Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zeneszolgáltatás üzletben. Vajon milyen zenét lehet úgy hallgatni, hogy ne kelljen semmilyen jogdíjat fizetni? fórum

Zeneszolgáltatás üzletben. Vajon milyen zenét lehet úgy hallgatni, hogy ne kelljen semmilyen jogdíjat fizetni? (tudásbázis kérdés)

15. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 80d095bd0c)
2011. jan. 5. 18:26

a számítógép nem minősül olyan eszköznek, amivel a "nyilvános játszás" fogalomkörét ki lehet meríteni


a rádió, magnó, CDlejátszó, DVDlejátszó az

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Lliinnddaa)
2011. jan. 5. 18:25

szúrópróbaszerűen ellenőrzik, és boltok közül leginkább a plázákat ,fodrászatokat, így hallottam.

Kis üzletecskére ügyet sem vetnek

2011. jan. 5. 09:42
Már csak azt nem értem, hogyan ellenőrzik...??? Azért fizetnek embereket napi 8 órában, hogy találomra járják a városokat (+benzinköltség), menjenek be mindenféle helyre, és nézzék meg, hogy fizeted-e havi 3-4000 Ft-ot?? :D
12. 80d095bd0c (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2011. jan. 5. 09:32
Ha a be sem kapcsolt rádió után is kellene, akkor a számítógépek után is? Hiszen ott vannak a netes rádiók, a youtube...
2011. jan. 5. 09:30

Az Artisjus válaszolt:


Minden nyilvános helyen szolgáltatott zene esetén meg kell fizetni a szerzői jogdíjat.


1-50 nm alapterületű könyvesbolt esetén ez idén kb. havi 3220 forint lesz.


Nagyobb alapterület esetén sávonként csökkenő négyzetméterárakal nő a jogdíj.


Amennyiben a jogdíjat megfizeti, bármilyen zenét hallgathat az üzletben.

10. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2011. jan. 4. 21:31

a szerzői jogi törvényt nem az Artisjus alkotta, hanem az országgyűlés (mint minden törvényt)


az Artisjus a törvény szerint képviseli a szerzők jogait


nem hiszem, hogy egy jogalkalmazó szervezetet kell a mumusnak kikiáltani

2011. jan. 4. 21:25

mivel nyilvános játszásnak minősül, ezért bármilyen zenét beteszel, fizetned kell érte, ugyanis levédett szellemi terméket "teszel közszemlére"


egyébként kis üzletben ez évi pár ezer forint

2011. jan. 4. 21:21
Csak ha elkapnak, az gondolom nem kevés bírsággal jár.
2011. jan. 4. 14:37

Már fizetsz az Artisjus-nak? Bejelentetted,hogy zenét hallgatsz?

Ha nem, akkor nyugodtan kapcsolj be egy kis zenét,és ennyi,, főleg a vendéglátó helyeket szokták ellenőrizni.

2011. jan. 4. 13:48

elvileg minden után kell(ene) fizetned, még az után is, ha te énekelsz, mint élőzene :D

szóval ha beviszel az üzletbe egy rádiót, akkor már elvileg fizetned kell, még akkor is ha nem kapcsolod be... szemét dolog ez az artisjus.

2011. jan. 4. 13:41
Semmilyen zenét nem lehet úgy, hogy nem fizetsz. Sem tv. sem rádió, sem saját cd. De azt nem tudom, hogy ki és hogyan ellenőrzi...
4. 80d095bd0c (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2011. jan. 4. 13:26
Az ARTISJUS-nak már írtam, de válaszra sem méltattak, így próbálom itt kideríteni mit is hallgathatnék. Sokszor nekem kellemetlen, ha a vevők suttognak. Pedig ha szólna valami, nem kellene suttogniuk...
2011. jan. 4. 13:09

Szerintem csak ugy lehet zene az uzletben, ha fizetsz erte. Nekunk ugy ment a tv peldaul, hogy nem a vendegeknek es ezt se szabad... Most netes radiot hallgatok, de tuti ezt se szabad. Pedig ezt se ugy hallgatom, hogy a boltban mindenhol lehet hallani, hanem csak itt az iroasztalomnal.

Engem is erdekelne egyebkent az ilyen zene lehetosege, amiert nem kell valamit fizetni, hogy mehessen. Van ilyen?

2011. jan. 4. 12:00

Sziasztok!

Van egy kis üzletem, ahol szeretnénk napközben zenét hallgatni. Ezt persze a vevők is hallanák.

Vajon milyen zenét lehet úgy hallgatni, hogy ne kelljen semmilyen jogdíjat fizetni?

2011. jan. 4. 11:59
Zeneszolgáltatás üzletben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook