Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átvertek. Fogyasztóvédelem, rendőrség? fórum

Átvertek. Fogyasztóvédelem, rendőrség? (beszélgetős fórum)

2011. jan. 3. 10:29
Juszt László műsora... :) Én is fontolgatom!
18. anci1980 (válaszként erre: 17. - Ncilány)
2011. jan. 2. 21:28
Típusra ugyan olyan, mint a miénk volt, csak homályos képeket készít. Akkor még 77777ft-ért vettük, most harmad annyiba kerül, de mondta volna, hogy nem tudja megcsinálni és akkor beadjuk máshová, vagy akkor veszünk újat. 2 kicsi fiunk van, fontosak az emlékek!!!!
2011. jan. 2. 21:15

Olyan rég volt, el is felejtettem a saját történetem, ami a lopás után volt..

Vettem egy gépet, sajnos volt hibája. Közölték is, tudtam róla azért volt olcsó, akciós. Garanciába a te... meg is javította. Igaz nem 2 hét volt amit én is vártam rá. ( kb 2 hónap ) de megérte. Próbáltam én is higgattan kérdezni mikor készül el a gép. Teloztam még a szervízbe is. Azt hiszem alkatrész hiányra hivatkoztak.

Csak 3 X optikás - és 3,2 megapxeles, de jó kis gép.

Ha az a bizonyos gép megfelel az igényeiteknek, elhiszem hogy nem mindegy, másikat visszakapni.

Főleg ha az kategóriákkal kissebb.

Sok sikert.

2011. jan. 2. 20:58
Mindenkinek nagyon köszi. Ha tudok, holnap visszamegyek. Majd írok, hogy mi volt. Azt el is felejtettem írni, hogy az elmúlt 4 hónapban állandóan letagadtatta magát, nem vette fel a telefont vagy különböző kibúvókat kereset, miért nincs kész a gép. Hol nem kapott alkatrészt, hol félretette mondván, hogy nem kerestük... Akkor már tudtuk, hogy nem kellett volna neki odaadni, csak nem akartuk zacskóban darabokban visszakapni. AZ EREDMÉNY MONDJUK MAJDNEM UGYAN AZ!
2011. jan. 2. 19:58

Visszavinni a szerelőhöz, megmutatni a garanciapapírt hogy ez nem a tied. Persze vigyél magaddal egy ruhásszekrényt is, ha nem cserélné vissza.

Mi is csináltunk ilyet egyszer. Persze a srác csak mutatóba jött. Ha tudta volna a szerelő, hogy jámbor a srác, és a légynek sem tudna ártani, de nem tudta.:)

14. t.Ili
2011. jan. 2. 19:55

Ha visszaviszed,vagy szólsz a rendőrségnek,jó darabig nem lesz fényképeződ!:(

A szerelőnek csak úgy add vissza,ha rögtön odaadja a másikat!

A rendőrség,meg bűnjelként lefoglalja.

2011. jan. 2. 19:43
Első a szerelő.Ha nem ismeri el,és nem korrigálja a dolgot,akkor a fogyasztóvédelem.Te be tudod bizonyítani a garancialevéllel,a gyártási számot!
2011. jan. 2. 19:15

Tőlünk ellopták, és más is volt ami azzal együtt eltünt.

Rendőrségen feljelentést akartunk tenni, mert más is volt a háttérbe...

Vissza kell menni az üzletbe, kultúráltan rendezni.

Mert bizonyos dolgoknál, rájuk vagyunk szorulva.

Ne hirtelen felindulásból intézkedj..

Persze künny ezt írni...

2011. jan. 2. 19:03

Gyöngybagoly hozzászólása szerint kell tenned.

Ha nem cseréli vissza vagy nem tudtok megegyezni akkor mindenképpen írj be a vásárlók könyvébe és őrizd meg a példányodat. Ezután menj a fogyasztóvédelemhez.

10. Gyöngybagoly (válaszként erre: 1. - Anci1980)
2011. jan. 2. 18:54
Hívd fel a szerelőt, vagy menj vissza, és mond el a problémát. Lehet, hogy csak véletlen a dolog, és nincs benne semmi szándékosság. Egy próbát megér. Vagy ezt már próbáltad?
9. cukormeister (válaszként erre: 5. - Anci1980)
2011. jan. 2. 18:51

Nagyon könnyelmű voltál akkor...

Valószínű,hogy ez volt életed első póruljárása...:(

Mindenképpen menjél vissza,és először szépen,ha nem megy akkor rendőrségi.fogy.védelmi fenyegetőzéssel követeld a termékedet!

Veszíteni valód már nincsen...

Ha nem korrektül állnak hozzád,akkor jöhet az asztalborítósdi,és Javaslom,hogy ott előttük nyomban hívjad a rendőrséget!!!

Na ettől fognak beszarni!!!

Kíváncsi leszek,hogy mit sikerül intézned.

Ugyanis az ő szerelési-javítási papírjaikat,meg kell őrizniük egy bizonyos ideig,és vissza lehet keresni.

Akkor fogod tudni mondani,hogy te nem azt a terméket kaptad vissza,amit beadtál szervízbe;)

8. anci1980 (válaszként erre: 7. - Gulyamaca83)
2011. jan. 2. 18:47
TUTI, HOGY NEM!
2011. jan. 2. 18:45
nem lehet hogy elkeverte és lehet ha visszamennél meglenne a tied.
2011. jan. 2. 18:44

Manapság köztudott, ha valamit vásárolunk és az elromlik előtte meg kell őrizni a papírokat és, ha nem azt kaptad vissza nyugodtan fordulj a rendőrséghez, vagy pedig kártérítési igényt nyújtsál be azokon szerepelni kell szakszervíznek és mindent meg kell tartani, de ne hagyd annyiban

a dolgot mindenképpen állj a sarkadra, hogy a reklamációd jogorvoslatot nyerjen. Kívánok sok szerencsét üdv.Ágnes

2011. jan. 2. 18:44
Az benne a pláne, hogy még csak papírt se adott és aláírni se kellett semmit. Elvette azt a papírt, amit akkor adott, amikor átvette a gépet, de azon se volt gyári szám....
2011. jan. 2. 18:38

De ha már aláírtad az átvételi papírt szerelés után amin rögzítve volt a gyári szám,akkor buktad.

Mert ,hogy igazolod,hogy nem a sajátodat vetted át???

2011. jan. 2. 18:35
Először a szerelőhöz visszamenni,vásárlók könyvébe beírni, majd a 2. lépcső a fogyvédelem.
2011. jan. 2. 18:32
Feltétlenül forduljatok a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséghez!!!
2011. jan. 2. 18:30
Beadtuk a fényképezőgépünket egy szerelőhöz, amit 4 hónap után- mondván, hogy végül nem boldogult vele így szakszervízben megjavíttatta- visszaadott. Csak itthon jöttünk rá, hogy ez nem is a miénk. Több dolog is utalt rá, így megnéztem; a garanciapapíron lévő gyártási szám nem egyezik a gépen lévővel. Ha tudtok, segítsetek. mit tegyünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook