Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Náthás baba nem akar enni. Mit lehet tenni? fórum

Náthás baba nem akar enni. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 13. 22:05
Ja,napi 120-150 grammot eszik csak:-(((((
2011. júl. 13. 22:04

Sziasztok!

A babánk 6 napos,és nagyon keveset eszik!Hétfőn hoztuk haza,ma szerda van.Veszített is a súlyából,mióta itthon van,kb.4 %-ot.2850 grammal született.Nem sárgult be.Szopni nagyon keveset szokott,kb 10 grammot,aztán vagy sír,vagy elalszik.Már a poharat és a cumisüveget is próbáltuk,néha a cumisüveg bejön,de általában elalszik,vagy csak cumizza.Amúgy nem sír,de nagyon nehezen lehet felébreszteni,ha etetés jön.Látta orvos,és két védőnő is.Azt mondták,erőltessük.DE HOGY???

2011. jan. 27. 08:31
Nem tudom milyen orvos mondta,hogy ne szívjátok az orrát...Nálunk minden doki javasolja,hiszen mást sem tudsz tenni egy ilyen pici gyerek esetében.Ha nem porszívózod,ráhúzódhat a nátha a fülére,nem eszik,mert nem kap levegőt,szenved.Gondolj bele nekünk is milyen megkönnyebbülés ha kifújod az orrodat ami el van dugulva...A porszívózás a kissebbik rossz.
33. maya80 (válaszként erre: 32. - Reno77)
2011. jan. 21. 09:19
Köszönöm, megpróbáljuk!
32. Reno77 (válaszként erre: 31. - Maya80)
2011. jan. 20. 22:41

Nyugodtan szívjátok az orrát porszívóssal, majd a szívás után fújjatok bele sima tengersós orrsprayt.

Nekik a szívás olyan, mint nekünk egy orrfújás. A tengervíz pedig helyreállítja a sós nyálkahártyát. Így 1-2 nap alatt rendbejön.

31. maya80
2011. jan. 20. 15:07

Én is segítséget szeretnék kérni.

11 napos a kisfiam, és két napja nagyon szürcsög, alig kap szegénykém levegőt.

Tegnap voltunk vele az ügyeleten is, de nem sok mindent csináltak vele.

Kap Cebion cseppet, Calciumot, Fluimare-t és Nasivint is használok az orrocskájába, de nem akar javulni. :( Már nagyon el vagyunk keseredve, hisz még olyan aprócska, úgy sajnáljuk...

A doktornő azt mondta, hogy ne szívjuk az orrát, mert az csak jobban tönkreteszi a nyálkahártyáját.

Van valakinek tapasztalata ilyen pici babával kapcsolatban?

Mikor fog elmúlni? Mennyi idő kell a gyógyuláshoz?

Mivel, hogyan tudnék még segíteni neki?

30. pritta
2011. jan. 9. 11:28
köszönjük szépen javulóban mindannyian. azt hiszem ő már szinte teljesen kilábalt, étvágya újra a régi :)
2011. jan. 9. 01:45
hogy vagytok?
2011. jan. 6. 08:52
Sós tengervizes orrspray,és orrszívás.Nagyon fontos, hiszen ha az orra be van dugulva,és ugye a száján sem kap levegőt mert abban meg a cumisüveg van, vagy éppen szopizik természetes ,hogy nem akar enni.
2011. jan. 5. 23:18

kiskanál

nem dugaszolja a légvételt mert csak nyeli és kap két nyelés közt levegőt...

nem úgy mint a szoptatás csak nyelné vagy a cumisüveghatás...

nálam bevált 3 hónapos korától minden egyes náthánk így telt el...

26. gabika79 (válaszként erre: 24. - Reno77)
2011. jan. 5. 22:49
A cebion tényleg jó, én is azt adom a kisfiamnak, és adoki nénink is ajánlotta megfázás esetére, sőt a téli időszakban folyamatosan napi 10 csepp. De nektek még kevesebb kell belőle, a dobozán rajta van az adagolás, én kb. 3hete vettem és 1000 Ft körül van. Egyébként én is beleestem abba a hibába, hogy próbáltam erőltetni az evést, amikor náthás volt, de csak sírás lett a vége, és feladtam. 1-2 nap és jobb lesz, megjön az étvágya, hidd el.
25. pritta (válaszként erre: 24. - Reno77)
2011. jan. 5. 22:45
nem, még nem hallottam róla. igen szívogatom én rendesen állandóan neki már 1 hete. remélem lassan kilábalóban lesz
24. Reno77 (válaszként erre: 23. - Pritta)
2011. jan. 5. 22:22

Az jó. :)

Cebion van nálatok? Én minden nap adok Petinek 2 hónapos kora óta.

Szívjátok a nóziját, ugye?

23. pritta (válaszként erre: 21. - Reno77)
2011. jan. 5. 22:04
nem nem kap gyógyszert, orrcseppet vettünk ami direkt 1 hónaptól adható piciknek
2011. jan. 5. 22:03
Sürgősen szívd le az orrát. Nagyon fontos! Azután próbáld meg etetni és itatni finoman. Ha jól tudom Cebion cseppet már adhatsz neki. Kell a c vitamin!!!
21. Reno77
2011. jan. 5. 21:54

Pritta!

Tomi tudja mi kell neki. Itasd sokat, ha lehet olyannal amit szeret. Petinek pl. a sütőtöklé a kedvence vizezve.

Ne erőltesd, hoyg annyit egyen mint egészségesen.

Mi sem eszünk ilyenkor annyit.

A kedvenceit add ilyenkor, hátha azt nagyobb kedvvel eszi, de az ital mindig legyen kéznél.

És gyógyszert semmiképp se adj neki!!!!

De azt hiszem nálatok szerencsére nem is nagyon adnak, ugye?

20. pritta
2011. jan. 5. 21:28
köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! átérzem a helyzetét mert én is benne vagyok de még jobban mint ő. ezért adok sokat inni, mert én is érzem sokszor. csak hát gondoltam nem árt ha eszik is mellé, h kapjon egy kis energiát.
19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 17. - Lehoagi)
2011. jan. 5. 21:24

nem :) ezt orvos ajánlotta szülőknek ilyen esetre, ha torokfájás miatt nem eszik a gyerek :)

Amúgy mi ez az arrogancia????

2011. jan. 5. 21:18
Mi dokinénnik is azt mondta, hogy inkább éheztessük, mint etessük, ha beteg. Inni viszont sűrűn és kis kanalanként, hogy ne hányja ki. Ilyenkor nem kell plusz feladatot adni a kis gyomrának, szervezetének. Én ezt egy életre megtanultam, mivel felnőttként sem eszünk, ha betegek vagyunk. Ne használjuk ki, hogy ő nem tud dönteni, nekünk kell okosnak lenni ilyenkor!!! mielőbbi gyógyulást!!!
17. lehoagi (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2011. jan. 5. 21:16
ugye ezt a Cataflam csepet csak viccből ajánlottad!?!? olvastad már a mellékhatásait!?!?!??!!
2011. jan. 5. 21:07

Szia!


A mi dokink azt mondta és mondja mindig, hogy ha nem eszik, nem baj, csak igyon sok folyadékot, mert sokkal nagyobb az esélye annak, hogy kiszárad, mint hogy éhen haljon...

Nem kell neki erőltetni soha, csak inni igyon a baba :)

2011. jan. 5. 21:06
Én ha beteg és nem akar enni, adni szoktam tápszert neki, legalább legyen valami a gyomrába, és még folyadék is. Biztos az orra televan. Ők még rosszul viselik, mivel nem tudnak a szájukon levegőt venni
2011. jan. 5. 20:52
ha csak 6 hós, akkor még nem eszik olyan sok kajaféleséget, tápszer v anyatej elég ilyenkor sztem, pótlásként tea, amennyiszer elfogadja. lényeg h ne erőltesd, mert ha teli van az orra, alig bírja szívni a cumit..
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Pritta)
2011. jan. 5. 20:51

abból indulj ki, hogy amikor Te is náthás vagy, nem eszel úgy, nem kívánsz semmit.

Ahogy a gyomra feldolgozza az embernek a betegséget, vagyis a lefolyt trutyit, máris jobban eszik.

Ha iszik eleget és alszik sokat, levegőzteted és kap vitamint folyadék gyanánt, akkor gyorsan túl lesz rajta.

A baba sem más, mint egy felnőtt, csak kicsiben még :)

Ebből indulj ki mindig :)

Gyógyuljatok :D

2011. jan. 5. 20:50
Biztos fáj a torka, adj neki Cataflam cseppet evés előtt
11. Ata06
2011. jan. 5. 20:50
Az orra nincs eldugulva? Ha igen akkor vegyél orrcseppet, mert előfordulhat az is, hogy nem kap rendesen levegőt miközben eteted!
10. pritta
2011. jan. 5. 20:42
6 hós
9. Pen80 (válaszként erre: 3. - Pritta)
2011. jan. 5. 20:41
Mi ugyanígy voltunk, de ma végre már evett. Szóval szerintem se kényszerítsd, mi is az ivást nyomattuk, végülis nekünk is van olyan, hogy pár napig kevesebbet eszünk, amikor betegek vagyunk.
2011. jan. 5. 20:38
várd meg míg gyógyulgat pár napig. lényeg hogy igyon sokat! és tényleg olyanokat adj neki amit szívesen eszik, de csak annyit amennyit elfogad. mennyi idős?
2011. jan. 5. 20:28
Ne ijedj meg, kisfiam fele annyit evett, amikor náthás volt. Többször keveset kapott, de így is kevéske volt. Az orvosunk erre azt mondta, neki se lenne kedve náthásan enni, és igaza is van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook