Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzés munka mellett fórum

Főzés munka mellett (beszélgetős fórum)


1 2
59. hpkati (válaszként erre: 58. - Gevi1931)
2012. jún. 22. 19:01
Nagyon jó ötletek, köszönöm! :)
2012. jún. 22. 13:15

Nagyon sok mindent meg lehet csinálni előre


2 kg húsból pörköltet és több felé elosztani:

pörkölt, rizseshús, gulyásleves, főzelékekre,


Fejeskáposztát lepiritani: káposztástészta, palacsintába, lángosba, kelttésztába,


főtt tojásból: rakottkrumplit, tojássalátákba,

kaszinótojást, stb


egybesülthúsokat is sok félekép lehet fel használni hús saláta, fözelékekre stb

57. syria (válaszként erre: 56. - Tücke)
2011. jan. 12. 11:58
Lánynál még fontosabb, hogy ne legyen olyan konyhakerülő, mint én. :)
56. Tücke (válaszként erre: 54. - Syria)
2011. jan. 11. 15:08
enyém múltkor egyedül lekvárosbuktákat csinált aztán meg kókuszgolyókat én csak kipakoltam neki a hozzávalókat:) bá tény nekem lányom van
55. syria (válaszként erre: 48. - T.Ili)
2011. jan. 11. 13:18
Akkor marad a nyálcsorgatás. :)
54. syria (válaszként erre: 47. - Andika751)
2011. jan. 10. 17:05
Csak rajtad áll! Az enyémek mindig boldogan szaggatták ki, majd rakosgatták a pogácsákat a sütőlapra.
53. t.Ili (válaszként erre: 52. - 04e95f637a)
2011. jan. 9. 15:13
Bocsi Drága!:)
52. 04e95f637a (válaszként erre: 48. - T.Ili)
2011. jan. 9. 14:38
Mondjuk akartam is már szólni,hogy ha levennéd nem venném a szívemre!Állandóan édességet akarok enni,mikor rámegyek az adatlapodra! :)))
51. t.Ili (válaszként erre: 50. - Andika751)
2011. jan. 9. 14:35
Hogy egymással beszélgetünk,és néha elkanyarodunk a témától.:)
50. andika751 (válaszként erre: 49. - T.Ili)
2011. jan. 9. 13:36
ezt hogy érted?
49. t.Ili (válaszként erre: 47. - Andika751)
2011. jan. 9. 13:18

Andika!

Sűrű bocsánat,ha úgy érzed,hogy off esete forog fenn!:)

48. t.Ili (válaszként erre: 45. - Syria)
2011. jan. 9. 13:16

Nem,nem!

Az a süti a csali,hogy jelentkezzenek titkos naplóolvasásra!

Bár,semmi különös nincs benne,de olyan izgi!XDD

(Már úgy hívnak,hogy a "sütis csaj"!)XDDD


Na,ez a süti is megvan 1 óra alatt cakom-pakom!:)))

47. andika751 (válaszként erre: 45. - Syria)
2011. jan. 9. 12:47
most karácsonykor a sütésbe segített a nagyobbik (7 éves), fiaim vannak, nem tudom mennyire fogja érdekelni később.
46. andika751 (válaszként erre: 44. - Tundeva)
2011. jan. 9. 12:45

ez jó kis összeállítás, ezek az alapkategóriák, és ezekbe lehet beírni a többi, esetleg új ételt, én mostanában csináltam először, nem ismeretlen étel, csak nálunk soha nem volt a Kijevi csirkemell (ez a kis vajas-petrezselymes-szerecsendiós kis töltelék ja és a sajt feldobja a natúr rántott csirkemellet


vagy én még ezt sem csináltam, baconba betekerni a csirkehúst és úgy kisütni


nálunk a legmenőbb a tészta ételek, abból is a szószos, mondjuk én inkább hús (sült vagy rántott)+ zöldségek+krumpli amit a legjobban megeszek.

45. syria (válaszként erre: 8. - T.Ili)
2011. jan. 9. 10:46

Igen, szerintem is ez a legoptimálisabb főzés.


És még egy „trükk”: tessék bevonni a gyerekeket a munkába!

A fiaim pici koruktól fogva segítettek nekem. Először csak a palacsintatésztát, grízt kevergették, utána a rántotta készítésnél a hagymát (persze ott álltam a tűzhely mellett, nehogy baj legyen!), rakott krumpli készítésnél a burgonyát, tojást hámozták. Nagyobb korukban megtanultak zöldséget tisztítani; s hagymát aprítanom azóta sem kell. :) De nem is panaszkodik a majdnem menyem, hogy a fiam kerüli a házimunkát!


Te Ili! Nem cserélnéd le az adatlapodról azt a nyálelválasztást beindító sütis képet? :D

44. Tundeva (válaszként erre: 19. - Andika751)
2011. jan. 9. 10:09

Én csak a főtt ételeket tervezem meg előre, és ha csak a hétköznapokat nézzük, akkor mindig van 1 rizses, 1 főzelék, 1 krumplis, meg 1tésztás.A maradék 1 napra valami vegyes, vagy még 1 tésztás, mert az a legvariálhatóbb.


Főzelék pl. tök-, borsó-, zöldbab-, lencse, kelkáposzta-, sóska-, spenót-.

Tészta: krumplis-, grízes-, káposztás-, bolognai szószos, sajtos-tejfölös-, túrós-.

Krumpli: paprikás krumpli, rakott krumpli, krumplifőzelék, sült krumpli+ hús(na ebből van mindig a legkevesebb ötlet nálunk..)

Rizses: rakott húsos rizs, kínai édes-savanyú csirkemell rizzsel, vagy csak bármilyen hússzelet kisütve, zöldséges rizzsel, az a leggyorsabb.


Egyéb: pl. valamilyen leves+ palacsinta/gombóc/derelye/rétes:

* gulyásleves+ lekváros/kakós palacsinta

* borsóleves+ túrós derelye

* bableves (én kuktában főzöm, kb. 30-40perc alatt kész)+ szilvás gombóc (akkor gyors, ha mirelitet főzöl ki)

* zöldbableves+ tejberizs.


Vegyes kategória: töltött paprika, lebbencs borsóval, tarhonya (ahogy szeretitek), gombapörkölt, fokhagymás-tejszínes csirkemell (lehet tésztával vagy rizzsel, mi tésztával szeretjük, gyorsan kész), lasagne stb.


Igazából az a lényeg, hogy amiket szerettek, egyszer írjátok össze, és azokat már be lehet osztani.

2011. jan. 9. 07:00

Jó reggelt!


Homokóra: nagyon korán van az a fél öt, de ha bírtad és ezt így megszoktad utána biztos ment.


Próbálom összeírni a menüsort, mi az ami hétköznap elkészíthető étel kb. 1 óra alatt, a levesek nagy része biztos.

42. homokóra (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. jan. 9. 06:02
Mikor a gyerekeim még itthon voltak mindennap hajnal fél 5-kor keltem..én így oldottam meg.
41. t.Ili (válaszként erre: 40. - Tücke)
2011. jan. 8. 22:28

Én sem főzöm elő!

Csak megtöltöm a paprikát,felöntöm vízzel,hogy ellepje.

Felforr,meg még egy félórát takarékon,csendesen.Közben megcsinálom a a rántást,felöntöm paradicsommal,befűszerezem,egyet rottyan,és kész.

Na,úgy is csináltam már,hogy ezt a szószt hozzáöntöttem a paprikához,összeforralom,elzárom,és lefedem,hagy dagadjon,egy 20 percet,

Másfél óra alatt minden kész van.Nem értem minek a két óra?

Gondolom,ha csak paradicsomba fő,akkor nehezebb a rizsnek felszívni belőle a vizet.

Én inkább dagasztom a rizst,mint főzöm. A káposztánál is.

40. Tücke (válaszként erre: 37. - T.Ili)
2011. jan. 8. 22:06
ó én newm szeressem úgy .....meg én nyersen teszem a paprikába a bekevert húst is . így csak 2 edényem meg egy vágódeszkám bánja a töltöttpaprika főzést meg egy serpenyő a rántásnak:) meg lemértem múltkor amennyi időt elpepecsel az előfőzéssel meg megvárni amíg kihül annyi idő alatt pnt félig megfő ha úgy csin ahogy én és paradicsomba teszem ferl eleve főzni :) vagyis sztem ugyan ott van az ember időben.
39. Tücke (válaszként erre: 38. - T.Ili)
2011. jan. 8. 22:03

köszi a meghívást de holnapra pizzát terveztem mert férjemnek nem lesz mit ennie , nekünk meg a lánnnyal ott a zöldségleves meg a borsófőzelék :)


de imádom most azon gondolkozom hog lehet keverek bele legközelebb ha csinálok borsót, répát meg kukoricát is és a főtt tojást is beleteszem és úgy sütöm meg:) így nem kell mellé zöldség már

38. t.Ili (válaszként erre: 33. - Tücke)
2011. jan. 8. 21:52

Holnap azt csinálok.

Gyere!:)))

37. t.Ili (válaszként erre: 35. - Tücke)
2011. jan. 8. 21:51

Én is vízben főzöm,és külön csinálom a szószt hozzá!

Így tanultam én is,mint anyósod!:)))

Szerintem jó,így is,meg úgy is!

Viszont amit anyósod csinál,azt lehet fagyasztani,mert a szósz külön van.A paradicsom szósz nem jó fagyasztva!

De így is segítség,mert ha kivesszük,amíg megmelegszik kész a friss pariszósz is .

36. t.Ili (válaszként erre: 12. - Andika751)
2011. jan. 8. 21:43

Hogyne!

A tészták nagyon jól bírják !

A milánóit,meg egyenesen jobban szeretjük a fagyóból!:))

Pl ha szilvás gombócot csinálok,a fele gombócot nyersen lefagyasztom,mennyivel gyorsabb ha már csak főzni kell,meg egy kis darát pirítani hozzá!

Vagy a pirított káposzta is nagyon jól bírja a fagyót!

Sokszor nem is kapunk olyan kis fejet,ami egy tésztára kell!

Az egészet megpirítom,és a fele mehet a fagyóba!

Legközelebb könnyebb lesz a dolgom.

Ha már fasírtot csinálok ,igazán mindegy,hogy mennyit kavarok be.Kigombócolva rakom egy tálcára ,és úgy fagyasztom.Ha megfagy,lehet zacskózni.

Nem lesz sok gond a feltéttel.

De a pörkölteket is úgy lefagyasztom,hogy van tésztával is,meg olyan is amit feltétnek szántam egy akármilyen főzelékhez.

Nem jó az olyan főzeléket fagyasztani,amiben tej,vagy tejföl van,mert kiolvasztáskor csomósodik a tejféle!Nem jó a krumpli se!Víz ízű lesz!A nagyon paradicsomos is kicsapódik, Pl;káposzta


De nagyon jók a babgulyás,székely,töltött káposzta,levesek,a rakott káposzta,rakott kel,pörkölt félék,és a sütemények!

35. Tücke (válaszként erre: 34. - T.Ili)
2011. jan. 8. 21:35
azért teszem fel paradicsomba főni lehet tovább tart de átveszi a paradicsom ízét lecsót én se eszem fagyasztott paprikából:DDDDDDDDD bár a töltöttpaprikát eleve paradicsomban főzöm... anyósom vízben főzi meg mert úgy gyorsabb meg eőfőzi a rzst eg mit tom én még gánxyol egy csomó edényt:D lehet az é módszeremmel 2szer annyi ideig fő de legalább nincs víz íze:D
34. t.Ili (válaszként erre: 31. - Tücke)
2011. jan. 8. 21:33
Na,látod,én meg a lefagyasztott paprikának érzem nagyon a fagyasztott ízt!:))
33. Tücke (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2011. jan. 8. 21:18
huuu de rég ettem egybefasírtot nahh jövőhéten én is csinálok egy adagot :)
32. Tücke (válaszként erre: 27. - Andika751)
2011. jan. 8. 21:17
mi a főzewlékre fasirtot szoktunk vagy sülthúst esetleg lecsókolbászt főve, vagy virslit sütve főve,tükörtojás, esetleg ha marad rántotthús apróra vágva a főzelékekben is elfér feltétnek, meg néha szoktam ilyen nagy családi löncshúst felvágni újnyi vastagok és kisütni kicsit mind a 2 oldalát. gyerekem pl a borsófőzeléket párizsival imádja, a krumplisaláta is sokáig eláll és finom is és laktató
31. Tücke (válaszként erre: 30. - T.Ili)
2011. jan. 8. 21:14
persze persze értem én:) azért is írtam de én eléggé finnyás vagyok szóval nálam ez a lefagyasztom a kaját nem űködik... annyit szoktam előre lefagyasztani nyáron amikor még olcsó a paprika hogy előre betöltöm a paprikákat és olyan 6-8db-os csomagokban 3-4 adagot lefagyasztok. a gombócot meg mellé már könnyű összedobni...
30. t.Ili (válaszként erre: 9. - Tücke)
2011. jan. 8. 21:03

Gondolom,hogy nem kritizálni szeretnél,de sajnos nekem nincs más lehetőségem!

Hiába főzök sokat,maximum csak kétszer esznek belőle!

A rosszabb az,hogy a hideg kajákat sem igazán szeretik!

Egy darabig hordtam egy olcsó helyről,de fél éven belül kétszer emelték az árat,így Majdnem a duplája lett! Már nem éri meg!

Nyilván,hogy a frissen főzött kaja finomabb,de itta kérdés az volt,hogy mi hogyan oldjuk meg.

Hát én így!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook