Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ne csak Karácsonykor segítsünk! fórum

Ne csak Karácsonykor segítsünk! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne csak Karácsonykor segítsünk!

1 2
2011. febr. 3. 08:32

Igen ne csak az egyszerű embereknek lenne a kötelessége segíteni, hiszen azok nagyon is együttérzők. Itt van a sok milliárdos vállalkozó vajon ilyenkor ők hol vannak? Ezt már korábban felvetettük a hoxaportálon és még sincs ebben igazi elmozdulás. Igazán a szegénységet csak úgy lehetne csökkenteni, ha biztosan megtudna élni a lakosság zöme és lennének biztos munkahelyek.

Osztom azt a véleményt, aki elindította mindig figyeljünk oda embertársainkra, főleg a rászorulókra. A megélhetés egyre bizonytalanná vált. Ez valaha elképzelhetetlen volt, hogy az országban éhezzenek, nélkülözzenek és egy település csődbe megy, hogy az iskolák fűtés nélkül maradnak éa a diákok pedig fagyoskodnak.

Engem teljesen felháborít. Kívánok mindenjót.Üdv.Ágnes

59. Szilvamama (válaszként erre: 57. - A1584ceb2e)
2011. jan. 11. 18:45
Csókolom, kicsi a világ, de a Hoxa mindenképpen :) Puszilom a lányokat! :)
58. gyulavári gabi (válaszként erre: 57. - A1584ceb2e)
2011. jan. 11. 17:49
ezt szépen meg fogalmaztad , ez a három alapvetö lételem ami kell.
2011. jan. 11. 15:18
Felneveltünk öt gyermeket a férjemmel segítség nélkül.Sok átvirrasztott,gondokkal teli éjszaka van mögöttem,de megérte.Ma már boldog családanyák és nem tudtak mást vinni hazulról,mint a szeretetet,az összetartást és a kevés"megbecsülését is.Szívesen segítenék én is az éhező gyermekeknek,de nem tudom,hogy hogyan.Ti mit csinálnátok?
2011. jan. 6. 17:35

de azért segitenek egyszer kétszer mások.

pl a nejem egy oldalon látott egy topikot ahol 3 ampulla konakiont kináltak s rá kérdezett nem e kaphatná meg mert mi napi 2 használunk, meg kapta s volt még egy hölgy ki kettöt adott hozzá s jelezte a nejemnek , hogy nyisson egy topikot mert lehet másnak is van elffekvöben 1-2 darab. volt is s napi szinten hoz a postás 1-2-3-4-5 ampulát , már kérdezte is hogy mi ez mert napi szinten jön egy kis csomag majdnem. sokan segitenek a másik embernek csak nem tudunk rola.

2011. jan. 6. 10:04
nálunk egyik rész se segit . de nem baj
54. Szilvamama (válaszként erre: 51. - Bettike2007)
2011. jan. 6. 09:13
Igen, nekem is van ilyen tapasztalatom. Az én családom szerényebb anyagi lehetőségekkel bír, mint a volt férjem családja, mégis az ő részükről nem kaptunk semmit, míg az én rokonaim egytől egyig adtak valamennyit/valamit.
53. szvetlana64 (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 6. 08:50
Kedves Mindenki!Sajnos én pont azon az oldalon vagyok,aki bármilyen segitséget elfogadna,ha valaki felajánlana.Hat gyermeket nevelünk,szerényen,de nagy szeretettel,össze tartással.Elmúltak az ünnepek,de még a hatása alatt vagyok.Nálunk csendben,békében teltek az ünnepek. Feldiszitettük a kis fánkat,énekeltünk,és örültünk annak,hogy együtt vagyunk,és van étel az asztalon.Ajándék csak a kicsiknek volt.Nagyon nehéz volt elmondani a nagyoknak,hogy idén nem telik sok ajándékra. Megértették,de a szivük mélyén tudták,hogy ez nekem,mint anyukájuknak,nagyon fáj,de aranyosak voltak,mert örültek annak is,hogy együt vagyunk a szeretett ünnepén. Nagyon nehéz mindennap mosolyogni,de a gyerekeknek nem szabad látni,hogy sirok. Egyszer elmentem az önkormányzatba segitséget kérni.Sajnos lehet,hogy rossz napja volt az ügyintézönek.Mosolytalan,flegma nőhöz irányitottak.Ekkor még nem tudtam,hogy ekkor vagyok itt elöször,de utoljára. Elmondtam hogy egyszeri segélyt szeretnék igényelni,mivel nehéz helyzetben vagyok.Átnézte a papirokat amiket vettem.Kitágult pupillákal rám néz,hümmök egyet,és felháborodva közli velen,vagyis kérdezi,hogy magának minek ennyi kölyök,ha nem tudja eltartani.Magának hat van,másnak egyse.Lehet,hogy ekkor magára gondolt,ezt már nem tudom meg soha. Kitéptem a kezéböl a papirjaimat,hátátforditottam neki,és eljöttem.Néha nagyon jó lenne,ha nekem is valaki segitő kezet nyújtana,de ezekután,már nem kérek sehol,senkitől.Talán egyszer nekem is lesz annyi,hogy tudjak segiteni másokon,de addig csöndben,halkan,hogy a gyermekeim csak mosolyogni lássanak,ott sirók,ahol senki sem lát. Becsüljétek meg nagyon amitek van,soha ne akarjatök többet,szebbet,mert csalodni fogtok.Igy ünnepek után azt kivánom mindenkinek,hogy angyalok vigyázzák a sorsunkat. Köszönöm,hogy elolvastad,jól eset leirni,mert már nagyon nyomta a lelkemet. Gyöngyi
2011. jan. 6. 06:02
jol mondod bettike , minden féle megtörténik. s hogy ne csak a negativat lássuk, az igazság az az hogy nem csak karácsonykor segitünk a másikon. az év minden napján lakozik mindenkiben szeretet , de mindeki a maga idejében tárja ki segitö kezeit.
51. bettike2007 (válaszként erre: 49. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 21:28

ez sajnálatos..Minden féle megtörténik,tudom milyen ez,egy példa esküvőnk nagynéném tán még nálunk is szegényebb adott egy 5öst,el sem vártam és nem akartam elfogadni,de ő szívesen adta,párom rokonai milliókkal bírnak saját bolt napelemes tető kacsalábon forgó palota és adtak nekünk egy tes..os tányérkészletet amit elő sem vettünk mert hát nem is az a baj hogy nem jó minőségű de még ronda is.

Adtak ez a lényeg de szemléltettem hogy mennyit számít kinek mennyije van..

50. gyulavári gabi (válaszként erre: 49. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 20:09
hát igen , pl mi nagyon sokszor csak napi egyszer eszünk azért hogy a gyerekeknek legyen, de sokan ugy vannak vele nem érdemlem meg a segitséget mert van házunk.
49. Szilvamama (válaszként erre: 44. - Bettike2007)
2011. jan. 5. 19:24
Igen, sajnos van ilyen is, hogy az ember nem tud adni, bármennyire is szeretne. Én azokra gondolok, akik tudnának, de nem segítenek. Éppen ma történt, hogy a könyvtárban találkoztam egy bácsival, aki hajléktalannak nézett ki. Mondtam is a könyvtáros srácnak, hogy sajnálom szegény bácsit, hogy ide kell jönnie melegedni. Ő mondta, hogy a bácsinak állítólag milliói vannak a bankban, mégsem fűti a házát, és kéreget. Már régen megtanultam, hogy a látszat em néha, hanem szinte mindíg csal ...
48. Szilvamama (válaszként erre: 41. - Geranna7)
2011. jan. 5. 19:18
Ha rossz tapasztalatod van, akkor ez a megoldás. Viszont biztos vagyok benne, hogy nem mindenhol tisztességtelen ember dolgozik.
47. bettike2007 (válaszként erre: 45. - Binky)
2011. jan. 5. 17:36
így van.Mégis elvárás és ha nem tudsz csak mormognak valamit sajnos tapasztalat.Nem is vitatkozom.Volt már hogy úgy segítettem egy ismerősnek hogy én adni nem tudtam igazán de kerestem olyat aki tud..
46. Binky (válaszként erre: 41. - Geranna7)
2011. jan. 5. 17:32

Mivel az aktivisták főleg ismerősöknek az ismerősei előfordulhat. :/

Mondj egy jobban megbízható(bb) szervezetet.

45. Binky (válaszként erre: 44. - Bettike2007)
2011. jan. 5. 17:29

De ezt nem is várja senki el tőled. Nem tudom kivel és miről vitatkozol. Sajnálom, hogy nem vagytok jó anyagi helyzetben, de ha nem tudsz adni ne adjál, attól nem vagy rosszabb ember.

Vannak emberek, akik megtehetnék, mégsem adnak és fordítva, olyanok is, akik szeretnének, de nem tehetik meg. Ez van.

Én a gazdag emberek önzőségét is megértem. Nem kell kényszeríteni senkit semmire majd a saját lelkiismeretével elszámol.

2011. jan. 5. 17:21

Én is találkoztam ilyen aktivistákkal egy üzletben.

Akkor összesen egy ezresem volt és főznöm kellett a kislányomnak meg a férjemnek nem tehetettem meg hogy vegyek bármit is.

Még van lakásunk addig amég fizetjük érte a nagy hitelt lehet jövő hónapban nem megy vagy áramunk nem lesz,(a netet nem mi fizetjük)ez az egyetlen szórakozásunk mert elmenni bárhová is nyaralni etc nem tehetjük meg.De ez van,ez ellen nem tehetek semmit a bankok úgy manipulálnak ahogy akarnak.De próbáljuk magunkat megsegíteni nem fordulok segítségért.Én megértek mást is aki rosszabb helyzetben van,de ne szóljanak meg azért ha esetleg az utolsó 100ft-ból a lányomnak veszek meg egy kiflit vagy akármit mint másnak adom.Nekem ő az első,és az nagyon zavar hogy a gazdagok akik megtehetnék nem segítenek csak minket kisembereket hívnak telefonon kopogtatnak be ezzel és ezzel és szólítanak le a boltban utcán néha elég:(

43. gyulavári gabi (válaszként erre: 41. - Geranna7)
2011. jan. 5. 17:16
sajnos el szomoritó dolog. bár ezt valahol már hallottam lehet pont a tvben egy riport volt anno erröl.én is kértem ssegitséget a vöröskeresztöl hosszas idö után kaptam igéretet , de nem lett belöle semmi. volt részem adni s kapni is . sok mindent tapasztaltam
42. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 39. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 15:44
És ezzel is teljesen egyetértek!
41. geranna7 (válaszként erre: 39. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 15:27

Oké...

De mit szólsz ahhoz,h voltam segíteni a vöröskeresztnél..és..

Az aktivisták kiszedegették a jobb dolgokat az ismerőseiknek,családjaiknak...No én azóta csak ugy adok ha közvetlenül átadhatom az illetőnek.

40. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 36. - Bettike2007)
2011. jan. 5. 15:22

Én Neked is igazat adok,pont azért,mert én is úgy érzem sokszor,hogy "jaj,hogyan fizetem ki/be ezt/azt",nekem is van törlesztésem,de ahogy Binky írja:ez azt jelenti,hogy laknom is van valahol.

Nem győzöm hangsúlyozni:ezzel az irománnyal arra akartam rámutatni,hogy örüljünk,hogy nekünk VAN akármink is!

39. Szilvamama (válaszként erre: 38. - Geranna7)
2011. jan. 5. 15:16
Erre pedig azt szoktam mondani, hoggy 1 kiló tészta, vagy 2 konzerv nem vágja hanyatt azt, aki tízezreket hagy ott a Tecoban ...
38. geranna7 (válaszként erre: 37. - Binky)
2011. jan. 5. 15:08

Ne csodálkozz!!!

Akinek van-vagy még megvan a lakása...munkahelye..na és családja is.

Az szerintem ma már a tartalékra rendezkedik...

Mert mit hoz a holnap????

Szerintem igaza van...

37. Binky (válaszként erre: 36. - Bettike2007)
2011. jan. 5. 14:33

Azért van különbség, hogy valaki az utcán meg van aki házban él.

Amit te mondasz, azt nagyon gyakran hallom vissza.

Pl. Mikor a Vöröskereszt rendezett gyűjtést, azt hiszem épp árvízkárosultaknak, és egy szupermarketben kellett megszólítani embereket, hogy vegyenek nekik élelmiszert(nem pénzt, pénzt nem lehetett elfogadni), ha tudnak és akarnak és hozzák oda a gyűjtőponthoz, akkor három típussal találkoztam:

1) nem veszek (nem akarok, nincs pénzem, nem szeretem az alapítványt etc.)

2) veszek

3) minek vegyek, hiszen nekem sincs semmim, rajtam sem segítettek a vöröskeresztesek, inkább nekem adjatok...stb...családregény!


na mármost ha a szupermarketbe megy bevásárolni, mégsem az utcán van ház nélkül, és nem vesztette el mindenét, tehát jobban él mint akiknek gyűjtünk. Gondolom nem csak kitalálja, hogy rosszul megy neki, de rossz és rossz között is van különbség. Ha meg nem akar venni semmit, mondja, hogy kösz nem, vagy ne vegyen, mert mondjuk nincs olyan helyzetben(jelzem 1 csokitól egy kiló liszten át bármit lehetett bármilyen árfekvésben).



Érzed mi a különbség az első és a hármas közt?

Semelyik sem adott, de inkább száz darab 1-es típus, mint száz darab 3-mas.

36. bettike2007 (válaszként erre: 35. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 5. 13:23
Jó én ezt megértem és nem ítélek,csak hát rajtunk a szüleimen kívül sem segít senki,nem érdekel mást tudjuk-e a törlesztőt fizetni vagy a közös költséget még megadni,senkit nem érdekel..
2011. jan. 5. 13:04

Nem szívesen szólok bele a vitátokba,de azt kell mondjam,mindkettőtöknek igaza van!

Az én családomban is van olyan(kissé távoli,de rokonom),aki elitta a családját,a házát,az életét.Most csicskaként tengődik,folyton verik,örül,ha nem fagy meg,és hozzánk is jön minimum hetente kéregetni...

Milliószor eljátszotta a bizalmunkat,vissza élt a sajnálatunkkal,és bizony sokszor elzavartuk már,de nálunk ő maga tehet arról,hogy a sokadik esélyt már nem adjuk meg:veszélyes körökbe került és minket is majdnem veszélybe sodort,mert egyszerűen elküldte hozzánk a nem idén barnult "főnökeit",hogy amikor van pénze,az tőlünk van!(pedig nem is nagyon láttuk el,2-500forintot ha kapott alkalmanként..)


Szóval,igen,van ilyen is,de a többség(legalábbis szerintem a többség)NEM feltétlenül a saját hibájából került ilyen helyzetbe!Van akit állam bácsi rakott az utcára,például megemelkedett törlesztőrészletek miatt,van akit válás után a felesége/férje és annak családja tett ki az addig biztosnak hitt otthonából,meg aztán szerintem itt elsősorban nem ítélkezni kell,ha ilyet látunk,mert nem tudhatjuk,hogy a másikkal mi történt,mi vezetett ide,és főleg:mert sosem tudhatjuk,hogy VELÜNK mi fog még történni!

Inkább örüljünk,hogy nem vagyunk abban a helyzetben,"ne ítélkezz,hogy ne ítéltess"!(Nem akarok okoskodni,csak azért írom ezeket,mert az utóbbi időben túl sokszor tapasztaltam meg ezeket a dolgokat,és tanulságos volt KEGYETLENÜL!

34. bettike2007 (válaszként erre: 33. - Binky)
2011. jan. 5. 10:06
hidd el elég esélyt kaptak csak nem éltek vele:(
33. Binky (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2011. jan. 5. 09:54

A legtöbb embernél az empátia addig tart, amíg valami aranyos dologhoz kapcsolódik. Általánosítani meg igazán emberi szokás(tudnék mondani 10 ellenpéldát az egy példádra). Úgy látszik a hibákat nem bocsátja meg a közösség:/

Nem értem miért csak a gyerekeknek meg a kiskutyáknak jár a második esély.

32. Binky (válaszként erre: 29. - Supin)
2011. jan. 5. 09:30

nem kötelező nekik adni, akkor ne adj

de tudd, hogy a pénzt nem feltétlen kajára költik

31. bettike2007 (válaszként erre: 28. - Binky)
2011. jan. 5. 09:28
Na igen.A gyerekek akik az utcán vannak nem tehetnek róla.DE az aki iszik és erre költ nyilván mikor még figyelt rá valaki akkor is ivott és inkább munka helyett kocsmázott és ezt sokáig nem tűrik(ismerek ilyet),nem szokott le csak hogy dolgozzon és családjára figyeljen,kitették és munka híján a családfő utcára került,valahogy nem sajnálom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook