Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) fórum

Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
25. LTP ÁKOS (válaszként erre: 24. - Kobagabi)
2007. szept. 28. 12:58
Szocpol felvételének még az a hátulütője, hogy a költségvetés 70%-át számlával le kell igazolni, valamint jelzálogbejegyzés kerül az ingatlanra a Magyar Állam javára, ami megkeseríti (hónapokkal meghosszabbítja) a későbbi rendelkezéseiteket.
2007. szept. 25. 13:40

Szocpolt csak akkor tudnátok igényelni, ha legalább 1 szobával bővítenétek a lakást most. Ez kb. 12 négyzetmétert jelentene. Na de ugye az 2 gyerekre 1.200.000.-Ft, ill. 3 gyerekre 1.900.000.-Ft. Kérdés az, hogy ennyiből kölcsön nélkül lehet-e valamihez kezdeni! Mert szerintem ez édes kevés! Kölcsönt meg már nem kapnátok a jelenlegi miatt! Hát ennyi! Szerintem veszett fejsze nyele!

Mi most építkezünk, úgyhogy tudom, és ha eszetek van bele nem kezdetek. Jó tanács!

Többe kerül a leves, mint a hús!!!

23. LTP ÁKOS (válaszként erre: 22. - Ypszike)
2007. szept. 25. 12:57
Felújításra nem adnak szocpolt, bővítésre lehet félszocpolt igényelni. Visszamenőleg csak akkor lehet, ha új lakást vásároltatok és a hitelszerződésbe bele van írva, hogy utólagos jóváíró LÉK-et igényeltek. Használt lakásnál nincs utólagos szocpol.
22. ypszike (válaszként erre: 21. - Csiga78)
2007. szept. 24. 22:08
Visszamenőleg nem lehet felveeni,de lakás vagy ház felújításnál igénybe lehet venni.
2007. szept. 24. 21:56

Sziasztok!!!

Elnézést,hogy felteszek én is nektek egy kérdést.

Nekünk hitel van a lakáson,visszamenőleg fel tudnánk mi is venni a szocpolt vagy azt már vehetjük bebukott dolognak?

20. LTP ÁKOS (válaszként erre: 19. - LTP ÁKOS)
2007. szept. 22. 11:02
elütöttem:) 35 éves korig, és ez a támogatás használt lakásra vonatkozik.
2007. szept. 22. 11:01
Ha nincs meg a 3 gyerek, csak 2, arra a félszocpol hivatalosan a FOT, vgyis fiatalok otthonteremtési támogatása, ez csak 45 éves korig vehető igénybe.
18. LTP ÁKOS (válaszként erre: 16. - Teri78)
2007. szept. 22. 10:45

2 meglévő gyereknél használt lakás vásárlásához 1,2 M-t tudsz igényelni. Először a területileg illetékes jegyzőtől kell egy jegyzői igazolás, és azzel kell valamelyik bankba menni. Én is úgy tudom, hogy ez a régi jó kis Takarékszövetkezetekben megy a leggördülékenyebben, a legtöbb bank nem szereti intézni, de kötelessége.


A Lakásépítési kedvezmény (szocpol) feltétele, hogy az igénylés pillanatában nem lehet tulajdon egyikőtök nevén sem, feltétele a méltányolható szobaszám (4 együttköltöző esetén 2-4 szoba között, szoba>12m2, félszoba>6m2) és feltétele a méltányolható építési költség (vételár), tehát kastélyra nem adnak szocpolt. A bank dönti el a jogosultságodat rá.

17. kobagabi (válaszként erre: 16. - Teri78)
2007. szept. 21. 22:46
Lakásvásárláshoz 1.200.000.-Ft-ot adnak. Ezt hívják félszocpolnak. Hitelt nem kell hozzá felvenni. Nem tudom mennyi idősek vagytok? Mert a félszocpolt csak 35 éves korig lehet igénybe venni én úgy tudom. Ezt hívják fészekrakó programnak. Bár ha hitelt nem szeretnétek, akkor lehet hogy ez nincs így!
16. Teri78
2007. szept. 21. 08:37

Van egy 8 éves kisfiam és most várom a második gyerekünket, mekkora az a szocpol összeg amelyet feltudnék venni abban az esetbe ha hitelt nem szeretnék felvenni csak az szocpolt használt lakásvásárláshoz!

Mi a feltétele?

15. kobagabi (válaszként erre: 14. - Kalmár Edit)
2007. szept. 12. 13:09

Ez most is így van. Csak mostmár ez az igazolás 30 napig érvényes, és ráadásul fizetni kell érte 2200.-ft-ot. Mi ez év április végén igényeltük, május 14-én írtuk alá a papírokat. Már megvolt az első folyósítás, úgy néz ki jövőhéten kapjuk a másikat!

Valaki nem tud nekem olyanban segíteni, hogy a százalékokat a készültségi fokban hogyan határozzák meg? Előzőleg 30%-ra vették fel, akkor még csak a főfalak álltak. Most már rajta a tető, benne a válaszfalak, az émász most vezetékeli be, és kívülről le van vakolva. Szerintetek ez ? % lehet?

2007. szept. 11. 22:03
5 évvel ezelőtt vettem fel hitelt és nekem az Önkormányzatból a jegyzőtől kellett kérnem egy olyan igazolást, hogy még nem vettem igénybe a szoc.polt. És azt az igazolást kellett vinnem az OTP-be.
13. kobagabi (válaszként erre: 12. - HusiNyuszi)
2007. szept. 11. 21:48
A CIB-et én is úgy hallottam elég jó. Csak nekünk gyorsan kellett épni az OTP után, mert már elkezdték, és féltünk nem kapunk elég pénzt. Így ismerősön keresztül egy miskolci székhelyű Tak.szöv.nél csináltuk. Itt előre nem volt értékbecslés, hanem már csak akkor mikor aláírtuk a papírokat. Ez így jobb volt.
2007. szept. 3. 09:32
Egy ismerősöm mondta, hogy a banki alkalmazottak jutalmat kapnak, ha be tudják bizonyítani, hogy valakinek nem jár a szocpol :-))) Azt hittem, kamu, de az OTP tényleg nem volt hajlandó kifizetni a szocpolunkat (3 gyerekünk van), pusztán azért, mert (egy földszintes házra építettünk plusz egy emeletet és lépcsőházat, tehát egy alacsony tető helyett egy külön új lakást) a helyi előírások szerint nem lehet a párkánymagasság nagyobb, mint 3,5 m, így a lakás egy része ferde tetjű, azaz az OTP szerint tetőtérBEÉPÍTÉSnek számít (az nem számít, hogy az egészet le kellett bontani, és két méterrel magasabbra építeni a házat...), és arra nem jár a szocpol! Aztán a CIB jogásza meg kiröhögte őket és szó nélkül kifizették a szocpolt. Nekünk nagyon bejött a CIB, rendesek és korrektek voltak végig, a hitelük is jobb, mint máshol.
11. kobagabi (válaszként erre: 9. - Tim20)
2007. szept. 1. 16:55
Igen ezt én is tudtam. Mi most építkezünk, és mi is keresztül mentünk a hitel és szocpol ügyintézésen. Már az első folyósításon is túl vagyunk. Egyébként mi is Takarékszövetkezetnél intéztük, mert az OTP nem adott annyi pénzt, mint kellett volna.
10. Virágoskert (válaszként erre: 6. - Eva7)
2007. aug. 31. 19:57

Takarékoskodtam is!:)

Azt a bizonyos 13-as modozatú szerződést kötöttem (5 év). Mikor ténylegesen a hitelhez jutottam (mindig a 23. óraban volt valami problémájuk), derült ki, hogy 10 év a visszafizetés és dupla összeget kell fizetnem 2 évig. Gondolhatod pont GYES-en voltam (2002-2003).

Nem pár hónapig kell takarékoskodni! Az állami támogatást csak az veheti igénybe akinek a nevén van az ingatlan! A kamat 6-9 % ez tény, hogy nem vészes:)

Megkérdezhetem, hogy hol találtál rá az ilyen információkra?

9. Tim20 (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2007. aug. 31. 19:52
Az önkormányzatnál a jegyzőtől kell kérni egy igazolást, mely szerint még sehol nem vettétek fel a szocpolt, ezt az igazolást a bank kérni fogja. Figyelni kell arra, hogy ez csak egy hónapig érvényes. Ha az igazolás kiállítása óta eltelt egy hónap és a bank még nem folyósított, akkor újabb frissebb igazolást kell kérni a jegyzőtől.
8. Virágoskert (válaszként erre: 5. - Noncsi1985)
2007. aug. 31. 19:37

Nem tudom, nem lesz a reklám helye?:)

Zárójelbe teszem és úgy gondolom nem lesz az:)))

(Veresegyház és Vidéke Takarékszövetkezet)

2007. aug. 31. 19:06
Mi most vettünk fel hitelt az Unicredittől és szuper feltételekkel,ők intézték a szocpolt is!Gyorsan ment.Bár még nem volt utalás,mert miattunk áll a dolog,de a bank,az igért négy hét alatt mindent elintézett.
6. eva7
2007. aug. 31. 19:01
Takarékoskodj pár honapig a Fundamentánál,arra már vehetsz fel hitelt,ráadásul állami támogatást kapsz rá,és csak 1% a kamat!!!!EZ TUTI!!!Mi is most találtunk rá!
5. Noncsi1985 (válaszként erre: 4. - Virágoskert)
2007. aug. 31. 18:55
Melyik Takarékszövetkezet? Mert beírtam a keresőbe és rengeteg van :)
2007. aug. 31. 18:43

Szerintem a legkorektabb a Takarékszövetkezet. Az OTP nagyon gázos! Hitelt Én sem vettem fel csak a szocpolt igényeltem. Rugalmasan, gördülékenyen ment minden! Nagyon ajánlom őket.

De azért ne felejtsük el, hogy mostanra már sokat szigorodott az előírás és a követelmény!

Örültem mire az új rendelkezés életbe lépett addigra már Én felvettem az utolsó részletett is:)


Sok sikert!!!

2007. aug. 31. 18:42

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bármelyik banknál lehet igényelni a szocpolt, függetlenül attól, hogy vesznek-e fel kölcsönt, vagy sem.

A bank kéri le az adatok alapján az Államtól.

2007. aug. 31. 17:49
Én úgy tudom akkor is banknál kell igényelni,mert az fizeti ki,és ellenőrzi a felhasználást.
2007. aug. 31. 17:46
Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook