az én éppen aktuális párom rossz útra téved-sosem lehet tudni-és haza talál jönni egy kis meglepetéssel!Megyek is egy jó kis védőoltásért!Az a szomorú,hogy az ördög nem alszik!
2007. okt. 2. 13:52

én A és B ellen beoltattam magam, biztos ami tuti alapon.

még Európában sem árt ha az ember védett, de azon kívül egyenesen "kötelező" lenne beoltatnia magát az embernek.

2007. szept. 2. 12:13
Azt tapasztaltam, hogy itt senki nem mer beszélni róla, vagy csak nem akar, ezért vettem a bátorságot és írok róla.
Félünk tőle, alapja is van, de ha nem tudunk róla semmit, nehezebb elkerülni! Ne féljünk róla beszélni! Segítsünk egymásnak, és legfőképp vigyázzunk magunkra és egymásra!
[{[{[A HREF="http://angelinajolie.fan-site.hu" TARGET="_blank"]}]}]Angelina Jolie[{[{[/A]}]}] is megfertőződött vele állítólag!

Ugrás a teljes írásra: Hepatitis - Korunk pestise!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook