Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg a 16 hónapos kisfiamat egyedül játszani? Segítsetek! fórum

Hogyan tanítsam meg a 16 hónapos kisfiamat egyedül játszani? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 20. 22:06
én anno azt csináltam, hogy ha azt akartam, hogy egyedül játszon most, mert pl. meg kellett főzzek, akkor leültem vele együtt játszani, és mikor már egy kicsit együtt játszottunk és látszott hogy jól benne van a gyerek a játékban akkor szépen elmentem onnan, és ő tök jól elvolt és játszott tovább én meg tudtam csinálni a dolgom, persze egy darabig, mert aztán csak rájött hogy nincs ott anya és jött utánam a konyhába, de akkor ott volt valami amivel le tudtam foglalni. hát nálunk ez működött, próbáld meg, vagy sikerül vagy nem. Persze minden gyerek más.
32. DuciJucika (válaszként erre: 2. - Szakiami)
2013. aug. 20. 21:35

Úgy 5-6 évny kitartó türelemmel, odafigyeléssel,együttes játékkal, tanítgatással.

Azután már majd meglátod, hogy milyen szépen el fog játszadozni egyedül is.

Addig bizony még nagyon sokszor oda kell ülni vele autózni, építőzni, homokozni, társasozni.


Élvezd ki azt a kis időt amíg még hív.

Pillanatok alatt fel fog nőni.


Addig sok türelmet kívánok.

31. szakiami (válaszként erre: 30. - Orsy27)
2011. jan. 8. 12:05
Igen, ez az a könyv, hagyni kell sírni. Nálunk kb. 3 este után már nem volt sírás, és azóta sincs. Én akkor, amikor ezt a könyvet megtaláltam, még nem hallottam, és nem tudtam a Suttogó könyvek létezéséről. (Bár nem tudom, melyiket alkalmaztam volna, ha mindkettőt ismerem) Most fogok majd nekiállni, és áttanulmányozni, akkor tudok majd véleményt írni a Suttogó könyvekről is. Jelenleg nagyon jónak tartom az Aludj jól gyermekem című könyvet. Van aki szívtelen módszernek tartja ezt, én nem így gondolom, ugyanis a kisfiam fantasztikusan jókat alszik, kipiheni magát, és (nagyon ritka kivételtől eltekintve) boldog baba.
30. Orsy27 (válaszként erre: 29. - Szakiami)
2011. jan. 7. 22:35
Ez a könyv arról szól, hogy hagyni kell sírni a gyereket elalvásnál, és napról-napra egyre kevesebbet sír, aztán végül elalszik magától gyorsan? Vagy az egy másik? Én a suttogó híve vagyok, mindig kéznél van, bele-beleolvasgatok, szerintem nagyon jó! Nálunk az altatás gyönyörűen beállt ettől a módszertől.
29. szakiami (válaszként erre: 26. - Bring12)
2011. jan. 7. 22:27
Én az Aludj jól gyermekem c. könyvből csináltam az éjszakai, nappali alvást, azzal a különbséggel, hogy mi 8 hetes koráig vártunk az alkalmazással. Nálunk minden este egyforma, nincs sírás, hiszti, csak a nyugi és az alvás. Hálás vagyok a könyv szerzőjének (sajnos a könyvet már nem lehet megvásárolni), viszont ebben a könyvben csak az alvásról volt szó.
2011. jan. 7. 22:03
Köszi.nekem a suttogó mindent megold a címe.ez egy több könyvet átfogó rész állítólag,lehet nem olyan részletes.de beszerzem azt amelyiket írtad.én is imádom olvasni,már terhesen is olvasgattam,de mindig fel tudom lapozni,ha valami gond van,vagy tanácstalan vagyok és sokszor már az is segít,hogy csak megerősít a saját elgondolásomban.
27. 1c3e87b5d7 (válaszként erre: 26. - Bring12)
2011. jan. 7. 21:56

Megkerestem.

Suttogó titkai 2. második fejezet, a 63. oldal körül.

Én is imádom ezeket a könyveket.

26. bring12 (válaszként erre: 20. - 1c3e87b5d7)
2011. jan. 7. 21:48
szia!én a suttogót imádom!4 napos kora óta végigalussza az éjszakát,napközben alszik 2 órát,este nyolckor magától elalszik,tehát minden szép és jó,de a játékra nem emlékszem belőle,hogy olvastam volna hogy kell megtanítani,csak arra,hogy jó ha egyedül játszik.hol találom meg a könyvben?én már 10 percnek is örülnék,mert mindig lelkiismeret furdalásom van,hogy én tehetek róla!
25. szakiami (válaszként erre: 24. - B826c5a02d)
2011. jan. 7. 21:45
Nem kötekedni szeretnék, és nem kifogást keresek! Nem azt szeretném, hogy tök egyedül játsszon, mert a konyha és a nappali egy légtérben van. Lát engem, hall engem, de ez neki nem elég, fognom kell a kezét, és csak azzal játszik, ami nálam van. Régebben ilyen nem volt, egyfolytában labdázott, dobálta, kergette őket, de most 1 hete ez sincs. Pedig eddig a labda volt minden!!!!
2011. jan. 7. 21:35

sehogy.

ez még kicsit várat magára, mert még nem életkori sajátossága 1 ilyen pici gyerkőcnek,h. 1edül játsszon.

Ha nem lát, azt hiszi ott hagytad :(

Viszont arra szoktatható, hogy melletted szöszöljön.

Erre jó ötleteket adtak az előttem szólók :) pl. a konyhaszekrényből való pakolás...legalább annyi időt nyersz, míg gyorsan odadobod a kaját.

23. szakiami (válaszként erre: 19. - Giga455)
2011. jan. 7. 21:33
Egyébként én úgy gondolom, hogy a gyerekek nagyon sokat fejlődnek ha bölcsibe járnak! Én még itthon vagyok vele, és csak szeptembertől van beíratva, meg hát még egyedül vagyok, (szerintem, vagy ki tudja), és hát így nem lehet elvinni bölcsibe. Anyukám óvónő volt régen, és azt mondja, hogy ha szülni fogok, ne vigyem bölcsibe egy darabig Márkot. Fogalmam sincs mit fogok csinálni, én nagyon hajlok a bölcsi felé!!!
22. matys
2011. jan. 7. 21:30
Sziasztok!Igaz az én kisfiam már lassan 7 éves,de ezen én már tulvagyok.Nálunk a dolgok ugy voltak hogy a java dolgot szintén akkor csináltam mikor aludt.De viszont nem álítom hogy netudtam volna tole mindent megcsinálni,pedig segítségem nem volt!Mikor ugy 1éves korában elkezdett már biztossan járni akkor a konyhában megengedtem neki hogy a muanyag dolgokkal lyátszon......szuro-tál-tácák kicsi pudingostálak stb..De szívesen ult az autoullésben amit leraktam a konyhába,igy nemvolt utban.Teregetésnél fokozatosan adogatta a csipeszekek,zoknikat és szépen megtanulta hogy most anya ezzel ,,játszik,, és így segített.Olyan 15-16 honapos lehetett bekoltoztettem a számítogépet a szobájába elkezdtem ott dolgozni a gépen.megszokta hogy anya dolgozik ,és o meg maga játsik.Igaz hogy vele voltam de elkezdett maga játszani,és nem nyafogott. Ugy kb.20honapos korára elértem azt hogy megtanult maga is játszani a játékaival,(de persze volt hogy csak a mamival,hol a papival akart lenni)és már nemkiabalt utannam.Ha azt veszem akkor ugy 20honapos korátol szinte semmi nyafogás-hiszti nem tortént amitol a dolgomat ne tudtam volna tole megcsinálni.
21. szakiami (válaszként erre: 20. - 1c3e87b5d7)
2011. jan. 7. 21:29
Köszönöm!!! Erről még nem hallottam, de szerintem már hétfőn utánanézek, hogy hol tudom beszerezni!!!!
2011. jan. 7. 21:27

Szia!

Javaslom a Suttogó titkai könyveket, abban találsz megoldást.

A kislányom 2 éves lesz a hónap végén, és 30-40 percet kirakózik egyedül, önállóan.

19. giga455 (válaszként erre: 17. - Szakiami)
2011. jan. 7. 21:25

Hát az enyém már bölcsis, sokat fejlődött. Legalább nem húzza le a nadrágomat, vagy megérti, ha azt mondom, most menj be, mert forró, vagy ne nyúlj hozzá, mert megéget. Persze a szűk konyhámban, ha olyat csinálok, mindig körülnézek többször is, nagyon félek, hogy leforrázom. Inkább nincs időre meleg ebéd, és megvárom apát, vagy valakit aki tud rá figyelni.

Szóval van hogy elvan magában, de az kb. 10 perc. Azután tuti megjelenik. Aztán lehet hogy visszamegy, vagy visszakísérem, és ott tudom megint hagyni pár percre, de nem szeret egyedül lenni. Konkrétan még a wc-re is bejön utánam :S

2011. jan. 7. 21:24

na jo, ha megtudjatok, mondjatok el nekem, hogy a mindjart haromeves fiamat megtanitsam:))

szoval ez szerintem termeszetfuggo:)

17. szakiami (válaszként erre: 16. - Giga455)
2011. jan. 7. 21:21
Elkeserítettél!!! Persze azért nem annyira, mert csak jó dolog a kismackóval foglalkozni!!! :)))
16. giga455 (válaszként erre: 1. - Szakiami)
2011. jan. 7. 21:19

szerintem sehogy :S

Az enyém 2,5 éves, és nagyon keveset van el magában. Ilyen természet. Nem köti le túl sok minden, nem szeret szöszölni. Inkább szaladgál, labdázik, vagy engem nyaggat, azt szereti ha ott vagyok mellette, foglalkozom vele. Átérzem a problémád, mert én se nagyon tudok főzni mellette :(

15. szakiami (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. jan. 7. 21:17

Mi ezeken már túl vagyunk. Van egy olyan része a szekrénynek, ahol műanyagok vannak, és azt rendszeresen rámolhatja, de az is csak 5-10 perc!!


Valami olyan ötlet kellene, amit ha következetesen alkalmazol, néhány napon/héten belül megszokja és megtanulja az egyedül játszást!!!

14. szakiami (válaszként erre: 11. - Orsy27)
2011. jan. 7. 21:14
Márk sem szereti már a járókát, bár néha (nagyon néha) délelőttönként kb. fél órára megfeledkezik magáról, és játszik, akkor gyorsan főzök, mosok, takarítok, de van amikor mindez nem fér bele fél órába. :((
2011. jan. 7. 21:13
Én azt csináltam,hogy ha épp nagyon anyás volt,akkor a konyhában pl.kapott egy takarót és rámolhatta a lábasokat.
2011. jan. 7. 21:12
Ha minden jól megy, megint terhes leszek, akkor egy kicsit önállóságra kell tanítsam, mármint amennyire egy 16 hónapost lehet!!:))
11. Orsy27 (válaszként erre: 10. - Szakiami)
2011. jan. 7. 21:12
Igen, főzéshez én sem engedem közel a lányomat, esetleg a teregetéshez bevonhatnád valahogy mégis, nekem pl van, hogy Hanna adogatja a ruhákat, és nagyon örül neki, büszke magára. A járókát már nem szereti?
10. szakiami (válaszként erre: 7. - Orsy27)
2011. jan. 7. 21:10
Csak úgy játszott eddig egyedül, ha beraktam a járókába. A problémám az, hogy bevonnám én őt szívesen a dolgokba, de a főzésnél minden forró, Ő meg olyan kis hebrencs!!! Mindenhez hozzányúl, ami természetes, mert minden érdekli. Teregetni az emeleten teregetek, és hogy felcipeljem a ruhákat, meg aztán őt is, nahát az nem megy!!
2011. jan. 7. 21:08
Unokatesóm a kejfeljancsira esküdött. Nekünk sajnos nem vált be - bár még kicsi a lányom - de mindig látni akar:) Viszont ma elvolt az etetőszékben egy rágókával és egy csörgővel míg mosogattam:)
2011. jan. 7. 21:04
pl a folpach fóliát 3 napig le se tette :)
2011. jan. 7. 21:03
Régebben játszott egyedül? Nekem 1 éves múlt a kislányom, mindig volt önálló játékideje, 6-7 hónaposan délelőtt-délután kb negyed óra, most pedig ha dolgom van, akkor 25-30 percig le tudja magát kötni nélkülem is. Ez nem azt jelenti, hogy nincs ott mellettem a játékaival együtt, de nem lóg rajtam, így tudok haladni.
2011. jan. 7. 21:03
Az én fiam mindennel eljátszik. Amikor dolgom van és nem tudom tőle csinálni, akkor adok neki valami konyhai dolgot, mondjuk a műanyag tésztaszűrőt, meg a habverőt és azzal nagyon sokáig elvan egyedül. De egy zacskóval is ugyan így. Pakolja bele a kockáig és hordozza. Persze a saját játékait is szereti.
2011. jan. 7. 21:00
Sziasztok.nekem 22hós a kisebbik fiam,de ö se játszik egyedül.Amíg a nagy oviba van állandóan az ölembe van ha már itthon a teso vele elvan.
2011. jan. 7. 20:58

Na, akkor nem csak az én kisfiam ilyen!!!

Neki is mindig szüksége van rám. Ő már lassan 19 hónapos, de még mindig mindent velem akar csinálni. Én is várom az ötleteket!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook