Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maine Coon cicák fórum

Maine Coon cicák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
235. Suesue
2016. máj. 3. 09:08
Most születtek picik, még nem tudom az alom nagyságát, de egyenlőre hat cicát látok. :)
234. Suesue
2015. márc. 7. 22:28

Sajnálom, csak most volt lehetőségem ránézni a fórumra.

Költöztünk, meg minden más közbejött.

2014. okt. 26. 13:27
Pötyike reggelre meghalt :((
232. Suesue
2014. okt. 26. 07:56
Kitartást!
2014. okt. 25. 20:02
:-) épp úgy csináltam vizes vattaval ,és már picit kinyílt neki,de szerintem folyik valami belőle ,biztos valamelyik rosszasag belekapott neki. Etetjuk, nem sokat de 3 vagy 4 ml lemegy neki! Már éhen halt volna .és mint ha nőtt is volna egy keveset , szerdán csont nem bor volt! Már jobban néz ki kicsit
230. Suesue
2014. okt. 25. 19:57

A szemére ne tegyél kamillát, mert az szárít.

Inkább egy kis vizzel átitatott vattával töröld át. Pici még ilyen előfordul. Tiltakozás ellenére is etesd, minden rendben lesz!

2014. okt. 25. 13:03
Köszi szépen !:-) az túlzás,hogy szépen eszik mert magától nem enne. De ha belenyomom a szájába akkor kis tiltakozás után nyeli a tápot . Ma reggelre az egyik szemét nem nyitja ki .... még valami!?!? Hjajjjjjj! De most is megivott 4 ml , szóval eszeget.. a többiek már kapnak viskas juniort, de csak 5- 6 husit, ami ugye nagyon pici falat de nem merek sokat adni. A nösteny egyedül is issza a tápot a talbol, de a kan na, ő aztán úriember :-) szoptatás jöhet, talbol nem kell a tap :-):-) de a husit megeszi ő is a talbol ! Annyi időt kell rájuk szánni, el se tudom mondani ,most alszanak de nemsokára ébrednek és kezdődik elölről:-)
228. aed6bafa83 (válaszként erre: 224. - Csutkababa)
2014. okt. 25. 10:48
De örülök, hogy már jobban van, csak így tovább. Mi is kb 8-10 hetesen oltattuk a házi cicusunkat amikor volt, és neki is minden évben beadattuk a kötelezőt attól függetlenül, hogy benti cicusok voltak. Mos két brit cicánk van, és ők is megkapják minden évben a kötelezőket.
227. Suesue
2014. okt. 25. 10:45
225-ös hozzászólásomnál véletlen 2 t-vel írtam a lehet szót, elnézést siettem.
226. Suesue
2014. okt. 25. 10:43

Amúgy a mieink születésnél kaptak vitamint az első 24 órában.

Pötyike remélem szépen eszik, az hogy dorombol nagyon jó. :)

225. Suesue
2014. okt. 25. 10:42

Megnéztem a tavalyi almot 6 hetesen oltattuk, az ideit 8 hetesen, mert az állatorvos azt mondta, hogy az jobb. Ismétlő oltás kell mindenképpen, de ezt elmondja neked.

A féreghajtót most is be lehett adni nekik, mert az fontos.

2014. okt. 24. 22:13
Potyike elkezdett újra dorombolni:-) tegnap este először, ma már erősebben ! Nekem ez is már jó jó,mert 2 napig csak bújt hozzánk,nem is nagyon mozdult!
223. csutkababa (válaszként erre: 222. - Suesue)
2014. okt. 24. 22:11
Köszönöm előre is!
222. Suesue
2014. okt. 24. 21:44

Az oltás mellett a féreghajtó is fontos.

Mi ha jól emlékszem 8-hetesen oltattuk, de holnap megnézem neked.

2014. okt. 24. 08:23

segitsetek nekem abban, hog ymikor kell a cicakat oltasra vinni, vagy kell e??

valahol olvastam, hog y6-8 hetesen eloszor, de ti jobban tudjatok, tapasztalt macska tulajdonosok:)

2014. okt. 23. 15:55
A többiek is ma már tálba kaptak macska tejet,és úgy ittak:-) a potyi csak 2x nyalt bele ,de vizet sokat iszik
219. Suesue
2014. okt. 23. 13:42
Végre :)
2014. okt. 23. 10:36

maris vannak jo hireim:D

a zuram hivott ,hogy a potyi gyedul elkezdte inni a tapot:DD


csinalt neki frisset,es a telba ontotte,es egyedul odamennt,es elkezdte inni:)))


jajjj, ugy orulunk neki,mint ha nem is tudom mi lenne:DDD


a maszirozas,es a vattas torolgetes, es hogy nyomtunk bele vizet, megb par csepp tapot, ugylatszik meghozta az eredmenyet!

koszonom a sok segitseget,amit kaptunk toletek!

de azert majd irok mindig, hog ymi a helyzet:)

217. Suesue
2014. okt. 23. 09:33

Próbáld meg, hogy többször keveset, akkor is ha nem nagyon akarja. Ha nem eszik akkor sajnos legyengül. Sok kitartást neked, neki meg erősödést.

Remélem minden rendben lesz, este írj, hogy mi volt ma.

2014. okt. 23. 09:07
Hat reggel sőt az este is már ivott vizet elég sokat,de reggel már egyedül mennt a vizestalhoz inni ! Ennek örültem nagyon . Tápot továbbra sem akar, de sikerült belenyomnom fecskendovel 2ml:-) szerintem kaki is volt,mert volt világos színű a homok tetején és elég híg volt, de nem hasmenéses :-) szerintem ő lehetett mert a többiek ettek viskas konzervet is, és nekik sötét színű a kakijuk, bocs. :-) a potyi meg csak vizet és tápot evett pár cseppet.
215. Suesue
2014. okt. 23. 01:22

Próbáld többször, remélem neki is szépen megjön az étvágya.

Ha mást nem lehet kapni vitamin pasztát kölyök macskáknak, azt a pofijára kell kenni és lenyalja, de nem mindegyik cica szereti.

Írj reggel, hogy mi volt.

2014. okt. 22. 22:29
Vett picike cumisuveget is, és abból a másik kettő nagyon szépen szopik ,de a potyi nem akar azóta se. Torolgetem a feneket vizes vattaval, masziroztam a hasat, és most elkezdett inni vizet .. nyomtam bele fecskendovel egy két korty tápot , legalább pici ereje legyen ,mindent megteszünk értük tényleg !
213. Suesue
2014. okt. 22. 17:26
Szurkolok értetek!!!
212. Suesue (válaszként erre: 211. - Csutkababa)
2014. okt. 22. 17:25

Bízom benne, hogy megissza és minden rendben lesz!

Kutyusok szoktak kölyök cicákat nevelni, ha van tejük, szerintem az is jó.


Írd meg mi volt.

Ha pici a lyuk a cumin akkor vágd nagyobbra kicsit, inkább csöpögjön, mint ne jöjjön belőle, ha nincs hozzá akkor marad a fecskendő.

2014. okt. 22. 13:24

sikerult elerni a masik allatorvost,es cica tej ugyan nincsen, de van kiskutyanak valo tej, es a parom mar uton is van erte...

remelem ezt mar elfogadja a kis potyikem:)

210. csutkababa (válaszként erre: 209. - Aed6bafa83)
2014. okt. 22. 10:05

koszonom !:)

az allatorvost en felpofoznam szivem szerint,es meg akkor finoman fogalmaztam...


a mi cicankat meg egy nemetjuhasz olte meg,valoszinu..


ja, mert azt nem is irtam, hogy a cicamama suket volt..

a hofeher es kekszemu cicak 80% suket..

nekunk sose volt macskank,mert a parom utalta a macskakat, es ez a suket cica a nyar elejen szegodott hozzank..

ossze volt verve, a nyakan nem volt szor, csupa ver volt,es ott sirt a teraszon, en megsajnaltam adtam neki enni, es onnantol nem tagitott:)

nagyon megszerettuk, parom is fujta a nyakat a cicanak, hogy gyogyuljon a seb, meg is gyogyult, es szep cica lett belole, hofeher, es egszinkek szemekkel, mit mondjak...gyonyoru cica volt...

es most nemreg szulettek a kiscicak, nagyon orultunk neki, szepen nevelte oket, de mivel nalunk a kertben mar nem volt eger,es a hazkorul sem, igy elkezdett a szomszedba jarni,es onnan hordta az egereket, mert rengeteg egeret megfogott...es igy tortent, hogy a nemetjuhasz elkaphatta,amig a szomszedban volt, mert ugye suket volt, total,es nem vette eszre...

ne is mondjam, hogy mennyire sirattam a cicat szombaton, amikor eltunt..mert abban biztos vagyok, ne hagyta volna itt a kicsiket csak ugy, ha elne hazajott volna:(((


es igy maradt rank a picik etetese, ejjel nappal...

ejjel is keltem hozzajuk szoptatni oket, es egesz nap veluk foglalkozunk, es en meg melozok is. ilyenkor a parom van veluk..


nem folyik az orra a potyinek, es nem is pufadt a hasa....figyelgetem en, csak egyszeruen nem akar enni...


probalom elerni a masik allatorvost, de nem veszi fel a telefont...hajjjjj

209. aed6bafa83 (válaszként erre: 207. - Csutkababa)
2014. okt. 22. 09:55
Hát elég hülye állatorvos. Figyeld, hogy nem puffad-e a hasa, nem váladékozik az orra, meg esetleg digitális lázmérővel próbáld meg megmérni a lázát. Lehet hogy csak a tehéntejtől van, mert gyengécske a pici gyomra és nem bírja. Kitartás és szurkolok hogy ne legyen semmi baja. Ja és minden elismerésem a tiétek mi is egyszer bevállaltunk három 3 hetes cicát mert az anyjukat elütötte az autó. De ahogy írtam nekünk sikerült pár nap után anya cicát találni na meg utána gazdit is nekik.
208. csutkababa (válaszként erre: 206. - Suesue)
2014. okt. 22. 09:43

szombat ota mi etetjuk oket..hirtelen a tehen tej volt a megoldas, es fecskendovel adtuk nekik, hat nem semmi produkcio az biztos...

3-cica van, mire egyet megszoptattam, a masik ketto felmaszott a nadragom szaran :D

es ott sirtak az olemben...aztan ugy csinaltam, hogy mindegyik kapott 1 fecskendovel,es igy sorban, akkor kicsit turelmesebbek voltak, mire sorra kerultek..

foguk nem nagyon van, most nol, de a 4 metszo foguk mar kinott rendesen, mert harapnak is vele eleg kemenyem :D

nagyon aranyosak,es a szivem szakad meg, hogy ha baja lenne a kis pottyesnek,aki nem akar enni..


rengeteget foglalkozunk veluk, naponta cserelem a dobozukban a ruhakat, amin fekszenek,mert neha oda is jut egy kis kaki,habar van nekik homok is , alltalaban oda piszkolnak, amit ngyon gyorsan meg is tanultak, szinte 1 nap alatt, de elofordul, hogy nem uyg sikerul,es van minden fele a rongyokon is amin alszanak..egy magas falu utazo taska lett a "szobajuk" es ott vannak meleg rongyok,es egy dobozban homok is...azt is mindennap csereljuk tobbszor is, aztan mosom a rongyokat amin alszanak, azt is csereljuk naponta...

rengeteg idot toltunk veluk, parom is en is..

aztan etetes utan jatszani kell vekul, mert kulonben felmasznak rank a nadragon :DD


nagyon szeretjuk oket,es nagyon aranyosak,csak idegesit a potyi,hogy nem akar enni...

207. csutkababa (válaszként erre: 205. - Aed6bafa83)
2014. okt. 22. 09:36

koszonom szepen!

az a baj, hogy itt nalunk 2 allatorovos is van,es az egyiket mar hivtuk, es azt mondta, a macska nem allat,es ne is vigyuk el hozza, nem fog segiteni:S


a masikat meg nem sikerult elerni...de majd megprobaljuk.

206. Suesue (válaszként erre: 204. - Csutkababa)
2014. okt. 22. 09:23

Szia.


Nálam mikor nem ettek, cicának való tejport kevertem langyos vízzel. Gimpet illetve Royal Canin. Állateledelesnél lehet kapni whiskas cica tejet műanyag üvegben. Próbálj meg egy kis csirkét főzni nekik, nem tudom van foguk? A tejtermék nem jó nekik, de nálunk a tejfölt szerette mindegyik, de nem adtam nekik sokat.

A csirkét pedig botmixerrel pürésítettem és úgy adtam. Remélem segít. Illetve állatorvosnál is be lehet szerezni cica tejport, igaz pepecs őket etetni, de megéri.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook