Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudom beadni a 8 hónapos babámnak az antibiotikumot!!! Mit csináljak? fórum

Nem tudom beadni a 8 hónapos babámnak az antibiotikumot!!! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


15. Fuoco
2011. jan. 3. 22:03

Köszönöm mindenkinek a segítséget.


A ma esti már sírás nélkül ment! :)))

14. misz
2011. jan. 3. 14:07

Nálunk is volt ilyen gond, bár az én fiam már másfél éves. Próbáltuk mézbe, lekvárba, ennivalóba, túró-rudiba, sikertelenül. Végül a nurofenes fecskendővel nyomtuk bele erőszakkal. Aztán meg az esti tápszerébe kevertük úgy, hogy akkor elég nagy mennyiségbe tettük és így nem érezte az ízét.


Sok sikert és gyors gyógyulást kívánok! :)

2011. jan. 3. 11:11

Próbálkozz egy kanálka reszelt almával vagy banánnal

beadni.

2011. jan. 3. 10:16
Én a 2,5 éves lányomnak nem tudom,pedig olyat szokott kapni,amit napi 1szer kell(ene)beadni.Ez novemberben odáig fajult,hogy napi 2szer vittük szurira:(
11. Fuoco
2011. jan. 3. 09:37
Ma reggel sikerült beadnom, úgy hogy közben az egyik ujjam bent volt a szájában, így nem tudta összezárni, közben meg apránként benyomtam a fecskendővel. Persze üvöltött, mintha kötelező lenne! :(
2011. jan. 3. 06:19
pedig a fecskendő a legegyszerűbb módja. kis részletekben belőni a szájába annyit amennyit le tud nyelni hogy ne köpje ki
9. bige (válaszként erre: 8. - Fuoco)
2011. jan. 3. 00:05
..és ha nem a pisztollyal adnád, - azt már biztos ismeri, és eleve elutasítja.- hanem kanállal?
8. Fuoco (válaszként erre: 7. - Bige)
2011. jan. 3. 00:00
Csak ma este pl úgy szorította a kis száját, hogy nem fértem be a pisztollyal. És nem kis mennyiség, napi 3x5 ml az adagunk... :(
7. bige (válaszként erre: 6. - Fuoco)
2011. jan. 2. 23:45

persze, ezért írtam, hogy ..de most a kanalast kell megoldani.


bármilyen rosszul is hangzik, de bizony vannak alkalmak, amikor a gyereket meg kell erőszakolni.

biztos vagyok benne, hogy kipróbáltatok mindent.

megfulladni nem fog. szerintem nyugodtan add a szájába, ha kinyitja.

6. Fuoco (válaszként erre: 5. - Bige)
2011. jan. 2. 23:37
Nekünk most biztos nem megy a váltás, mivel allergia miatt 3. napon váltani kellett. Ennek már (szerintem) jó íze van, de neki még ez is sok. Próbáltuk elterelni a figyelmét, meg azt játszottuk hogy mi is bevesszük, de mivel 8 hónapos nem igazán hatja meg a mi kis erőtlen színjátékunk. :(
5. bige
2011. jan. 2. 23:33

az én lányom is ezt csinálta. egyik sem volt hajlandó a kanalast bevenni. A dokibácsi nekünk kapszulát írt fel, és kivettük a gyógyszert a tokból, így a port kevertem valamihez.


..de most itt a kanalas ezt kell megoldani.


..megfulladni biztosan nem fog, de talán jobb, ha elterelitek a figyelmét, és úgy veszi be. vagy, ha ő foghatja a kanalat, vagy adjatok be valami gyógyszert ( vizet) a macinak, játszátok el, hogy beteg, és utána pedig a maci gyógyítsa őt.

4. Fuoco (válaszként erre: 2. - Bige)
2011. jan. 2. 23:16
Nem öklendezik, csak egyszerűen nem hajlandó bevenni. Ha nagyon üvölt és nem szorítja úgy a száját akkor talán apránként be tudom adagolni, de így meg a fulladástól félek.
2011. jan. 2. 23:14

Kezdődő közéfülgyulladásra kapott antibiotikumot, de nem veszi be. Időközben begyulladt a torka, így étvágytalan is. Próbáltam szimplán a kis adagolópohárból, kiskanállal, nurofenes pisztolyból, pici teába keverve, tejpéphez keverve, de nem bírom beleimádkozni.

Ha lefogjuk és megérzi az ízét üvölt és szorítja össze a száját!


Mit csináljak? Nagyon aggódom, hogy így nem fog meggyógyulni!


Köszönöm a válaszokat!

2. bige
2011. jan. 2. 23:11
folyadék? öklendezik tőle? ha belekevered valamibe?
2011. jan. 2. 23:10
Nem tudom beadni a 8 hónapos babámnak az antibiotikumot!!! Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook