Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van aki hosszabbított gyest vesz/vett igénybe? Újra kell igényelni az államkincstárnál? fórum

Van aki hosszabbított gyest vesz/vett igénybe? Újra kell igényelni az államkincstárnál? (tudásbázis kérdés)

2013. szept. 5. 12:01
Sziasztok!Igaz hogy rég volt erre élet,de lenne egy ujjabb kérdésem hátha tud segíteni valaki mert a neten hiába keresgélek!Szóval,mint korábban írtam vn egy tartós beteg gyerekem,gyesen vagyok vele,most 7 hetes terhes vagyok,és érdekelne hogyha megszületik a baba mi alapján fogják kiszámítani a gyedet?Volt aki azt mondta hogy a mostani gyes után, (dehát az borszató kevés lenne) :( de volt aki azt mondta hogyha él még a munkaviszonyom ( él még) akkor ugyan ugy számitják abból csak annyi külnömbséggel hogy a minimálbérből számítják ki!Mivel én minimálbért kerestem így ugyan annyi gyedet kapok majd mint anno?Vagy most hogy van?Előre is köszönöm a segítséget!
17. Gy.Ibi
2011. márc. 28. 19:23
Nézz utána,a tartós betegségeknél fel van sorolva minden.Nálunk eddig,5 évig tartósan betegnek vették,szívműtétek miatt,de most februártól megszüntették,mert nem szed állandóan gyógyszert.
2011. márc. 28. 18:05
sziasztok.kislányom júliusban tölti a 3évet.Emelt családit kapunk mert tejérzékeny.Oviba nem biztosítják az étrendjét és csak delesnek veszik be.Érdekelne hogy maradhatnék vele gyesen,egyáltalán jogosultak lennénk rá?
15. Bekomi (válaszként erre: 14. - Hobnobs)
2011. jan. 5. 13:35
egyébként ha automatikusan is járna, akkor is csak márciusig amíg az emeltszintű, úgyhogy mindenképpen vigyél be egy új papírt!
14. hobnobs (válaszként erre: 13. - Bekomi)
2011. jan. 5. 06:54
mármint igen február elsején lesz a lányom három éves-gondolom automatikusan lejár(na) de bemegyek személyesen és megírom mi történt :)köszi!
13. Bekomi (válaszként erre: 11. - Hobnobs)
2011. jan. 4. 16:57

kicsit zavaros ez nekem, a gyesed lejár február 1?

Azért jár le mert a gyerek 3 éves? ha az emeltszintű jár márciusig akkor elvileg a gyest is kaphatod addig---de szerintem kérj a dokitól újra papírt, hogy töltse ki és vidd be a kincstárba.

2011. jan. 4. 13:12
Ha a gyesed febr elsejével lejár,akkor nem hosszabbítják meg automatikusan,hanem igényelned kell,hogy tartósan beteg gyermekeddel továbbra is otthon maradhass.Inkább vidd be a papírt potyára ,minthogy ne kapj pénzt következő hónapban.Sok sikert!:-)
11. hobnobs (válaszként erre: 10. - Bekomi)
2011. jan. 4. 08:00

persze. megkapom a magasabb családit is.

de a gyesem febr 1-vel lejár, az igazolás márc.végéig érvényes. és a gyest akarom meghosszabbítani, amit a kincstár azt mondja, hogy automatikus és nem kell tennem semmit.

10. Bekomi (válaszként erre: 8. - Hobnobs)
2011. jan. 3. 20:26
Minden évben, amikor lejár ez a papír, újat kell kérni a dokitól, és újra be kell vinni a kincstárba, mert ha nem teszed meg, akkor megszünik a kedvezmény.
9. Bekomi (válaszként erre: 4. - Hobnobs)
2011. jan. 3. 20:24

Az orvosnak ki kell töltenie egy olyan papírt aminek az a címe: Igazolás tartósan beteg vagy súlyosan beteg gyermekről-valami ilyesmi.

Ezt 3 példényban kell a dokival kitöltetni. Egyet leadsz a kincstárnál, ennek alapján kapod az emelt szintűt+a gyest, illetve kapsz egy 90°%os kedvezményre jogosító utazási kártyát, egyet a doki magánál tart, egy meg marad neked, mert nekünk több helyhez is kelleni szokott.


Végigmentél ezeken a lépéseken? ha nem akkor tedd meg amit kell, hogy minél előbb kapj pénzt:-)

8. hobnobs (válaszként erre: 7. - D013113b1c)
2011. jan. 3. 19:58
hát igen, ott van bent az orvos által leigazolt papír, ami március végéig jó (februárban jár le a három év). de én sem bízom bennük, bemegyek személyesen és beviszem inkább magammal.
2011. jan. 3. 19:18
Bocs,nem olvastam jól vissza látom már le van igazolva.Akkor vidd be az Államkincstárhoz,ők maguktól nem intéznek semmit!
2011. jan. 3. 19:16
Az orvos által igazolt adatlapot be kell adnod az Államkincstárhoz.Adatlapot le tudod tölteni az Államkincstár honlapjáról.Tigramka hsz-ban is szerepel hogy hamarabb küldd be mint ahogy a másik lejár.
5. hobnobs (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2011. jan. 3. 15:39
igen tartós betegség miatt. orvos leigazolta, de nem tudom, hogy jól mondták-e nekem a kincstárnál, hogy nem kell újraigényelni. félek, hogy nem jól tudják. ahány ügyintéző annyi félét mond..
4. hobnobs (válaszként erre: 2. - Bekomi)
2011. jan. 3. 15:38

szia! igen!

a kincstár azt mondja, hogy nem kell újraigényelni mert automatikus. de félek, nehogy ne érkezzen pénz következő hónapban. lehet, be kéne menjek személyesen.

2011. jan. 3. 09:25
szia, ha tartós betegség miatt igényeled újra kell igényelni...és hamarabb küld be mint ahogy a régi lejár nehogy napok vesszenek el, szia
2011. jan. 3. 08:44

Szia Csajszi!

Az allergia miatt érdekel a hosszabbított gyes?

2011. jan. 3. 08:32
köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook