Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásban lévő tüzelő kutyussnak minden estben kell kutyabugyi? fórum

Lakásban lévő tüzelő kutyussnak minden estben kell kutyabugyi? (tudásbázis kérdés)


23. Kamillka (válaszként erre: 18. - Bige)
2011. jan. 5. 21:30
Hogy-hogy nem lehet észre venni? A vérzésen kívül vannak más szembe tűnő jelek is! Pl bedagad a szukák pérája, no meg a cicik is;) AZ enyém sem vérzik eszeveszetten, nem pöttyöz, nem is lehetne túl látványos, mert hosszú szőrű, mégis napra pontosan fel tudtam jegyezni, hogy mikor kezdett tüzelni.
22. mese (válaszként erre: 20. - Bige)
2011. jan. 4. 23:44
bocsánat rosszul fogalmaztam, megjött neki.. elnézést, összekevertem a 2 fogalmat.:S
21. gica66 (válaszként erre: 1. - Mese)
2011. jan. 4. 22:58
Nem szükséges a kutya letisztitja magát!De elöfordulhat,hogy valahol foltot hagy.Ezért egy rongyra szoktam fektetni,amit megtud szokni mert érzi rajta a szagát.
20. bige
2011. jan. 4. 22:57
..de hogy-hogy most tüzel? ha nem hagy nyomot, akkor honnan tudjátok, hogy tüzel? most egy enyhe időjárás sem kavarhatott be, elvileg nincs itt az ideje
19. bige (válaszként erre: 18. - Bige)
2011. jan. 4. 22:56
...észre se...
18. bige
2011. jan. 4. 22:56
sokszor különben észre venni , hogy tüzel a kutya, csak hogy szaglásszák a fiúk. :)
17. mese
2011. jan. 4. 22:55

köszönöm, az eddigieket mindenkinek!:)

még akkor lehet megfigyeljük, hogy hagy -e nyomot, vagy tisztogatja magát. köszönöm a tanácsokat! egy középtermetű rövidszőrű kutyusról van szó.

16. bige (válaszként erre: 13. - Mese)
2011. jan. 4. 22:54

akkor az a vérzés még nem lesz olyan erős, hogy gondot okozzon. Az utcán több félnivalótok lesz fél

időben:)

15. bige
2011. jan. 4. 22:53
szoktatás, nevelés kérdése. ha a kutya eleve jól nevelt, akkor, - ha nem is annyira tetszik neki - hozzászokik, és elfogadja, csak következetesnek kell lenni. Mi mindig rászóltunk, ha bugyiban nyalogatta, illetve mindig hagytunk neki lehetőséget a szellőzésre, akkor arra figyeltünk, hogy ne menjen fel ágyra, stb. Nem kell rágörcsölni, és akkor a kutya sem fog. szerintem tényleg felesleges pénzkidobás a kutyabugyi meg a betét. Sima pamut alsó, és vatta bőven megteszi.
2011. jan. 4. 22:53

szerintem is jó kérdés,nem mindenkinek van ebben tapasztalata...

én sem tudtam hol kezdjem mikor először kellett :)

tényleg csak szoktatás kérdése...

Andinak teljesen igaza van a nyalogatással kapcs.szeretik ilyenkor nyalogatni magukat,ami teljesen természetes dolog,és sajna a bugyi akadályozza őket.A mienk simán kikerüli ha nem szoros a pocakján :D

13. mese (válaszként erre: 10. - Bige)
2011. jan. 4. 22:52

ma tüzelt elsőnek a kutyus, és bátyám a gazdája, de egy lakásban vagyunk, mi is gondozzuk a kutyust, és szertejük.Még a tesóm sem nagyon tudja, ilyen eseteben mit kell tenni.

az előtt nem volt kutyusunk.

12. mese (válaszként erre: 3. - Aidababa)
2011. jan. 4. 22:50

lehet hogy hülyén hangzik a kérdés, de valóban érdekel, és nem volt még tapasztalatunk ilyennel.

szerintem életszerű, csak érdekesen hangzik.

szerintem sok mindenkinek van kutyusa, szuka, és tartják lakásba.. mégha nagy ritkaság lenne, de nem az. csak tanácsot kérek.

11. Jucka1984 (válaszként erre: 3. - Aidababa)
2011. jan. 4. 22:49

ez egy teljesen normális kérdés. neked biztos nincs kutyád, ezért fel se merül.

Amúgy ha nem tudsz érdemben hozzászólni... úgy utálom az olyan hozzászólásokat, hogy: tényleg? húú, ez engem is érdekel, ezt minek kérdezed? stb...

Feleslegesek, nem kapja meg a választ a kérdező.

De hát szólásszabadság van, mindent lehet :)

10. bige (válaszként erre: 2. - Mese)
2011. jan. 4. 22:48
biztos nincs hozzászokva. ha a bátyádé a kutya - miért nem ő oldja meg a szoktatás problémáját?
9. andi6020 (válaszként erre: 2. - Mese)
2011. jan. 4. 22:48
Persze, van tüzelőbugyi, amibe cserélni kell a betétet. Sokan használják, erősebb vérzés és/vagy szép fehér bútor esetén biztos hasznos. Az más kérdés, hogy a kutyát mennyire zavarja, hisz alapból nyalogatná magának, már ha tudja a bugyitól. Pisilésnél is le kell venni. Elég macerás, bár szokás kérdése. Nekünk nem kellett.
2011. jan. 4. 22:48

nekünk egy máltai kutyusunk van, és minden tüzelésnél adunk rá.

szobakutya,felmegy mindenre..muszáj!de nem hiszem,h ebből nagy ügyet kell csinálni...

2011. jan. 4. 22:46

nem kell feltétlen. az enyém nem csöpög, kistestű. A nagytestűek szoktak, de ha adsz is rá bugyit, ne szorosat mert felsérti a hasát, ahol nincs annyi szőr.

Persze a gyakori felmosás is megoldás.

6. bige (válaszként erre: 3. - Aidababa)
2011. jan. 4. 22:46
hát olyan...érdeklődő...
5. bige
2011. jan. 4. 22:44

miért kéne? ..csak ha zavar Téged, hogy összeken mindent...


Különben meg az én szuka kutyámra sima bugyit adtunk minden faxni nélkül, és vattát.

2011. jan. 4. 22:44
Nem. Legalábbis én sosem adtam egyik kutyára sem.
3. Aidababa (válaszként erre: 1. - Mese)
2011. jan. 4. 22:43
Ez már megint milyen kérdés???!!!!
2. mese
2011. jan. 4. 22:43
a kutyusunk elkezdett tüzelni, és van, aki ilyenkor a kutyabugyit tesz rá, ielltve tisztasági betétet használ.. bátyámé a kutyus és mondta ezt a lehetőséget neki, de ellenkezik.Milyen tapasztalatok vannak?
1. mese
2011. jan. 4. 22:42
Lakásban lévő tüzelő kutyussnak minden estben kell kutyabugyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook