Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A posta kártérítése az eladónak vagy a vevőnek jár? fórum

A posta kártérítése az eladónak vagy a vevőnek jár? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 3. 07:13

a vevő kára annyi lett,amennyit neked előtte elutalt.

slussz.


nehogy adj neki többet!

2011. jan. 3. 06:27

Annak jár a kártérítés, aki elindította a küldemény keresését, illetve panaszt nyújtott be az esetleges sérülésért, hiányosságért.

Legyen az a feladó vagy a címzett, ennek nincs jelentősége a posta számára, de egy küldeményre csak egy személyt kártalanítanak, ha bebizonyosodik a károkozás vétsége.

2011. jan. 3. 05:51

A vevőnek az általa utalt összeg jár vissza sztem. Ha ennél magasabb összegű a kártérítés, akkor sem Neki jár, hiszen az Ő kára max annyi, amennyit fizetett. Ha emiatt negatív értékelést ad, nyugodtan küldd át a levelezést az aukciós oldal adminisztrátorainak, hogy jogtalan az értékelés, ill. írd le Te is az álláspontodat (negatív esetén lehet kommentezni azt hiszem), onnantól kezdve a majdani vevőid nem fognak foglalkozni a bosszúértékeléssel.


Egy a lényeg, ne hagyd magad átejteni a vevő által. Gondolom jóval magasabb a kártérítés, mint amennyit utalt, ezért kardoskodik annyira... ha a termék értéke lett volna magasabb, akkor meg biztos az lenne, hogy Neki a vételár jár vissza, nem a kártérítési összeg... :(

2011. jan. 3. 00:34

A feladónak jár a kártérítés!

A másik félnek alá kell írnia egy papírt,hogy nem vette át,vagy nem kapta meg az adott csomagot..

majd téged kártérítenek a feladási díj 15szörösét küldik..

Jártam én is így..

Én úgy kárpótoltam a vevőmet,hogy visszautaltam a vásárolt termék árát,plusz az utalási díját és felkerekítettem az összeget..

Nem követelőzött..sőt,nagyon kedves értékelést kaptam tőle..:)

2011. jan. 2. 23:56
Természetesen a feladónak. Ő Neki kell bizonyítani a feladást. Azért érdemes feladóvevény mindenről.
2011. jan. 2. 23:54

A feladónak jár a kártérítés, ahogy azt már előttem is írták. Amennyiben nem fogadja el, hogy új kupont küldesz, akkor csak azt az összeget küldd vissza neki, amennyit ő utalt. És így nincs miért feljelentést tennie.


A kézbesítő pedig bedobhatja a levelet a postaládába, amennyiben az zárható és zárva is van.

13. MMMaya (válaszként erre: 12. - Kicsilányka1984)
2011. jan. 2. 23:49

Butaság!


Erről se Te, se Ő nem tehet. Utald vissza azt az összeget, amit ő fizetett, így ő is kártérítve van és Te is. Ehez ragaszkodj. El fogja fogadni, csak tarts ki, neki is jobb ez, így kap valamit, minthogy semmit se kap.

A feljelentés meg csak ijesztgetés.

12. kicsilányka1984 (válaszként erre: 11. - Diandra)
2011. jan. 2. 23:41
mondtam neki,hogy kap helyette másikat...azt mondta neki a pénz kell.........igy arra gondoltam ha nem kell neki másik áru akkor amit utalt visszaküldöm,de azt mondja őneki az egész jár...
11. Diandra (válaszként erre: 4. - Kicsilányka1984)
2011. jan. 2. 23:33

jófajta hozzáállás a vevő részéről :-(


a pénz a tied, ahogy már vki írta is. neki meg utald vissza a vételárat, vagy kaphat másik kupont, válasszon. ilyen miatt feljelentéssel fenyegetőzni...basszus milyen emberek vannak....

10. MMMaya (válaszként erre: 8. - Rinike)
2011. jan. 2. 23:19
Ha meg van az ajánlottas szelvény, utána tudnak nézni, ha bedobta, be is dobta. Szerintem...
9. woroscsaj (válaszként erre: 8. - Rinike)
2011. jan. 2. 23:19
szemét egy postás volt!!
2011. jan. 2. 23:17
Mi nem kaptunk kártérítést, mert - és ez állítólag szabályos - az ajánlott levelet bedobta a postás a postaládába, de a címzett állítja, nem kapta meg.
2011. jan. 2. 23:17
Szerintem ha kifizeted neki azt amit ő elutalt akkor, nincs miért feljelentenie!
2011. jan. 2. 23:17

Utald vissza azt az összeget amit fizetett.


Gondolom a kuponokat nem kaptad vissza, így lényegében téged is ért kár.

2011. jan. 2. 23:14

és ez miatt feljelenthetne?

mármint ,hogy nem a teljes kártérítést kapja hanem csak azt amit ő teljes egészében kifizettet?

2011. jan. 2. 23:13

elveszett egy ajánlott levelem.kupont küldtem benne.felajánlottam a címzettnek,hogy küldök helyette másikat ,de a kártérítési összeget szeretné teljes egészében...ez most kinek jár?

a posta nekem utalt,nekem kellett bemennem intézkedni stb.

kb 4000ft.ról van szó.ha visszautalom azt az összeget amiért megvásárolta tőlem a kuponokat akkor ugye kártalanítom?

3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2011. jan. 2. 23:12
A posta a feladóval szerződik, a feladó fizeti ki neki a díjat, így a kártérítés is neki jár.
2011. jan. 2. 23:11
Annak aki feladta a csomagot vagy ajánlott levelet.
2011. jan. 2. 23:11
A posta kártérítése az eladónak vagy a vevőnek jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook