Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Palette Tone Creme - hajhullás? fórum

Palette Tone Creme - hajhullás? (beszélgetős fórum)


8. Panni777 (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 9. 10:48
Az ételekkel tökéletesen egyetértek! Sajnos a benne lévő tartósítószerek, emulgeátorok, stabilizálók, térfogatnövelők ki tudja, milyen hatással vannak ránk... A legjobb tényleg az lenne, ha magának termesztene minden zöldséget, gyümölcsöt az ember... :S
7. Panni777 (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 9. 10:39

Manapság már egyre inkább törekednek az előállításnál olyan vegyszereket használni, amelyek nem károsak a környezetre, vagy gyorsan lebomolnak. Az előállítás fázisainál pedig nem csak állatokon tesztelnek... egy termék előállítása nagyon hosszú folyamat és el sem hinnéd, hogy mennyi mindent figyelembe vesznek az engedély kiadásakor.

Azért, mert a múltban volt pár kémiai botrány, attól még nem rossz a vegyészet. Az orvosok is követnek el műhibákat, építészek épületei is omlottak már össze maguktól, mégsem mellőzzük őket!

Az élethez nélkülözhetetlen a vegyészet, valószínűleg a zöldek lennének az elsők, akik fel lennének háborodva, ha nem lenne többé fogkrém...

Nem akartam vitába keveredni - nagyon eltérő a véleményünk, inkább hagyjuk is. A lényeg, hogy ha nem muszáj, ne fessük a hajunkat. :)

6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 5. - Panni777)
2011. jan. 9. 10:29

Igen, sajnos, olyan dolgokat is raknak a krémekbe, fogkrémekbe, testápoló szerekbe amik nem lennének szükségesek. Miért rakják mégis bele? Mert olcsóbban kijönnek vele. A legtöbbet állatokon tesztelik, ha különösebb reakciókat nem vált ki, akkor piacra dobják, a hosszú távú hatását nem vizsgálják, ahogy a természetre, és a környezetre gyakorolt hatását sem. Már vannak olyan cégek, márkák, melyek igyekeznek természetes alapanyagokkal dolgozni. Sőt tartósítani! Mert igen lehet! Csak hosszabb az eljárás és drágább is. A gyógyszer sem egészséges. De ezt az elvemet most nem fejteném itt ki.

Ételek. Bennük is megtalálható a vegyszer a kemikália és a tartósítószer. Hacsak nem magad termeled és állítod elő, olyan helyen ahol nem éri káros és vegyi hatás.

5. Panni777 (válaszként erre: 4. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 9. 10:09

Igen, lehet, hogy ezt már nem lehet megállapítani... Mindenesetre most abba fogom hagyni a festést.

Az összes kézkrém, tusfürdő, szappan és GYÓGYSZER nem egészséges? Az ételen kívül (jó esetben...) minden rossz, ami körülöttünk van? Ugyanis MINDEN vegyszer, vagy vegyszer felhasználásával készül.

4. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 3. - Panni777)
2011. jan. 9. 10:03
Nos , ha eddig nem hullott (ilyen nagy mértékben), nagy valószínűséggel igen. Lehet, hogy így reagál a hajad, valamelyik összetevőre. De, hogy pontosan mi váltotta ki, még egy hajanalitikus is nehezen mondaná meg. De, sajnos, minden kemikália, és vegyszer rosszat jelent, nem egészséges. Előbb utóbb az emberi szervezet besokall tőle vagy allergiás reakciókat vált ki.
2011. jan. 9. 09:50

A vegyszer nem feltétlenül jelenti a rosszat!

Viszont a hajfestés biztos, hogy nem tesz jót a hajnak... Azért kérdeztem, mert eddig nem hullott tőle, és hogy vajon másnak ez a fajta okozott-e hajhullást, vagy valami mástól van...

2011. jan. 9. 08:46
sajnos alapból minden festéktol hullik szerintem hisz vegyszer
2011. jan. 9. 08:45

Sziasztok!

Előfordult már valakivel, hogy a Palette Tone Creme használata után egy héttel elkezdett hullani a haja? Szerintetek ettől lehet? (Fél éve festem kb., eddig mással festettem, attól nem hullott - most kipróbáltam ezt a színezőt...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook