Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babalátogatóba ajándék fórum

Babalátogatóba ajándék (beszélgetős fórum)


1 2
46. corby
2011. jan. 5. 18:46
NEkem két fiam van,2 és 4 évesek,nincs segítségem,de azért minidg írok a naplóba.De mindenkinek saját dolga hgoy ír vagy nem,én szeretek vissza olvasgatni.RÉgen magamnak is írtam.
45. katus3 (válaszként erre: 44. - Ancsa 37)
2011. jan. 5. 18:11
Nem kell megharagudni,nem azért írtam. Segítségem nekem sincs, férjem munkaideje 7-től 5-ig szól. Anyukámék 6 év alatt egyszer vigyáztak a lányomra,de akkor is ott kellett hagyni a Szalagavatót amire mentünk,mert hívtak,hogy nem bírnak vele. Szóval gondolhatod... Azóta van egy 3 éves fiam,akiben még másik kettő lakozik.:-) De fontosnak tartom azt,hogy a babanaplót kitöltsem. Mondom,nekem is van néha elmaradásom,de pótolom. Hajnalban kelek,hogy a munkát elvégezzem,de szerintem ismered a helyzetet... Mégis van babanapló,mert én fontosnak tartom,de nem vagyunk egyformák.
44. Ancsa 37 (válaszként erre: 42. - Katus3)
2011. jan. 5. 16:24

Hogy érted azt, hogy ez nem szép dolog? Nekem egyáltalán nincs segítségem-és ezt szó szerint értsd. És van egy duracell nyuszi fiam.

Reggeltől estig körülötte ugrálok, ha meg alszik, akkor futok a háztartás után-na nem magyarázkodom, mert felesleges.


Apróságokat én is eltettem, fontos dolgokat feljegyezek-nekem babanapló nélkül is klassz gyerekkorom volt és a fiamé is az lesz.


Mindezen túl minden elismerésem azoké az anyukáké, akiknek van kapacitásuk-idejük babanaplót vezetni. Lehet, hogy mögöttük áll egy támogató család, egy vagy több segítség?

43. corby (válaszként erre: 42. - Katus3)
2011. jan. 3. 19:41
Én is elraktam a hajtincsüket,sőt még a köldökcsonkok is megvannak.:)NÉha néha vissza olvasok,és jó érzés!!
42. katus3 (válaszként erre: 40. - Ancsa 37)
2011. jan. 3. 18:37
Hááát, pedig ez nem szép dolog.:-( Nekem van mindkét gyereknek,tény,volt hogy kicsit elmaradtam,de mindig pótoltam. Pár év múlva szép emlék lesz. Még az első levágott hajtincsüket is beleraktam.
41. corby (válaszként erre: 40. - Ancsa 37)
2011. jan. 3. 16:10
Én írom mind a kettőnek,és onnan vezetem át a blogba.:)
40. Ancsa 37 (válaszként erre: 39. - Corby)
2011. jan. 3. 15:55
Igen, adni jó :-) én is kaptam-és még egy sors sem írtam bele, pedig a kölök már 15 hónapos :-) egyszerűen erre már nincs kapacitásom.
39. corby
2011. jan. 3. 15:17
Ez a babanapló jó ötlet.
38. katus3
2011. jan. 3. 14:53
Sziasztok! Mi most voltunk babalátogatóban,és pelenkát meg törlőkendőt vittünk. Én még nagyon jó ötletnek tartom a Babanaplót is, 2000 Ft körül már lehet venni,és az is örök emlék...
37. Ancsa 37 (válaszként erre: 36. - Corby)
2011. jan. 3. 14:32

Értem, de ha hasznos dolgokat veszel, az is pénzbe kerül-ráadásul lehet, hogy nincs is rá szükségük. Ezért írtam, hogy amit ajándékra szánsz tedd borítékba, max. hozzáfűzöd ha jobban mennek a dolgaitok, kap többet is.


Ha titeket kértek fel keresztszülőnek, annak biztos oka van-és ezek szerint nem az anyagiak. A helyzetetekkel tisztában voltak akkor is, amikor felkértek titeket, ezen ne görcsölj! :DD

36. corby (válaszként erre: 35. - Ancsa 37)
2011. jan. 3. 14:17
Egy baj van a pénzadással.A nagyfiamnak Ők is a keresztszüleik,és anno pénzt kapott.Ők sokkal jobban állnak anyagilag,de ettől függetlenül azért legalább annyit kell adni pénzt,mint amennyit mi kaptunk.SAjnos ez lehetetlen,legfeljebb akkor ha a lakáshitelt nem fizetjük be,ami igencsak nagy probléma lenne.EZért gondoltam egy valamiféle csomagra,ami tele van hasznos dologgal,ha nem is most de később esetleg tudnak használni.Tőlünk is sokmindent örököltek,ezért csak olyan dolgokra gondoltam ami fogyó eszköz...
2011. jan. 3. 14:12

Ha jól értem, egy másodszülött kislányról van szó, akinek már van egy nővérkéje-egyszóval ruhát, játékot és sokmást örököl a tesótól. Erre kár költeni, Dunába víz...


Én a helyedben vinnék jó sok fini kaját-akár úgy, hogy le is lehessen fagyasztani. A vesszőkosarat én sem javaslom, mi is kaptunk egy hasonlót karácsonyra-a fél spejzomat elfoglalja. Biztos sokba került de tök felesleges.


Én prózai dolgot mondok: nyugodtan adjál nekik pénzt. A szülők tudják, hogy mire van szüksége a babának, pl. van olyan védőoltás amiért keményen csengetni kell. Lehet szép üdvözlőkártyákat kapni, ebbe átadod a pénzt-tuti nem fognak megsértődni :-)))

34. corby
2011. jan. 3. 14:02
Inkább felviszem,mert a sógornőm tuti nem hagyná ott csináljam,mert Ő a házigazda.Igazság szerint nem akartam 2 napra menni,hanem csak úgy hgoy felmegyünk reggel és este vissza,de Ő ragaszkodik hozzá hogy maradjunk.TUdom milyen mikor félre kell vonulni szoptatni ésott vannak egy csomóan.Nekem legalábbis nagyon rossz volt,emiatt is kaptam a nagyobbik fiamnál tejlázat,mert nem tudtam lefejni ,mert mindig ott volt valaki.
33. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 32. - Corby)
2011. jan. 3. 13:57
Lesztek páran.:D)))Esetleg ha jóban vagytok megfőzheted ott.Bár attól függ mivel mentek.Autóval fel lehet vinni könnyen.
32. corby (válaszként erre: 31. - 9bbaa658f2)
2011. jan. 3. 13:51
Bizony bizony!KÉt fiúval....:p
31. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 23. - Corby)
2011. jan. 3. 13:49
Akkor főleg jó ötlet a kaja.:D))Mert ti is ott esztek,s még elég nehéz neki a vendéglátásotok .gondolom.:D))
30. corby (válaszként erre: 28. - Ancsa 37)
2011. jan. 3. 13:47
A nagynak is van fülbevalója,sztem neki is kilövetik.VIszont a láncot sztem nem hordanák,annyira nem szeretik az ilyeneket.
2011. jan. 3. 13:43

Én most januárban fogom szülni a második babómat, és megmondtam a családnak, hogy ha babalátogatóba jönnek, vagy ne hozzanak semmit, vagy valami hasznosat, mert nincs szükség eggyel több csörgőre vagy rugira. Ilyesmiből van bőven mivel nem első gyerek, és hasznosabb, ha inkább pelust meg hasonlókat hoznak. A pici még úgysem fogja fel a dolgokat, neki ráérnek később is vásárolni.

A nővéremék például a 3 éves nagylánynak hoznak egy gyerekszéket, mert az etetőt kinőtte, amin mi ülünk az meg még magas neki. Szóval mindenki valami praktikus dolgot fog hozni, amire valóban szükségünk van.

28. Ancsa 37 (válaszként erre: 26. - Corby)
2011. jan. 3. 13:41
Ezt azért egyeztesd a szülőkkel, sokan nem lövetik ki a baba fülét.
27. martin3 (válaszként erre: 26. - Corby)
2011. jan. 3. 13:40
az én kislányom is kapott fülbevalót, viszont a keresztapukája, szerintem nagyon "ötletes" dolgot hozott! legalábbis nekünk nagyon tetszett: egy ágyas pálinkába(tudod, aminek az alján aszalt gyümölcs van) a dugóra rálógattak egy aranynyakláncot, és így zárták le viasszal. A kísérő papírra pedig ráírták, hogy felbonthatod, ha nagykorú leszel(vagy valami ilyesmit, most fejből nem emlékszem rá), de nagyon esztétikus és jó pofa, nyakláncot még úgysem hord egy pici baba. Ha gondolod lefényképezem és teszek fel róla képet, hogy meg tudd nézni:)
26. corby (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. jan. 3. 13:33
Iegn ez csak babalátogató,a keresztelő később lessz,oda mást fogunk vinni.AZt hiszem lányoknak fülbevalót szoktak keresztelőre adni,igaz?
25. Ancsa 37 (válaszként erre: 1. - Corby)
2011. jan. 3. 13:33

Mint gyakorló kismama azt mondom, hogy egyelőre fürdető-babaápolószert ne vegyél, mert ezt a szülők úgyis beszerzik mire megérkezik a babó, ráadásul ezt receptre adják és minden gyerekdoki másra esküszik :-)


Nem tudom felétek szokás-e az ún. komatál. Én ezt vittem amikor megszületett a keresztgyerekem és ezt is értékeltem a legjobban ha ezt hoztak nekem a látogatók.

A komatál tulajdonképpen komplett ebéd a családnak, szoptatós kimamának való ételekkel (olyan ami nem nehéz, nem puffaszt)

Pl. friss husileves, rántott hús, krumplipüré, süti. Én anno gulyáslevest vittem és aranygaluskát.


A lényeg, hogy kíméljük a mamát a főzéstől, és ilyenkor bizony egy ebéd is rengeteget számít. A babának később úgyis annyi mindent fogsz még venni és ő most az egészből semmit sem fog fel. Elég neki egy apróság-én összeszedtem a születése napján megjelent újságokat, bekötettem és ezt adtam. De egy babanapló is kedves dolog.

24. enikoke (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. jan. 3. 13:32
Én szeretem a liliomot, de akkor nem volt szerencsés. És persze én sem a babaszobába tettem, hanem először a konyhába, de ne mondja nekem senki hogy egész nap a gyerekszobába volt a babával. Én például nagyon sokat voltam vele nappaliban, ami meg egy légtér a konyhával.
23. corby (válaszként erre: 17. - 9bbaa658f2)
2011. jan. 3. 13:32
Igen kajcsit is viszünk,meg persze valam isütit is.Miskolcról megyünk,és ha lehet hogy ott is alszunk náluk.Pesten laknak.
22. corby (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. jan. 3. 13:31

Igen vesszőkosárra gondoltam,valami olyasmire amibe a lányok kapják a májuskosarat.

DOkinénink tud felírni nekünk ez nem gond,még a kicsi nekem is 2 éves lessz.

A könyv nagyon jó ötlet.

21. martin3 (válaszként erre: 18. - Corby)
2011. jan. 3. 13:30
akkor ez most egy szimpla babalátogatás és a keresztelőre mást szánsz? jól értem?
20. martin3 (válaszként erre: 13. - Enikoke)
2011. jan. 3. 13:29
a lilomnak ki kell vágni a porzóját és máris nem olyan erős az illata(én sem szerettem, de egy virágárus mondta, azóta tök jó) és a virágot az anyuka kapja tehát nem a babaszobában kell amúgy sem tartani, én a konyhába tettem, úgyis ott vagyok a legtöbbet:) de a lilom tényleg nem a legjobb választás, viszont én örültem, hogy kaptam a látogatóktól virágot:)
19. enikoke (válaszként erre: 17. - 9bbaa658f2)
2011. jan. 3. 13:29
Na igen, ez egy nagyon jó dolog, és bizony értékes is, sokat segít. Nekem anyukám készítet, és valószínüleg most is ő fog.
18. corby
2011. jan. 3. 13:29

Én is csokira ,tusfóürdőre gondoltam az anyukának.Apuka italt,és valami bonbon.A nagylánnyal sincs gonodm Ő nagyon szereti a foglalkoztató fűzetek,könyveket.

Amikor én szültem én örültem a csokinak,volt tőle tejem nem lett baj belőle.

AZért is vagyok bajban,mivel szinte mindent oda adtamn nekik,ezért sok ruhát nem akarok venni,vagy játékot sem mert van bőven,inkább hasznosabb dolgokra gondoltam,egy szép csomagolásba.Keresztelőre pedig ugy is "od kell rakni".

2011. jan. 3. 13:27
Húgomnak mikor hazajöttek én legelőször főtt ételt vittem.Annak örült,jó húslevest,meg olyat amit ehet szoptatás mellett is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook