Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajvasaló vs. forgókefe fórum

Hajvasaló vs. forgókefe (beszélgetős fórum)


22. Veronika27 (válaszként erre: 21. - A10e31f3b5)
2011. jan. 7. 13:29
Azt mondjuk en se tamogatom, de fontos a sampon, balzsam stb osszetetele. Egyre inkabb huzok a termeszetes dolgok fele, bar meg csak ismerkedek veluk.
21. a10e31f3b5 (válaszként erre: 20. - Veronika27)
2011. jan. 7. 12:16
ezért nem támogatom ezt a "vissza a természeteshez" mozgalmat. Akkoriban a nők nem mostak hajat, csak évente egyszer. Nem számított, hogy zsíros. Az volt a fontos, hogy ne zavarjon a házimunkában. Vagy ne viszkessen a paróka alatt:)
20. Veronika27 (válaszként erre: 19. - A10e31f3b5)
2011. jan. 7. 11:26
Hat ja. Meg is nezhetnenk magunkat :D
2011. jan. 7. 10:02

Minden beavatkozás káros a hajra. Az lenne a legjobb, ha nem használnánk hajszárítót egyáltalán, nem festenénk, hetente egyszer mosnánk meg, esetleg olíva olajjal kenegetnénk.


De erre én nem vagyok hajlandó :D

2011. jan. 6. 23:56
Hajvasalò ès forgò hajkefe két különböző dolog. Egyik egyenesìt, lapìt, mìg a másik egy kerek, dús formát ad. Kérdés, hogy te melyiket preferálod. Nekem olyan semmilyen, se göndör, se hullámos, sem egyenes hajam van, szerintem a legrosszabb. Én körkefével profin beszárìtom, majd párszor átmeneti rajta hajvasaloval. Persze előtte mindenfèlét kenek a hajamra, és rendszeresen vàgatom. Nem mondom, h nem töredezik a hajvasalòtòl vmennyire, de nem làtszik. A hő ìgy is, úgy is káros. Viszont cserébe gyönyörű, egyenes hajam van :) Én a Tigi egyenesìtő és hővédőjéről hallottam jókat egy fodrásztól. Nekem amúgy Remington, majdnem 20ezer Ft-os hajvasalóm van, de nem mondanám, hogy mert drága, kevésbé roncsolja a hajat, mint pl egy 10 ezer Ft-os. Lényeg, hogy ne magas hőfokon használd. Az enyémen 10 fokozat van, 3-ason vagy 4-esen használom.
17. Mineko-san (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2011. jan. 6. 20:20

Az én hajam vékony szálú, hamar feltöltődik.

A hajvasalót 160- 165 fokon szoktam használni, mert csak így érem el a kívánt hatást....

16. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Mineko-san)
2011. jan. 6. 17:57

Szívesen.

Milyen a hajad? Sok múlik ezen. Mert az enyém vastagszálú, ezért szinte mindent kibír:)

Töredezett hajvégek ellen csak az olló segít.

Ajánlanám a melegollós hajvágást, olvass utána.

Most Herbal Essences-t használok, abból is a hidratálót. Az illata még napok múlva is érződik. Előtte Pantene-t használtam, de nekem nem igazán volt jó.

Vortex hajvasalót nem ismerem, még sosem láttam.

Vékonyszálú hajra szinte bármilyen vasaló jó, hőfokszabályzósnál meg elég neki az alacsony hőmérséklet.

15. pintyőke72 (válaszként erre: 10. - Wencus)
2011. jan. 6. 16:39
Köszi! Megnéztem, nagyon klasszul néz ki. A Baby....t is írtátok, de ennek a Row...ának látom 2féle átmérőjű keféje van és az erősség is 2 fokozatú. Az ára majdnem egyforma.
2011. jan. 6. 11:25

Kösz a tippet Veronika.


Az a helyzet, hogy én Erdélyben lakok, és valószínű,hogy sok terméket itt nem lehet megkapni.

Régebb használtam Sunsilk haj egyenesítő balzsamot. Az illata kellemes volt és szép selymes lett tőle a hja, de csak ennyi.

Most Nivea balzsamot használok, de nem vált be.

Arra is gondoltam hogy kipróbáljam a GlissKur haj simító szettet, de nem tudom megéri-e a pénzt... Hallottam, hogy a Kallos termékek jók, de még nem próbáltam ki. Egy időben akartam Avon szérumot venni a hajvégekre, de aztán meggondoltam...nem tudom használ-e valamit vagy a töredezett hajvégre csak az olló a leghatékonyabb megoldás?

A hajvasaló márkám Vortex, kerámiás és sógórnőmől kaptam. Használt, de jó állapotban kaptam.

2011. jan. 6. 10:59

Hővédő folyadékból olyat célszerű venni, ami nemcsak a forróságtól védi a hajat, hanem egyenesítő is van benne. Erre van pl. nekem az Indola márkájú, fodrászkellékboltban kapható. De van ennél olcsóbb is, csak szét kell nézni. Régen a Welláét használtam (boltban azt sem lehet kapni, csak fodrászkellékesnél), de nagyon drága... Bár nekem a mostani már jó egy éve van és 200ml-s, heti kétszer használom.

A titok amúgy a jó hajvasaló... Ami egy húzásból kivasalja egyenesre. Nem érdemes szerintem 10 ezer alattit venni... Én azokkal mindig pórul jártam.

Hajvégápolót is kell használni. Erre a Kallos is megteszi, nem drága, de kiadós.

12. Mineko-san (válaszként erre: 7. - Angel eyes)
2011. jan. 6. 10:37

Milyen az a hoallo folyadek?


Ja, csajok, csak azt akarom mondani, hogy nem tudom mennyire jo az hogy termek markaneveket irjunk ide....felek nehogy kicsapjanak emiatt. Esetleg ezeket kuldjetek PM-be, ha nem gond. Koszi

11. Mineko-san (válaszként erre: 4. - Wenta)
2011. jan. 6. 10:36

Akkor neked a forgokefe bevallt? Sogornom mondta, hogy o meg van elegedva az o rowenta kefejevel, azt mondta jobb mint a vasalo.

Amugy en is azt a rowenta termeket neztem ki magamnak.

10. wencus (válaszként erre: 9. - Pintyőke72)
2011. jan. 6. 10:14
Wenta vagyok rowenta ionic ceramic brush actív 1000.
9. pintyőke72 (válaszként erre: 4. - Wenta)
2011. jan. 6. 09:43

Wenta, megírnád a nevét a tiédnek?

Köszi.

2011. jan. 6. 09:42

Sziasztok!

Leírná valaki,hogy működik,vagyis fel kell rá tekerni a hajat és közben szárítja?


Nekem volt egy 'telesopos' hát azt a gagyit!

Alig tudtam kitekerni a hajamból, kipróbálás után másnap vittem vissza.

2011. jan. 6. 09:32
Ajánlanám neked a hőálló folyadékot. Én mindennap vasalom a hajam és mikor megmosom befújom vele, megszárítom és jöhet a vasalás. Semmi baja az amúgy is vékonyszálú hajamnak. Jah és szőkítve van.
6. a10e31f3b5 (válaszként erre: 4. - Wenta)
2011. jan. 6. 09:26

Bocs, jól olvasom, hogy meg vagy elégedve a forgókefés hajformázóval? Éppen azon gondolkodom, hogy vennék egyet én is. A hajvasalótól félek, mert szőkítem a hajam.

Kényelmes a forgókefés hajszárító használata? Eddig én is manuálisan körkefével+hajszárítóval próbálkoztam, de mivel nem vagyok még csak fodrász sem, hol jó az eredmény, hol meg nem.

2011. jan. 6. 09:21

Köszönöm a villámgyors hozzászólást!

Tudjátok, nagyon irigylem Sandra Bullock-ot a gyönyörű haja miatt. Neki is hullámos- göndör haja van [link] , mégis fantasztikusan simára tudja "varázsolni". Jó, tudom, hogy van egy hadseregnyi stilistája, akik ellátják a haja baját amikor a Vörös szönyegen szerepel [link] . De akkor is sima haja van, amikor épp a hétköznapi teendőit végzi [link]


A hajvasalóra visszatérve, mondta az egyik barátnőm, hogy most már léteznek hajkímélő vasalók, de minek vegyek még egyet mikor már van.... (Így is otthon megkérdezték, hogy minek kell forgókefe, nem elég jó a vasaló :-)))))

4. Wenta (válaszként erre: 1. - Mineko-san)
2011. jan. 6. 09:19
Én 2009 karácsonyára kaptam forgó fejest kétkedve néztem. Végzettségem fodrász /13 éve nem művelem/ így én kefével is boldogulok 2 -3 kefe+ hajszárító. Na de ez a forgós ez isteni el tüntettem a profi gépem nagy nehéz dög, a rengeteg szőrős kefét. Csak ez az egy van forgalomban. Hajvasaló nekem is van persze ebből is a legdrágább talán 4-5 használtam, nekem nem jön be, különben most a hullámos lágyan omló haj a divat nem a vasalt egyenes.
2011. jan. 6. 08:57

Szia!


Én vasalgatom a hajam néha. Nem akarom, hogy tönkre menjen, bár nem tudom, hogy a néhai használattól is ugyan olyan mértékben károsodik e.

Szerintem mind a kettő károsít sok használat esetén. Nekem már a hajszárító sem tesz jót, komolyan mondom.

Talán azért jobb a vasalótól az a termék, amit belinkeltél, mert nem közvetlenül melegíti a hajat, mint a vasaló. De igazából én sem tudom, hogy valójában melyik a kevésbé kártékony.

2011. jan. 6. 08:56
Szia, szerintem a forgókeféstől hatalmas lesz a hajad :) Kb. az az eredmény, mintha körkefével lenne beszárítva. Hajvasalók között is vannak már olyanok, amik kevésbé károsítják a hajat állítólag. Olyan eszközt vegyél, ami ahhoz a frizurához jó, amit el szeretnél érni. Vasalóval kicsit "lapibb" lesz az eredmény.
2011. jan. 6. 08:50

Sziasztok!

Hajam, természetnél fogva vékony szálú, hullámos- göndör. Nagyon könnyen feltöltődik és száll ezer fele. Van amikor tetszik ahogy kinéz, de inkább vasalom, hogy álljon normálisan....

Szinte napi rendszerességgel használom a hajvasalót és emellé még haj egyenesítő balzsamot (utóbbi nem hatásos)és kezdett szépen töredezni a hajam.

Azt hallottam, hogy a forró levegős forgókefe [link] nem annyira káros a hajra mint a vasaló.

Gondoltam, nem árt ha egyet veszek, de azért jobb ha előbb olvasok pár véleményt....


Ti mit gondoltok, melyik jobb? Jól bevált termékek márkanevét is szivesen fogadom.

Köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook