Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor vághatom le a tetejét a fikusznak (virág)? fórum

Mikor vághatom le a tetejét a fikusznak (virág)? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 16. 18:54
amikor csak tecccik ztán megmarad-e vagy sem,ez kérdéses
13. Kék
2008. febr. 4. 22:42

Bármikor,egyidő után az anya növény elágazik a törés helyén,az új hajtás pedig max. egy hónap alatt vízben kigyökerezik!A spanyol kertekben óriási bokrok vannak amit direkt metszegetnek is!

Ott a klíma miatt nem szoba növény.

12. Hmv. (válaszként erre: 11. - Syria)
2007. dec. 27. 17:49
Ugye? Lassan már a mottóm is lehetne!
11. syria (válaszként erre: 10. - Hmv.)
2007. dec. 26. 20:15
Így igaz. Semmit nem kell túlspilázni.
10. Hmv. (válaszként erre: 9. - Elviracska)
2007. dec. 26. 13:16
Már bizonyára túl vagy a fikusz-témán, de leírom az én tapasztalatomat. Egy hatalmasra nőtt fikuszt szerettem volna egy kertész ismerősömmel szaporíttatni, de Ő nem merte vállalni a kockázatot, mert azt mondta, hogy jólenne üvegházban megtenni a müveletet, mert elég veszélyes az anya-növényre nézve. Ezután véletlenül letörtem az egyik ágat, hirtelen beledugtam a vízzel telt virágvázába, ahol egyszercsak azt vettem észre, hogy kigyökeresedett. Közben az "anya" elkezdett új hajtásokat hozni a törés helyén. Tehát nem kell semmit sem túlbonyolítani.
9. Elviracska (válaszként erre: 8. - Syria)
2007. aug. 31. 11:12

Remélem ,hogy ez jól fog sikerülni ,és nem lesz különösebben gond ....

Igen ez a gond a virágokkal...hogy sok ideig növeli az ember szaporitgatja ,és egyszer csak hely nincsen hová lehetne tenni ,hogy jól is érvényesüljenek....

8. syria (válaszként erre: 7. - Elviracska)
2007. aug. 31. 11:09
Nekem nagyon sok fikuszom volt, ha nem tetszett a formája azonnal vágtam, soha nem történt baj. (Mondjuk a szaporítással már voltak gondjaim, nem mindig sikerültek.) Mikor már nagyon megnőttek - vastag, fás lett a törzs, az ágak, azokat már nem akartam vágni -, fájó szívvel elajándékoztam, mert beláttam, hogy kinőtte a nappalimat.
7. Elviracska (válaszként erre: 6. - Syria)
2007. aug. 31. 10:51

Tudod volt egy mennyezetig érő virágom ,de a földtől,és már behajlott a teteje ,én levágtam egy jó részt ,és azt gyökeresztettem ,de sajna mire az kigyökerezett a nagyvirágom elpusztult...:(((fokozatosan lesárgultak a lapik ,és jelzem 8 évet növeltem azelőtt ,hogy ugy megnőtt ,azthittem belebetegedek...

Most ezért félek ujta ilyen dolgot csinálni...sajnálnám nagyon...mert ezt ugy kaptam ,hogy 2 levele volt ,és már vagy 30 levele van...:)

2007. aug. 31. 10:46
Ezt nehéz megmondani, attól függ, hogy egyébként milyen gyorsan nő; gyakorlatilag, ahol a sebzés helyén megindul, már el is ágazik. Ne sajnáld vágni, nem tudsz benne kárt tenni!
5. Elviracska (válaszként erre: 2. - Syria)
2007. aug. 31. 10:23

Szia:)

Körül mennyi idő után kezd szét ágazni?

4. Elviracska (válaszként erre: 3. - Donyta)
2007. aug. 31. 10:22

Szia

Köszike a jó tanácsot...

Nekem a gond ,hogy túl magasra nőtt ,és nem fér mert ablakban van ,és fölér a mennyezetg ,ezért szeretném levágni...de nemszeretném olyan alulról,mert csak épp hogy tudjon férni ennyit kellene kivágni belőle...

A kérdésem vághatom fönnébb is le?

2007. aug. 31. 10:11

Mindig ősszel, még a hidegek beállta elött kel ezeket megtenni. Átültetés, szaporítás, metszések stb.. Ha mindenáron vágással szeretnéd tovább szaporítani, akkor tő felett 3-5 cm-rel kell megvágni és be kell kenni faszén-szén porral.

A szaporítandó részt, előgyökereztetni vizes vattában,perlitben kis ideig vízben lehet. Ha gyökeres lesz óvatosan talajba tenni, és először jól beöntözni, utána csak ha a teteje már nem ragadós-vizes.

2007. aug. 31. 10:09
Bármikor vághatod, ha úgy látod, túl magas, vagy féloldalas. Ahol levágod, ott el jó eséllyel el fog ágazni. Egyenesen vágd, mert akkor kisebb a seb felülete, de így is csomagold be papírzsebkendőbe, hogy a kifolyó tejszerű ragacs nehogy tönkretegyen valamit a berendezésből
2007. aug. 31. 10:05
Mikor vághatom le a tetejét a fikúsznak(virág)?Egyenesen vagy slégen vágjam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook