Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekelhelyezési per - Fontos volna a vélemény! fórum

Gyermekelhelyezési per - Fontos volna a vélemény! (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. 67065d8ab8 (válaszként erre: 66. - Hene83)
2017. febr. 12. 09:11
Szia. Én 3-évig pereskedtem a lànyomért. Mindenképpen tenni kell azért a kisfiuért valamit. Hitelt érdemlően bizonyítanotok kell hogy az édesanya nem alkalmas a gyermek nevelésére. Fogadjatok ügyvédet. Ha beadjàtok abeadvànyotokat a Bírósàg hivatalból elrendeli a vizsgàlatokat(környezet tanulmàny gyermek pszihologus stb). A leírtak alapjàn lehet esélyetek de ez nehéz menet lessz. Sok sikert kívànok elsősorban a kisfiú jövője miatt!
66. hene83
2017. febr. 12. 07:49
Sziasztok.a férjemnek az elöző kapcsolatábol van egy 8 éves fia.szeretnénk elperelni az anyukátol de nem tudjuk mennyi esély van rá.Szóval elösször is a gyerek 8 évesen minden éjszaka bepisil.hiába kérjük az anyukát,hogy vigye orvoshoz nem viszi.a kisfiu nem tud érthetően beszélni.legtöbbször mutogatva próbálja elmondani a dolgokat.már 3 éves korába szoltunk az anyukának vigye logopédushoz,de nem vitte.nem hajlandó enni csak édességet.főt ételt ritkán.mindenen elsírja magát.az iskolába ez miatt csúfolják.folyamatosan beteg.a multkor 1 hónapon kersztül köhögöt.nem vitte az anyuka orvoshoz mert szerinte kiröhögi az orvos ha köhögéssel odaviszi.8 évesen nem tud cipőtkötni.bilizni is a párom tanította meg mert az anyja 4 évesen inkább pelenkát adot rá.fél évente költöznek.mindig a szüleinél vagy a barátnőinél laknak mert ő maga megmonta,hogy egyedül nem tudná eltartani magukat.szerintetek van esélyünk elperelni a kifiut?
2015. ápr. 11. 22:12
Semmiről sem kell lemondanod. Nem veheti el tőled a gyerekeket.
2015. ápr. 11. 21:45
A gyermekeim apja a napokban megfenyegetett, hogy elpereli tőlem a kislányaimat, a nagyobbik 2 éves, a kisebbik 8 hónapos. A történetünk a következő. Tavaly szeptemberben 5 hétre elhagyott minket, akkor 4 és fél hetes volt a kisebbik lányom. Haza könyörögtem szó szerint, mert mindenképpen rendbe akartam tenni a kapcsolatunkat. Haza költözött, de ő már nem nagyon tett meg semmit a családért, csak a külvilág felé tartotta a látszatot. Januárban végleg lezártam a kapcsolatunkat. Ekkor ő megint elköltözött, ismerős meg is vette extra gyorsan a házunkat, de sajnos nem kapták meg a hitelt, így még sem tudtuk eladni. Ezután márciusban haza költözött, azzal a címszóval, hogy amíg el nem adjuk a házat, addig ő mégis itt él. Kétszer utalt nekem gyerektartást: februárban és márciusban. Ezidáig szóba sem került, hogy akarja a lányokat. Amikor haza költözött, én kértem, hogy közösen lássuk el őket, mivel ha itt él, akkor legyen az apjuk is. Így minden másnap ő is fürdet, illetve hétvégén egyik nap az ővé a gyerekekkel. Ő dolgozik, így egyébként reggeltől délutánig én nevelem őket. Én szültem, szoptattam őket, én vittem orvoshoz mindkettőt, én ápoltam őket betegen, én keltem hozzájuk éjszaka, minden klasszikus feladatot én láttam el mindig is! Márciusban rájött arra, hogy mégsem akarja eladni a házat, hanem azt szeretné, ha én magamtól lemondanék a feléről, és ezt azzal akarja elérni, hogy elpereli a gyerekeket tőlem! Nem is értem az egészet, huszonéves fiatal srác, sokat járt-jár bulizni, nem hinném, hogy tényleg fel akarná nevelni őket. Ezt azért teszi, hogy idegileg tönkretegyen, és lemondjak minden közös tulajdonról. Azért félek, mert nagyon jól hazudik, folyton a látszatra figyel, míg én egy indulatosabb ember vagyok, nem foglalkoztatnak annyira a külsőségek. Még egy kis adalék: tavaly szeptemberben egy másik lányért hagyott el minket, amire sok-sok tanúm van. Azóta újra együtt van ezzel a fiatal lánnyal. Gyed-et és gyes-t kapok, családi pótlékot, családi adókedvezményt, ez így összesen 140 ezer körül van, illetve a családom van annyira jómódú, hogy ha ezen múlik, még egy lakást is vesznek nekem. Egyelőre egy fedél alatt lakunk a közös házunkban, aminek a fele az enyém, szóval nem állok rosszul anyagilag. Jól fizető, vezető beosztású munkakörből mentem gyes-re, ahova visszavárnak. Milyen esélyeim vannak? Nagyon félek!!! Inkább mondjak le a közös házról???
2015. márc. 14. 16:29

Sziasztok!

Nagyon bonyolult helyzet alakult ki korulottem. 2013.decembereben szuletett egy kislanyom. Majd par napra ra, volt parom telefonhivast kapott a nojetol. Kiderult megcsalt. Elotte is ereztem mar (telefonhivas elott). Ott akartam hagyni, de mivel a kislany erdekeit neztem, h apara is szuksege van, igy gondoltam adok egy eselyt magunknak. Csak ezutan jott a java.. olyannyira magam ala kerultem.. reggeltol estig egyedul a picivel.. nem volt segitsegem. Ekozben volt parom elhanyagolt. Szuksegem lett volna a csaladonra, csak ok messze laktak tolem. Mellproblemaim is voltak, vedono nem segitett. Egyedul voltam mint tapasztalatlan 20 eves. Betetettek a pszichiatriara. Ottvoltam kb masfel hetet.. es 2 nap mulva attettek egy masikba. Kijottem es megtudtam h a kislanyom ideiglenesen az apjanal helyeztek el. Kozben egyutt eltunk.. kerestem ugyvedet. Volt parom megtudta es megigerte h hoz olyan papirt, amiben az all, h visszavonja ezt az egesz pert. Biztam benne sajnos. Par honap mulva tudtam meg h szettepte. Kozben ami jott nekem level.. o azt eltette. Tudtam nelkul iratta be 10 honaposan a bolcsodebe a lanyunkat. Kihasznalt es atnezett rajtam. Agressziv volt es folyamatosan ivott. Edesanyjara szamit a mai napig. Tavaly novemberben osszevesztunl nagyon. Elotte megengedte h elhozhassam szuleimhez a Picit, mivel szulinapjat tartottuk anyukamnak. Meg is tortent. Rendorokkel jott erte. Ugy hogy en elotte levelet hagytam hogy hova jovunk es sms-eket is irtam neki h latogatoba jottunk. O letagadta h megengedte volna. Szoval feljelentett. A lenyeg hogy zajlanak a gyermekelhelyezesi targyalasok. Lanyom nala van. Viszont bolcsibe jar es utana vagy a nagymamaval vagy babysitterrel van. Apuka szinte csak hetvegen van vele. Szerintetek mik az eselyeim? Harcolok a lanyomert!!!

2014. nov. 15. 04:39

Jó Estét/Reggelt !

Következőben szeretném segítségüket illetve tanácsaikat kérni a fiam és a felesége külön van egy 1 éves pici fiúcskájuk. A kérdésem az volna mennyi esélye van annak hogy apukához kerüljön a gyerek ha több tanú is van aki nem rokon tehát pártatlan és tanúsítani tudja hogy anyuka abszolút nem nevelte a gyereket nem is foglalkozott vele illetve a fiam nevelt lánya miatt az óvoda is eljárást indított anyuka ellen illetve a védőnő is a fiam mellett áll anyuka elköltözött a kicsit csak egy hét után kereste hogy mi van vele azt is csak egy közösségi oldalon illetve mivel elakarta vinni a babát csak a nem engedte neki apuka mert féltette és mivel házasok így a gyámügyön is azt mondták anyának joga van elvinni apának meg joga van nem oda adni mindenét elvitte a picinek pelenka ruha gyógyszerek stb és a neten amikor érdeklődik csak azt kérdi hogy a kicsi hogy van azt nem hogy apuka tud e ruhát vagy épp gyógyszert adni neki ami múszály szednie anyuka volt betegsége miatt a kicsi most apukánál van még és abszolút nem kötödik az anyukájához semmilyen formában sem amit megintcsak több tanúval illetve védőnővel alá tud támasztani. Ezeket tudatában van e esélye apukának hogy a kicsi vele maradjon trovábbra is?? Válaszukat illetve tanácsaikat előre is köszönöm . Egy Nagymama

61. a08a02c731 (válaszként erre: 60. - Zsityike)
2014. okt. 6. 16:02

ezt így látatlanban én biztos nem tudnám megmondani. ha olvastad, már az előzőekben is írtam, hogy két dolog kell a gyerekelhelyezés megváltoztatásához: ahhoz képest, amikor a gyereket elhelyezték az anyánál, a gyerek helyzete lényegesen rosszabb legyen, és az, hogy a változtatás a gyermek érdekében álljon. és mindezeket az apának bizonyítani is tudni kell (tanúkkal, óvodával, iskolával, stb.)


javaslom az apának, hogy pl. keresse fel az illetékes családsegítő központot, ahol mondja el részletesen a helyzetüket - anyáét és az övét -, hátha tudnak bármilyen tanácsot adni, érdemes-e belevágnia a perbe. mert ha az anya ebbe nem egyezik bele, hosszas per várható, amibe csak akkor érdemes belevágni (a gyereket is kitenni ennek, hiszen őt pszichológus biztos vizsgálni fogja), ha erre reális esélyt lát az apa.

2014. okt. 3. 06:50
Kérdésem lenne apa szeretné a 6 éves gyerekét megkapni mert jobb körülményeket tud adni az iskolához.Anya 2 műszakban dolgozik, van másik apától egy nagyobb iskolás fia aki állitólag hiperaktiv, minden esetre magaviselete miatt már 2 iskolából kitettét, 11 éves 4.osztályos, tavaly annyira bántalmazta az egyik kislányt hogy rendőrségi űgy is lett belőle. A kisebbik gyerek jövőre kezdi az iskolát és most az anyai nagyszülőknél van többnyire a két gyerek mert az anya nem ér rá. A kisebb gyermek apja szeretné magához venni, hogy nyugodtabb körűlmények között kezdhesse meg az. iskolát. Mennyi esélye van rá hogy megkapja? Anya egyezségről hallani sem akar.Ő a pénzes gyerek, a nagyobbik után az apja nem igen fizet.
2014. szept. 27. 13:53
Ez így nagyon patthelyzetnek tűnik. Legalábbis abból a szempontból, amit te szeretnél a gyermekelhelyezés ügyében. Kívánom viszont, hogy a gyerekeitek a lehető legkevesebbet éljenek át a szülők szakítása miatt előállt helyzetből! Ha mindketten szeretitek őket, talán van erre reális esély. Egy kalappal!
58. vicuskacicuska26 (válaszként erre: 57. - A08a02c731)
2014. szept. 26. 12:42
Köszönöm a választ "corbis", az apa a gyerekeket nagyon szereti, gondoskodni róluk viszont én gondoskodok azóta is. Ezalatt értem: főzők, mosok, takarítok, oviba hordom őket, stb...! Az óvodai, védőnői szolgálat ,a családvédelmi szolgálat és az iskolai vélemény az pozitív, mindenki mellettem áll a felsoroltak közül. Sajnos bizonyítani nem tudom, hogy engem folyamatosan fenyeget és a gyerekeket érzelmileg zsarolja. A gyerekek 4 és 5 évesek.
2014. szept. 26. 12:24

Szia!


Közös szülői felügyeleti jogot a bíróság csak akkor állapíthat meg, ha azt mindkét szülő együttesen kéri! Ha ebbe az esetetekben az apa nem egyezik bele, akkor számodra csak a gyermekelhelyezés megváltoztatása jöhet szóba.


Nem pontosan idézted azt, hogy milyen feltétellel változtathatja meg a bíróság 2 éven belül egy gyermek elhelyezését. A körülmények lényeges megváltozásán kívül szempont az is, hogy ez a gyermek érdekében álljon.


1. Ahogyan leírtad, szerintem nálatok a körülmények megváltozása feltétel nem teljesül, hiszen nem mentél külföldre, hanem végig itthon voltál a közös lakásotokban.

Az pedig nagyon nem vetne rád jó fényt, ha a bíróságon közölnéd, hogy tavasszal hamisan nyilatkoztál. Azt te tudod, hogy be tudnád-e azt bizonyítani, hogy erre a volt párod kényszerített. Ehhez tanúk kellenének, akik ezt látták-hallották, és vállalnák is a tanúskodást az apa ellen. Nem érzem ezt reális útnak.

2. De ha ettől eltekintünk, még mindig ott van az, hogy azt is be kell bizonyítanod, hogy a gyerekek az apjuknál rossz helyen vannak. Veszélyezteti őket, pl. nem gondoskodik róluk megfelelően, stb. A gyerekek érzelmi zsarolása - pl. egy pszichológusi vizsgálattal - bizonyítható, de ilyet a bíróság rendel el egy gyermekelhelyezési ügyben. Nagyon lényeges, hogy mennyi idősek a gyerekek, hiszen minél nagyobbak, annál inkább figyelembe veszik az ő akaratukat is.


Összességében azt tudom mondani, hogy túl bonyolult egy helyzetet megítélni és bármi hasznosat is javasolni így, interneten keresztül, az iratok átnézése és személyes beszélgetés nélkül.


Azt azonban nem tudom elhallgatni, hogy esélyt a leírtak alapján csak akkor látnék az ítélet megváltoztatására, ha az apa ellen nagyon komoly, nagyon súlyos dolgokat tudnál felhozni a gyerekeivel szemben, és mindezeket bizonyítani is tudod (óvoda, iskola véleménye, szomszédok, ismerősök tanúvallomása, orvosi látlelet, ilyesmi). Ennek hiányában igazat adok az ügyvédnek, akinél voltál.

2014. szept. 26. 09:18

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne felétek. Áprilisban fenyegetés hatására(a párom részéről) bementünk a bíróságra és kérnem kellett, hogy nála helyezzék el a két gyermekemet:( Azt kellet mondanom, hogy külföldre utazom és ezért kérem, hogy helyezzék el hozzá őket.Ezt meg is tette a bírósag. Én szeretném visszakapni a gyerekeket, de a papíron az áll, hogy két éven belül nem lehet megváltoztatni, csak akkor ha lényeges változás áll be a gyerekek életébe.Akkor még és most is még eggy házban élünk, de azt akarja a párom, hogy sürgősen költözzek el. A gyerekeket érzelmileg zsarolja, engem teljesen ki akar zárni az életükből. Természetesen a végzésben a láthatás az korlátlan.Voltam ügyvédnél, de azt mondta, hogy 91%-ra nem fogják megváltoztatni a végzést. Én nem akarom elvenni az apjuktól a gyerekeket, hiszen ugyanolyan szükségük van rá is mint rám, csak közös felügyeletet szeretnék. Próbáltam vele szép szóval beszélni, sőt azt is föl ajánlottam neki, hogy béküljünk ki a gyerekek miatt, de hallani sem akar róla. A gyerekeket imádom és nem akarom őket elhagyni, mert tudom ha el költözök még jobban ellenem neveli őket.Légyszi irjatok, hogy mit lehet ilyenkor tenni! Köszönöm előre is.

2013. ápr. 8. 14:59

Sziasztok!


Asegítségeteket szeretném kérni, kinek volt már esetleg ilyen esete és ti mit csinálnátok? 2003-ban hozzá mentem egy gimnáziumbó kiinduló szerelemből "gondoltam" meglapaozott kapcsolatból a volt férjemhez. 2004-ben megszületett kislányunk. 2009-ben hivatalosan elváltunk. Ez idő alatt sokat nem járt haza vagy ha igen akkor az ismerős szöveg kaja van-E és mikor lesz már..., hogy a gyermekkel mi van vagy hogy van az lényegtelen volt. Aztán féltékenységből kétszer történt 8 napon túli testi sértés, sajnos voltam olyan hülye hogy akkor nem jelentettem fel. 2011-ben összejött unokatesómmal akinek idén februárban született egy lánya tőle. Tavaly júliustól fogva 2-3 hetente feljelntgetett a gyámhivatlban, hogy nem adom oda rendesen a gyermeket láthatásra. Bírósági végzés két hetente hétvégente péntek iskola után ha nem akar ott aludni haza kell hozni és szombat egész nap. Mindig volt szerinte valmi indok, hogy feljelentsen. Kb 5x történt meg. Most pedig elő állt azzal, hogy a gyermeket helyezzék az ő gondviselése alá, ja és persze én tőlem kér visszamenőleg két évre gyerektartást. Nem sokára tárgyalás lesz. Szerintetek kinek van több esélye? Még sajnos a mi közös lakásunkba lakunk mert nem történt vagyon megosztás és persze nekem kell fizetni mindent egy fizetésből. Várom segítségeteket!

54. boy224 (válaszként erre: 44. - Ekrisztika)
2011. aug. 1. 16:16

Szia Kriszta!


Igazán nem tudom, hogy hol olvastál olyan rémtörténeteket, hogy a gyerekeket apáknál helyezik el még akkor is ha arra nem méltók. Meg kell, hogy nyugtassalak de pont fordítva szokott lenni. Teljesen mindegy, hogy milyen egy anya (lehetnek pszichés gondjai, elmebeteg gyanúja is lehet) akkor is mindig az anyáknál helyezik el a gyerekeket. Sokszor a bíró, az ügyvéd, az igazságügyi szakértő, valamint egyéb tanúk is azon a véleményen van, hogy apánál jobb helye lenne a bíróság a döntéshozatalkor saját véleményének még sem mer szabad utat adni, ugyanis meg kell felelniük a társadalmi elvárásoknak amely a gyermeket a nő mellett szereti tudni. Ezért van aztán az, hogy egy nő gyakorlatilag bármit megtehet. Ha a bíróság hoz egy határozatot, hogy amikor az apának láthatási joga van (egymás utáni több nap, pl. nyári szünet) akkor az anya köteles kiadni a gyermeknek az iratait (pl. TAJ kártya) ezek csak elviekben kötelezőek mert ha egy anya nem adja ki akkor nem adja ki és a bíróság semmilyen formában nem szankcionálja. Természetesen ha egy apa játssza meg ugyanezt akkor a bíróság már szankcionál. Szóval én mondom neked örülj, hogy nő vagy és ne aggódj. Ha a férjed a fejére is áll a bíróság akkor is neked fogja ítélni a gyereket, ugyanis egyszerűen nem tehet mást.


El kell felejteni azokat a hülyeségeket mi szerint a bíróság az ítélet meghozatalakor a gyermek érdekét veszi alapul. Nem veszi alapul, ha érdemes, ha nem mindig az anyához adják a gyermeket. A CSJT is körbe bástyázza az anyai jogokat. Minden hölgynek ajánlom olvasgassa el a CSJT -t. Bárki láthatja, hogy a maga konzervatív 1951 -es szintjén van. A Magyar Kormánynak nem áll érdekében a CSJT -n túlságosan változtatni és a társadalmi változásokat sem nagyon követik (mert statisztikailag egyre több az anyánál érdemesebb apuka) a lényeg, hogy több nő születik az országban mint férfi. S mivel nem vagy más mint egy szavazógép így a Magyar Kormány nem is akarná a női társadalmat magára haragítani.


Ha esetleg egy - két férfi is olvasná ezt a bejegyzésem akkor sajnálom ha most nagy fájdalmat okoztam de ez az igazság, a bíróságok így működnek. Ha letelik az ítélethozatal utáni 2 év akkor lehet próbálkozni a Gyámhatósággal de nem igazán éri meg, ugyanis a Gyámhatóságnak jóval kevesebb a papírmunkája és a jogi felelőssége, hogyha egy gyermek az anyukánál marad mintha átkerülne apukához. Ergo, nyugodtan lóbázhatja egy gyermeket anyukája ki a 9. emeletről is nevelési céllal (tanukkal alátámasztottan) a Gyámhatóság akkor is az anyukánál fogja a gyermeket tartatni, kényelmi szempontokból, no meg kisebb a szakmai felelősség.


Mivel a Gyámhatóság a Gyermekvédelmisek felügyeleti szerve is így láthatják a kedves apukák, hogy a Gyermekvédelmisekkel sem lehet menni semmire.


Több férfi kell az országban, hogy tőlük függjön a szavazás és akkor meg lesz változtatva a CSJT is és harmonikusabbak lehetnek az ítéletek is, nem csak mindig egyoldalúak. Addig viszont ez van.


No de amiket leírtam neked Eszti, számodra jó hírek :) Majd írd le nekünk miken mentél keresztül, de gyanítom csak olyan történt veled amiket leírtam :)

2011. máj. 24. 15:15

Van ügyvédem, ingyenes, mert nincs pénzem rá.......talán azért sem annyira jó....

de azért próbál segíteni, de nincs igazán bizonyíték, és így nem tud mit tenni..... Nem tudok elköltözni, mert nem enged el a gyerekekkel együtt........ amíg nincs bírói végzés, ugyanolyan joga van a gyermekfelügyelethez, mint nekem.... és ha megtenném, feljelentene, és még el is veszíteném a gyerekeket, ezt az ügyvédnőm mondta, hogy meg ne tegyem..... Távolságtartást csak akkor adnak, ha látható fizikai bántalmazás van, komolyabb..... Nagyon agyafúrt!!!! Tudja hogyan kell szivatni, hogy ne tudjam bizonyítani.... Igen, a gyerekek már ki vannak készülve, főleg a nagy..fél az apjától, de nem meri kimutatni, szerepjátékában azt játsza, hogy az apját elviszik a rendőrök és bezárják börtönbe, mert csúnya bácsi..... Mert MINDIG a gyerekek előtt csinálja! Mert úgy érzi tudniuk kell nekik is, hogy az anyjuk egy hálátlan ku...a és jobb, ha idejében megtudják, hogy egy ilyennel így kell bánni..... (nem tudja megbocsájtani nekem, hogy beadtam a válópert-de okom volt rá, mert már korábban is bántott....)

A nagyobbikat manipulálja, felhasználja ellenem, eteti minden hülyeséggel, hogy nem szeretem, rossz anya vagyok......

Látleleteim vannak a bántalmazásairól, de azok csak könnyű testi sértések... Meg hangfelvételeim, de azokat meg nem lehet felhasználni állítólag...... És van egy feljelentés is.... Volt egy szemtanú, de nem tud eljönni a tárgyalásra..... Szerintetek az írásbeli tanúskodást elfogadhatja a bíró?


Köszi!!!!!!

52. reload (válaszként erre: 51. - Ekrisztika)
2011. máj. 24. 14:54

Atyaég!

És nem tudnád felcuccolni a gyerekeket és elmenni valahova? Azért a két pici gyerek ebben nevelkedik? Ha ennyi rendőrségi ügy van, nem tudsz kérni távol tartásit, esetleg ideiglenest? Kéne beszélned egy jó ügyvéddel, hogy hogyan szabadulhatnál gyorsan!!

2011. máj. 24. 14:17

Köszönöm lányok!!!

Már tavaly ősszel beadtam, és benne persze kértem hogy szeretném a gyermekek az én felügyeletem alatt legyenek elhelyezve rászorultságuk és kiskorúakra való tekintettel........Ez nem gond....... De most azt csinálja, hogy napi szinten szadizik, elveszi a személyes dolgaimat, kirámolja a ruháimat, szatyorban kell tartanom őket, nem engedi használni az áramot, (pl. villany este, sötétben kell ülnöm, elzárta a vizet, nem enged fürödni, kezet mosni...)

És ordítja, hogy takarodjak anyámhoz, hogy elmeneküljek, és hogy hagyjam el a gyerekeket, de ezt soha nem fogom megtenni....

Nem engedett tegnap aludni,éjjel 2 körül tudtam végre a konyhába a földre lefeküdni, és legalább pihenni az éjszaka....

Mi a francot lehet csinálni? Most 31-én lesz a köv. tárgyalás, és félek, hogy ha én kikészülök, mert az a célja, eléri, hogy tényleg alkalmatlan legyek arra a napra, feszült, hulla fáradt, és érzelmileg labilis, akkor aztán ha látja rajtam a bíró, még el is éri a célját........

Nagyon félek!!!!!!!!!!! A rendőrség már vagy 10-szer kint volt, senki nem csinál semmit.... míg nem folyik vér, nem csinálnak semmit.....

Félek, hogy ha tényleg jönnek ki környezettanulmányra, egyszerűen meglátják, hogy nem tudom rendben tartani a lakást,kosz van, mert elüldöz, és akkor mikor tegyem? Ha netán otthon vagyok, akkor meg szid, nem enged semmit csinálni..... Amúgy pedig ónónő vagyok, és bár tényleg szétszórt vagyok, voltam, de soha nem veszélyeztettem a gyerekeket, soha nem csináltam semmi olyan rossz dolgot, mert 8 évig ott voltam, különben elküldtek volna...... Mire számíthatok? Van valakinek hasonló tapasztalata, véleménye, ötlete????

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!


Kriszti

2011. máj. 23. 21:34

házasnak a válással együtt kell beadni az elhelyezési és láthatási kérelmet, leírva, hogy mit szeretnénk...

nem házasságban élőnek enélkül kell kérni az elhelyezést...

ráadásként tájékoztatok mindenkit, amit én a bíróságon tudtam meg, hogy ameddig a gyermek nincs elhelyezve mindkét szülő ugyanazon jogokkal rendelkeznek függetlenül attól, hogy egy háztartásban élnek vagy sem...akkor és oda viszi ahova akarja, míg el nincs döntve sok-sok apró kérdés...

49. 8a9cd37140 (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2011. máj. 23. 21:18
1. Add be a válókeresetet, ebben a gyermekelhelyezés és a tartásdíj meghatározása benne lesz. 2. Egy normális, gondoskodó anyától, aki nem alkoholista, nem drogos, nem hagyta el a gyermekét és nem tesz semmi törvénybe ütköző dolgot, nem veszi el egy normális bíró sem a gyerkőcöt :-)
48. mamcili (válaszként erre: 5. - Kisfiamlesz)
2011. máj. 23. 21:12
felemelték 14 évesre..
47. timycat (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2011. máj. 23. 11:46

Leszögezem nem olvastam a hozzászólásokat!


Pusztán anyagi okokból nem veszik el a gyermeket egyik szülőtől sem. Ezen kár pörögni.

A gyermek szellemi, lelki, erkölcsi fejlődését veszik csak figyelembe.

Már nem lehet azt 100%osan kimondani, hogy anyapártiak a bíróságok, szerencsére haladnak a korral és látják, hogy néha az apa alkalmasabb a gyermeknevelésre mint, az anya. De itt nem ez áll fenn.

Az elmondható általánosságból, hogy pici gyermeket, főleg ha lány és anyánál minden rendben van, akkor neki ítélik.

Apa nyakába viszont lehet akasztani gyermektartást. Sajnos ilyenkor szokott előfordulni, hogy az addig a gyerekért kardoskodó apa, meggondolja magát és kijelenti, hogy nem is az ő gyereke. Láttam már ezt-azt...

2011. máj. 23. 11:40

És minél többet írjatok le mikre számíthatok a kivizsgálásoknál!!!!!!!

Nagyon félek!!!!! Bárki aki némi ifo-val tud szolgálni, írjon!!!

2011. máj. 22. 21:53

Ja, és azt is írjátok meg légyszi, hogy ha igazságügyi szakértő, vagy pszichológus megnézi hogy bánunk a gyerekekkel, vagy milyen a kapcsolatunk, akkor azt lakásunkon teszik meg, vagy valahol máshol?

Köszi!!!

2011. máj. 22. 19:36

Sziasztok!!!

Légyszi segítsetek! Borzasztó olvasni nekem, hogy mennyi eset van, hogy az apának ítélik a gyereket még akkor is, ha az anya alkalmas.....

Nálunk sajnos nagyon kemény válás folyik...... Két pici gyermekem van (2 és fél, 4 éves) Most lesz majd a következő tárgyalás (békéltető után az 1.) rendszeres bántalmazás, szidalmazás van jelen már 1 éve, és mindig a gyerekek előtt zajlik... Közös tárgyak használatát megtiltja (pl. nem engedte tölteni a telefonom,megtiltotta, hogy a fényképezőgépet használjam, elvette a pincekulcsot, nem mehetek le a pincébe, nem engedett fűteni télen, mikor a nagyobbik fiam lázas volt.......) Szóval kemény lelki terror van nálunk......... DE sajnos én ADHD-s vagyok. Figyelemzavaros hiperaktivitás. Ami nem betegség, csak annyi, hogy szétszórtabb vagyok, mint a többi ember, és kapkodok, vibrálok....Amúgy még ilyen nehéz körülmények között is nagyon jól el tudom látni a gyerekeket. Tavaly egész nyáron csak én láttam el, a férjem szinte itthon sem volt....3 éve nincs bejelentett állása,alig van némi pénze, amit feketén dolgozik itt-ott, én pedig jelenleg GYES-en vagyok...

amúgy van ellene 2 feljelentés, 3 látlelet, 5 rendőri riasztás-jegyzőkönyv. De sosem ismerte el,hogy bántott, letagadott mindent a rendőröknek, és eljátszotta hogy ő a jó, én vagyok az elmebeteg, gyógyszeres kezelés alatt állok, és fantáziálok.....


Mennyi esélyem van arra ilyen körülmények mellett, hogy nekem ítélik a gyerekeket? Mert a férjem mindent akar, és be akarja bizonyítani,hogy elmebeteg vagyok, hogy megkaphassa a gyermekeket....Eddig sajnos nem is tudtunk elköltözni, mert nem engedett, azt mondta feljelent,hogy elloptam a gyerekeit...


Ilyen esetben ugye akkor tuti szakvéleményt kérnek, meg igazságügyi szakértő, óvőnő, védőnő stb... de akkor a mostan tárgyaláson nem kaphatom meg az ideiglenes gyermekelhelyezést? Tehát együtt kell laknom ezzel az őrülttel?


Nagyon nagyon kérlek segítsen aki tud.....

Ügyvédem van, de sajnos ingyenes, és hát... annyit nem segít... szerinte nem kell aggódni, minden rendben lesz..... de én félek......


Köszi!!!!

Kriszti

2011. jan. 6. 20:45

3 éves korig...

utána lesz igazán érdekes...

2011. jan. 6. 10:00

Pici korban ugy tudom, hogy nem viheti el, csak otthon láthatja. Vagy az anya jelenlétében.

Ha betegen is vinné, akkor nincs rá jelzőm... viszont, ha bíroságra, gyámügyre jut a dolog, ezt meg lehet említeni, felelőtlenségre hivatkozva! Biztos ami biztos, ezeket lehet jegyzetelni...

41. gabcsyka (válaszként erre: 39. - MarcsiD)
2011. jan. 6. 09:34
Betegen is képes volna elvinni anyukától....volt már belőle veszekedés, amikor tényleg beteg volt a kislány, és akkor is vitte volna az apai nagymamához, sőt a kislány 3 hónapos volt, amikor azt mondta, hogy a gyerek anyjának nem kell menni..
40. gabcsyka (válaszként erre: 37. - Gabcsyka)
2011. jan. 6. 09:32
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az apai nagymamának esze ágában sincs nevelni a gyereket, csak a műcirkuszt csinálja, hogy jajj de hiányzik az unokám...de két óra múlva már unja a gyereket....
2011. jan. 6. 09:13

Ha meg netán nem akar menni a gyerek, mond azt, hogy beteg. Ugy már csak nem akarja elvinni...

A gyámügy meg először csak figyelmeztet. Ha netán oda jutna a dolog..

2011. jan. 6. 09:10

El kell indítani a gyerekelhelyezést, és a gyerektartás behajtását. Nálunk is volt igazságügyi szakértő. Mindenkit vizsgáltak, aki egy fedél alatt élhet majd a gyerekkel. Majd külön az apával, külön az anyával, aztán 3masban. Figyelték, hogy a gyerek kihez ragaszkodik jobban. Mivel a fiu még csak 3 és fél volt, képekről kellett mesélni, rajzolni. ( a mérvado az volt, ahol a galamb családbol a gyerek a galamb apukát választotta). Aztán környezettanulmány, ovodai vélemény. Nálunk mindkét szülőnél járt ovodába a gyerek, így összehasonlították azt.

A bíroság megkérdezte, hogy ki mot tart fontosnak a gyereknevelésben, ki, hogy képzeli el.

A bíro megmondta, hogy anyapárti, DE ha nem alkalmas valamilyen oknál fogva, akkor marad az apa.

Mi ugy mentünk oda, hogy a gyerek, már az apánál volt (anyukának nem fért épp bele az életébe). Először az ideiglenes elhelyezés (rögtön az első tárgyaláson + gyerektartás), majd nálunk helyezték el. Az anya az életvitele miatt nem volt alkalmas.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook