Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes mellett kiváltsam-e 4 órában a vállalkozóit, megéri-e? fórum

Gyes mellett kiváltsam-e 4 órában a vállalkozóit, megéri-e? (tudásbázis kérdés)

27. Serry (válaszként erre: 26. - Gulyamaca83)
2011. jan. 7. 17:40

Semmi gond. Én is szeretnék egyszer vállalkozni ezért sokszor és sokfelől közelítettem meg a dolgot.

Én arra jutottam sok év és érv után,hogy még nem éri meg nekem. Évi 3-4 emberkéért nem megy.


ami még eszembe jutott keress egy könyvelő ismerőst ő sokat segíthet: kérdezd meg,hogy egyedi adószámot kérhetsz-e? Ha igen az most hogyan működik. Esetleg ha van eü végzettséged így lehetnél szabadfoglalkozású eü dolgozó.

26. gulyamaca83 (válaszként erre: 23. - Serry)
2011. jan. 7. 13:03
Nem akartalak bántani, csak én is elég negatív tudok lenni és jól esett volna egy kis pozitív hozzá állás, mert amúgy is nehezen vágok bele dolgokba , mindig kell egy kis lökés, és azokra a kiskapukra lettem volna kíváncsi amiket én sosem találok meg pedig ott vannak. Még egyszer bocs.
25. Ancsurii (válaszként erre: 24. - Gulyamaca83)
2011. jan. 7. 09:26

Elég érdekes változtatás, az biztos, mert nem hiszem, h az a jó a családnak, h anyuka 24 órában csak a gyerekkel foglalkozik ugyan, de közben meg idegbeteg lesz, mert nincs miből megélni... Az ötleted egyébként jó lett volna.


Hallottam egy jó mondást: Nem a gyerekkel együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít.


Azért sztem nézz szét, hátha találsz valami részmunkaidős lehetőséget, hisz ha lejár a GYES úgyis tudsz menni 40 órában is. A GYES után jogosult leszel START kártyára, ami kedvezmény a járulékokból a foglalkoztatóknak, de azt még mielőtt dolgozni kezdesz meg kell igényelni (elég előtte pár nappal)!

24. gulyamaca83 (válaszként erre: 21. - Ancsurii)
2011. jan. 7. 06:58
Ebben gondolkodom én is hogy a szülők nevére váltsam ki a vállalkozóit /ők nyugdíjasok/ vagy egyelőre kijárok és kialakítom a kis köröm és meglátom hogy érdemes e kiváltani, igazából úgy szerettem volna hogy elmegyek főállásba egy rehabilitációs intézménybe dolgozni és mellette meg plusz csinálni a kis körömet, de ezzel az új törvénnyel hogy csak gyes mellett 30 órát lehet csak dolgozni, Így nem vesznek fel egy intézménybe sem. hogy miért kell ezen változtatni, mért pont rajtunk húznak, így sincs már aki szüljön...
23. Serry (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. jan. 6. 19:10
Mármint azt,hogy mit vonnak a GYESből.
22. Serry (válaszként erre: 19. - Gulyamaca83)
2011. jan. 6. 19:09
Nem vagyok szakértő csak éppen kapom a GYESt és tudom.
21. Ancsurii (válaszként erre: 20. - Gulyamaca83)
2011. jan. 6. 17:40

Válthatsz GYES mellett vállalkozóit, még csak erkölcsi sem kell már hozzá, csak egy okmányirodai regisztráció, és egy adatlap az APEH felé, amit akár az Okmányirodában is segítenek kitölteni, vagy a könyvelőd megcsinálja. De sajna a TB-t ki kell fizetni teljes összegben, ami kb 50 ezer Ft, mint azt írta is valaki. GYES melletti vállalkozó otthon (lakásán) korlátlanul dolgozhat, ezen kívül csak napi 6 órában. Viszont jogosult vagy táppénre Magad, és a gyereked után is, tehát ha beteg a gyereked, vagy Te, akkor a GYES mellett táppénzt is igényelhetsz.

Tényleg azt szoktuk tanácsolni, h vagy főállással rendelkező házastárs (élettárs) nevére, vagy nyugdíjas, vagy dolgozó szülő nevére váltsd ki, így a legkevesebb a költség...

2011. jan. 6. 16:45
További JÓ tanácsokat várok.
19. gulyamaca83 (válaszként erre: 18. - Serry)
2011. jan. 6. 16:43
Már ne is haragudj , de te szakértő vagy?
18. Serry (válaszként erre: 17. - Gulyamaca83)
2011. jan. 6. 16:16
Na akkor elmondom,ohgy GYEs mellett nem mükszik a másodállás dolog. A valami a amit vonnak a GYESből az a nyugdíj járulék, mert a GYES szolgálati idő. De sem Tb-t semmi mást nem vonnak..
17. gulyamaca83 (válaszként erre: 16. - Serry)
2011. jan. 6. 12:39

A kislányom március 1-től bölcsis , nem akartam én sehova sem vinni magammal.

A gépekről meg azért írtam hogy gagyi, mert az nem a problémát kezeli , az minden hol egyformán dögönyöz ahol nem kellene még ott is, én így tanultam és nem kis embertől hanem hozzáértőtől.

A vállalkozásban csak gondolkodtam, de egyelőre semmi kép nem váltanám ki , a másodállást tegnap hallottam pont egy vállalkozótól mert valamennyit fognak a gyesből hogy mit azt pontosan nem tudom , de a 28800-ból csak 25000 kapnak a kismamák kézhez, ezért mondta az ismerősöm a másodállást.

16. Serry (válaszként erre: 15. - Gulyamaca83)
2011. jan. 6. 10:34

Gyes mellett nem igen tudsz másodállásban... hiszne ha nincs fő állásod mi lenne a másod?


Nem akartam én kekeckedni...csak az lapján soroltam fel a dolgokat,ahogy én ismerem a maaszőröket.

S értem én,hogy a gyereked jól nevelt és megoldott a felügylete is. Ezt mnid neked kell tudni,hogyan tudod megoldani. Azt írod kijárnál házhoz. S ha a férjed dolgozik ki vigyz a gyerekre? Nem hiszem,hogy bárhová szívesen vinnéd magaddal télen nyéron... az eléggé vándor élet.


Nal éníyeg,hogy ahogy elkezdtem felvázolni te is gondold végig. Érdeklódj a hivatalokban.

Amit még érdemes megkérdezni... a munkaügyi központban van vállalkozóvá válshoz támogatás kb 600 ezer. Nézz utána hogyan vehetnéd igénybe. Érdemes esetleg bejelentkezni.

a gépet meg azért mnodtam.. mert vannak esetek amikor sajnos a kezed nem elég és kell egy kicsi plusz. S nem kell azonnal legagyizni.

Sok sikert kívánok. Ja amit még nem írtam a járulékok mellé számolj havi könyvelőt és ha kijársz akkor tényleg a benzit. S érdeme egyx másik auton is gondolkodni.. mert mi van ha épüpen akkor kell kétfelé menni?

15. gulyamaca83 (válaszként erre: 14. - Serry)
2011. jan. 6. 09:30

erre csak annyit tudok mondani hogy nem egyszerűsítem le, nem akarok szalont nyitni szóval nincs bérleti díj és rezsi számla, eddig is masszíroztam itthon ismerősöket meg akiket azok küldtek, bébiszitter az egy kicsit túlzás a férjem elég sokat van itthon mert olyan a munkahelye hogy egy héten max 3 napot dolgozik a gyereket meg úgy neveltem hogyha nincs itthon az apja tudok tőle dolgozni , ott van velem nézi a mesét ,rajzol lefoglalja magát és a vendégeim is nagyon szeretik. masszírozó gép? az meg minek én gyógymasszőr vagyok és a kezem az ami kincset ér nem pedig mindenféle gagyi cucc, akkor már nem is gyógymasszázsról beszélnénk.

Nem akarnám itthon csinálni hanem kijárni egy egy faluba és ott házhoz járnék , itt lenne a benzin költség de azt bele kalkulálnám és egy nap csak egy faluba járnék ki és ott tábláznám be a napom így hetente csak egyszer járnék ki.Lenne vagy három ilyen helyem amibe most gondolkodom.

Hétfőn meg felmegyek a hivatalba és megkérdezem hogy csinálhatnám e másodállásba mert tegnap ezt a tanácsot kaptam.

14. Serry (válaszként erre: 13. - Gulyamaca83)
2011. jan. 5. 16:29

Na azért ne egyszerűsítsd le ennyire. Ugynais nem csiánlhatod otthon a gyerek mellett, mert úgy nem lhete maszírozni,hogy a lábad alatt vna. Erego vagy bébisztert fizetsz vagy bölcsit. Aztán kell egy üzelthelyiség aminek van bérleti dijja, van rezsija: áram, füttés mninimum. vab telefon költséged és azok a dolgok amik a masszázshoz kelenek olaj kenőcs, maszirozógép, és mostatás vgay egyszerhasználatos dolgok. Ez mind mind költség. Aztán vedd számba a jelenelgi vendéghköröd és számolj ki ők most mennyit terlemnek neked ebből ki. Aztán vegyél még hozzá reklámköltséget? hirdetés és reklámtábla az ajtódra. S ezek után számold ki,hogy ha vállalkozó vagyol a járulékok, adó előleg és egyéb mennyit visz el. Ha ez meg van számold ki mennyit kell dolgoznod hozzá, ohgy ezt mnid mind kitermeld.

Íhgy kell átgondolni:)

Na persze 4 órában nem fogja megérni.

2011. jan. 5. 15:38
A kiadásom az nem lenne sok mert egy masszőrnek csak ágy kell meg olaj amivel dolgozik reumakenőcs, ja és a tudása ami fontos. csak a vendégkörön van a hangsúly hogy azt hogy kellene kialakítani, hogyan kellene elkezdenem...
12. toro32 (válaszként erre: 10. - Gulyamaca83)
2011. jan. 5. 14:56

ez is egy megoldás

persze ki kell számold,mennyi a kiadásod+mennyit szeretnél keresni egy nap és mennyi embernek kell megcsinálnod a körmét

ha ez így kijön,akkor belevághatsz

persze,csak ismerősöknek!!!!!!!!

11. gulyamaca83 (válaszként erre: 9. - Vkatka)
2011. jan. 5. 14:41
De nekem mellette ott lenne a gyes ami viszont beleszámít a munkaviszonyba és lehet hogy megigényelem a hosszabbított gyest, mert a kislányomnak vannak veseproblémái.
10. gulyamaca83 (válaszként erre: 7. - Toro32)
2011. jan. 5. 14:38
Igen ettől félek én is, az egyik barátnőm javasolta hogy segít ha gondolom a mamája falun lakik és hogy mi lenne ha kijárnék és ott kialakítani egy kis kört és lejárnék házakhoz, de én annyira kis fosos vagyok hogy nem merek feketén belevágni, mi van ha lebukok, ja és azt mondta hogy ha ez bejönne más falukba is eljárhatnék.
9. vkatka (válaszként erre: 8. - Gulyamaca83)
2011. jan. 5. 14:37

Könyvelőnél érdeklődj. Ő intézi el. Ki kell tölteni egy nyomtatványt és várni... Aztán a apeh eldönti hogy engedi-e.


Nem sokat tudok róla, csak azt, hogy jövedelem után kell adózni. Gyűjteni kell a kiadásokról a számlákat és a különbözet után adózol. Viszont hátránya az, hogy magadnak kell fizetni a tb-t és nem számít bele a munkaviszonyba.

8. gulyamaca83 (válaszként erre: 6. - Vkatka)
2011. jan. 5. 14:33

mi az hogy adószámos magánszemélyként dolgozni?

Hol kell ennek utána járni?

7. toro32 (válaszként erre: 4. - Gulyamaca83)
2011. jan. 5. 11:35

azt nem tudom

ha nem tudná kiváltani,mert nem lehet mellékállása,akkor próbáld meg a szülőket,ha nyugdíjasok!nyugdíj mellé sem kell járulékot fizetni.

itt nem a vállalkozói kiváltásán van a hangsúly!!!hanem,hogy a vállalkozás úgy működjön,hogy azért jövedelmező is legyen!azért havi 50e járulékot kitermelni nem semmi!!pláne,hogy még rezsiről nem is beszéltünk!

2011. jan. 5. 10:54

Sziasztok n is hasonló gondban vagyok, igaz, én nem gyes mellett csinálnám.

Kozmetikus vagyok, van is egy üzlet amit bérlek, de ezidáig nem tudtam rendesen kinyitni mert nincs pénzem a vállalkozóit kiváltani, pláne fizetni...

Próbálkoztam adószámos magánszemélyként dolgozni, de az apeh elutasított.

Kedves kérdező, esetleg ezt is megpróbálhatnád, hátha neked összejön.

2011. jan. 5. 10:33

Manapsáb már pár óra alatt hozzájuthat az ember egy vállalkozói igazolványhoz ha van érvényes erkölcsi bizonyítványod és bármikor visszadhatod.

Ez a gyógymasszőrködés nem jár nagy beruházásokkal gondolom úgyhogy bukni sem lehet rajta akkorát. A saját vállakozás akkor kozckázatos hogyha hitelt veszel fel vagy mások fektetik be nálad a pénzüket, mivel a vállaklozó teljes vagyonával felel, így egy esetleges rosszu döntés után mindent elveszthetsz. De mint írtam a gyógymasszőrködés nem ez a kategória.

A gyessel kapcsolatban nem tudok erről mit mondani, de azt tudom hogy bárki lehet vállakozó akinek saját és állandó lakcíme, érvényes erkölcsi bizonyítványa van, nagykorú és nincs kizárva hatóságilag.

2011. jan. 5. 10:31
A párom ő rendőr és -e mellett is válthat ki vállalkozóit?
2011. jan. 5. 10:24
én úgy tudom,hogy ha kivátod a gyest melletti vállalkozóit,csak 8 órában tudod és teljes járulékot kell fizetni,+ már csak 6 órában tudsz dolgozni ahhoz,hogy ne szűnjön meg a gyes.Talán a pároddal váltasd ki a vállalkozóit,ha van főállása,neki nem kell járulékot fizetnie és ő alkalmazhat téged 4 órában.
2011. jan. 5. 10:23
Mindenképpen kérdezz meg egy könyvelőt. De szerintem 4 órában vagyis félállásra vállalkozóit kiváltanod nem éri meg.
2011. jan. 5. 10:20

Kislányom lassan két éves és el kellene döntenem hogy gyes mellett mit csináljak , hogy milyen lehetőségeim vannak?

Gyógymasszőr vagyok, már van egy kis vendég köröm

, de nem tudom hogy milyen lehetőségeim lennének gondolok itt támogatásokra .

Még azt sem tudom hogy 4 órában lehetek-e vállalkozó mert gyes mellett nem lehet már 8 órát dolgozni, így meg gyógy intézményekbe nem vesznek fel dolgozni, azt meg nem tehetem meg hogy 25 e forintér itthon ülök, valami megoldást muszáj találnom, ha nem jelentem be magam akkor nem is tudom hirdetni magam mert mi van ha egy aphek-os jelentkezik akkor többe kerül a hús mint a leves.

Olyan tanácstalan vagyok, lassan lépnem kellene. Jó lenne ha valaki hozzáértő is írna hogy mégis mik a lehetőségeim és milyen költségekkel is járna ez az egész.

Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook