Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tudnám elérni hogy a gyerekeim szeressék egymást és együtt is játszanak. 8 éves lány 5 éves fiú. Ritkán játszanak együtt sajnos. fórum

Hogy tudnám elérni hogy a gyerekeim szeressék egymást és együtt is játszanak. 8 éves lány 5 éves fiú. Ritkán játszanak együtt sajnos. (tudásbázis kérdés)


6. szines világ (válaszként erre: 5. - 81fea164b2)
2011. jan. 3. 11:15

Megpróbálok a lányommal megint hosszasan beszélgetni a kisöccséről, remélem sikerül....


Köszönöm az együtt sütést azthiszem újra felelevenítjük. Mikor kissebbek voltak sokat nézték hogy mit sütök vagy főzök és nevetve ők is főzőcskéztek.

Kár hogy erről már meg is feledkeztem.

azthiszem ezen az úton is közelebb kerülhetnek majd...

5. 81fea164b2 (válaszként erre: 1. - Szines világ)
2011. jan. 2. 19:49

Szia.

Szerintem először a biztos, hogy okos és értelmes, aranyos kislányoddal ülj le beszélgetni, bár nem tudom mennyire vagytok bizalmas-jó kapcsolatban, de próbálj vele beszélni őszintén és komolyan (ha lehet) hogy neked ez fáj, mert ők ketten neked a legfontosabbak és mond el neki, hogy a kisöcsinek szüksége van őrá, mert ő az idősebb,éreztesd vele, hogy ez fontos, hogy szeressék egymást, hogy együtt játszanak, tanuljanak, nevessenek. Mond el neki, hogy mivel ő már egy 8 éves nagylány szükséged van neked arra, hogy számíthass a kislányra, ha pl. segíteni kell, vagy vigyázni kell az öcsire majd. Beszélj vele arról is, hogy az öcsinek csak ő van ott példaként is és testvérnek is. Fontos, hogy úgy bánjon a testvérével, ahogy ő is szeretné ha bánna vele egy idősebb akárki.

Aztán meg csináljatok családi közös mókás programokat, ahol egymásra vannak utalva például, ügyességi, gyorsasági családi-csapatjátékokat, vond be őket a konyhai tevékenységedbe, süssetek együtt sütit, menjetek együtt játszóházba, úszni, vagy korcsolyázni...vagy csak rajzoljatok együtt otthon, aztán majd ha összerázódnak talán ketten is fognak együtt időt tölteni. De először szerintem beszélgessetek nagyon-nagyon sokat a családról, érzésekről, fontos dolgokról...

2011. jan. 2. 18:20
nekem két fiam van, 6 és 10 évesek..sztem is utálják egymást...mindenen összevesznek, nagyon ritkán értenek egyet, ritkán játszanak és nálunk is veszekedésbe torkollik... :( mennyi idő ez még...
3. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Szines világ)
2011. jan. 2. 16:17

Mondd neki, hogy tanítsa meg! Csak összerázódnak ők is!

Szerintem minél nagyobbak,annál kevésbé játszanak együtt. Addigra már mindenkinek meg lesz a saját baráti köre.

2. szines világ (válaszként erre: 6. - Dus)
2011. jan. 2. 12:04
Nagyon örülök hogy mostmár ti jóban vagytok és remélem majd ők is összebarátkoznak mint két jó testvér. Nagyon szeretném !
1. szines világ (válaszként erre: 5. - Baranka111)
2011. jan. 2. 12:02

Remélem, hogy még pár év és jobban eljátszanak együtt.

Mert most a kisfiú szeretne a nővérével játszani, de a nagylányom mindíg azt mondja neki, hogy menj innen . Nem játszom veled mert te ezt úgysem tudod még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook