Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pulykacsíkokból mit szoktatok készíteni? fórum

Pulykacsíkokból mit szoktatok készíteni? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 29. 23:45

sós sűrű palacsintatésztába forgatni és olajban gyorsan kisütni :)

imádjuk

Frissen a legjobb

27. 2ed619333f (válaszként erre: 18. - D82f1e2683)
2010. dec. 29. 17:40
És mennyire kell összetörni a kekszet? nagyobb darabokra, kicsikre, vagy teljesen porszerűre?
2010. dec. 29. 17:39
A kekszes joghurtos kb mennyi idő alatt sül meg? És melyik fajta sós kekszből szoktátok csinálni? nagyon jól hangzik, holnap kipróbálnám:))
2010. dec. 29. 16:47

Chilis babos pulykamellet is szoktam csinálni, a szokásos módon chilis babot készítek, van hogy házilag, van, hogy zacskós alapból, csak nem darált húst rakok bele, hanem húst, csirke- vagy pulykamellcsíkokat. Meg persze kukoricát. Isteni:-)

Sokszor főzök tokányt is ebből a húsból, borsost, virlist, sonkást, stb.

Aztán nagy kedvencünk még a tárkonyos-mustáros pulykamell.

24. Huldra
2010. dec. 29. 14:46

Mézes-mustáros falatokat (-:

Habár a lehetőségek szinte korlátlanok.

23. Manilu
2010. dec. 29. 14:43
gyros,brassói,kebab,kínai csípős pulyka,sajtos husi-ez nagyon nagyon finom
2010. dec. 29. 13:04

Gyros, vadas husi mártással, kínai féle spagetti szójaszósszal és zöldségekkel...

Én szinte mindent pulykából meg csirkéből csinálok...A disznót nem igazán szeretjük.

21. t.Ili
2010. dec. 29. 09:24

Évek óta szoktam ezt csinálni a pulykanyesedékből:

Kevés zsiradékra rádobom,kifehéredik,4-5 gerezd fokhagymát laposan vágom bele,sózom,borsozom,kevés vízzel felöntöm,és sorsára hagyom párlódni,egy nem jól záró fedő alatt!

Az illatoktól már erősen nyáladzom,és ez serkent a krumlipucolásra.Hasábokra vágom,hideg vízbe,kis sóval(Úgy mondjuk,hogy:sóba,vízbe krumpli!)megfőzöm.

Közbe párlódik a husika!Azért néha egy kis vizet alá kell önteni!

Előveszek egy birsalma befőttet,egy keveset vékonyan felszeletelek,a többit az üvegbe összeturmixolom,és az egészet ráteszem egy nagyon világos rántásra!Egy pisi citromot csurgatok bele,hogy elég pikáns legyen.Cukrot,sót,és az első rottyanáskor behabarom egy kevés tejszínnel,de ha nincs otthon,jó a tejföl,vagy a tej is.Ez kész.

A husi az utolsó fázishoz érkezett.Dobok bele 2 tyúkhús leveskockát,és enyhe kavarással hagyom szétfőni benne! Még egyet rotty,és ez is kész!

Megfőtt a krumpli is.

Egy óra alatt minden kész van.

Képzeld el a tányéron,egy rész husi,egy rész krumpli,egy rész mártás(mikor a szélén egy picit összefolyik!

Jó étvágyat!

20. Babi11
2010. dec. 29. 09:22
Tejszínes vagy gombás,vagy cukorborsós pulykát.
19. 8dc02726ef (válaszként erre: 18. - D82f1e2683)
2010. dec. 29. 08:35

Gratulálok!

A kekszes-joghurtos hús ez tényleg ragyogó ötlet.

Egyszerű, ízletes, különleges, olcsó. Hasonlót készítenek Indiában is, de ez az EU-s változat:) nagyon tetszik.

Hamarosan készítek ilyet.

2010. dec. 29. 08:29

Sós kekszet összetörök, egy joghurttal kikeverem. Sütőt bekapcsolom, a tepsibe sütőpapírt teszek. A husit megsózom picit, megmártom a joghurtos sós kekszben, és mehetnek a sütőpapírra, pirosra sütöm. Bármi köret jó mellé.


Másik kedvencem a házi kínai. Sokféle zöldséget wokban átsütök, hagyma, répa, káposzta, gomba a legjobb, a husit külön pirosra sütöm, szójaszósszal és ha épp kedvem van, egy kis vízzel kikevert keményítővel csinálok rá szószt.


A pulyka és a csirkehusi minden részét szeretem (kivéve a lábát). :))

17. Reno77
2010. dec. 29. 08:17

Megpirítom olajon, felöntöm főzőtejszínnel, bele egy doboz kukoricát, curryt, pár csepp citromlevet, kis mézet, borsot és egy kis kanál mustárt.

Imádjuk, rízzsel a legjobb, de lehet tésztával, sült krumplival...

16. fura (válaszként erre: 14. - Klarika5)
2010. dec. 29. 08:06
Én tegnap hasonlót csináltam, pulykamellet felcsíkoztam, megszórtam grill szárnyas fűszerkeverékkel, hagymán megpirítottam, bele gombát, kukoricakonzervet, tejszínnel felöntöttem, és hát isteni ... régen csináltam ennyire finomat saját találmányomból. :)
2010. dec. 29. 08:04

én a sima sertéskarajt szoktam egy receptoldalon agyondicsért módszer szerint másképp fűszerezni, panirozni, és azóta mindig így kérik itthon, de átvariálható pulykára is.

A hússzeletek egyik oldalát vékonyan megkenem olajjal, sózom, borsozom, majd szórok rájuk sertésfűszersót (ezesetben pulykasült fűszersót),fokhagyma granulátumot, majd rozmaringot (ha épp nincs, akkor kakukkfüvet szoktam). Ugyanezt megcsinálom a husik másik oldalával.Lehet hagyni így pácolódni pár órát, de ha kimarad a pácolás, akkor is finom lesz. A panirt elkészitem úgy, hogy a tojásba rakok tejfölt (3 tojáshoz én 1 evőkanálnyit szoktam), esetleg a só helyett lehet panir fűszersót szórni még a tojásba.És akkor a szokásos módon liszt, tojás, zsemlemorzsa. (a zsemlemorzsába lehet szezámmagot szórni, a pulykához szerintem nagyon passzol)

2010. dec. 29. 08:02
Hagymát dinsztelni, rá a pulykacsíkok, kifehéríteni,vizet alá, puhára párolni. Egy doboz tejszín bele, delikát, bors. Lehet más-más karakter adni neki: kapor/ curry/
2010. dec. 29. 07:54
Isteni finom a sztroganof ragu belőle, rizzsel
12. 04e95f637a (válaszként erre: 10. - Lyrian)
2010. dec. 29. 07:51
Oké,várom :P
11. 04e95f637a (válaszként erre: 6. - Hobnobs)
2010. dec. 29. 07:50
Lehet olyat is,hogy megpárolod a husit,fűszerezed,majd vajjal kikent jénai tálba,belepakolod,sajtot(a füstölt isteni rá) szórsz rá!Egyébként úgy szoktam,hogy krumplival együtt pakolom be,tejföllel keverve a reszelt sajtot!Fincsi :)
10. Lyrian
2010. dec. 29. 07:48
te is gyere demoon :) bár most karácsonyi maradékfeldolgozás van, de ha főzök ilyet, akkor beüvöltök ide a fórumba. :)
2010. dec. 29. 07:47
ja, és ha bolondítani akarjátok, akkor olcsó 10-15 deka uzsonnasonka, apró kockára és az utolsó 10 percben beledobni, összeforralni. hááááááááát.... pillanatok alatt elfogy :) pedig nem kis mennyiséget szoktam gyártani belőle. :)
8. 04e95f637a (válaszként erre: 7. - Lyrian)
2010. dec. 29. 07:47
Én is mehetek?nincs kedvem főzni :D
2010. dec. 29. 07:45

ebédre? gyere. :)

a kapor a lelkeeeeeeeee!!!! :) van, amikor paradicsomot is kockázok hozzá.

6. hobnobs (válaszként erre: 3. - 1d1983f461)
2010. dec. 29. 07:45

köszi, ez jó ötlet!

persze, mellből gondoltam bár ezt nem emeltem ki...

5. hobnobs (válaszként erre: 2. - Lyrian)
2010. dec. 29. 07:44
nem hívsz meg ebédre? :) köszi :)
4. 04e95f637a (válaszként erre: 2. - Lyrian)
2010. dec. 29. 07:37
Pont múltkor ilyet csináltam én is,csak kapor nélkül! :)))
2010. dec. 29. 07:33

Szia!


Amennyiben a pulykának a mellrészéből vannak a csíkok, akkor én a "francia" panírt ajánlanám. A husit sózom, borsozom. Csinálok egy sűrű palacsintatésztát, a husit lisztbe mártom majd ebbe a masszába és forró olajban kisütöm. Nem különleges, de a világ legporhanyósabb husiját lehet ezzel a módszerrel megcsinálni. Én csak ajánlani tudom.

2010. dec. 29. 07:33

Nálunk a pulykacsíkok nem kerülnek panírba. Beleteszem egy hatalmas serpenyőbe, elkezdem pirítani, közben megszórom morzsolt kaporral, teszek hozzá gombaszeleteket, (ha nem drága a paprika, akkor belekockázok kettőt), persze sózom, borsozom, egy kis bazsalikom, de a kapor a tuti nyerő benne. Ha már pirult, akkor rá (mennyiségtől függően tejföl), egy pici liszt, hogy picit összeálljon, még egy pici kapor és kész.

Rizzsel szoktam tálalni. Mennyei!

2010. dec. 29. 07:29
és hogyan? különlegesebb panírozás érdekelne, köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook