Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen második nyelv tanulását javasolja az angol mellett? fórum

Ki milyen második nyelv tanulását javasolja az angol mellett? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 31. - Pen80)
2011. jan. 5. 21:02

Akkor mi nem ugyan azon horvát határ mellöl származunk. :)


Részemröl többre mentem azzal, hogy az angolom mellett van francia is. :) De nem Afrikában élek.


A szubjektív felhangot értem, bár én eggyel már találkoztam. :D Lehet, hogy hasonló oka vanannak, hogy a külföldiek sem tanulnak magyarul? :D

2011. jan. 5. 20:49
Olasz a legkönnyebb nyelv, meg szép is...capisci? :)
31. Pen80 (válaszként erre: 28. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 5. 20:45

Melyik országban lehet vele Dunát rekeszteni? Mert a horvát határon ez pl nem így van... :)


A francia pedig hol a diplomácia nyelve? Afrikában? Mert Európában semmivel sem jutsz többre a franciával, ha van egy angolod. De igazából nekem szubjektív okom is van a francia ellen: én akkor tanulom meg, ha legalább 10 olyan franciával találkozom, aki beszél idegen nyelvet - normálisan. De mivel ez veszett fejsze nyele, nem kell megtanulnom franciául soha :))

30. spatifillum (válaszként erre: 11. - E6e5405fd3)
2011. jan. 5. 18:27
...ebben igazad van..én is hallottam:)
29. ronka
2011. jan. 5. 17:17
én a spanyolt javaslom
28. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 26. - Pen80)
2011. jan. 5. 17:15

Az oroszban teljesen igazad van, azt írtam én is.


A franciára pedig megint csak azt mondom, hogy a mai napig a diplomácia nyelve, igenis hasznos. Azzal a kitétellel, hogy nyilván nem mindegy, ki, mit akar a második nyelvvel.


A horvát, szerb, román, szlovák ellenében csak annyit, hogy a horvát, szerb, román, szlovák határ mellett azzal is Dunát lehet rekeszteni. :)

2011. jan. 4. 16:29
Én szeptembertől olaszt tanulok. Szép nyelv, de nagyon nehéz. Gimiben spanyolt tanultam, most is azt akartam volna folytatni, de nem indult számomra megfelelő spanyol tanfolyam, ezért döntöttem az olasz mellett :-) De jó szívvel ajánlom!!!!
26. Pen80 (válaszként erre: 13. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 4. 16:24
Szerintem franciát ne. Fölösleges. A német anyanyelvűek beszélnek angolul, így azt se. Én keleti nyelvet tanulnék, pl oroszt, egyre nagyobb szükség van rá, mert kevesen beszélik itt. Vagy horvátul, szerbül, egyéb szomszédos nyelven érdemes még ebben az országban, illetve az olaszokkal van még talán a legintenzívebb üzleti élet, ezért itt ezeket lenne érdemes. Angol-német, angol-francia, angol-spanyol párossal Dunát lehet rekeszteni, olyan kell, amiből kevesebb van, nagyobb eséllyel hasznosítható a munkaerő-piacon.
2011. jan. 4. 14:22
oroszt
2011. jan. 4. 14:19
Spanyol, francia, esetleg kínai. Szerintem a kínai nagyon hasznos lehet manapság.
23. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 22. - 9a6eb33632)
2011. jan. 4. 10:47

Részben igazad van, de ez nyilván attól is függ, hogy milyen munkát keres az ember azon a bizonyos munkaeröpiacon.

Külföldön élek, és ha a végzettségemnek, vagy a végzettségem szintjének megfelelö munkát szeretnék (de nem szeretnék), akkor az angol nem lenne elég, vagy csak elvétve.

22. 9a6eb33632 (válaszként erre: 21. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 3. 21:53

Hidd el tobb mint 4 eve vagyok kulfoldon nem egy orszagban voltam mar es az angolon kivul nem is hasznaltam mast mert mindenhol megertettek.A sok munkahely ahol 2 nyelvet ker arrol meg az a velemenyem hogy egyik jo baratomnomet most vettek fel egy Hotelba kotelezo volt a 2 idegen nyelv az angolt is alig beszelte es recepcios lett.Na ennyit az elvarasokrol..neha neha felesleges.

Az angol legyen kozep vagy emelt szinten es kimesz vele a vilagbol,vagyis en meg nem szorultam volna arra hogy japanul keljen beszelnem.

21. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 17. - 9a6eb33632)
2011. jan. 3. 20:50
Pont ezért nem felesleges. A munkaeröpiacon már szinte alap, hogy beszélsz angolul.
2011. jan. 3. 20:46

OLASZ VAGY SPANYOL.

Ismereteim szerint nagyon sokan beszélik a világon az utóbbi nyelvet.

2011. jan. 3. 20:32

Spanyolt (egyáltalán nem könnyű!!! )

De a kínain is elgondolkodnék.....

18. 036bc944f9 (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2011. jan. 3. 20:03
Attól függ, hogy mihez kell neked...
2011. jan. 3. 20:00

szerintem felesleges...az angolt beszelik meg a világ legkisebb zugaiban is.

de ha mégis akarsz valamit spanyol legyen az könnyű és szép.

2011. jan. 3. 19:57

Német, az angol utáni leggyakoribb nyelv.

Én franciát tanultam angol mellett, de semmilyen szinten nem veszem hasznát. Esetleg olaszt tanulnék, az érdekel...

15. BogRea
2011. jan. 3. 19:16

én tuti valami nagyon ritkát tanulnék. mint pl. a keresztfiam, aki japán szakos az egyetemen. még középiskolásként kezdte, és már akkor felkérték mindenféle fordítási/tolmácsolási munkára. persze akkor még nem vállalta el, mert nem volt olyan szintű a nyelvtudása.

azóta egy teljes évet egy japán egyetemen töltött ösztöndíjasként, ott tanulta a tovább nyelvet.


de ha nem ennyire extrémet, akkor norvég, finn, dán, szóval mindenképp olyat, amit kevesen tanulnak.

2011. jan. 3. 19:06
Hát attól függ mik a szempontok, pl. a közszférában nyelvpótlék csak az eu. hivatalos nyelveire jár, vagyis angol,német, francia.
2011. jan. 3. 18:50

Francia. A spanyollal szemben azért favorizálnám, mert a spanyolt ugyan rengetegen beszélik, de az EU-ban a franciával többre megy az ember.


Vagy orosz. Azt keresik Nyugat-Európában.

2011. jan. 3. 18:40
Németet semmiképp. Spanyolt.
2011. jan. 3. 18:37
essszzzssspáánnyyáá :) egyértlemű:) vagy orosz(akármennyire is "gáz"), spanyol eléggé elöl jár a világnyelvek között, hiszen ott van spanyol o, éés persze délamerika is...angol, kínai, spanyol, orosz, olasz, némettel, már semmire nem mész...azaz inkább úgy fogalmazok, hogy ha angolul tudsz, felesleges megtanulnod németül, kint mindenki beszél angolul (osztrákok nyugdíjas részét kívéve:))nyugati határ mellett laktam 18 éves koromig, első nyelvem a német volt (azért, mert nyilván ezt tudtam elsősorban hasznosítani), aztán elkeztem az angolt, ami kb. sokkal de sokkal könnyebb nyelv a németnél, (legalábbis nekem könnyebben tanulhatónak tűnt, a német után), szóóvall azóta kb. meg sem szólaltam németül:D...14évesen nyelvizsgáztam középszinten németből, rá 2évre angolból, és bárhol voltam eddig külföldön, sehol nem használtam a németet (kívéve ausztriában amikor beültünk a hüttébe borraltborozni:D de az osztrák német teljesen más:) szzóóóvvvaall SPANYOOOLL!!!
10. Kira88
2011. jan. 3. 18:33
Én újlatin nyelvet javasolnék, szerintem az angol-német párosítást beszélik a legtöbben, az már nem jelent "pluszt". De a spanyol, francia, olasz igen.
2011. jan. 3. 18:24
Én is mindenképpen a németet javasolnám. Aktív munkakereső vagyok, és hiába tudok jól angolul, az interjúkon a legtöbb helyen mégis a német nyelvtudást hiányolják :( Én is tanulnék újra németül, csak lenne pénzem rá, hogy befizessek egy tanfolyamra...
2011. jan. 3. 18:02

Sok mindentől függ ez... miért kellene ez a második nyelv? Ha csak a "papír" kell, nagyjából mindegy, de érdemes megnézni, hogy munka/továbbtanulás szempontjából melyik lenne legpraktikusabb. Ha pusztán a nyelvtanulás öröme foglalkoztat, válasud azt, ami legszimpatikusabb.

Mindenesetre böngéssz neten szövegeket az adott nyelven, hallgass beszélt nyelvet, hátha segít a döntésben.

2011. jan. 3. 17:30
német:)
2011. jan. 3. 17:27
Ata06-nak igaza van. Spanyolul rengetegen beszelnek a vilagon. De europai szinten a nemet hasznosabb talan..
2011. jan. 3. 17:26

spanyol. De az orosz is feltörekvőben van!

Németből már elég sok van! A franciát nem tudod sok helyen használni!

Végül is sok függ attól ,milyen irányba mész!

4. 036bc944f9 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2011. jan. 3. 17:25
Leghasznosabb szerintem mindenképpen a német.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook