Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szilveszter fórum

Szilveszter (beszélgetős fórum)


2010. dec. 31. 19:01
segiccsetek nincsen töb harizsnyám ez az egy kiszaddt mi lesz ha felcsipek eggy fiut és megláttja hogy jukas. nincsen fium ma akarok eggyet de mit csináljjak senkise segit kicsit beszélek magyjart de ugye jol mondom
2010. dec. 31. 18:56

M i n d e n k i n e k

Bort, búzát, békességet,

munkát, Hoxát, szerelmet!

18. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - Syria)
2010. dec. 31. 14:33

:)))))

Akkor rizst főzök!:DDD

17. HViki
2010. dec. 30. 17:54

Én ezt a babonát az év első napjára ismerem. Mármint, olyan lesz az egész év, mint az első nap. A majdnem sógornőm ezért nem is szeret semmi házimunkát csinálni aznap, mert akkor egész évben azt fogja majd csinálni. :)

A lencsére nekem mindig azt mondták, hogy szépek és gazdagok leszünk tőle, azért együk. Hát a pénz, az sose jött be, de legalább szépek vagyunk. :)

2010. dec. 30. 17:40

Én nagyon szeretem a lencsét, főleg a vöröslencsét... Rengeteg benne az ásványi anyag, és nagyon finom...


De pénzt még soha sem hozott a konyhára, azért keményen meg kell dolgozni...

2010. dec. 30. 17:31

Sajnos egy kanálnyit sem bírok belőle megenni. Egyszerűen irtózom az ízétől, a látványtól...

Meg sem tudom magyarázni, hogy miért.

14. 83e25137af (válaszként erre: 8. - Syria)
2010. dec. 30. 17:27

Nekem mindig azt mondták kicsi koromba hogy azért kell lencsét enni hogy szép legyek :D Utána jött a pénz :)

hát hiába ettem mindig :DDD se szépség se pénz :DD

2010. dec. 30. 16:11

Mindenkinek!!


Újévköszöntő


Szép vagy, mint a fehér fenyő,

hótól tiszta, fátyolos,

szép menyasszony, újesztendő,

békét, békességet hozz.


Ne légy te arannyal zengő,

ezüst fénytől mámoros,

búvópatak, újesztendő,

békét, békességet hozz.


Bolyhos, szelíd bárányfelhő,

mint a búza, mint a rozs,

kenyerünkhöz, újesztendő,

békét, békességet hozz.


Jöjjön hozzánk el az erdő,

mikor hideg záporoz,

pásztortüzes újesztendő,

békét, békességet hozz.


Krumpliföldünk áldja eső,

fű se legyen árva, rossz,

a házunkba, újesztendő,

békét, békességet hozz.


Tisztaság légy és levegő,

áldott hó álmainkhoz,

légy a hazánk, újesztendő,

s békét, békességet hozz!

2010. dec. 30. 16:04
nálunk is lencse lesz:D
11. Huldra
2010. dec. 30. 16:00
Nem egyetlen napon múlik egy esztendő, egy egész élet (legalábbis nem szilveszterrel kapcsolatban, babonáktól övezve). Két éve hirtelen dühömben egyedül töltöttem a szilvesztert, bevackolva-bezárkózva, és az azt követő évben ismerkedtem meg vőlegényemmel.
10. syria (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2010. dec. 30. 15:54

Így igaz. S mindig elég lenne annyi kétszázas, amennyit éppen költök. :D

Nálam lencsefőzelék lesz és persze virsli, hogy a coca kitúrja nekem a szerencsét. :DD

2010. dec. 30. 15:37
Ha százasokkal-kétszázasokkal lesz teli, már az is jó :DD - Nálam bableves lesz...és székelykáposzta oldalassal.
8. syria (válaszként erre: 7. - 40163fd81d)
2010. dec. 30. 15:35
De bizony muszáj lencsét enni, mert az nem aprópénzt ígér, hanem azt, hogy mindig tele lesz a pénztárca. Nekem jó nagy van. :DDD
7. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Vanana)
2010. dec. 30. 15:29

Csak gondolj bele.....ha olyan az egész éved mint a tavalyi,akkor ....te még mindig csecsemőként élnél!Nem csókolóztál volna,nem jártál volna moziba,nem tettél volna egy csomó dolgot..stb..stb.


Ha beleragadsz a hülye babonák bűvkörébe,akkor valóban olyan lesz a jövő éved ,mint az idei.

Járj nyitott szemmel-szívvel ,és akkor biztosan megcáfolod ezt a marhaságot.


:))


..ja és nem muszáj lencsét enni...kinek kell az aprópénz??:DDDDD

2010. dec. 30. 15:25
nekem a tavalyi szilveszterem nem volt egy egetrengető, az évem elég húzos volt. bár én nem vagyok babonás ez álltal én nem hiszem hogy az év utolsó napjától függene a következő éved hangulata.Minden csak rajtad múllik a következő évre nézve hogy vannak e terveid amiket megszeretnél e valósitani.
2010. dec. 30. 15:24
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy senki sem játszik cinkelt lapokkal, egyszer nyerünk, másszor veszítünk. Ne várd, hogy visszakapj valamit, ne várd, hogy észrevegyék az erőfeszítéseidet, hogy felfedezzék a tehetségedet, hogy megértsék a szerelmedet. Minden egyes ciklust le kell zárni. Nem büszkeségből, nem azért, mert nem bírsz tovább harcolni, nem is gőgből, hanem egyszerűen azért, mert már nem része az életednek. Zárd be az ajtót, cserélj lemezt, takarítsd ki a házad, rázd ki a porrongyot. Felejtsd el azt, aki voltál, és legyél az, aki vagy.
2010. dec. 30. 15:23

Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik.



De azért ezt próbálom 2011-ben "hasznosítani":)

2010. dec. 30. 15:23

Ezen az éjszakán nem múlik semmi!

Ne higyj benne!

Utáltam, amikor kisgyermekként fölteltettek hajnali 5-kor, hogy friss legyek egész évben!!

Azt!!!!! :))

2010. dec. 30. 15:22

Én sírtam tavaly elég sokat aznap,egyedűl voltam...2010ben elég sokat sírtam:(:(:(

Lehet ez csak egy összefüggés...De én is babonás vagyok:D

2010. dec. 30. 15:20
A babona szerint olyan lesz az egész év,amilyen az év utolsó napja.Én,sajnos egyedül leszek.Illetve anyukámmal.aki már 10-órakor akarta tavaly is köszönteni az új évet,aztán bezárkózni és ennyi.75-éves.Sokat nem tudnék vele kezdeni,de mégis...Imádom,de sokszor elég nehéz vele.Elmenni valahova tőle nem lehet,nem akarom magában hagyni.Hozzánk meg minek jönne valaki,ebbe a sivár hangulatba.No most ő bezárkózik korán,én is elvagyok a magam lakásában,és ennyi.Valóban igaz a babona,?mert akkor megint egy újabb semmi évem lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook