Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét - ájulás fórum

Rosszullét - ájulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. máj. 21. 11:17
Sziasztok! Kedd éjfélkor arra ébredtem, hogy vérzik az orrom. kimentem a mosdóba, rendbe tenni magam, de éreztem a fülzugást, fehéredett minden, leültem, majd arra ébredtem h anyám próbál élesztgetni. ájulás elott volt annyi erom h kiabáljak neki h jöjjön fel hozzám. hivtak mentot, és miután még hánytam is, hát jobbnak láttak bevinni kórházba. na gondolhatjátok. a labor tökéletes. a mentos meg a doki is gondolt terhességre de a labor szerint nem vagyok az. lehettem volna, mert próbálkozunk gyerekkel, de ha össze is jött volna, csak max 10 napja lehetnék terhes. azt kimutatja a vérvétel? de ha nem terhesség, akkor mi? dokik szerint nem ritka az ok nélküli éjszakai ájulás, hirtelen felállunk, vérnyomás ingadozás. lehet a vér látványától is az h elájultam, vagy kimerültség. való igaz, stresszes egy kicsit a melóhelyem és nem biztos h jól kezelem a stresszt. elnézést a hibákért, de nem magyar a billentyuzet.
2013. jún. 7. 11:02

Van amikor totál se kép, se hang, nem is emlékszel semmire - máskor mindent lát-hall maga körül az ember lánya, csak éppen mozdulni sincs ereje.

Előfordult, hogy egyik pillanatról a másikra jött, mint derült égből a villámcsapás - máskor érezni lehetett az előjeleit, tudtam, éreztem, hogy be fog következni.

Egyszer csupán pillanatnyi zavar, és már jobb is - máskor negyedóra múlva is csak fekszik az ember, mozdulatlanul.

Ti hogy éltétek meg, ha volt már veletek ilyen?

2013. márc. 27. 12:25
Sziasztok! Nyitottam egy klubot, hasonló témában. Szívesen látok mindenkit, akit érint, érdekel a téma.
129. Enéh1 (válaszként erre: 124. - Zsuzska90)
2013. febr. 24. 01:31

nincs, édesanyámnak normális testsúlya van és gyerekkora óta ájuldozik, senki nem tudja az okát, nagyon sok kivizsgáláson volt a mai napig és semmi...MR,CT, vér, vizelet, vírus, stb...semmi

Nulla, minden lelete JÓ, hálIstennek! :)

128. Herr Ente (válaszként erre: 127. - Herr Ente)
2013. febr. 23. 17:50
Próbáld ki azt, hogy óránként megiszol egy pohár vizet, illetve napi váltózuhany, illetve torna sem árt. (:
127. Herr Ente (válaszként erre: 125. - Kicsi_lányka)
2013. febr. 23. 17:48
Ez így önmagában alacsony vérnyomásra utal.
2013. febr. 23. 17:21

Munkahelyi stressz esetleg, vagy túlhajtástól kimerültség?

Vagy valami vírus...?

2013. febr. 23. 17:08

Volt két rosszullétem az utóbbi hónapokban, a következő tünetekkel: szédülés, melegségérzés, általános rossz közérzet, hirtelen jelentkező gyengeségérzés (főleg a végtagokban), erőtlenség...


Vajon mi okozhat ilyen tüneteket?

Kimerültség? És ha igen, akkor testileg vagy mentálisan? Esetleg vérnyomásgondok, vérszegénység?

A labor nem mutat eltérést, az orvos szerint utólag nehéz lenne eldönteni, hogy pl. a vérnyomásom esett le, vagy egyszerűen kimerültség okozta.

Van, aki átélt már ilyet?

2013. febr. 8. 10:24
Szerintetek lehet alkati kérdés az ájulásra való hajlam?
123. patapucs (válaszként erre: 122. - Patapucs)
2013. jan. 25. 20:13
Még egy dolog: orvosi utasításra, terápiás céllal kezdtem el kávézni. Na utána gyorsan javult nálam a helyzet. Az alacsony vérnyomás előnye volt, hogy amikor ingyen ittan és viz helyett, 6 kávé után is csak 100-110-ig ment fel. :-)
122. patapucs (válaszként erre: 117. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 20:06
lejjeStandardan minden nyáron 1szer tutira, de mindig levegőtlen vagy/és nagyon meleg helyen voltam rosszul. Volt, hogy az aug 20i tüzijáték végén csuklottam össze. 18-20 éves korom körül volt a legrosszabb. Utána megtanultam felismerni az előjeleket. Volt hogy reggel mentem dokihoz és a nővér megijedt, mert 70/ volt a felső értékem (és nem volt semmi bajom).
121. zsuzska90 (válaszként erre: 120. - Hedi13)
2013. jan. 25. 13:57
Nézték, és a háziorvos szerint az is oké volt.
120. Hedi13 (válaszként erre: 104. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 13:44
Szia! A pajzsmirigyedet nézték -e? (TSH)
119. 973d9d6ecf (válaszként erre: 104. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 13:29
Figyu ,megszokod...Ez lesz a normális..Nekem így lett.
118. patapucs (válaszként erre: 112. - Kiszvorosz)
2013. jan. 25. 13:09

A babavárás időszakában nekem is rendeződött, de utána szépen visszaállt (ennek most már 13 éve).

Ami maradt:

- hideg végtagok télen (de szerencsére egyre ritkábban)

- alacsony vérnyomás 90/60 körül

117. zsuzska90 (válaszként erre: 116. - Patapucs)
2013. jan. 25. 13:07

Nem merném állítni, hogy tetőtől talpig kivizsgáltak, de én is túl vagyok már néhány szakorvoson és vizsgálaton. Nálam is ugyanez az eredmény. Mármint hogy semmi. :)

Labor is volt, tehát a vashiány, vérszegénység is kizárva.

Egyébként, nálad mennyire voltak gyakoriak az efféle rosszullétek?

116. patapucs (válaszként erre: 104. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 13:05

Nálunk anyai ágon mindenkinek alacsony a vérnyomása, sőt a barátomnak is.

Én "csak" az egyszerűbb vizsgálatokig jutottam, de a páromat kívülről-belülről, A-Z-ig kivizsgálták, többször is. Simán lehet alkati dolog, neki is az.

Velem most már nem fordul elő, hogy nyaranta a nagy melegben ha buszon, stb. rosszul legyek és elájuljak. A körzeti orvosom lányának is alacsony (na őt aztán tényleg kivizsgálták, mert a dokim férje a minisztériumban vmi főember) és igazán nem tudnak mit kezdeni vele. Az orvosom szerint legalább nem kapunk agyvérzést...na kössz! - gondoltam.


Jó lenne azért egy vizsgálatra menned, mert vérszegénység ill. vashiány is okozhat fáradékonyságot, stb. azt viszont csak laborral lehet kiszűrni.


Nekem ami segít ill. javított:

- rendszeres testmozgás, sport (javítja a vérkeringést)

- váltott zuhany (szintén vérkeringés fokozó)

- oda kell figyelni, hogy időben ágyba kerülj

- nem össze-vissza étkezés

- min. 2 l folyadék (nekem a tea vált be, mert ilyenkor télen jobban esik a meleg).

115. zsuzska90 (válaszként erre: 114. - B489304ffd)
2013. jan. 25. 12:55

Nekem olyan 90/60 körül szokott lenni, ha nagyon felidegesítenek, akkor talán felmegy 100-ig. :)

82/60-nál szerintem én már vízszintesben lennék. :D

2013. jan. 25. 12:51
Nekem 82/60-tól kb 90/60ig terjed a vérnyomásom..nem tudom a tiéd ennél alacsonyabb e,de nekem semmilyen tünetem nincs..annyi,hogy reggel muszáj 1 kávét innom mert különben megszédülhetek..
2013. jan. 25. 12:26
lehet idegessegtol is.persze vernyomastol is.
112. kiszvorosz (válaszként erre: 104. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 12:22

Nekem tizenévig volt/van alacsonyvérnyomás betegségem. Senki semmilyen kezelést nem javasolt rá, viszont mióta babát várok, végre már elsőre is mérhető, sőt, normális a vérnyomásom.

Amik nekem tünetek voltak: nagyon ritkán, kb. évente 1-2 alkalommal ájulás, fellocsolás után mintha mi sem történt volna. Hideg végtagok szinte mindig voltak, mióta az eszemet tudom, most ez is elmúlt:) Baromi magas a pulzusszámom: nyugalmi időszakban 90-100 körül nem változott most sem. Nekem ez a tapasztalatom, szóval nem súlyosbodtak, hanem gyengültek a tüneteim.

111. Regin_a (válaszként erre: 107. - Zsuzska90)
2013. jan. 25. 12:21

Háziorvos a hallgatójával???


A vérnyomás ennél bonyolúltabb

Szív UH, érfestés stb. is vizsgálat

Kibukták már érdekes dolgok nyomozgatva

Lásd Norbi esetét

110. zsuzska90 (válaszként erre: 108. - 2fb18d5637)
2013. jan. 25. 12:19
Megkérdezhetem, hogy a tünetek súlyosbodása alatt mit értesz?
2013. jan. 25. 12:18
Ezt most találtam: Rozmaring tea vérnyomás emelésére: 3-4 kávéskanálnyi levelet 2,5 dl vízzel leforrázunk, 20 percre állni hagyjuk és leszűrjük, mézzel ízesítve meginni. 1-2-szer fogyasztani csak.
2013. jan. 25. 12:16
Sok folyadékot mindenképpen fogyassz, az alacsony vérnyomást kiszáradás is okozhatja.Nekem terhesség alatt súlyosbodtak a tüneteim.A frontok is eléggé befolyásolják a vérnyomást.
107. zsuzska90 (válaszként erre: 106. - 5236d12e25)
2013. jan. 25. 12:15

A háziorvosom belgyógyász, nekem úgy tűnt, hogy elég alaposan kivizsgált. Szerinte minden oké velem, mármint nincs semmi szervi probléma.

Talán alkati kérdés???

2013. jan. 25. 12:12
Felkellene keresni egy kardiológust, és nem ártana eg teljeskörü kivizsgálás. Ha alacsony a vérnyomásod, annak oka van, onnan meg már csak jönnek a tünetek szépen sorban.
2013. jan. 25. 12:10
Nem vagy esetleg egy kicsit kimerülve? Próbálj meg napi egy magnerot-tablettát szedni. Jobb mint a magne B6, jobb a felszívódása. Nekem ezek a tünetek akkor voltak, amikor iszonyatosan kimerült voltam. Nem kezeltem, pánikbetegség lett a vége. :(
2013. jan. 25. 12:08

Egy ideje alacsony vérnyomással, és annak ilyen-olyan tüneteivel küzdök.

Aluszékonység, fáradékonyság, hideg végtagok, időnként bágyadtság, gyengeség, szédelgés, rosszabb esetben hirtelen jövő elesettségérzés, elgyengülés, akár ájulás is...

Szerintem nagyjából minden "tipikus" tünetet produkáltam már. :(

Az érdekelne, hogy kinél milyen tünetekkel jár ez a dolog? Szerintetek az jellemző, hogy kezdetben csak enyhébb tünetek jelentkeznek, aztán idővel súlyosbodik a dolog? Vagy 22 évesen van még esély rá, hogy a későbbiekben javuljon a helyzet? Esetleg nálatok is úgy működik, hogy heteken-hónapokon át tartó tünetmentes, rosszullétektől mentes időszak után egyszercsak jön egy hirtelen rosszullét, aztán hosszú ideig újra semmi?

Várom a tapasztalatokat!

103. Noarashi (válaszként erre: 87. - Zsuzska90)
2012. dec. 27. 17:40

Én nem vagyok ájulós fajta, de egyszer gyógyszer mellékhatásaként ájultam el ( vérnyomás ingadozást okozott), egyszer meg vérvételnél :)

Tehát nálam az volt, hogy egyszer csak zúgni kezdett a fülem, egyre távolibb lett minden hang, mintha messziről hallanád, és azt is olyan fátyolosan, aztán nálam elfehéredett minden, majd már csak arra emlékszem mikor élesztgettek. Na aztán akkor volt hányinger meg ilyesmik, nem egy jó élmény, pláne hogy az egyik alkalomkor jól bevertem a fejem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook