Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES utáni szabadság... fórum

GYES utáni szabadság... (beszélgetős fórum)


19. kiskoz
2011. jan. 12. 15:43

Sziasztok!

Segítséget ill. a véleményetek szeretném kérni.

2010. 10. 04-től újra munkába álltam GYES mellett, az addig felhalmozott szabim 52 nap. Hivatalosan ugye azzal kell kezdeni, hogy ezt a sok napot kiveszem, otthon ülök és a munkáltatóm pedig rendes szabiként fizeti ezeket a napokat. Azonban mi úgy beszéltük meg a főnökömmel, hogy papíron szabin vagyok, ahogy kell, viszont a gyakorlatban meg járok rendesen dolgozni, és így kapom a fizut is + a felgyűlt szabikat is kifizeti. Itt kezdődött a bonyodalom, ugyanis a gyermekem miután bekerült a bölcsibe, nagyon gyakran beteg lett, sokat hiányzott és ilyenkor persze én sem tudtam dolgozni, otthon kellett maradnom, de nem kértem magam táppénzre, hiszen volt egy csomó szabim. Még egy fontos infó: én papíron 149000 ft-ra vagyok bejelentve, de a fizut kézbe kapom, 150. 000 Ft-ot + kajajegyet.

Októberben volt 20 munkanapom naptár szerint, ebből össesen 7 napot dolgoztam, a többin beteg volt a gyerekem. Erre a hónapra kaptam 75 e-t fizetés címen + 100 e-t mint kifizetett szabi (hogy miért pont ezek az összegek, ne kérdezzétek, én se tudom követni, a főnököm mikor mit hogyan számol). A többi szabit tartalékoltuk későbbre, hogy mi lesz a sorsuk, mivel nem tudtuk előre, hogy a maradék 2 hónapban még mennyit lesz beteg a gyerekem. Novemberben volt 22 munkanap (azaz 21 és 1 ünnep), 16 napot dolgoztam, 6 szabi volt, erre kaptam összesen 110 e-t, ami csak fizu volt, semmi kifizetett szabi. És decemberben volt 23 munkanap, abból 11-et dolgoztam, 12 szabi, most pedig 105000 volt a borítékban. Szóval a lényeg, hogy igazából csak a ledolgozott napok után kaptam pénzt, a felhalmozott szabiból pedig az a 100 e ft lett kifizetve. Akár a napokat számolom, akár az összegeket adom össze és bontom le napokra, mindenhogyan az jön ki, hogy az 52-ből 21 nap lett kifizetve és még kb. 30 lóg a levegőben. És egyre jobban az a gyanúm, hogy a főnököm nem igazán akarja a maradék napokat kifizetni:-(( Ezt így konkrétan nem mondta, de nagyon az az érzésem. Szerintetek mit csináljak, harcoljak ezekért a szabikért? Már egyébként rákérdeztem, de valahogy elterelődött a szó a témáról és csak ködösített, nem jutottam vele semmire. Nem tudom, mit csináljak, mert egyébként tök normális, de most úgy érzem, hogy el akarja tusolni a dolgokat, ezt már amúgy hangoztatta többször is, hogy ez hogy én így "lebabáztam", ez azért a cég számára teher, pontosan a felgyűlt szabik miatt. . . Szóval írjatok légyszi, szerintetek mi legyen! Köszi!!

2011. jan. 12. 12:39
Ja és mikortól él majd ez a törvény? Nem tudnád belinkelni? Mert én olvastam a gyes törvény módosítását, de ott nem fedeztem fel ilyent benne.
17. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Enikő27)
2011. jan. 12. 12:38

Hát megnézném azt a törvényt, mert nekem ez nonszensz.

Akkor 2 évesen megy a bölcsibe, egy év múlva meg elmész másfél hónap szabira???? Ez nem életszerű

16. katus3 (válaszként erre: 15. - Enikő27)
2011. jan. 12. 11:03
Szia! Ezt nem értem. Tehát azokra vonatkozik ez a törvény,akinek még nincs 3 éves a gyereke és úgy megy vissza dolgozni???
2011. jan. 12. 08:19

Sziasztok!


Tegnap este írta az ismerősöm, hogy van egy új törvény, hogy aki gyes után megy vissza dolgozni, az csak akkor mehet szabira egyből(mint én) ha a gyereke betöltötte a 3 éves kort! :-/ egyből munkába kell állnia és nem lehet fizetett szabin.

Csak azt nem értem, hogy akkor a szabikkal mi lesz? Nekem még nem szóltak, bár én még csak január 7 e óta vagyok szabin, mert akkor "vállalta át" a párom a gyest.


Hallott erről valaki valamit?

2011. jan. 4. 13:32

19490926:


Visszavesz, de csak úgy ahogy írtam az elején. Reggeltől este 9 ig. Ez van.

13. 19490926 (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2011. jan. 4. 09:01

A munkáltató köteles vissza venni a kismamát, ha munkába kíván állni a gyes ideje alatt.

2011 évi törvény értelmében a heti munaidő nem haladhatja meg a 30 órát.

Amennyiben a munkáltató a gyes idejére nem tud megfelelő munkát felajánlani köteles állásidőt fizeteni a dolgozónak.

12. 19490926 (válaszként erre: 11. - Katus3)
2011. jan. 4. 08:57

A szabadság nem évül el. Tehát mind két gyermek után kötelező kiadni.

Mt 134§ 11/A pont

a szabadság kiadására vonatkozó munkavállalói igény a munkaviszony fenállása alatt nem évül el.

Fenti paragrafus értelmében az első és a második gyermek után járó szabadságot kötelező kiadni a gyes lejárta után legkésőbb 30 nappal.

11. katus3 (válaszként erre: 5. - Hellokitty2000)
2011. jan. 2. 19:14
Úgy csinálják,hogy 2 gyerekkel voltam itthon 6 évet,és azt mondják,egy új törvény miatt az első gyerekre nem jár egy nap sem,mert az elévült.
10. katus3 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2011. jan. 2. 19:12
Szia! Holnap reggel pont ez fog történni, viszem a papírt,amit a Munka törvénykönyvéből nyomtattunk ki. Már 2 hete szabin vagyok,és még mindig nem tudom,hogy meddig.
9. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Hellokitty2000)
2011. jan. 2. 18:08

Az elehtséges.

Nekem 54 nap szabit adtak ki, ebből 17 nap volt a bent maradt szabim arról az évről amiben elmentem szülni. Tehát alapban 37 nap jár. Mondjuk én 31 éves vagyok, és 1 gyerekem van. Te is kitudod számolni

8. hellokitty2000 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2011. jan. 2. 18:02

46 :)

Bocsiiiiiiiiiiiii.

7. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Katus3)
2011. jan. 2. 17:59

Még mindíg nem jutottál dűlőre velük? (Most már emlékszem)

Miért nem viszed be a törvény ide vonatkozó passzusát nekik. Olvasni csak tudnak

6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Hellokitty2000)
2011. jan. 2. 17:57
463 nap kizárt :)
5. hellokitty2000 (válaszként erre: 2. - Katus3)
2011. jan. 2. 17:48

És ezt,hogy csinálják?

Mert nekem is most jár le a gyedem februárban és a bérpapíron amit most kaptam 463 nap szabi van feltűntetve.

Lehetséges ez 3 év plussz a táppénz után?

4. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Katus3)
2011. jan. 2. 17:38
Ne hagyd magad, a törvény leírja, hogy mennyi az annyi....készülj fel:)
3. dus
2011. jan. 2. 15:13

A gyed-re menés előtti béred után kapod a szabadság pénzt.

Azt mondjuk nem értem, hogy "12" órás vagy, nem dolgozhatsz gyes mellett! Miért? A munkaszerződésed nem heti 40 óráról (napi 8 óra bontásban 12 órás műszaknak megfelelően) szól?

Én munkába állás előtt igényeltem START kártyát, ami kicsit jobban biztosítja a munkahelyet, mert a munkaadód kevesebb járulékot fizet utánad.

2. katus3 (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2011. jan. 2. 14:56
Szia! Én most voltam a munkahelyemen, és azt mondták,hogy az én pénzemet is automatikusan emelni kellett a többiekével,tehát ugyanannyit,mintha már dolgoznál. Az más kérdés,hogy nekem kb. 35 napomat akarják benyelni...
2011. jan. 2. 14:50

Sziasztok!


Tudnátok segíteni?


Április 7-én jár le a GYES-em, visszamennék már most dolgozni, csak úgy vesznek vissza, ha a párom átvállalja a GYES-t, mert 12 órára(munkára) nem járna nekem...

Viszont kiadják a szabimat, ami 2 hónap, szóval márciusban mehetnék vissza dolgozni, az lenne a kérdésem, hogy mennyi "pénz" jár így nekem???


Hogy kell számolni?


Előre is köszönöm!


Enikő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook