Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két év körüli babának milyen mesét ajánlotok elalvás előttre? Túl hosszú szerintem nem jó még nekik, szeretném, ha fel is foh fórum

Két év körüli babának milyen mesét ajánlotok elalvás előttre? Túl hosszú szerintem nem jó még nekik, szeretném, ha fel is foh (tudásbázis kérdés)


16. solmyr
2011. jan. 23. 08:25

Nálunk a Kis vakond volt nagy sláger + Iciri-piciri, Ki hol lakik?.

A könyvesboltokban sok rövid mesét találsz amikhez szép illusztrációk vannak.


Most a kisfiam 2,5 éves. A kedvencek: Boribon, Bogyó és Babóca, Tesz-vesz város.

15. sajert
2011. jan. 22. 22:52
Fiamnak Thomas és barátai könyvből "kell" felolvasni az esti mesét. Kb. 2 évesen kezdtem el neki olvasni (addig hálóba be, gyerek betakar, puszi, jó éjt, Anya/Apa ki, gyerek alszik). Egy mese, egy kicsi duma, átbeszéljük a napot (Anya, ma okos volt Mónika néni meg Edit néni (gondozónők a bölcsibe) :-)), aztán puszi, jó éjt, aztán kijövök, és utána elalszik :-). Ő választja ki, hogy melyik mesét akarja hallani, volt hogy hetekig csak pl. a Hektoros mese volt jó. Kb. 1 hónapja elő is adja a mozdonyaival a meséket :-)) - egy hét múlva lesz három éves.
2011. jan. 22. 21:02
van egy modern Mindennapra egy mese- 365 mese van benne. Nagyon aranyosak. Egy család életéből vannak a történetek, két kisgyrekkel. Mindegyik rövidke történet, tökéletesen érthető a kétévesnek is. Lányom nagybácsiéktól ezt kapta ajándékba Karácsonyra és borzasztóan élvezi. Napközben is emleget néha egy-egy történet, annyira tetszik neki.
2011. jan. 10. 16:40
Bartos Erika könyvei az Anna és Peti nagyon jók. Igaz történetek és érdekesek, rövidek és az én kislányom 2 éves és 3 hónaposan már tudja kik a szereplők és van amit a saját szavaival el is mond. Ilyen mikor a mesében a család az állatkertbe megy.
2011. jan. 10. 14:59
jaj igen aza a minden napra egy mese nekunk is megvolt,amikor kicsi voltam(ovis) nekem azt szokta olvasni az anyum..de nekem nem volt elég egy mese mert már kicsit nagyobb voltam és 5-6 mesét el kellet olvasni de még akkkor sem aludtam el :)...de aranyos mesék és rovidek 2 évesnek elég szeintem
11. martin3 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. jan. 10. 14:44
szia! én is kb 2 év körül kezdtem a csemetéknek mesét mondani, olvasni lefekvés előtt, a 3. baba épp 2,5lesz...én mindegyiknél azokat a meséket olvastam, ahol sok a kép is! és meg is beszéltük a képeket, mutogatta, amit hallott a képen, ilyen plAz Anna és Peti könyvek, Bogyó és Babóca, Kipp-kopp meséi stb. Ezek nyelvezete egyszerű, rövid történetek és a mindennapi ééletről szól,amit egy gyerek nap mint nap átél, simán bele lehet vinni, hogy veletek hogy is történt pl aznap az az esemény(vagy 1 hete..stb)
2011. jan. 9. 12:11
Régen volt a minden napra egy mese, egy oldalas volt mindegyik. Most is láttam ahhoz hasonlót az egyik könyváruházban.
2011. jan. 9. 12:07
Köszönöm szépen, én is arra gondoltam, hogy róla/rólunk mesélek inkább egyelőre, azt hallgatja szívesen, ezeket próbálom amolyan "tanmese" formában előadni neki ill. a verses meséket pl. iciri-piciri mese, Cinege ciője.
8. Szuzi78 (válaszként erre: 4. - 864c5534c9)
2011. jan. 9. 12:06
Mi is unokaöcsémmmel átvettük, elmeséltük az aznapot. Együtt. Ez azért is jó, mert megtudod, mi jár a kis fejében, és segíthetsz neki feldolgozni azt.
2011. jan. 9. 11:57
Egyszerűbb állatmeséket, amik rövidek. Pl. A kismalac és a farkasok, A farkas és a hét kecskegida, A három kismalac. Én annak idején nyomtattam meséket a netről, rengeteg van:-)
2011. jan. 9. 11:57
Nálunk még nem igazán vevő a mesélésre, csak a mondókákra, mondókás mesékre. Este pl. mindíg a csicsíjja babúja, mindíg ott nyitja a könyvet:)
2011. jan. 9. 11:57
Az is jó ha kitalálsz vmit.Én a napjából kiragadok egy történetet és az alapján is mesélek.
2011. jan. 9. 11:56

Szerintem csak magadtól mesélj neki vmit, ami eszedbe jut.

Karácsonyfáról(fiamnak most ez jön be), vagy gyerekekről, vagy a családról, rólad, róla vmit...Poénosat, szépet...

Szóval vmit a hétköznapokról...

2011. jan. 9. 11:55
Bartos Erika könyvei jók szerintem.Nálunk a Thomas is menő,az se túl hosszú.Énekelni szoktam vagy hosszabb verset mondani.
2011. jan. 9. 11:53
...bocs, tehát, ha fel is fogna valamit a hallottakból! Köszi, a segítséget!
2011. jan. 9. 11:52
Két év körüli babának milyen mesét ajánlotok elalvás előttre? Túl hosszú szerintem nem jó még nekik, szeretném, ha fel is foh

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook