Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vályogház szigetelése - érdemes? Van valakinek tapasztalata? fórum

Vályogház szigetelése - érdemes? Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


10. Bri*
2010. dec. 29. 11:35
Hát úgy látom, nem kis fába vágjuk a fejszénket!
9. homokóra (válaszként erre: 7. - Bri*)
2010. dec. 29. 08:02
Igen..a kőzetgyapotot is le kell hálózni, és nemes vakolat mehet rá..Úgynevezett "lélegző vakolatot" kell rá tenni.
8. emi75 (válaszként erre: 6. - Homokóra)
2010. dec. 28. 19:53
Igen, tudom :) nem neked válaszoltam :)
7. Bri* (válaszként erre: 6. - Homokóra)
2010. dec. 28. 19:14
A kőzetgyapotra ugyanúgy lehet nemesvakolatot tenni, mint a többi szigetelőanyagra? Ugyanúgy működik?
6. homokóra (válaszként erre: 3. - Emi75)
2010. dec. 28. 19:07

A kőzetgyapot nem műanyag, hanem természetes ásványi anyag..

A kőzetgyapot nem nikecell..

5. Bri* (válaszként erre: 3. - Emi75)
2010. dec. 28. 19:05

Alapból nem belvizes a környék, még sosem volt ilyen gondunk, kivéve most. De most szerintem mindenhol probléma van.

Nem az alapból jön a nedvesség.

Az az érdekes, hogy fűtési szezonban semmi probléma sincs, csak nyáron.

2010. dec. 28. 19:02

A mi házunk is vályogból van (egy része), és egyáltalán nincs dohos szag. Ráadásul nem is párás a levegő, nekünk meg pont az a bajunk, hogy ilyenkor fűtésszezonban nagyon száraz a levegőnk. :S

Mi annak idején, amikor megvettük alászigeteltük a házat, vagyis téglával új alapot csináltunk neki. Nem tudom erre gondoltál-e? Na meg mi teljesen levertük a fal vakolatát, úgy mond új falat csináltunk, és úgy festettük le. A padlózatot is felszedtük, azt is újra kibetonoztuk, és úgy rá a padlószőnyeg, vagy padlólap (hol mi). Ja, és a plafont meg gipszkartonoztuk.

3. emi75 (válaszként erre: 1. - Bri*)
2010. dec. 28. 18:45

Ha a külső nikecellre gondolsz, akkor nem szabad vályogházat ilyen műanyagba burkolni, mert akkor lesz igazán dohos. a levegő páratartalmán segíthet, ha belülről használtok gipszkartont, mert a gipsz magába szívja a túl sok nedvességet, és ha száraz a levegő, visszaadja. a gyakori szellőztetést meg a meszelést (nem diszperzitezést) biztos tudod amúgy is.


Lehet, hogy a nedvességet az alapból szívja, főleg ha belvizes környéken laktok, ahol most biztos magas a talajvíz. a régi vályogházaknak nincs az alapja víz ellen szigetelve. esetleg ezen lehet megpróbálni segíteni (nem tudom, nem erre a szigetelésre gondoltál-e) de ezzel kapcs. nincsenek infóim. (kőházaknál már hallottam ilyet, hogy utólag lehet ilyen szigetelést csináltatni)

2010. dec. 28. 18:22

Ha biztosan attól dohosodik, amire gondolsz, akkor megoldás lehet a kőzetgyapot szigetelés..

Viszont ha alulról jön a nedvesség, akkor nem érdemes..

Ez fal vastagtagságtól is függ..ha 50 centivastag a vályogfal, akkor felesleges a szigetelés..

1. Bri*
2010. dec. 28. 18:07
A házunk egy része vályogból van. Nyáron dohos benn a levegő, mert bent hűvös van, kinn meleg és a hőmérséklet-különbség miatt párás benn a levegő. Gondoltuk, hogy le kellene szigetelni, de nem tudom, hogy ez megoldás lenne-e a problémára. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, szigetelt-e már valaki így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook