Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia túlsúly nélkül - van valakinek tapasztalata? fórum

Inzulinrezisztencia túlsúly nélkül - van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


21. e2papp
2013. márc. 20. 19:22

Sziasztok,

Nincs valakinek márciusi vagy április eleji időpontja Rencz Rita doktornőhöz a MM-be, és nem tud esetleg elmenni? Mert én szívesen átvenném a helyét, sajnos csak április 30-ra kaptam időpontot, ami már késő lenne. Lombik indulna és előtte mindenképp kellene a doktornővel beszélnem. Köszönöm előre is.

2013. febr. 27. 14:08
Én mensmentisbe járok, csak ajánlani tudom.
19. Tünyike25 (válaszként erre: 2. - Mézgapaula)
2013. febr. 27. 14:07

Szia!

Én másfél évig szedtem a metet. Túlsúlyom nem volt, viszont híznom kellett 6 kilót. Helyre álltak a hormonjaim akkor, és most már egy két éves kislány anyukája vagyok. Szoptatás kicsit bekavart megint, és azóta próbálom összeszedni magam az orvos segítségével. Amúgy nagyon ritka, ha valakinek ezzel a betegséggel nincsen túlsúlya.

2011. jan. 22. 20:11

Sziasztok!

Láttam indult egy ilyen fórum is, gondoltam ide is becsatlakozom. Enyha IR-em van. szeptember óta diétázom és 1000 mg Merkformint szedek. A ciklus rendezésére is nagyon jó ez a gyógyszer! 60,5 kg-ról kezdtem, napi 150 gr. CH-val. Most tartok 54,5-nél. A cukrot teljes mértékben számúztem az étrendemből. Nem szabadott volna enyit fogyjak, de már így is meg kellett emeljem a nai CH adagot. Nekem enyha PCO-m is van, ezzel sok esetben együtt jár az IR.

Nekünk már volt egy sikertelen ET-nk decemrben, remléjük a következő sikeres lesz. Magas IR szint mellett nem szabad belekezdeni semmiben, mert ilyenkor megvastagszik a pete és a petefészek burka. Vagy egyáltalán nincs peteérés vagy nagyon vastag burkú pete lesz. Ezt a szegény kis katona nem tudja átszúrni. Ha mégiscsak sikerü, akkor a beágyazódásnál lesz gond. Tehát érdemes odafigyelni.

17. 06bfdda89d (válaszként erre: 14. - Mézgapaula)
2010. dec. 29. 10:13
Ja...amúgy hol lehet megtudni az adatokat,amikből a mensmentis nődokik ezt mondták?(na még hogy nem ásom bele magam...csak az a fránya kíváncsiság...:)
16. 06bfdda89d (válaszként erre: 14. - Mézgapaula)
2010. dec. 29. 10:11
Azt én értem.:) De ők elég szakik a kapcsolódó témában is.;)Olvashatsz érdekes infokat.Például,hogy mire is adják a met.-et.:)(vagy bocs ha te tudod,csak az egyik hsz-ben volt egy kis kafirc)Én régebben foglalkoztam a kérdéssel,a téma is érdekel,de most nem ásnám bele magam idő híján,ott meg naprakészek az emberkék...:)
2010. dec. 29. 00:06
Nem törvényszerü a fogyás szerintem. Zsiros ételt ugyis lehet enni, a szénhidrátra figyelj oda többi nem számit. A többi nönek sem azért sikerült teherbe esni mert lefogytak, hanem mert rendezödött az inzulin szintjük az már csak egy következmény hogy akik még pluszban el vannak hizva azok ennek hatására fogynak is. Itt nem a testsuly számit hanem a hormon rendszer. Sajna a magas inzulintöl borulnak a hormonok és ezért nem sikerül tehrbe esni. Ha ez beáll akkor hamar összejön. Egyszer olvastam valahol olyat hogy 5-6 honapos gyogszer szedés és betartott diéta mellett a nök 98%-ának sikerült teherbe esni. Ha nincs más gond biztos sikerül amint rendezödik az IR.
14. mézgapaula (válaszként erre: 11. - 06bfdda89d)
2010. dec. 28. 22:44
Mert nem vagyok PCO-s:-) Amúgy néztem őket, de nagyjából mindenki fogyizik vagy fogyott már sokat és úgy sikerült neki. Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy van -e valaki, akinek úgy is sikerült, hogy nem volt miből fogynia.
13. mézgapaula (válaszként erre: 9. - Skiin)
2010. dec. 28. 22:41
Szia! Sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak:-( Mit értesz rozi alapú gyógyszeren?
12. mézgapaula (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2010. dec. 28. 22:40
Köszi, ez igazán biztató. Épp ilyen történeteket vártam:-) Drukkolok neked is!
11. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Mézgapaula)
2010. dec. 28. 17:50
De miért nem kuksizol be itt a hoxán az egyik PCO-s topikba?:)
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Skiin)
2010. dec. 28. 17:39
Mit mondanak az orvosok mért nincs peteérésed még mettel sem? Akkor hogy volt inszemed ha nem volt pete? A többi hormonod hogy áll? Lehet más hormonod se jo pl: prolaktin. Amugy az inzulinod rendezödött?
2010. dec. 28. 09:29

Szia,


en 54kg-os vagyok es enyhe IRes.

szeretnek en is babat, es mar szeptember ota szedek 1500 mg metet. ciklusom meg nincs, es mar 2 sikertelen inszemen vagyok tul. valoszinlueg nekem nem a met a megoldas, hanem esetleg rozi alapu gyogyszer. dietazom, es sportolok is, de sajnos se pe-m se ciklusom


szoval kitartast, es remelem hasznalni fog a gyogyszer!

8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Mézgapaula)
2010. dec. 28. 08:58

Nekem az egyik barátnömnek (ö is vékony normál testalkatu) volt 2 sikertelen inszeminácio amikor kiderült az IR. 1 hónapot vártak azalatt elkezdte a gyogyszert és a diétát és a következö honapban már sikerült az inszem. Most 1 éves a kislánya. Én is ebben reménykedek. Én most kezdtem 1 honaja a diétát a gyogyzsert januárban kapom meg. Fogytam már kicsit de nekem is max 5kg ami gazán lemehet.

Mivel neked ennyire magasak az értkékeid lehet, beletelik pár honapba amig rendezödik, de biztos sikerül levinni.

7. mézgapaula (válaszként erre: 5. - 06bfdda89d)
2010. dec. 28. 08:25

Ott csinaltak a vizsgalatokat, az eredmeny megvan, de csak januarban megyek vissza. De mar elso alkalommal mondtak, hogy ha ez a problema, a vekonyaknal sokkal nehezebb eredmenyt elerni.

Miert kerded?

2010. dec. 28. 00:35
Ha tartod a diétát és szeded a gyoygszert akkor biztos összejön a baba. Ha rendezödnek a hormonok ( föleg az LH FSH inzulin) és más gond nincs akkor hamar teherbe lehet esni. Szerencsére ez tökéletesen kezelhetö meddöségi ok.
5. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - Mézgapaula)
2010. dec. 27. 21:57
Mensmentis-es vagy?
2010. dec. 27. 20:10
Inzulinrezisztenciát a viszcerális zsír is okozhat. (sőt!) Ez a belső szervekre lerakódó zsír. Ettől ugyanúgy meg kell szebadulni, mint a bőr alatt levőtől. Ha nagyon vékony vagy érdemes esetleg valamit sportolni és izmot rakni a csontokra, mert a zsírlerakódás nem nyerő sehol sem.
2010. dec. 27. 20:08
Egyik kolléganőm 47 kiló sincs, és súlyos inzulinrezisztenciája van. Nehéz, mert hogy működjön, híznia kéne, viszont ha eszik rendesen, akkor az inzulinja az egekben.
2010. dec. 27. 20:02
Kíváncsi lennék, hogy van -e valaki, akinek diétával és gyógyszerrel rendeződött az inzulinja és teherbe esett, viszont túlsúlya nem volt eredetileg, tehát fogynia nem kellett?
2010. dec. 27. 20:01
Inzulinrezisztencia túlsúly nélkül - van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook