Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van olyankor ha 14 kg-nál többet hízok terhesség alatt? fórum

Mi van olyankor ha 14 kg-nál többet hízok terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. ápr. 1. 08:19
Az elso gyerekemel siman ment ,tobbmint 28-kg raktam magamra,6 honap alatt vissza kaptam eredeti formamet,a masodik gyerekem mot 16 es fel honapos es meg mindig szopozig de meg mindig van puzban felesleges 5 kg.De nem adom fel.,nyarol biztos leadom .ha olyan a termeszeted neked is sikerul .(szoritok).
78. madul (válaszként erre: 77. - Panna77)
2008. márc. 26. 13:09
Tudom,tudom! Én így éreztem magam: Eddig terhes voltam és kövér, most már csak kövér! ;-) Esetleg tornázz egy kicsit, nyárra még sokat lefarag(hat)sz a pluszkilókból. Én szorítok neked!!! :)
77. panna77 (válaszként erre: 76. - Madul)
2008. márc. 25. 22:19
Valóban ez a legnagyobb dolog, ebben egyetértünk. :-) De azért nagyon bánt ez a plusz 10 kg felesleg...
76. madul (válaszként erre: 74. - Panna77)
2008. márc. 25. 13:51

Szia!

A tested 9 hónapig változik, mire megszületik a baba. Ugyanennyi kell ahhoz is hogy visszaálljon az eredeti méretére. Nekem is kb ennyi volt. Persze vannak kivételek!

Ne nyugtalankodj emiatt. Babát szültél és ez nagy dolog! Légy büszke! A többi meg majd kialakul! :)

75. senico (válaszként erre: 74. - Panna77)
2008. márc. 25. 11:13

Szia!


Most utána gondoltam, és rájöttem, hogy a második gyerkőcöm, csak kb. négy hónapig szopizott, és inkább utána kezdtem el fogyni. Kb. 1 éves korára már kevesebb voltam mint az induló súlyom. A harmadikat már több, mint kilenc hónapig szoptattam, de egy dekát sem fogytam ez idő alatt, igaz csak 3-4 kg feleslegem volt, ami sokáig meg is maradt. Mostanában talán sikerül egy kicsit lefaragnom belőle.

2008. márc. 24. 22:15

Sziasztok!


A kérdésem mindenkihez szól, akiről "olvadtak" a kilók szoptatás alatt.

Mikor kezdődik el a fogyás? Mert én 22 kilót híztam és 10 maradt rajtam. A kislányom három és fél hónapos, de a szülés óta semmi nem ment még le. :-(

73. madul
2008. márc. 24. 21:49
Szia! Én 20,5 kg-ot híztam, és minden rendben volt. Bár a doki diétára fogott én még a levegőtől is híztam! Már féltem ha mérlergre kellett állnom. Most 30kg-mal vagyok vagyok kevesebb a szülési súlyomnál. 10 hónap alatt simán lement minden! :)))
72. win (válaszként erre: 71. - Macoka3)
2008. márc. 24. 10:25
Ez egyáltalán nem biztos.
2008. márc. 24. 10:23
Nem lesz könnyű dolgod amikor le szeretnéd adni.:-(
70. senico
2008. márc. 23. 15:13
A harmadik gyerkőccel csak kb.8-9 kg-t híztam, és utána a szoptatásnál egy grammot sem sikerült leadnom, míg az előző terhességeknél, ahol picit többet szedtem fel,a szoptatás alatt csak úgy olvadtak le rólam a kilók. Lehet hogy nincs összefüggés, de mintha tartalékra kapcsolt volna a szervezetem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne figyeljen az ember magára, de nem kell túlzásokba sem esni. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem mindenki azt a havi 1 kg-ot szajkózta, hogy annyi a normális, de szerintem ez baromság, főleg ha még azt is elvárnák, hogy egyenletesen hízzál. Ez nem így működik.
2008. febr. 29. 12:38
Azért az sem mindegy, hogy mennyivel hízol többet a 14 kilónál...Egyébként, ha nem extrém sok, akkor szerintem nem baj.
2008. febr. 29. 11:58
Semmi!Én mind a három terhességem alatt 23-22-20kg-ot híztam!Majd leadaod!
2008. febr. 29. 09:04
Az ég világon semmi, majd leadod, mégha nem is mindet, ha szoptatsz annál könnyebben leszaladnak a felesleges kilók!
66. dus
2008. febr. 28. 18:11

Sziasztok!

Szerintem sincs semmi, ha egy kismama hízik!! Az a rossz, ha a terhesség alatt nem szedi magára a kilókat!

Én az első fiammal 24 kilót híztam,(58->82kg) és 5kg maradt rajtam. Rengeteg édességet ettem, meg ami csak jól esett, nem voltam émelygős.

A kicsivel, aki most 10 hónapos, 17 kilót híztam(67->84kg), azóta a terhesség indulási súlyom alatt vagyok(66kg)! Nem ettem édeset, végig hánytam a 9 hónapot!

A szakkönyvek által írt 14 kiló nem sok kismamának sikerül, bármennyire is igyekszik! Ez adottság kérdése!

Egy-két gyerek mellett símán lemennek a kilók!

Azért egy kis fogyi sem árt, ha úgy gondolod, de ha az ember odafigyel önmagára, vissza lehet menni az eredeti súlyára!

Néha elég a gyerekek után rohangálni, már is nincs felesleges kiló! :)

2008. jan. 6. 21:00
Sziastok.Szerintem sem kell kétségbe esni a kilók miatt. Én 23 kilót híztam mind a két gyerekemmel, makk egészségesek ők is meg én is. Mindkettőt majdnem 1 évig szoptattam és az 1. év végén már az indulási súlyomnál voltam.
2008. jan. 5. 15:45
Semmi. Majd visszamegy, ha figyelsz rá.
2008. jan. 5. 15:44

Semmi, 18áat híztam. 56 voltam előtte, 170cm.

Szülássel lement 10, utána a többi. Most 58 vagyok, de jó.

2008. jan. 5. 14:36
Semmi! én is 20 kg-ot híztam .A szoptatás alatt szépen lassan mentek le a kilók! DA ha nem sikerül szöptatni sokáig valakinak akkor le is dolgozhatja :)
2008. jan. 4. 17:16
semmi. én annak idejét 31-et híztam. A szoptatás után le is ment. 50 éves koromig tartottam a szülés utáni sulyomat 158/53-55.
2007. nov. 12. 22:11
Semmi, a lábadra vigyázz, ha teheted hordj magasszárút, ami tartja a lábad. a vizesedésre figyelj. Ha leülsz, tedd fel a lábad kényelmesen. Most használd ki. Aztán szülés után lemegy amúgy is ez meg az, de ne várj sokat utána a mozgással. Hajolj, csináld a mindennapok robotját, jókedvűen, elegendő folyadékkal. És apránként, lassan le is tudod adni a felszedett ellenséget.
2007. nov. 12. 22:06
Szerintem semmi........
58. KriZo
2007. nov. 12. 21:12

Egyetértek Borzival!

Ha nem vizesedsz be akkor semmi baj. Egyél sok almát. A terhességi diabéteszről csak annyit hogy az egyik ismerösöm aki szintén velem egy időben volt terhes a 9 hónap alatt 6 kilót hizot mégis cukros lett a terhesség alatt. Nekem meg a 25 kilo plusszal tökéletes volt a vérképem. CsaK én alapból vizesedem. Én állandóan almát ettem nehogy korházba kerüljek. A 38. hétig meg is usztam :D Pedig akkor már sótalan diétán voltam 3 hónapja. Rendszeresen tornáztam, söt a 37. hét végéig dolgoztam.Alig ettem, inkább csak legelésztem :D és mégis ha ránéztem valamire már hiztam. Az utolsó héten a korházba pl: napi 2 kilot hiztam a diétás kajától. :D Mikor kijöttem a korházból nehezebb voltam mint szülés elött :D Annyira bevizesedtem. Aztán 1 hét alatt lefolyt 15 kiló. De a meredék 10-est még örizgetem :D .

57. M_Marcsa (válaszként erre: 53. - Ppiiccii)
2007. nov. 12. 19:13

18 kgát híztam, igaz 56 voltam, 170 cm.

10 lement a szüléssel, a többi a szoptatással.

56. 09d65bf33d (válaszként erre: 53. - Ppiiccii)
2007. nov. 12. 19:10

Itt úgy látom, hogy van egy kis gond az okkal és az okozattal. Nem a gyors súlynövekedéstől lesz valaki toxaemiás-bár azt észrevettem, hogy sokan félreértelmezik ezt a kérdést-hanem a gyors súlynövekedés hátterében lehet vízfelhalmozódás, azaz oedema is, ami a toxaemia egyik tünete.

Önmagában a sok háj felhalmozása max. a keringési rendszerre van rossz hatással-de ez ugyanúgy igaz terhességben, mint azon kívül. Ha meg a nagy zsírtömegtől lustább lesz a kismama és nehezebben mozog,az izmok tónusa is gyengül, s nehezebb lehet a szülés.De ez sem igaz mindenkire. Én az előző terhességemmel 16kg-ot híztam, de még az utolsó nap is több órát gyalogoltam. Nem is szültem nehezen,pedig szülésnél mondták, hogy egy kicsit toxaemiás vagyok.De attól még könnyen ment.Az utolsó héten minden nap nehezebb lettem egy fél kilóval, pedig akkor már alig ettem.Valószínűleg oedemásodtam.

55. dobos
2007. nov. 12. 17:27
nyugi majd leadod.
2007. nov. 12. 16:58
Én a nagyfiammal 25 a kicsivel 36 kg-ot híztam.A kicsivel az 5-ik hónapban kialakult a terhességi diabetes.nagyon vigyázz a súlyoddal,mert rengeteg problémát okozhat.ppiiccii leírta,és ez így is van.Nekem mázlim volt,mert a cukorbetegségen kívül semmi bajom nem lett.A gyereknek sem.Sajnos ezt nem mindenki úszhatja így meg.
2007. nov. 12. 16:47

Olvasom itt sorra, hogy mindenki nyugtatja a másikat, mondván hogy nincs semmi probléma. Majd leadod a kilókat.

Igenis, hogy baj van! Mert nemcsak a kilók leadásáról szól ez az egész. Azzal, hogy sokat hízik valaki, kialakulhat a terhességi toxaemia. Fehérje jelenik meg a vizeletben, csökkenhet a vesék működése, nő a vérnyomás, és eclampsia (rángógörcs) alakulhat ki. Szakadékonyabbak lesznek a szövetek, fájásgyengeség alakulhat ki a szülésnél. És ilyenkor ezek a kismamák majd csodálkoznak, hogy miért nem halad a szülés. Tehát érdemes odafigyelni a táplálkozásra, ha havi 1-1.5 kg-nál több a hízás.

52. Mocori
2007. nov. 12. 15:15
23 kg-ot híztam, már csak 4 kg-ot kell leadni, szóval nincsen vész!
2007. nov. 12. 14:54
Semmi gond! Én majdnem 18 kg-ot híztam, talán mostanában ráveszem magam,hogy elkezdjem leadni...
2007. nov. 12. 14:54
Semmi, majd leadod!! Én az első terhességem alatt 33 kg híztam és fél év múlva csak 3 kg maradt meg belőle. Nagy ügy. Elmúlt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook