Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen jogai vannak az iskolának, és milyen a szülőknek? fórum

Milyen jogai vannak az iskolának, és milyen a szülőknek? (beszélgetős fórum)

9. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Mamcili)
2011. jan. 5. 12:34

A szabályok, a korlátok értünk vannak és nem ellenünk! Jó másfél évvel ezelőtt Londonból a G. reptérről jöttem haza. Nem csodálkoztam azon, hogy még a női toalett előterében is fegyveres őr állt. Az sem, hogy kétszer átvilágítottak mindent és kétszer áttapogattak. Ma már nem elég egy kézfogás - az eredeti jelentésére gondolok itt -.

Olyan óvodába járok, ahová csak kóddal lehet bemenni, mert napközben zárva a kapu. És kifelé sem nyílik a kapu. Sajnos, mindennek megvan a miértje és az azértje. A "mi lenne, ha..." bármikor - bármi megtörténhet, ha kicsi is a valószínűsége. Megérteni kell a dolgokat, tájékozódni és az információszerzéshez mindig a legközelebbi vezetőt ajánlatos megkeresni. bizonyos esetekben a legrövidebb út a legegyenesebb.

2011. jan. 4. 23:51

Istenem ... Ugyan fiatal vagyok barmit is mondani, meg jogom sincs itelkezni masok dontese felett, de sajnos ... sajnos latom ahogy szegeny edesanyam teljesen leepul a sok szulo neveletlen gyermeke miatt.

Emlitette itt valaki, hogy tan a tanarok nem tudnak rendet tartani. Nem BIRNAK rendet tartani. Anyukam osztalyfonok, van hogy reggeltol delutanig a gyerekekkel van. 1. osztalya van es van egy pszichesen beteg gyermek nala (sajnos a korzetben lakik a gyermek, csak ide lehetett iratni), hegyes ceruzakkal szurkalja a tarsait, van hogy az ora kozepen felall leloki a masik gyereket a szekerol, a tornaoltozoben a plafonra pisil, tovabba sikeresen a foldbe dongolte egyik osztalytarsa fejet es kiesett a foga. Ilyen gyerekkel hogy kuzdjon meg egy tanar? Adjon feketepontot vagy verje meg? A feketepont csak egy negativ szimbolum, jeletoseggel nem bir, a verest pedig nem toleralja senki, pedig nemely gyerek megerdemelne. Anya magad vernyomassal kuzd, pont az ilyenek miatt, rekedt hangszalakkal er minden nap haza es csak az agyig tud elmenni. A kamerazasra es a kapuzarasra visszaterve. Volt pelda arra is, hogy egy szuli logott be a tanariba es penzt lopott. Mi jogon jon be a szulo a tanariba? Es pont ezek az esetek miatt lett ebben az iskolaban is kamera felszerelve es itt is zarva vannak a kapuk. Pont azert hogy ne mehessen be minden jott-ment az utcarol. Nem is beszelve arrol, hogy a sok ujgazdag otthonulo szulo lepasszolja a delutanos tanarnak a gyereket es az iskola zarasakor megy erte, pedig egesz nap mas dolga sem volt a holgyemenynek mint hogy plazarol plazara jarjon.

Vegezetul: igenis jogosan vannak kamerak felszerelve es kapuk zarva. Es talan nem veletlenul. Hibas a gyerek es hibas a szulo is.

2011. jan. 4. 21:35

Kamerák? hol? az utcán?

gyerekeket védik...Erre nem gondoltál?

alsó és felső külön? ez miért gond?

inkább még jó is lehet, mivel más az érdeklődési kör...És sok minden levédhető, amire mi kívülről nem is gondolnánk...

Aggódsz?

Szerintem te is nyugodtabb lehetsz, hogy esetleges "átjárás" miatt a gyerek lógásra adná a fejét...te reggel bekíséred és délután nincs meg a gyerek...

mert egyszerűen valami gondja volt és úgy döntött meglép...

hallottam már ilyet...

a szülők a körmüket rágták és kibuktak, mire a gyerek előkerült...

stb...

Örülj, ha a gyermeked szereti a sulit, betartja a szabályokat...és eszébe sem jut ilyen, vagy más...

Kérj időpontot az igazgatótól és beszéld meg az aggodalmaidat!

Mielőtt elhamarkodottan döntesz bármilyen lépésben.

6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2011. jan. 3. 19:53
Az intézmény vezetője ebben önállóan nem dönthet, a fenntartó is csak akkor, ha a munkavédelmi felügyelőség/főfelügyelőség ezt jóváhagyja. A szabálytalanságokat meg kegyetlenül (milliókkal) bünteti... Ezt pedig egy intézményvezető sem vállalja... Egyébként télre gyakran 2-3 ajtót lezárnak...
5. anaterra (válaszként erre: 3. - Lytta)
2011. jan. 3. 19:35
De a belső szinteket miért kell lezárni?
4. anaterra (válaszként erre: 2. - Doxikri)
2011. jan. 3. 19:33
Szerintem hiába jelölte ki, ha le van zárva, Ott menekülni nem lehet.
2011. jan. 3. 19:33

jajj istenem....

most majd jönnek a hsz-ek, hogy neeem ez így nem oké, fordulj ide és oda,stb....

az meg sem fordul a fejetekben, hogy pont a gyerekek érdekében csinálják ezt?

ahova szabad a k és bejárás onnan még egy gombostűt is ellopnak. nem is beszélve arról, hogy így a gyerekek is nagyobb biztonságban vannak.

a menekülési útvonalakat meg minden évben ellenőrzik, és gyakorlat is van.

2. doxikri (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2011. jan. 3. 19:26

Szerintem nem benned van a hiba, ez egy általános iskola szempontjából, igen erős szegénységi bizonyítvány. Talán a tanárok ennyire nem tudnak rendet és fegyelmet tartani? Kicsit olyan intézet szerűnek tűnik a dolog. Egy nagylétszámú középiskolánál mégérteném, de ott sem ilyen szinten, de egy általánosnál....ez enyhe túlzás!

A jogi háttérből annyit tudok, hogy kamerákat csak az ott dolgozók, illetve tanulók (jelen esetben a szülők) beleegyezésével lehet használni.....és mindenhová ki kell rakni a táblát, hogy kamerával megfigyelt terület.

De ez akkor is nonszensz.

A menekülőútvonalakat meg ha jól tudom a tűzoltóság és a munkavédelmi felügyelőség jelöli ki, illetve ellenőrzi....ha kétségeid vannak, fordulj hozzájuk, hogy euz jogszerű-e így.....szerintem nem.

2011. jan. 3. 19:19

Egy számomra eléggé felháborító dolog miatt fordulok hozzátok, bár lehet hogy a hiba bennem van. Ezért kérdezlek titeket:

A hely ahol lakom, van egy ált. iskola amit az elmúlt két-három hónapban egyre inkább elszeparálnak a külvilágtól. Kamerák stb. Ez még rendjén is lehetne. Egy iskolai cipő ellopásából kiindulva a bejárati ajtó kivételével az összes ajtót lezárják 8-16 óráig. De ezt tovább fejlesztették, mert az alsósokhoz vezető belső ajtót (mától) szintén lezárják. Alsósokhoz jutni, így csak is kizárólag a tanárin keresztül lehetséges. Aggodalommal tölt el a tudat, hogyha egyszer baj üt ki, azt az egyszem takarítónőt a hülye kulcsokkal megtalálják, a tanári az egyedüli menekülő, persze akkor minden ok ha megvan a kulcsok őrzője. Portaszolgálat nincs, a főbejáratnál felsősök ügyelnek. Kérdésem az, hogy ez jogszerű-e vagy a hiba bennem van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook