Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bográcsolás, grillezés, szalonnasütés, szabadban... fórum

Bográcsolás, grillezés, szalonnasütés, szabadban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. okt. 16. 07:42

Szia !

Van egy lap, ahol öntöttvas edényeket is árulnak www.ontottasedeny.hu

2009. máj. 7. 22:00

Sziasztok, olvasgatom itt a hozzászólásokat, és mivel engem is érdekel a téma, találtam pár érdekes oldalt.

Ha kerti sütögetőhelyet akartok építeni, nézzétek meg a www.kemencebence.hu oldalt, de nekem nagyon tetszik még a grillezes.lapozz.hu oldal is.

Üdv, és jó sütögetést, bográcsozást mindenkinek!

59. annaluca (válaszként erre: 57. - 754c7e07c3)
2009. ápr. 22. 07:35
Hát, ilyen még eszembe sem jutott. Nézegettem a szakácskönyveimet, de abban sem találtam hasonlót. :-((
2009. ápr. 21. 19:08

Igaz, hogy nem bográcsos, de szabadtéri:


[link]

2009. ápr. 19. 19:46
Bográcsban elkészíthető édes ételt tud valaki?
56. Donyta (válaszként erre: 55. - Badonyimariaeva)
2008. máj. 16. 10:20
Ne is mond, megvagyok huzatva érte! Most készítem elő a kert egy részét partisra, és oda szeretnék építeni egy grillt is. Bár van grillem de nem olyat szeetnék, hanem komolyabbat és maszívat is! Nem olcsó dolog, de lassan csak összejön. Meg hát az építő tudományomat igen csak be kell vetnem. Egyedűl kell megépítenem, de még azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá? Talán beton alapot készítek és úgy építem rá a téglafalat. Csak már készen lenne, és a pad asztallal is meglenne már!!!
55. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Donyta)
2008. máj. 16. 10:15

Bármit,amit bográcsban lehet főzni,vagy grillezőn lehet sütni!

Imádok a szabadban sütni-főzni!

54. Donyta
2008. máj. 16. 09:37
Van öntött vas is. Megvettem a zománcosat 14L-es és halfőző. Szuperul néz ki nagyon ttszik.
53. annaluca (válaszként erre: 52. - Donyta)
2008. máj. 11. 11:07
A mienk sem öntöttvas, de szerintem olyan nincs is, mert egy "kissé" nehézkes lenne. Bár ha daru a bográcsálvány :-DD
52. Donyta (válaszként erre: 50. - Annaluca)
2008. máj. 11. 07:35
Ettől félek én is, pedig az maszívabbnak néz ki mint a fényes. Az viszont szebb és nekem jobban tetszik! Öbtöttvas nincs illetve én nem láttam, és azt sem tudom hol kéne keresnem olyat?!
51. Donyta (válaszként erre: 49. - Ica és Laci)
2008. máj. 11. 07:33

Szia!

Persze, hogy jó leszel! Nagyon köszönöm a válaszod. Most kicsit kételyek közt vagyok mert már ajánlották a zománcost is, de jobb tetszene a fényes!

Köszi: Dony

2008. máj. 10. 20:32

Nekünk nem fényes, nem zománcos, hanem az a 3. féle. Ennek a hátránya, hogy rozsdásodik, ezt megelőzendő mindíg belenem zsírral a használat után.


A zománcosra nagyon kell vigyázni, mert könnyen lepattanhat a máza. Ezért szerintem nem igazán praktikus.

49. Ica és Laci (válaszként erre: 48. - Donyta)
2008. máj. 10. 17:06
Szia!Én egy nagyi vagyok,jó leszek?Szoval nekünk fényes bográcsunk van,de ebben tudok gulyást halászlét paprikást csinálni.Szerintem ez tökéletes!
48. Donyta
2008. máj. 10. 08:55

Nagyik, segítsetek nekem!!!!!


Milyen bográcsot vegyek?


Zománcos hal/gulyás bogrács?


Rozsdamentes (fényes mint az INOX)?

47. Donyta
2008. máj. 10. 07:21

Sziasztok! Segítsetek nekem légysziiiii!

Melyik fajta bográcsot jobb megvenni?


Zománc hal/gulyás bogrács?


Rozsdamentes fényes bogrács?

46. Donyta
2008. ápr. 25. 08:01

Sziasztok!

Hűűű! Tegnap olyan csodálatos kinti grillt és kemencét láttam egyben, hogy csak tátottam a szám! 500.000.-ft-ba került a tulajdonosának! Na, nekem ilyenm nem lesz, de annak is örülni fogok, ha csak itt ott hasonlít majd hozzá!

45. Donyta (válaszként erre: 44. - Annaluca)
2008. ápr. 24. 11:42
Privi ment, és köszi!
44. annaluca (válaszként erre: 43. - Donyta)
2008. ápr. 22. 11:07
Email, mert csatolnom kell a képeket, az itteni üzenethez pedig nem zudom.
43. Donyta (válaszként erre: 42. - Annaluca)
2008. ápr. 22. 09:49
Szia! Köszi a válaszod. Milyen címet kérsz? Mail vagy rendeset?
2008. ápr. 22. 09:44

Kisméretű téglából falazta mindkettőt. Nagyon alapos munkát végzett, kb 3 hónapig készült.

A garázst már eleve úgy építettük, hogy a pult az oldalánál elférjen, és tető is legyen felette.

Ha írsz egy címet küldök fényképet.

41. Donyta (válaszként erre: 40. - Annaluca)
2008. ápr. 20. 11:30
Szia! Leirnád, mit hogyan készített el? (építmény)
2008. ápr. 20. 09:39

Nálunk a párom épített egy szupi tűzrakó helyet a szükséges kellékekkel: bográcsálvány, tárcsa, rács.

A pult is elkészült téglából, már csak a kert bútorok hiányoznak. Addig marad a mobil tuskó.

39. Donyta (válaszként erre: 38. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 20. 09:19
Amiben hiszünk, és valóban szeretnénk azt bármikor elérhetjük, csak akarni kell!
38. b46d5f17a9 (válaszként erre: 37. - Donyta)
2008. ápr. 19. 20:02
jó rendben, csináljuk meg (majd egyszer, amikor lehet, nem adom ám fel egykönnyen a terveimet - az egyetemről lemondtam, de manapság már 70 évesen is doktorálhat valaki, tehát még nagyon nem vagyok elkésve :))
37. Donyta (válaszként erre: 36. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 19. 19:54
Klassz lehet, és jó, hogy még a lakásban is bent van. Nem mondom, hog yirigylem pedig igazat mondanék vele! De én is akarok még ha nem is tudom meddig lesz az enyém. A kert megvan a ház is, és én is családiházban nőttem fel. Igaz utána panelban is laktam jó ideig. De sokkal jobb kertesben lenni. Szeretnék még fapadokat asztallal is a kandalló közelében, és ott kajálhatnánk jó időben.. Álom-álom.... de igaz lesz!
36. b46d5f17a9 (válaszként erre: 35. - Donyta)
2008. ápr. 19. 19:13
mindig azt mondom, ha majd lesz ezt, vagy azt akarok - hát, ha majd lesz saját házam, ha tényleg olyan lesz, amilyet én szeretnék, mivel a párom emeletes házban nőtt fel, így ő inkább egy lakás felé hajlik csak - tehát, ha majd oda jutok, akkor én is akarok olyan szép nagyot, téglából felépítve ... , de a kandallómat imádom és ráadásul annyira jól melegít is, hogy egy főnyeremény - a párom csinálta 1x1 m-es az alapja és a nappali sarkában van, kicsit poros, de ez a legkevesebb
35. Donyta (válaszként erre: 34. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 19. 19:10
Nagyon örülhetsz anak, hogy már ekkorád is van. Bár nekem lenne már meg! De nekem egyenlőre még csak amolyan bóti van. De idén ha minden igaz, akkor mindenképpen szeretnék ügyes lenni és megépíteni egy klassz sütő építményt! Imádok grillezni és szeretem a fini dolgokat is. így már csak ez a sütő hiányzik hozzá! Persze a kert egészét most tervezem és készítem, de most is esik az eső!!! Nem baj ami késik nem múlik!
2008. ápr. 19. 18:47

nekem kandallóm van, abban télen is lehet parázson sütni, elég másnap jól kisúrolni


nyárra pedig faparazsas grillezőm


szoktam csirkét félben, malacot félben is sütni - mivel nem szeretem túlfűszerezni a húsokat, így vagy simán és utána sózva, vagy előtte lesózva kicsit, mehet bele a kolbász, hamburger, zöldségek


sajnos a kandalló, bár elég hatalmas, nem eléggé nagy a bográcsozáshoz, majd egyszer, ha saját házam lesz, akkor szeretnék egy hatalmas, azt a régi típusú kandallót, azt a hatalmasat, amiket régen is használtak - télen nagy szolgálatot tenne a társasági főzőcskézésben

33. Donyta (válaszként erre: 21. - Monami)
2008. ápr. 19. 18:42

Bocs, egy kérdésed kihagytam! Miért én csinálom? mert nincs ffi a háznál, és annó még a nagyapámtól sokmindent ellestem az építéseknél. Betont maltert és falat rakni tudok. sak sikerül megépítenem egyedül is.

A fedél meg, igen az esőtől és egyéb vackoktól védené.

32. Donyta (válaszként erre: 31. - Akkor van)
2008. ápr. 19. 18:37
Kösz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook