Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki él (t) Arizonában? fórum

Valaki él (t) Arizonában? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 3. 11:03

Dodi, köszi neked is az infókat, persze, hogy nem haragszok. Persze nem az utazási irodák ajánlatát nézegettem, és úgy döntöttem, hogy Arizonába mennék. :) Egyszerűen csak vonz. Igazából azért is nyitottam a topikot, hogy ilyen válaszokat is kapjak, hogy mi a negatívuma. Nem azt tervezem, hogy kimegyek és ott is szeretnék élni. De eltöltenék egy kis időd ott. Egyedül nem is hiszem, hogy ki mernék menni.

Engem pl nem riaszt vissza, ahogy írtad a hosszú kietlen utat, nekem ez tetszik. Persze biztos jól fel kell készülni és lehet ha ott lennék a sivatag közepén, 50 fokban, víz nélkül és lerobbanna a kocsi, akkor annyira nem tetszene. :)

Szóval remélem értesz, nem akarom én felfedezni Arizonát tök egyedül, csak szeretnék kimenni kicsit. De várom még a tanácsokat, hogy mindenre fel tudjak készülni. :)

6. Dodi44 (válaszként erre: 5. - Frenszy)
2011. jan. 3. 03:37

Kedves Frenszy

Ne haragudjal ram nagyon erte, de szeretnem megemliteni, amit az otvenes, hatvanas evekben csinalt Western typusu mozokban latsz az nem mai Arozona, vagy a tobbi barmelyik allamok. Ugyan ugy mintha mi kimennenk Pest erzsebetre, es ott Rozsa Sandorban valo beleutkozeset varnank!! A szabad erupa radio,az Amerika hangja radio azok csak propaganda radiok voltak, nem sok kozuk volt a valosaghoz, ugyancsak a Western typusu mozoknak. Romantikusak, es egy ablakon engednem visszanezni a valaki alltal elkepzelt multba. Arozona egy hatalmas sivatag, ahol ahogy haladsz az uton ki van irva, hogy az utolso alkalmad benzint venni. Igaz is, mert kepzeld el kocsival indult BPestrol Szegedre, addig emberlakta terulet nincs, javito allomas, viz, elemiszer emberek nincsenek. De Skorpiok azok vannak! En nem a Tarantula pokoktol tartanek, hanem a rengeteg kulonbozo fajtaju skorpioktol. NAgyon tudnak bujni, de mergesek, es ha a sivatg kozepen szur meg, ember, vagy orvos, korhaz sehol az a veszejes dolog. Egyedul ne is gondolj elindulni, meg csoportban is veszelyes. Nem az allatok, hanem a Human allatoktol. Ha vegkepp eldontotted indulasi szandekodat, minimum ot-het ezer dolcsi legyen a rendelkezesedre elkolteni, a repcsi jegyen kivul. Manapsag minden megdragult itt is. Probalj meg eloszor Londonba kimenni egy honapra, eljel ott es meglatod a koltsegeket. Ha latjak, hogy kulfoldi vagy, mert meg ha beszeled is a nyelvet valamejest, egybol kihallatszik, hogy ez nem ismeri a helyi dolgokat, es ki tudom anyagilag hasznalni, egy taxi ut is neked $150-200 mig egy aki idevalo annak esetleg csak egy huszas. Idegenvezeto, barat aki veled van a kezdettol-mindvegig O segiteni tud.

Manapsag nem oly egyszeru az utazas, megbizhataltanok, haszonlesok es gonoszak az emberek. egy ket hatizsakos turista az eltunhet, es a kutya sem fogja keresni oket.

A Grad Canon; Az orszaguton ki van irva, Grand Canon area, semmit nem latsz, csak sivatagot amerre a szem ellat. Ki van irva mar csak 500feet, semmit csak sivatagot latsz. megerkaztel, meg mindig sivatag, csak egy korlatot latsz a parkolotol 40 meterre. Odagyalogolsz, es lenezel a melybe. Masfel ket kilometer melyseg a foldben a Colorado folyo van a leg aljan! A lelatas szep. Le lehet menni oszverekkel, csoportokat inditanak le a volgybe, amikre vehetsz jegyet es levisz es fol hoz. egy napot arra ra kell szanni legalabb. Viznek mindig kell a kulacsodban lenni!

Reszemrol, en csalodtam. De mindenki mas.

Talan , gondoltal e mar arra, hogy inkabb filmen nezned meg, olvassal rola sokat , keresd meg az osszes hozzaferheto informaciokat rola, de ne a turista hirdeteseket! Az okos ember tudja, hogy a fele hazugsag! A bolcs ember tudja mejik fele a hazugsag! Csoportal induljal, semmi esetre sem egyedul. Mateszalka faluvegen sem aludnal egyedul egy satorban igaz e? Miert lenne maskent Arizonaban?

2011. jan. 2. 13:18

Nagyon köszi mindenkinek!

Egyenlőre még csak turistaként mennék ki, jó ötlet az amcsi, köszi.

Szerencse, hogy kék szemű vagyok és világos hajú. :) Egyébként nem vagyok ítélkezős típus, hisz mind emberek vagyunk, egyformák.

Bár ahogy kotheo írta, az tényleg kicsit fura, ha egy ilyen helyen duci indiánokat lát, hiszen nem ezt várnánk a sok indiános film után. Hiszen nekem is az indiánok mindig olyan misztikusak voltak. :))

Még lenne egy kérdésem, ha már a mérges kígyókat emlegetted... hogy Arizonában gyakran előfordulnak madárpókok és hasonlók? Egyik honlapon láttam felsorolva, hogy milyen fajták vannak, és hogy néha párzáskor előjönnek a föld alól... de mégis, azért nap mint nap találkozni ilyen fura állatokkal, bogarakkal. Csak kíváncsiságból, nem vagyok pókfóbiás, de azért egy ilyen találkozásra jó ha felkészül az ember. :)

Köszi még egyszer, és várok még történeteket, hogy tanulhassak!

2011. jan. 1. 15:38

Köszi szépen az infókat. Nem tudom megmondani igazából mi vonz, nem is olyan régóta jött csak az ötlet. Talán pont az, hogy az egész egy sivatag, ahogy te is írtad. Hogy olyan nyugisnak képzelem.

Egész Amerikára kíváncsi vagyok, de Arizonára mindenképp.

Jó neked, hogy vannak kint rokonok. Nekem lennének, már tűznék is ki! :)

2011. jan. 1. 15:16

én sajnos nem, de szeretnék!A rokonaim ott élnek. Amit tudok, hogy a főváros Phoenix, ebben az államban van a Grand Canyon, az egész Arizona gyakorlatilag egy sivatag megszakítva nagyvárosokkal. Itt van a legnagyobb indián rezervátum is. Az éghajlat (számomra) nem túl vonzó, hiszen hosszú, forró és száraz a nyár, alig van eső, magas a páratartalom, szóval csak annak ajánlott aki bírja a meleget :)


www.usatravel.hu ---ez egy jó kis oldal:)


Amúgy megkérdezhetem hogy miért pont Arizonába mennél?:)

2011. jan. 1. 14:51
Én csak kíváncsi lennék, milyen ott élni. Szeretnék majd egyszer kiköltözni egy időre. :)
2011. jan. 1. 14:50
Valaki él (t) Arizonában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook