Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Önmegtartóztatás, fogyókúra fórum

Önmegtartóztatás, fogyókúra (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 6. 09:21

Tényleg minden fejben dől el. Én is sokat iszok , főleg ha rámtör a kajálhatnék. Nekem este a mandarin vált be, azt szoktam enni vacsi helyett.

Édesítőt használok a teához, sőt a főzéshez is cukor helyett pl. paradicsomszószhoz, pudinghoz.

Szerintem is fontos a vitaminpótlás.

Mondjuk a fogyókúrának az az előnye, hogy ilyenkor több zöldséget, főzeléket fogyasztunk , biztos jót tesz a szervezetnek az is.

Kitartás mindenkinek csajok! Megcsináljuk!

36. vaczila (válaszként erre: 20. - Timédi)
2011. jan. 5. 19:05
Én is updatezek már 2 éve, szerintem nagyon jó. És én is oviban dolgozom, de felhagytam az óvodai cukros, fehér lisztes kajával. Már nem fizetem ott be a kaját. A tízórait és az uzsonnát kihagyom, ebédre pedig viszek itthonról update 1-2-es kajákat. Kimegyek pár percre amíg megeszem a kajámat, hogy ne lássák hogy én mást eszek. Amúgy ha délutános vagyok, akkor már reggel megfőzök és főtt kaját viszek magammal, ha reggel megyek dolgozni akkor pedig hideg kaját eszek és bizony vacsorára főzök csak olyankor, de mindig valami lightos kaját. Nekem általában a nassolás szokott hiányozni, főleg estefelé nekem is. De mindig van a fagyasztómban update 1-es süti, abból 1-2 darabot kiveszek a mikróban 1 perc alatt felengedtetem és megeszem. Ha sütök, mindig lefagyasztom egy részét, egyszerre úgysem kell annyi, mint amennyi lesz akárcsak egy fél adag sütiből is.
35. Binky (válaszként erre: 14. - 40163fd81d)
2011. jan. 5. 18:49
Ha napközben eszik, este nem lesz éhes:P
34. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 33. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:41

Így van az reális! És jól mondod, kevesebbet, de ne semmit! :)

De ez csak az én véleményem, sajnos nem látszik rajtam, hogy ilyen okos vagyok, mert rajtam is van rengeteg, 25 kiló felesleg:( De már olyan rutinos fogyózó vagyok hogy már megtanultam mire figyeljek és hogy maradjak egészséges. Nyár óta fogytam már közel 20 kilót, amiből most pár visszajött ünnepek alatt, de januártól újra nekivágtam! Én tudom, hogy nehéz, de azt is megtanultam hogy azzal hogy sanyargatjuk magunkat nem kerülünk közelebb a célhoz, hosszú távon:)

Kívánom, hogy sikerüljön fogynod, és elérd a célod!:)

33. Timédi (válaszként erre: 31. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:34

Végül is azért próbálok még kevesebbet enni, mert nem a súlyom akarom tartani, hanem fogyni is akarok!

Azt mondják heti 1 kiló, az reális lenne, nem?

32. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 30. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:31
rengeteg kalória táblázat van fent a neten, nézz utána!
31. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 27. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:30

Hát lényegében mindegy milyet, az módszertől függ, én nem updatezek, de kinek mi jön be.. Amíg nem szalonnázol be hanem a józan ész keretei közt vmi lájtosat eszel és mondjuk csak fél adagot addig szerintem nincs baj :) Csak azt ne csináld, hogy egyáltalán nem eszel.. mert látod mi lesz a vége:S

Ahhoz vmi olyan akaraterő kell ami nem tudom kiben van meg..

2011. jan. 5. 18:27
Na pl a másik, hogy nem tudom, hogy kell egy adott étkezés kalóriát számát kiszámolni?
29. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 26. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:27
Csinálj friss gyümölcslevet centrifugával és máris nem olyan káros mint a boltiak, vagy pl hígítsd fel egy kis vizzel, én a narancslét iszom úgy, kifacsarom és bele egy pici viz. Úgyis finom :)
28. Timédi (válaszként erre: 15. - Vakri)
2011. jan. 5. 18:26
milyen étvágycsökkentőt szedtél? az is jó ha priviben megírod!
27. Timédi (válaszként erre: 25. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:24
arra gondoltam, hogy ilyenkor kéne enni valami update-osat (nem vagyok ekkora Norbi fan) csak sokaktól hallottam, hogy ezzel fogytak sokat!
2011. jan. 5. 18:23
Én sajnos nagyon szeretem a gyümölcsleveket, de abban állapodtam meg magammal, hogy heti 1 üveggel ihatok meg. Mindig van itthon ásványvíz, csak néha unom, hogy nincs íze. De csak elhatározás kérdése, és nekem elhatározásom az van, csak nehéz betartani.
25. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 20. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:22
Hát akkor itt a baj szerintem! Ezt nem szabad h 12 után már nem eszel semmit, ki az aki ezt kibírná? Inkább még délután uzsonnáz, vagy esetleg 5 körül vacsizz, de így estére már totál leesik a vércukor szinted. Ha még 5 körül eszel attól nem fogsz hízni, ha más nem csak pár falatot.
24. diorissimo88 (válaszként erre: 21. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:21
Ugyanígy vagyok vele én is!Mivel én se akartam üdítőt inni, a sima vizet meg nem bírom , ezért kaptam rá. Gyakorlatilag én is ezt iszom egész nap.
23. diorissimo88 (válaszként erre: 16. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:19
Neten szoktam megnézni. Onnan vettem recepteket is.Szerintem ezzel plusz mozgással tényleg lehet fogyni és még egészséges is.Liszt:próbálkozz teljes kiőrlésű liszttel és zabliszttel Persze, mértékkel abból is.Vannak erre is jó receptek a neten!
22. Timédi (válaszként erre: 14. - 40163fd81d)
2011. jan. 5. 18:19
Jaj nem vagyok egész nap farkas éhes, te jó ég!!!
21. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 18. - Diorissimo88)
2011. jan. 5. 18:18
Én egész nap azt iszom :))) Nyáron szoktam rá, mert behűtve olyan mint egy üdítő viszont mégsem hízlal:))
20. Timédi (válaszként erre: 11. - Night Angel)
2011. jan. 5. 18:18

Napi étrendem elég fix, mert oviban dolgozom: Reggel 8.20kor kb 2 fél szelet kenyér,vagy 2 fél zsemle, felvágott, margarin és zöldség

Tea/vagy valami tejes folyadék.

Ebéd: 12.00 valami főtt étel

Uzsonna(ezt már rég nem eszem) de 15.00kor hozzá


Én este 7felé szoktam megéhezni, ma ez 6körül volt. Ma 2 tojásból ettem rántottát, és kb du 2 óta megittam 1 L bubimentes vizet.

19. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 16. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:17
Különben a farkasétvágyat nagyon sokszor vitamin hiány okozza, fogyi mellett erre még inkább figyelni kell mert könnyen legyengülhet az ember!
18. diorissimo88 (válaszként erre: 12. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:16
A citromos víz nekem is bejött. Én minden étkezés utn szoktam inni.
17. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 10. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:15
Én indítottam azt a fórumot, és nincs megszabva, hogy ki milyen módszer szerint fogyizik, a lényeg h beszélgessünk és támogassuk egymást! Nézz be ha van kedved :)
16. Timédi (válaszként erre: 8. - Diorissimo88)
2011. jan. 5. 18:14

Cukrot egyáltalán nem eszem, csak ha már eleve benne van valamilyen kajában, de a lisztet sajnos nem tudom elhagyni teljesen :( Már szoktam étkezési keményítőt használni a habaráshoz.

Minden hétvégén sütök a családnak. Nem vagyok édesszájú, csokit szinte soha nem eszem, nem szeretem ( ebből a szempontból szerencsés vagyok.

Megvan neked az egész update táblázat?

15. vakri
2011. jan. 5. 18:14
Én is az update (és az elején egy kis étvágycsökkentő) segítségével fogytam le egy év alatt 24 kilót. Most megyek tornázni, de majd még jövök. :-)
14. 40163fd81d (válaszként erre: 9. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:13

Miért?

Mert azt mondják?

Szerintem ,ha nem bírja megállni ,hogy este egyen,vagy akkor a legéhesebb,akkor aszerint kell enni.

Természetesen ha reggel is farkas éhes,és egész nap is ,akkor nem a bioritmusáról van szó!:))

13. diorissimo88 (válaszként erre: 9. - 3a8f3f8f11)
2011. jan. 5. 18:13
Így van! a Reggeli a legfontosabb étkezés!Ha nem eszik reggelit, később annál éhesebb lesz az ember és akkor estére eszik sokat, ami a lehető legrosszabb.
12. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 7. - Timédi)
2011. jan. 5. 18:13

Jól gondolod! különben minden csak megszokás kérdése szerintem, ha hozzászoktatod magad, hogy este későn nincs evés, akkor nem leszel éhes, igaz az idő míg erre beállsz..

Én különben amit ilyenkor szoktam h savanyúságot, általában ubit eszek, esetleg iszok egy pohár citromos vizet, és messze kerülöm a konyhát :))

2011. jan. 5. 18:13

Szerintem a reggeli a legfontosabb étkezés.

Én nem tudtam sose kihagyni, felkelés után fél órán belül már megreggelizem, mert ha kihagyom akkor szédülök, rosszul vagyok, gyenge, stb...


Timédi, honnan veszed azt, hogy este nem ehetsz?

Enni ehetsz, csak nem mindegy mit és mennyit.

Milyen ételeket szeretsz, miket nem ennél meg soha?

Le tudnád írni egy napi étrended?

10. Timédi (válaszként erre: 6. - Nedin)
2011. jan. 5. 18:12

Milyen módszerrel fogyóztok?

Én heti 2x elmegyek tornázni kerek 1 óra az edzés.

Már most korábban is voltam csak a december kimaradt a sok tennivaló miatt.

És igyekszem nem enni 12 óra után, csak olyat amit az update1-es kód enged.

9. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2011. jan. 5. 18:11
Miért hagyja ki a reggelit? a legnagyobb butaság lenne amit tehetne :)
2011. jan. 5. 18:11

Szia! Ez tuti hogy pszihés.Nálam is így volt sokáig. Fejben dől el a fogyókúra.

Nekem sokat segített a bio-króm szedése.Egy dobozzal szedtem csak be, de onnan indult meg a fogyásom.Szabályozza az inzulinszintet, és nem voltam olyan farkaséhes. Most már könnyebb betartanom a diétát is. Nyár óta 65 kg-ról 58-ra fogytam Update-el kezdtem , most már nem olyan szigorúan tartom, viszont a fehérliszt és cukormegvons már magban félsiker. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook