Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tinik és az alkohol fórum

A tinik és az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A tinik és az alkohol

1 2
38. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 34. - Ailen Zia)
2011. ápr. 9. 17:08
Örülök, hogy sikerült változtatnod egy rossz szokásodon. Egyrészt az nagyszerű, hogy volt motivációd (új szerelem, még ha csak plátói is), de elsősorban magad, és ne mások miatt alakítsd másképp az életedet, életviteledet. Bár látom, hogy te magad is megláttad azt az előző párod képében, mennyire nem nagy buli az állandó piálás. :)
37. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 36. - EzotErika)
2011. ápr. 9. 17:05

Nehéz, nehéz az iskola. De őszintén belenézve és magamba nézve akár, szerintem nem minden esetben várnak el sokat. Egy egyetemen valóban lehet egy ilyen, de kamaszkorban, ami inkább a középiskolás időszak, akkor nem hinném, hogy eget rengetően sokat várnának el.


Úgy gondolom, hogyha a fiatal egyén valóban stresszes, esetleg depressziós, és gondjai vannak, nem elsősorban a tanulás lehet ennek a fő kiváltója (maximum az ottani teljesítmény is jóval lecsökkenhet).


Az lenne a legfontosabb, hogy a szülők legyenek példaértékűek, akikhez nyugodtan fordulhat a gyerek bármivel is. Akkor is, ha elvált szülőkről van szó. Csak hát itt kezdődnek a gondok...

2011. márc. 8. 13:15

Éppen ma gondoltam arra,hogy talán az is egyik oka a tizenévesek italozásának,drogozásának,hogy


a stresszt nem tudják feldolgozni másképpen,mert azt a példát látják a felnőttek világában,a TV-ben,interneten,h. akkor nyúljunk a piához,cigihez:/szomorú...


és az is szomorú,h. gyerekektől olyan eszméletlen sok dolgot várnak el az iskolák,a felnőttek,h. tönkre teszik őket fiatalon...


az én véleményem az,h. túl magasak a követelmények és aki meg akar felelni,annak nincs ideje gyereknek lenni és lazítani is "felnőttesen" akar

és minél hamarabb fel akar nőni,h. a "maga ura" legyen,mert amíg gyermek(-korú)addig a felnőttek parancsolnak,de nem tudnak segíteni abban,h. a gyerek kevésbé legyen stresszes...


a gyerek úgy érzi,h. csak dirigálnak:

ne tedd ezt,ne tedd azt (MIKÖZBEN "a pap bort iszik és vizet prédikál" esete történik:)és ezzel el van intézve és így a tiltások csak üres szavak maradnak!

...a felnőtt már azt csinál amit akar,hát akkor a tini is fel akar nőni és azt tartja menőnek,amit a felnőttek csinálnak,amitől tiltják és amikor nincs ott a felnőtt(=mumus)akkor lehet zülleni

...hát ennyi az én véleményem ezzel kapcsolatban...

2011. márc. 6. 21:09
Én is voltam már részeg nem egyszer, de aztán nem lettem iszákos, sőt... Gyűlölöm az italt. Aki hülye az haljon meg, szokták mondani. :D Úgyis túlnépesedett a világ... Tömören ennyi a lényege és még fáradozni sem kell a (felesleges) megoldási lehetőségekkel.
34. Ailen Zia (válaszként erre: 4. - Cbe6ba1fa9)
2011. febr. 21. 05:10

Én is voltam ilyen hülye, hogy úgymond. 17 éves koromig én is jónak tartottam az ivást, hogy az mekkora buli, meg a cigi. Aztán összejöttem egy fiúval, aki meglehetősen sokat ivott (naponta, kétnaponta kocsmában volt), sört ivott mielőtt találkoztunk rendszerint. Amit addig gondoltam az ivásról, hogy az mekkora buli, kezdett halványulni. Mindig sört ivott, és addig szerettem a sört, amíg el nem kezdett zavarni, hogy mindig iszik és nem bírt róla lemondani amikor megkértem rá, a 2 év alatt csak két alkalommal bírt kólát inni helyette a kedvemért. Aztán vége lett, közben bele szerettem másba. Teljesen plátói, de én mivel nem akartam, hogy rossz benyomása legyen rólam, leszoktam a cigiről is, alkoholt is csak félévente látok már (csak alkalmakkor akkor is csak olyat, hogy boroskóla vagy ilyesmi - legutóbb szilveszterkor).

Azóta másként látom a világot.


Nem kell pia ahhoz, hogy jól érezzem magam és nem is segít felnőtté válni és nem old meg semmit, nem jó semmire! Most 20 éves vagyok és igyekszem felnőni, persze nem megy olyan gyorsan, de már másként szemlélem a dolgokat és ilyen dolgok, hogy ivászat - a "mekkora buli" - már nem érdekel, nem is kívánom.


Az pedig szegény lélek az akinek az ivás nyújt boldogságot...


A nagy baj a rendszeres ivászattal a fiatalok körében, hogy nem is fejlődik ki rendesen a szervezetük, na meg könnyen lesznek a sok buli végén még alkoholisták.

2011. febr. 21. 00:52

Én nem általánosítanám az összes tinit. Az, hogy egy tini lány összefekszik mindenkivel, az egyáltalán nem elfogadott és "menő" hanem megvetendő, a többi tini szemében is "k**vaság". A tini korosztály is általában párkapcsolatot keres, és hol csalódik és tovább áll, hol pedig szerencsés lesz. Maximum azért tűnik másnak, mert ők nem kötelesek a másikkal lenni, ha nem megy akkor nem megy, majd jön egy másik elvet követik, mivel van még elég idejük megtalálni az igazit.

Az alkoholra rátérve pedig: ez ellen nem lehet semmit tenni, ha valaki inni, drogozni akar úgy is fog, bármit csinál a szülő. Az már megint más, hogy ha a szülő úgy neveli. Nem is kell kimondottan az alkohol és a drogok ellen nevelni, elég ha megtanulja, a veszélyeket, legyen saját akarata, tudjon nemet mondani, és mértéket tartani. És ha az embernek van egy kis esze is, akkor nem a média hatására fog neki állni drogozni meg inni.. Az meg semmit sem segít, ha valaki nem engedni bulizni 16 éves koráig a gyerekét bulizni, mert meg kell ismernie azt, hogy mennyi alkoholt bír el és mennyi után van rosszul. Ha 16 évesen elmegy az első bulijába, ahol fogalma sincs, hogy mennyit ihat, csak iszik többet és többet mint a haverja aki lehet mondjuk 3éve iszik, tudja mikor lesz rosszul és már kevésbé üt be neki, akkor annak csak az lesz a következménye, hogy lehetséges épp ezért azon a bulin fog detoxba kerülni. Mert nagyon könnyű átlépni azt a határt, közbe nem érzi az ember, hogy a teste épp mit él át, csak iszik és iszik, és amikor már megérzi akkor késő lesz... ha csak nem a tapasztalat beszél belőle és tudja, hogy mondjuk az előző bulin mennyitől lett rosszul, mit érzett előtte, és nem akarja ezt megismételni, még ha másért nem is, akkor azért, hogy ne égjen le mindenki előtt. Mert full részegnek lenni nem trendi, hanem szánalmas, és eléggé hangulatromboló ha közben folyamatosan a másikat kell ápolgatni, hogy ne fulladjon meg, ne legyen semmi baja. Mert egy társaság általában egy csapat a bulikon, mindenki felelős mindenkiért.. mármint normális esetben. Ha egy fiú/lány tisztában van a veszélyekkel, és a saját határaival, akkor nem fogja félholtra inni magát, csak úgy véletlenül. A droggal szemben a tiniknek pedig háromféle reakció van szerintem: a félelem, a közömbösség, és a kíváncsiság. Az nyilván nem segít a helyzeten, hogy egyre jobban elterjedt, és nagyon sok helyen a drogoknak csak a pozitívnak mondható hatását mutatják az emberek felé. De ha egy gyerek aki határozottan eldönti magában, hogy ő márpedig nem fog keményebb drogokat kipróbálni, mert hogy nem tudja mit fog az kiváltani belőle és nem akar veszélybe kerülni, akkor azt az életben egy baráti társaság sem fogja rávenni. Helyesírásról pedig annyit, hogy aki neten egy baráti vagy fórumbeszélgetés során rövidít, az nem biztos, hogy ha épp érettségizik, szakdolgozatot, kérvényt ír, akkor ott is rövidíteni fog. Senki se azért netezik, hogy helyes-írjon, hanem hogy kényelmesen leírja amit akar, úgy ahogy az neki tetszik. De attól még tudja, hogy adott helyzetekben mit/hogyan kell írni. Azt hiszem ennyit akartam hozzáfűzni. :D

32. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 25. - Iemma)
2011. jan. 16. 00:11
Ezzel már inkább egyetértek, mondjuk annyira nem vagyok képben a mostani 'valóságshow-k' mit nyomatnak. Viszont tragédia, mennyire gyenge a mai fiatalok íráskészsége, szóval egyszerűen nem tudnak helyesen írni, rengeteg szót rövidítenek. Nem kezdem el itt is, ami már megy a Helyesírás fórumon. De olyan szavakat, mint az "akkor", miért kell "akk"-ra rövidíteni? KÉT K*rva betű marad csak, komolyan nem értem.
31. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 24. - Anonimitas)
2011. jan. 16. 00:05
Ez hülyeség.
2011. jan. 7. 10:48

Generációs ellentétek mindig is voltak, a fiatalok azt hiszik, hogy az öregek hülyék:) Persze az öregek meg tudják, ogy a fiataok MÉG hülyék:D

Én mondjuk nem vagyok már tini, de nem is vagyok még annyi idős, hogy "bezzeg az én időmben"-t játszak, viszont ez a tinik és az alkohol téma nem újkeletű. Tieznöt-húsz éve, mikor még tini voltam mi is kipróbáltunk mindent, sikerült nekünk is lerészegedni, de ahogy felnőttünk nem maradt vonzó perspektíva, hogy péntek-szombat az ivásos, bebombázós szórakozásról szóljon. Szerintem kinövik a mostaniak is.

2011. jan. 7. 07:41
De igen jó és a véleményemet nem szeretem 29.hozzászóló, ha megkérdőjelezik. Akkoriban visszafogottabbak voltak, de volt is fegyelem nem úgy, mint most. Üdv.Ágnes
28. soktap (válaszként erre: 27. - Anyuci91)
2011. jan. 6. 09:46

Kedves anyuci91,már az első mondatod nem jó.""Az én időmben"ezt el kell felejteni,hogy mi volt a mi időnkben,én megmondom :minket éppen úgy szidtak a szüleink és a társadalom? kiakart közösíteni bennünket mert,hooligánok és jampecok voltunk!holott csak fiatalok.szép lassan felnőttünk és családot alapítottunk és neveltük gyermekeinket--jól,rosszul--és a körforgás örök.

A kérdés az,hogy ki mennyit mentett át a családból és mit hasznosított belőle.A gyerek csak azt csinálja amit lát a családjában--néhány kivétel-- és a 21. század újfajta szabadságát--Tv,szennylapok,celebség,Való-világ,stb--...a családjában akiknek napi gondjaik vannak-van akinek megélhetési,míg másoknak, hogyan növeljem a millióimat--tehát a gyermekeikre nincs idő.

Ma egy 10 éves kislány olyan dolgokat művel,hogy az embernek megáll az esze.Az italozás csak másodrangú foglalatosság a számukra.A szex az első!!!

Természetes ők is felnőnek és jön az új generáció,és fogják nevelni?? a gyermekeiket.Ez itt a nagy kérdés.

2011. jan. 4. 10:29

Meg kell jegyeznem kedves beírók azt, hogy a mai generáció többségének nincs semmi jellegű elfoglaltsága valamikor az én időmben bizony mindig közösségben voltak nevezhetjük táboroknak, ahol állandóan programokban vettek részt főleg nyári időszakban mikor nem volt iskola. Létezett gyümölcsszedés, ami szintén hasznos tevékenység volt. Ilyet, hogy alkohol, bármiféle káros szenvedély nem fordulhatott elő. Nem beszélve arról, mikor kikerültek az életbe voltak munkahelyek és dolgoztak rendesen akkoriban.

Nézzük most a mai szemmel most ezek a jó dolgok miután megszüntek ezek teljes mértékben végeszakadtak. Ez a mai generáció ma már mást lát és azt tekinti követendő példának holott tudjuk amit tesznek az nem helyén való. A szórakozó helyekről már nem is beszélve akkoriban kopott, ócska, szakadt ruhában nem engedték be az ilyen gyanús alakokat. Ma már mindegy csak legyen pénze semmi sem számit és a mostaniakat nézve teljesen nevelhetetlenek. Ráadásul még a kábítószer is beszírvágott az országba és a mi hazánkat teljesen tönkretette és leamortizálta. Ezeken kellene sürgősen változtatni, de az hosszú évekbe telik mire valami változást lehetne egyáltalán észlelni. Elsősorban rajtunk múlik. Az állam sok évvel ezelőtt nagyon is odafigyelt. Üdv.Ágnes

26. iemma
2011. jan. 1. 15:16
Ja és hozzáteszem én sem voltam szent, igaz 18 évesen kezdtem el bulizni járni. Kell a bulizás, a szórakozás, mindennek megvan a maga ideje, örülök, hogy volt olyan időszakom amikor randizgattam és minden hétvégén bulizni jártam, mert tudom milyen és nem hiányzik most hogy családom van. Ami nem zárja ki, hogy a család mellett vagy velük ne lehetne szórakozni, társaságba járni. Csak nem hiszem, hogy ennyire fiatalon kellene kezdeni a bulikba járást vagy lerészegedést vagy a szexet mint a mai tinik nagy többsége. Így csak rövid gyerekkorral rendelkező kiélt és kiábrándult fizikai és lelki roncsok lesznek. És elvileg ez a jövő nemzedéke.
25. iemma (válaszként erre: 24. - Anonimitas)
2011. jan. 1. 15:03

Már bocs, de eszerint az okfejtés szerint az egészséges személyiségfejlődéshez hozzátartozik, hogy 13-14 éves korukra tudják meg a tinik milyen atomrészegnek lenni, vagy éppen szexeleni divatból és így lesz belőlük normális felnőtt??? Ezt valahogy nem osztom. Én mélységesen sajnálom, hogy ma az a tendencia, hogy ki milyen márkás cuccban, sminkben virít vagy milyen mélységig képes magát leinni, vagy hogy hány idegennel feküdt már le és ez számít menőnek, ez a követendő példa. Ezt mind a média sugallja, aminek a tinik isszák minden szavát. A mai agyatlan "celebek" és valóságshow sztárocskák lettek a követendő példák. Ma már nem trendi okosnak vagy tehetségesnek lenni, úszniuk kell az árral és erről nem ők tehetnek. Ez jórészt a szülők hibája akik hagyják a tinédzsergyereket bulizni járni, vagy hogy már kapcsolata legyen, meg persze bámulhatja orrvérzésig a TV-t, mert az anyunak és apunak is kényelmesebb, mint kirándulni járni, társasozni vagy csak beszélgetni a vacsoraasztalnál. Hibás az oktatási rendszer, mert már lassan a régi egyetemi tananyagot is lenyonják általános iskolában, de kimaradnak az alapok, a szorzótábla, meg a helyesírás, meg az erkölcsi példamutatás. Mert miért is törné magát a gyerek a sportban vagy a könyvtárban, amikor a tvben csak azt látja, hogy elég levetkőzni vagy jól berúgni jó helyen jó időben és sikeres az ember, elég részt venni egy agyatlan vetélkedőn, tojással verni a saját fejünket vagy főzőműsorokban idétlenkedni, hogy hogy nyílik a konzerv és már dől a lé.

Én sajnálom a mai tiniket, hogy ezt kapják alapnak, mert ilyen alapokra nem lehet építeni és nem hiszem, hogy később jobb ember válik belőlük, ha fiatalon nem látnak jó példát a tanulásra, családra, szeretetre, vagy ha csak követik a nyájat és nem tanulnak meg gondolkodni.

2011. jan. 1. 14:24

én úgy gondolom ezek a fiatalok ha felnőnek akkor tudnak teljesértékű életet élni,mert tinikorukban kiélik magukat.Bár lehet 40%-a terhes lesz fiatalon,de ha nem akkor is felnőttkorára érett személyiség lesz,ellentétben a másik oldallal,akik "

nem tudtak kibontakozni"tinikorukban,azokból lesz 40 éves koruk után alkoholista

2011. jan. 1. 10:30

Szerintem a fiatalok hamarabb felnönek mint korábban... Talán az a baj.. Régebben kb fél évvel ezelött nem értetem h drága kortásaim mégis mi értelmét látják abban h 5-6an fogják magukat kérnek piát a kocsmában leülnek megisszák és összehányják magukat.. (kb a fele..)

Elég ha csak nézem mi zajlik körülöttem.. Szüleim sajnos belevonnak mindenbe ami a nagyvilágban zajlik mondván.. nem fogok pofára esni ha felnövök.. és uuuristen hogy lehet ezt kibirni??!!! És akkor jön még a suli a fiuk a sok sznob... Valahogy el kell viselni..

És valoban.. ez a menö.. aki lemarad ellökik..

Nem rég a barátaim el vittek bulizni.. És akkor értettem meg öket.. Jo dolog nevetegélve táncolni.. csak ugy repül az idö egy két képkocka kiesik.. de jo ha az ember tudja hol a határ..

Az meg a másik h nem gyakran mehetek el.. És ha végre szabad vagyok akkor kihasználom...

És ott vannak a 14 éves nagymenők.. xD na ők már túlzás.. El kéne kapni a szüleiket...

Azt mondom 16 éves kortol.. Tök normális ha a gyereknek eleg van ebböl az egész "csodálatos" világból...

2010. dec. 31. 14:56

A nevelt és öröklött gátlásaikat akarják a fiatalok levetni a bulizás és az ivás révén. Úgy gondolják, hogy mindazért, amit piásan csinálnak, kevésbé felelősek és felelősségre vonhatók. A tiltás kis korban még védelem és a cikkírónak annyiban mindenképp igaza van, hogy ha lefoglalja a gyereket, akkor 14 éves koráig talán meg is ússza ivás nélkül. A nyílt s őszinte beszélgetés alap. Enyhe italok közös elfogyasztása 14 éves kor felett a gyerekkel nem vészes. Pl. 1 pohár pezsgő szilveszterkor a gyerekkel nem vész.


Ha felügyelet nélkül bulizik, akkor persze ennek ellenére is inni fog. Megoldás: egy ideig nem elengedni ottalvósra, minimum 14 éves korig. Utána is csak úgy, ha érte mész x időpontra és házhoz. A lényeg, hogy a gyerkőc 12 éves koráig már tudja mivel járhat, ha alkoholt iszik.

2010. dec. 31. 12:09
Én nem szégyenlem, hogyha Szentnek neveznek azért, mert még soha nem ittam annyit, hogy részegen fetrengjek. Jól tudtam magam minden bulin érezni, úgy is, hogyha egy korty alkoholt sem ittam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy antialkoholistának kell lenni, de iszonyatos, hogy milyen hamar és milyen sokat isznak a tinik. És nem sört, vagy bort, hanem töményet. Azzal is egyetértek, hogy egy részeg nőnél kevés undoríóbb van. A www.beol.hu van pont egy cikk fiatal lányok esetéről. Védekezésképpen azt írja a lány, hogy "csak" Uniqumot meg még 2-3 dl vodkát ittak. Ez a mennyiség szerinte nem sok. Szerintem pedig rengeteg.
2010. dec. 31. 08:26
Én nem vagyok szent:)
19. 7777ff52ae (válaszként erre: 18. - PrettyReckless)
2010. dec. 30. 18:11
Csak az utóbbi hozzászólók :)
2010. dec. 30. 17:02
Itt mindenki egy szent! Gart :)
2010. dec. 29. 23:58
"Visszalépés a gyermekkorba, regresszió: az artikulálatlan hangokat kiadó, gagyogó, dadogó, botladozó nyelvű részeg ember mind nyelvileg, mind motorikusan visszaesik a kisgyermek szintjére, aki nem tud meglenni a cumisüveg nélkül, amit az alkoholista esetében a „flaska" jelképez; az alkohol is azok közé a drogok közé tartozik, amelyek „segítségével" el lehet menekülni a valóság elől, és míg az illető „teletölti magát", elfelejti a fájdalmat és az átélt kudarcokat; a gyengeség, a bizonytalanság, a bátortalanság kifejezőeszköze, az élet értelmetlennek tűnik: aki „szájával az üvegre tapad", a csecsemőhöz hasonlatos, aki anyja keblére vágyik, és ahogy a csecsemő számára az anyamell, úgy nyújt az alkoholista számára biztonságot, védettséget az alkohol."
16. Huldra
2010. dec. 29. 23:47
Bortermelő településen cseperedtem fel, teljesen természetes volt mindig is, akár a mi, akár szüleim, nagyszüleim gyerekkorában, hogy a kölyök nagyritkán egy-egy pohár nagyon felhígított fröccsöt megiszik. És mivel nem számított tabunak, égbekiáltó bűnnek, nem vonzott minket tiltott gyümölcsként.
15. casela (válaszként erre: 9. - Nimrod08)
2010. dec. 29. 23:44
Hát igen, ez kéne a normális legyen körülbelül. Vagy legalább nem ez a mértéktelen vedelés,ami megy. De mondjuk ezekkel a módszerekkel,amit a cikk ír, én csak többet innék, vagy több alkalmat keresnék, és ügyesebben próbálnám eltitkolni.
14. Leoborta (válaszként erre: 9. - Nimrod08)
2010. dec. 29. 23:17
Gratulálok! Ritka az ilyen férfi...
13. 7717d911a9 (válaszként erre: 10. - Nimrod08)
2010. dec. 29. 22:57
Igen. Mert a női nemben több méltóság és szeretet van. Az egy lágyabb energia. A nőknek sokkal igényesebbnek kéne lenniük önmagukkal szemben mert nagyobb dolgot képviselnek a világban, a szeretetet és a szerelmet. Ezért van az hogy visszataszító ha egy nő részeg, ellentétben egy férfival. Mert csúnyán megalázza a saját méltóságát és minőségét.
2010. dec. 29. 20:06
jesszus...ez a cikk elég gáz.
2010. dec. 29. 20:03
Egyébként nagyon rossz tanácsokat ad a cikk. Abszolut nem jó így megoldani ezt a dolgot.
2010. dec. 29. 20:02
Egyébként a seggrészeg nőnél nincs szánalmasabb.
2010. dec. 29. 20:02
Úgy tűnik én "különc" gyerek vagyok, mert nem iszok. Sokszor meg is ijedek magamtól, h máshogy működök mint a többi fiatal. Nagyritkán, nagyobb alkalmakkor (szilveszter) pár pohár valamit megiszok, de az sem esik túl jól. Nem szeretem. Ha bulizok, akkor pia nélkül simán jól érzem magam. Persze furán néznek mikor egy buliban azt mondom, h egy ásványvizet kérek...de nem érdekel. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook