Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 1 éve halt meg a barátnőm, nem bírom feldolgozni... Csak 2 évet tölthettünk együtt :'( fórum

1 éve halt meg a barátnőm, nem bírom feldolgozni... Csak 2 évet tölthettünk együtt :'( (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
50. 2757fc97dc (válaszként erre: 19. - Sapienta)
2011. jan. 4. 22:00
Igen, edzek gőzerővel (úszom), tanulok is, mert suliba járok. Egy ideig egész jól működött ez a "máshová figyelek" dolog, de visszaestem és... megint fel kell magam küzdeni, de majdcsak sikerül! A család és a barátok mellettem állnak, szerencsére jó emberek vesznek körül.
49. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 48. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 22:00
Mesélj Szabináról! Milyen volt? hogy ismertétek meg? ha nem gond, hogy ezt kérem!
48. 2757fc97dc (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2011. jan. 4. 21:58
Fogadd Te is őszinte részvétem! Ezt érzem én is... hogy egyre nehezebb, ahogy telik az idő. Igen, tényleg nem sír az ember minden nap, mert volt egy kis időszak, amikor nem sírtam minden nap, de most ismét visszaestem a mélypontra és ugyan nem minden nap, de azért rámjön a sírás időnként... Köszönöm Neked is a részvétnyilvánítást és a jókívánságokat! Igen... ezt mondogatják is nekem és tudom is, hogy nem örülne, ha azt látná, hogy búslakodom Miatta.
47. 2757fc97dc (válaszként erre: 17. - CsillagTM)
2011. jan. 4. 21:54
Köszönöm szépen Neked is!
2011. jan. 4. 21:54

Nekem nagyon sokat segített, hogy neten egy klubban beszélgettem. Nem kibeszéltem magamból, hanem részt vettem az életükben, ahol mindenki elmesélte, hogy mi történt vele. Ez az életről szólt. Az első időben még erőltetni kellett, hogy tudjak velük örülni, aztán már természetes lett. És megpróbáltam élni tovább az életemet úgy, hogy arra gondoltam, ők nem szeretnék, ha magamba gubóznék, mert úgy szerettek, hogy vidám vagyok.

Igaz, hogy sokszor volt, hogy csak ültem, és potyogtak a könnyeim, de én ezt gyógyulásként fogtam fel és hagytam.

Az idő nem old meg semmit, neked is akarni kell!

45. 2757fc97dc (válaszként erre: 15. - Humony)
2011. jan. 4. 21:53
Nem zárkóztam el a külvilágtól, próbáltam belemenekülni a forgatagba, hogy ne legyen időm agyalni, de visszaestem és ismét a gödör aljáról próbálom felküzdeni magam. A szüleivel hála Istennek nagyon jóban vagyunk, szeretnek, sokat beszélünk Szabináról! Próbáljuk egymást támogatni valahogy!
44. Havran (válaszként erre: 37. - 03feca27e2)
2011. jan. 4. 21:52
Ez igy van,ezt jól jegyezd meg.
43. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 41. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:51
nekem az segített a legtöbbet amikor kimentem a temetőbe!
42. Havran (válaszként erre: 36. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:51
Köszönöm.Azért irtam,hogy ne gubóz be,mert amikor apu meghalt anyu eldöntötte,hogy nem fog otthon ülni és lefogja magát foglalni,ha nem igy tette volna megörült volna.Állandóan jön megy rokonokhoz utazik,régi munkatársakkal felvette a kapcsolatot,nyáron rengeteget kertészkedik.Nem mondom vannak napok amikor neki is nehéz,de igy,hogy nem hagyta el magát hál istennek elég jól van.Én például totál bele temetkeztem a munkámba,nekem igy volt könnyebb.
41. 2757fc97dc (válaszként erre: 13. - 7ac18b9dfa)
2011. jan. 4. 21:50
Próbálom is kibeszélni, nem is bírnám, ha nem beszélhetnék róla...
40. zsanci79 (válaszként erre: 23. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:49

Lehet, hogy Neked egyedül jó még, de inkább társaság kéne, hogy kibillentse a gondolataid. Nekem is segített az, hogy a barátaim cipeltek magukkal, mikor elhunyt fiatalon a nővérem, immár 10 éve.....

Nekem is megvolt a gyász időszaka, ez így természetes, el sem tudtam képzelni akkor, hogy én levegyem a fekete ruhát, vagy hogy bekapcsoljam a tévét. Az nagyon jó, ha kibeszélheted, ha kell 50-szer is mondd el azokat a dolgokat ami bánt, vagy egyáltalán csak eszedbe jut Róla, a barát meg fog hallgatni, nem lesz neki terhes hidd el, tudom!

Hogy az idős segít e? Fokozatosan. Először azt éreztem, hogy már le kell tennem a fekete ruhát, aztán egyszer csak már nem mindennap, hanem csak két naponta mentem a temetőbe (az is segített, hogy én minden nap kint voltam) A sebeket sosem fogja begyógyítani, mostmár ritkábban megyek a temetőbe, de azért még mindíg elég sűrű ez a látogatás, sírás kevesebb, de még mindíg nagyon sokszor álmodom vele, hiányzik, gyakran nézegetem a fényképeket és a nincs olyan hét, hogy ne látnám a halálát, kezemet fogva....

Fel fogod dolgozni előbb utóbb, de az űrt egész életedben érezni fogod, ha nem is fog már tátongani, de ott lesz örökre.... meríts erőt a szeretteidből, barátaidból!

39. 2757fc97dc (válaszként erre: 12. - **Kata**)
2011. jan. 4. 21:48
Szia. Már mindent kipróbáltam, azt is, amit Te is írsz, hogy foglaljam le magam. Igen tanulok és teljesen belemenekültem abba, legalább a jegyeim jók:) Sportolok is (úszom), az is nagyon jó. Ez az... hogy sajnos sokat agyalok, pedig tudom, hogy nem lenne szabad, de mégis a nap végén, amikor már nem tanulok, nem úszom, stb. nincs, ami annyira lekössön, akkor kattog az agyam...
38. martin3 (válaszként erre: 35. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:47
szia! igen követem a fórumot és ezt írtam pont a 29-es hozzászólásban, hogy az ilyen hirtelen tragédiáknál ez a szörnyű (a még szörnyűbb)hogy el sem köszönhetünk tőlük..én is átéltem ezt, csak nem a párommal kapcsolatban. Néha felfoghatatlan, de igenis az idő segít és az, hogy le kell foglalnod magad! ha van valami amivel le tudod kötni magad, akkor van kiút, ha csak ezen agyalsz, akkor sokkal rosszabb lesz! hidd el menni fog, zárd le magadban, tovább kell lépned! próbáld meg úgy felfogni, hogy ő már máshol jár, neked pedig élned kell az itteni életed. Sikerülni fog, csak bízz magadban!
37. 03feca27e2 (válaszként erre: 1. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:44

Kedves Gyuszkó19!


Igen, előtted az élet, és nem fogsz bedilizni! Viszont neked kell feldolgoznod! Helyetted sajnos senki nem tudja.


Kérlek, jól figyelj arra amit írok.

Minden ember erős! Te is erős vagy! A legerősebb! És fel tudod dolgozni! Tovább fogsz lépni, mert képes vagy rá! Te is, mint mindenki más, csodálatos képességek birtokában vagy! Annyi erő van benned hogy el sem tudod képzelni! De te ezt az erőt elő tudod hívni! Mert képes vagy rá! Csak akarnod kell! Bármit meg tudsz tenni, képes vagy erre is! Nagyszerű ember vagy! Minden ember erős tud lenni, te sem vagy kivétel! Tovább tudsz lépni! Tudom hogy nem ismerjük egymást, de én tudom hogy képes vagy rá!

36. 2757fc97dc (válaszként erre: 11. - Havran)
2011. jan. 4. 21:44
Részvétem az édesapád miatt! Nem gubózom be, nem is hagynák a barátok, szeretteim. Én is sokat gondolok a vidám élményekre, olyankor egy nagyon kicsit jobb.
35. 2757fc97dc (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. jan. 4. 21:43
Nincs Vele kapcsolatban lelkiismeretfurdalásom, szerencsére nagyon jól megvoltunk! Sajnos el sem búcsúzhattunk egymástól...:( Autóbalesetben halt meg, részeg sofőr frontálisan nekiment!
34. 2757fc97dc (válaszként erre: 9. - Barbeee21)
2011. jan. 4. 21:41
Köszönöm Neked is!
33. 2757fc97dc (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2011. jan. 4. 21:40
Jajj... Milyen fiatal volt a lány is:( A barátnőm is csak 20 éves volt! Engem elvittek a temetésre, de lehet, hogy nem kellett volna, mert ott is sírógörcsöt kaptam és rosszul is lettem... Tudom, hogyha beszélek róla, könnyebb. Szerencsére jó emberek vesznek körül és századszorra is meghallgatják ha kell ugyanazt. Igen, biztos hogy lesz családom, csak kérdés, hogy mikorra fogok annyira helyrejönni, hogy bele tudjak vágni egy új kapcsolatba. Kérted, hogy meséljem el, mi történt: Úton volt autóval és egy részeg sofőr frontálisan beleszállt az autójába! Mindketten szörnyethaltak...
2011. jan. 4. 21:37

szervusz Gyuszkó19!


Reszvetem a baratnöd miatt.:|

Nehez lehet ezt feldolgozni, de azt gondolom, akkor fog sikerülni, ha vhogyan megprobalsz eröt venni magadon. Elöbb- utobb te magad is rajössz majd (ra kell jönnöd), h ez ellen nemigen lehet mar semmit tenni, nem segit a siras sem, es az sem, ha magadba zuhansz.

Ennek ellenere kell folytatnod az eletedet. Probald meg elengedni öt, es a jövöd fele tekinteni, ami csupaszep elmenyekkel var rad.

Tudod, ismerösöm a szüleit vesztette el egy even belül, azota sem felejtette el, viszont elfogadta, es probalja az elet apro örömeit is megtalalni.

Igy csak azt tudnam javasolni, legy erös, vhogy tarts ki, enyhülni fog fajdalmad. Csak rajtad mulik. Remelem, mielöbb sikerül tuljutnod a holtponton.

Kitartast kivanok es eröt a talpraallashoz

:) (kis mosoly, h tudd, mindig van kiut:) )

31. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 1. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:37
Én azt is csináltam,hogy kimentem a temetőbe és a sírjánál sírtam-bőgtem-zokogtam, de utána megnyugodtam és meséltem neki...sokat segített.
2011. jan. 4. 21:37
Nem fogsz bedilizni, hisz saját magad ismerted fel hogy valamit tenni kell, ez jó jel, engedj közel másokat is magadhoz, itt barátokra gondolok és beszélj ki mindent magadból, hidd el meg könnyebbülsz, neked kell feldolgoznod, de az természetes hogy fáj és mindig is fájni fog, de meg kell vele tanulnod élni és másokat is közel engedni a szívedhez idővel.
29. martin3 (válaszként erre: 21. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:35
igen ez a tipikus esete annak, amikor el sem búcsúzhatunk tőle, amikor azt érzi az ember, hogy még megsem mondtam neki "utoljára", hogy szeretlek. A mi családunkban is volt ilyen tragikus haláleset, az ember azt hiszi ez nem lehet igaz, csak álmodik, és csak ordítani tud, hogy miért pont most, miért vele történik? miért nem kaptunk még egy kis időt még?? és számtalan megválaszolatlan kérdés kering az emberben, amikre nincs válasz, vagy felesleges, mert a történteket már nem lehet meg nem történtté tenni. Egy ilyen hirtelen halálesetet szerintem sokkal nehezebb feldolgozni, mint amikor "fel vagyunk rá készülve" (pl valaki beteg, vagy már öreg, akkor tudjuk, egyszer elérkezik az idő...de ilyenkor?! az ember csak áll, és nem hiszi el...
28. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 25. - 4c35511f0b)
2011. jan. 4. 21:35
azt hittem, hogy a lány autójában voltak ketten!
27. Havran (válaszként erre: 23. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:35
Nincs lehetőséged a környékről elköltözni vagy legalább egy kis időre elmenni onnan?.
26. tedin
2011. jan. 4. 21:34
Őszinte részvétem:(
25. 4c35511f0b (válaszként erre: 22. - 7ac18b9dfa)
2011. jan. 4. 21:34

Én nem sajnálom azt,aki részegen belement a lányt viszont nagyon:(


Neked GY' őszinte részvétem és kívánom,hogy találd meg az utad!

24. Andimax (válaszként erre: 21. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:33
Őszinte részvétem, sajnos mást képtelen vagyok mondani....
23. 2757fc97dc (válaszként erre: 7. - Chrissy28)
2011. jan. 4. 21:33
De, el is utaztam 2 hétre egyedül, ami kicsit jó volt, de amikor újra otthon voltam... az visszarántott.
22. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 21. - 2757fc97dc)
2011. jan. 4. 21:33
ketten is meghaltak? ez borzalmas lehetett. Sajnálom, őszinte részvétem drága
21. 2757fc97dc (válaszként erre: 5. - Marcibaba)
2011. jan. 4. 21:31
Nem próbálkoztam, egy lány közeledett hozzám (Ő nem tudta, hogy meghalt a barátnőm), meg is mondta, hogy szeretné, ha lenne köztünk szerelem, de mondtam Neki, hogy még nem állok készen, ugyanis nemsokkal előtte halt meg a barátnőm. Sajnálta, de tudomásul vette. Sajnáltam Őt, de nem akartam becsapni, hiszen úgysem tudtam volna szerelmes lenni. Köszönöm a részvétnyilvánítást! Az történt, hogy egy részeg állat (bocsánat) frontálisan beleszállt az Ő autójába! Mindketten szörnyethaltak...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook