Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) fórum

Hol kell szocpolt igényelni? (Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni - melyik állami szervezetet kell megkeresni?) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
115. ZSU1980
2009. febr. 23. 20:25

Sziasztok!

Azt tudja valaki hogy mikortól vezetik be amit beszélnek?Hogy kell majd önerő a szocpolhoz is???

2009. febr. 23. 11:26

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni.Röviden összefoglalva:

37 éves vagyok, a párom 34, nem vagyunk házasok. Két 1 éves gyermekünk van. Most az én tulajdonomban lévő lakásban lakunk, hitel nincs rajta.Szeretnénk nagyobba költözni.Semmilyen hasonló támogatást nem igényeltünk még.

Kaphatunk szopcpolt?- szerintem még banki hitel is szükséges lesz. kb. 20 MO/Ft-os lakásban vagy házban gondolkodunk. Egyenlőre még nem sokat tudok erről, viszont úgy látom hogy rengeteg dolognak kell együttállnia a pozitív elbíráláshoz.

113. LTP ÁKOS (válaszként erre: 112. - 34988a6a44)
2009. febr. 9. 15:56
A banki hitelszerződés időpontjában érvényes kondikat nézik.
2009. febr. 6. 21:51
Az első két gyermekre megkaptuk a szocpolt, a szerződésben benne van. Esetleg ha mi harmadik babát szeretnénk,ha szigorítanak és beleesünk a "kipottyantottak" körébe, akkor nem kapjuk meg a harmadikra ezt a támogatást? Ezt így is úgy is el tudom képzelni. Szerintetek?
111. LTP ÁKOS (válaszként erre: 110. - Vhajni)
2009. febr. 6. 09:35
Nem tudom, hová akarják még szorítani a szocpolra jogosultak körét, így sem fér bele a legtöbb igénylő......
110. vhajni
2009. febr. 6. 09:07
Siessen aki szocpolt akar igényelni.Február 16.-án összeülnek az okosok, rá 6 hétre már hatályba is lép a megszorítás.
109. LTP ÁKOS (válaszként erre: 108. - Krisztike2)
2009. febr. 5. 09:39

Ha megszületnek az ikrek, 2 gyermek után a tetőtérbeépítés is bővítésnek számít, félszocpol igényelhető rá 1.200.000 Ft. Egyedülállóként is igényelheted 50%-os tulajdonrésszel, ezzel nincs gond. Élettársad és anyukád is veletek lakik lakcímkártya szerint? Ez azért fontos, mert bővítés után megvan a lakószobák maximuma, hogy miben gondolkozhattok: 4 együttköltöző esetén max 4 szoba, 5 együttköltöző esetén max 5 szoba lehet.

JOgerős építési engedély kell az Önkormányzattól, ami 60 nap tervek, kivitelezési dokumentáció alapján, és a teljes költség 70%-át számlákkal le kell igazolni:(


Csak szocpolból sem lehet beépíteni, max a költségvetés 70%-a lehet a szocpol összege.

Szakaszosan folyósítják, értékbecslőt és műszaki ellenőrt is kell fizetni.


Nem ajándék, sok költsége van, és 10 év elidegenítési és terhelési tilalom lesz a Magyar Állam javára bejegyezve

2009. febr. 2. 10:50

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem a félszocpollal kapcsolatban,hogy édesapám után örököltem a ház 50%-át,a másik fele édesanyámé és a haszonélvezet is. Erre a házra tetőtér beépítésre felvehető-e a félszocpol,még nincs gyerekem,de most vagyok ikrekkel várandós,nem vagyok férjnél,hanem élettársi kapcs-ban élek.Jelenleg 2 szoba van,de papíron 3,csak egy fal ki lett bontva.

Köszi

107. LTP ÁKOS (válaszként erre: 106. - István23)
2009. febr. 2. 09:04
Szia! Bővítésnél nem nézik a kort, félszocpol összege a bővítési kedveznény, ami 2 gyermek esetén 1.200.000 Ft. Ha négyen laktok együtt, akkor minimum 2, maximum 4 szoba lehet bővítés után, ez ami méltányolható. A teljes költségvetés 70%-át számlákkal le kell igazolni.
2009. febr. 1. 19:33

Sziasztok! Szocpollal kapcsolatban szeretnék tanácsotkérni. Meglévö házunkat szeretnénk böviteni egy 12 m2 lakószobával. Két gyermekünk van,7 és 12éves. Mi már elmultunk 35évesek.Csak lakásvásárlásnál nézik a 35évet, vagy nálunk is?

Ha kaphatunk,mennyire számithatunk?


Elöre is köszönöm a választ!

105. LTP ÁKOS (válaszként erre: 104. - Mse79)
2009. jan. 28. 12:51

Szia!


A szocpolnak alapfeltétele a lakástulajdonnélküliség, ha már van lakásotok, még egy lakásra nem jár.

104. mse79
2009. jan. 27. 13:26

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni a szocpol felvételével kapcsolatosan.

Vettünk 2008. nyarán egy újépítésű lakást, volt valamennyi önerőnk, és van hitelünk is.

Gyermekünk még nincsen, de már szeretnénk, és szeretnénk ha kettő lenne.

Szerettük volna/ vagy szeretnénk igénybe venni a támogatást, de mivel a lakásvásárlás előtt volt lakás a nevünkön, többek szerint ezért nem vagyunk rá jogosultak.

Szeretném megkérdezni, hogy ez valóban így van?, ha már lesznek gyermekeink akkor sem tudjuk utólagosan igénybe venni, és jóváiratni a hitelt adó banknál?


Köszönöm, és nagyon várom a válaszokat.

103. LTP ÁKOS (válaszként erre: 102. - Mariannbeni)
2008. dec. 6. 10:02
Szia! Az előtér nem számít lakószobának, ha kettő van, annak indokoltnak kell lennie: pl. 2 bejárat, különben beleköthetnek, és ha kimennek megnézni, az tényleg előtér legyen.
102. mariannbeni (válaszként erre: 101. - LTP ÁKOS)
2008. dec. 5. 22:33

Szia Ákos!


Ha tudod, légyszíves erre is válaszolj! A jelenlegi ház régi tervrajzain két helység is előtér néven szerepel, ez szobának számít?

Köszönöm:

Mariann

101. LTP ÁKOS (válaszként erre: 100. - Mariannbeni)
2008. dec. 4. 11:10

Szia!


Tetőtérben az számít hasznos alapterületnek, ahol az 1,90 m belmagasság megvan. 5 együttköltöző esetén (2 felnőtt + 3 gyermek) maximum 5 lakószoba lehet.

2008. dec. 3. 13:00

Kedves Ákos!

Három gyermekünk van hozzáépítéshez szeretnénk felvenni a félszocpolt meglévő saját tulajdonú házunk bővítésére. A kérdésemim a következők lennének:Hozzáépítés után hány szobánk lehetne a törvények szerint összesen? A jelenlegi ház régi tervrajzain két helység is előtér néven szerepel, ez szobának számít? Mivel fönt tetőtérbeépítéssel van létrehozva 2 szoba is, elég meredek a tető dőlésszöge, hivatalosan hány méter fölötti rész számít bele az alapterületbe? Ezt azért kérdezem, mert az egyik szoba alapterülete 14,9 m2, de a tető dőlése miatt lehet, hogy a lakóterülete nem ennyi hivatalosan és akkor az csak fél szobának számít. Lehet, hogy egy kicsit zagyva lett, ha nem érthető pontosítok. Köszönöm Mariann

99. LTP ÁKOS (válaszként erre: 98. - Szelid)
2008. nov. 14. 08:41

szia!


szocpol szempontjából az igénylés pillanata számít, tehát ez alapján felveheted.


Egyébként 24 éves koráig lehet igényelni, ha van folyamatos nappali tagozatos tanulói jogviszonya.

98. szelid
2008. nov. 13. 08:43

Halika!


A kérdésem a következő lenne...

Két gyerekre szeretném felvenni a félszocpolt, lakásbővítésre. A nagyobbik gyerekem már elmúlt 18 éves, de nappali tagozaton tanul. Nos a kérdésem az lenne, hogy ha időközben befejezi az iskolát, (kb. 6 hónap)akkor is jár utána a szocpol, ha a szocpolkérelmet még az iskola befejezése előtt beindítottuk a banknál?


Válaszokat előre is köszönöm.

97. LTP ÁKOS (válaszként erre: 94. - Ritamoto)
2008. nov. 5. 12:48
A teljes költségvetés 70%-áról kell számla, ha az anyagban lefedi, az is jó.
96. LTP ÁKOS (válaszként erre: 93. - Vikasz)
2008. nov. 5. 12:46
Én az FHB-t vagy ERste bankot javaslom, oda szoktam építési hiteleket vinni.
2008. nov. 3. 13:05
Tud ebben valaki nekem segíteni???
2008. nov. 3. 12:54
Van -e esélyünk félszocpol-t felvenni 1 , esetleg 2 gyerekre, ha 1 szobával bővítettünk, még nincs használatba vételi eng., de csak az anyagokról van/lesz számlánk.
93. vikasz
2008. nov. 3. 12:17
Melyik banknál érdemes építkezéshez hitelt felvenni? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
2008. nov. 3. 11:57
köszike
91. LTP ÁKOS (válaszként erre: 90. - Monika1225)
2008. nov. 3. 10:47

Szia!


A telek alap építésnél, a szocpol összege nem haladhatja meg a telekárat NEM tartalmazó építési költség 70%-át, magyarán legalább 6,6 milliós építési költséget kell beadni, hogy 4,6 M szocpolt kapjál, azt is szakaszosan folyósítják készültségi foknak megfelelően banki műszaki ellenőr által viszgálva.


5 együttköltöző esetén minimum 2,5 lakószoba, max 5 lakószoba lehet.

2008. nov. 2. 19:39

Sziasztok!

4 gyereket nevelek egyedűl én 35 év alatt vagyok és mivel albérletben lakunk mindenképpen kiakarom venni az utánok járó szocpolt. itt már elég komoly 4,6 milliorol van szó. épitkeznénk, de ügye mindenhol az önrésszel vannak megakadva, a telket elfogadják önrészként?

89. LTP ÁKOS (válaszként erre: 87. - Istuka)
2008. okt. 20. 09:10

Szocpolt nem a MÁK-nál, hanem banknál lehet igényelni, a bank jogászai döntik el a jogosságát, és a bank intézi a Magyar Államkincstárral.

Meglévő lakásra csak akkor tudsz igényelni, ha új volt, van rá lakáscélú hiteled, és születik közben gyermeked - ebben az esetben utólagos jóváíró lakásvásárlási kedvezmény a neve a szocpolnak, kézbe nem kapod, hanem a meglévő hiteled tőketartozása csökken.

Egyébként még bővítésre is fel tudsz venni félszocpolt.

2008. okt. 19. 21:12
A szoc.pol.-t a Magyar Államkincstárnál kell intézni.A már megvásárolt házra szerintem nem adják,esetleg egy részét bővítésre.Lehet hitelt és szoc.polt egyszerre intézni.Szerintem minden banknál lehet,a MÁK-ot kell megkérdezni.
87. Istuka
2008. okt. 19. 20:21

Helloka


Engem az a kérdés érdekel, hogy a szocpolt már megvásárolt új házra tudom felvenni ? Lehet-e hitelt és szocpolt is egyszerre felvenni? Minden banknál lehet szocpolt intézni?


Ezekre a kérdésekre lennék kíváncsi

A válaszokat előre is köszönöm!!!

2008. aug. 12. 03:59

Szia Vikasz!


Én szívesen segítek. Küldj egy e-mailt a címemre: zsuzsa.katona@s3w.hu és megadom a számomat ahol el tudsz majd érni. Érdemes lenne erről személyesen beszélni vagy legalább telefonon. Mindenesetre olyan bankot kell találni akik rugalmasabbak. A megelőlegező kölcsön nektek is, mindenkinek jár aki megfelel a feltételeknek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook