Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Night&Day kontaktlencse mellett a sminkelés? fórum

Night&Day kontaktlencse mellett a sminkelés? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 19. 22:04
Köszönöm a tanácsokat. Egyébként az napi lencsében járatos vagyok, csak ezt a havit nem tudtam hogy elképzelni. Kösz kösz
2011. jan. 17. 11:42
Nekem is volt ilyen lencsém, azután, hogy a lányom megszületett. Szuper volt, hogy éjszaka, amikor kelni kellett hozzá, rögtön láttam :) és nem kellett vacakolni. De persze én nem sminkeltem abban az időben. Ettől függetlenül a smink lemosásához ki kellene szedni (főleg a szemfestéklemosó miatt), aztán mehet vissza. A lencsének sem árt, ha átöblíted..
5. Pancsika37 (válaszként erre: 1. - D'moni)
2011. jan. 16. 15:27
Szia! Először is a lencsét használhatod éjjel-nappal a nevében is benne van. Úgy kell számolni a 30 napot. A szemfestékre annyit tudok mondani, hogy nekem nappali lencsém van így este kiveszem, lemosom a sminket és ennyi. A helyedben lehet kivenném, de azért kérdezd meg a szemészed tanácsát! Biztos tud valamit ajánlani!
2011. jan. 4. 12:20

Megtaláltam a night&day lencsém dobozát. Az AIR Optix volt, azon rajta van, hogy 30 nap folyamatos viseletre.

Pontosabban ez van ráírva, nézd meg a tiéden is:

up to 30 nights continuous wear.

De én nem használtam, nekem az kicsit zavaró lenne, hogy egy hónapig bent van. Néha néha fordul elő, hogy nem veszem ki éjszaka.

Sminkelésnél szerintem az inkább rontja a lencsét, ha nagyon sok szemfestéket teszel fel. Velem fordult elő, hogy mikor mentem buliba, csomó kenceficét feltettem és hazafelé már fájt a szemem, gondolom a kis szemcsék rátapadt a lencsére. Az pedig karcolja.

2011. jan. 4. 09:22
De a használatát nem értem. Azt írják, hogy 30 nap. Szóval 30 napig le sem veszed, vagy minden nap leveszed és úgy 30 nap. ?
2010. dec. 31. 09:35
Szia! Én is lencsés vagyok, volt ilyen éjjel-nappalim is és én sokszor sminkeltem magam. Szerintem semmi probléma nem lehet belőle. :)
2010. dec. 30. 18:57

Ha night&day kontaklencsét hordok, akkor nem sminkelhetem pl. a szemem, mert ha lemosom az rontja a lencse élettartamát?


Ti hogy használjátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook