Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legális kilakoltatás menete albérletből? fórum

Mi a legális kilakoltatás menete albérletből? (tudásbázis kérdés)

15. Mókinca (válaszként erre: 5. - Tulipán1)
2011. jan. 21. 13:32

Szia Tulipán!

Szerintem egy lakástulajdonosnak bármikor joga van felmondani egy bérleti szerződést - nyilván a felmondási határidő betartása mellett.

Amit leírtál annak alapján a tulaj még novemberben felmondta a közöttetek lévő bérleti szerződést.

A Ti érdeketek lett volna, hogy novembertől már másik lakás után nézzetek.

Valószínű azért cserélt zárat, mert másképp nem tudott érdemben megegyezni veletek.

2011. jan. 21. 12:37

Minket annak idején úgy tettek ki, hogy minden rendesen fizetve volt, semmi előjele nem volt, egyszer mégis megtrtént. Hiába védekeztünk a joggal, estére mindenünk az utcán volt.

Az odáig rendben van, hogy emberek megteszik, de ilyenkor meg lehet tenni a megfelelő lépést.

Ha még nem kaptál választ, kedves tulipán1, akkor keress privátban, elmondom, mi a teendő.

2011. jan. 8. 17:26
Igen ha fizettek rendesen nincs panasz akkor vajon miért cseréli a zárat a tulaj..gyanus...
2011. jan. 8. 13:50

igen, nekem is gyanus. Miert mondtak fel a szerzödest?

Föleg hogy a mai vilagban a lakaskiado örül ha van alberlöje... (legalabbis mi igy vagyunk vele)


Egyebkent ha mindent legalisan csinaltatok miert nem fordulsz a rendörseghez? En ezt tennem. Ha nem vagyok saros, bizony mar reg bementem volna es cselekedtem volna. Ha meg igen...akkor lehet nincs is mit megbeszelni itt.

11. emagdi (válaszként erre: 5. - Tulipán1)
2011. jan. 8. 11:50

nem tudom, én azért azt gyanítom, hogy egy lakástulajdonos csak legvégső esetben folyamodik ahhoz, hogy zárat cserél a lakáson.

valamiért elmérgesedhetett ott a helyzet, talán nem fizettek az albérlők, vagy látszólag nem akartak kiköltözni a felmondás ellenére sem...

szóval kicsit féloldalas nekem ez a sztori így.

10. 5bfba16667 (válaszként erre: 7. - Tulipán1)
2011. jan. 8. 11:48
Akkor bármikor kirakhat. 2 hónappal előtte szól, és búcsú. Ez a legális:(
9. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Iviiiiii)
2011. jan. 8. 11:48
szerintem ez csak hiteleseknél van, nem?
8. emagdi (válaszként erre: 5. - Tulipán1)
2011. jan. 8. 11:47
miért nem költöztök el?
2011. jan. 8. 11:44
A szerződésünk határozatlan időre szólt.
6. 5bfba16667 (válaszként erre: 5. - Tulipán1)
2011. jan. 8. 11:37
Lejárt a szerződésben leírt (általában 1 éves) szerződésetek? Mert szerintem a két hónap itt is áll:(
2011. jan. 8. 11:26

A problémánk az, hogy novemberben átvettünk a tulajtól egy felmondó levelet, amiben megszünteti a bérleti szerzőzést, de több alkalommal is megegyeztünk abban, hogy a lakást mikor kell elhagyni.

Úgy tudom, az nem jogszerű, hogy jön, és zárat cserél, ezáltal nem tudunk bejutni.

Milyen jogok, és kötelezettségek vannak?

2011. jan. 7. 13:05
én azt tudom, hogyfűtési szezonban nem rakhatnak ki. senkit sehonnan, semmilyen körülmények között.
2011. jan. 7. 12:46
menj be a rendörsegre es kerdezz ra, az a tiszta.
2011. jan. 7. 12:39

2 hónapos felmondási idő van általában. Mindkét félnél, így a bérbeadónak is. (legalábbis a mi szerződésünkben ez áll.)


Vagy nem erre gondolsz?

2011. jan. 7. 12:30
Mi a legális kilakoltatás menete albérletből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook