Cola Light (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
34. 0c97fbb607 (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:43

Viszont a szervezet könnyebben emészti,mint egy mesterséges valamit,amivel igazán nem is tud mit kezdeni,minthogy kisöpri gyorsan, amennyire csak tudja,vagy félre teszi méreg anyagként.

Abban igazad van,mindent túlzásba lehet vinni,de az olyan érdekes,hogy az emberek nem a gyümölcsevés viszik sosem túlzásba,hanem az igazán hízlalós dolgokat!

33. Pirosalma (válaszként erre: 30. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:39
Én meg az vagyok, és időnként megiszom egy pohár light kólát. Sőt mézet is eszem.
32. Pirosalma (válaszként erre: 29. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:38
Nem hizlal kevésbé csak azért, mert természetes.
31. Pirosalma (válaszként erre: 28. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:37

Bocsánat, igazad van.

De ettől még a természetesség önmagában kevés. Rengeteg olyan dolgot eszel meg, ami természetes, dde bizonyos mennyiségben már mérgező (tehát olyan ételben van, amit az ember megeszik). Csakhogy mi nem olyan mennyiségben fogyasztjuk. Remélem, így már megérted a dolgot.

2007. szept. 26. 18:28

"de nem igazolja azt (értelemszerűen), hogy ami mesterséges, az káros."


Lehet ,hogy nem igazolja,de aki egészség centrikus,annak illik nem kockáztatni:DDD

Én nem vagyok az,még sem iszom ilyeneket.....

29. 0c97fbb607 (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:25
Igen kevésbé hízlal,mivel pont úgy rakta össze a jóisten,vagy mit tudom én ki,hogy ha felszeded a földről és megeszed,akkor simán emészthető tökéletes összetevőjű ételhez juss,mindenféle külső beavatkozás nélkül.
2007. szept. 26. 18:22

"az ember által MEGEHETŐ,készen kapott dolgok,csakis jók .......stb stb.

Gondoltam ,hogy jössz nekem a galócával,hogy stílusosan fejezzem ki magam,mérget vettem volna rá!:DDD

Azt írtam,hogy ember álltal megehető...nem figyelsz!:)

27. Pirosalma (válaszként erre: 25. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:20

A zsír most mint triglicerid értendő. A szélesebb körben értelmezett zsíroknak 2 fajtájuk van, az olajok (szobahőmérsékleten cseppfolyós) és a zsírok (szilárd).


"Nem arra céloztam,hogy a cukor tartalma miatt hízlal!" - nem, de azt állítottad, hogy ami természetes, az nem hizlal, ill. kevésbé hizlal.

26. Pirosalma (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:18

Az hizlal, amit a normális energiaszükségleteden felül fogyasztasz. Nincs hizlaló étel, csak túl nagy mennyiség.


"Az egész táplálkozás téma egy nagy átvágás.Úgy csinálnak mintha az egészség lenne a cél" - én tudom, miről szól a táplálkozástudomány, pontosan az egészségről. Az ipart ne keverjük ide!


"a következtetésre kellene jutnia,hogy az ember által megehető,készen kapott dolgok,csakis jók lehetnek.Szerintem ez pofon egyszerű!" - a gyilkos galóca is teljesen természetes:-) Az, hogy mi káros, és mi nem, nem attól függ, természetes-e. És különben is a döntő a mennyiség.


Logikusnak tűnik, bizonyos szempontból talán annak is mondható (ha eltekintünk a gyilkos galócás esettől), de nem igazolja azt (értelemszerűen), hogy ami mesterséges, az káros.

2007. szept. 26. 18:16

"Teljesen mindegy, hogy dió, energetikai okokból zsír, fehérje és szénhidrát, nem is kevés, főként zsír. "


Nem arra céloztam,hogy a cukor tartalma miatt hízlal!

Inkább olajnak nevezném,ami benne található,méghozzá természetes,kezeletlen oiaj,amire a szervezetnek szüksége van.

Lehet persze oliva olajat is venni méreg drágán,de bőven elég helyette diót rágcsálni,az is megteszi:)))

24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:12

Azt úgy de úgy birom,hogy az ember mindig ilyen természetes dolgokon kezd aggályoskodni,hogy mennyire hízlal!!!

Na mindegy ,nem vagyok táplálkozás tudós,csak elegem van a legújabb tézisekből,ami szerint még a gyümölcs is ártalmas,meg hízlal.

Az egész táplálkozás téma egy nagy átvágás.Úgy csinálnak mintha az egészség lenne a cél,holott csak minden nagy élelmiszer cég,csak önigazolást keres,hogy az ő terméke a legjobb ,a legegészségesebb.Pénzől szól az egész !


Ha egy kicsit is megáll az ember ebben a kavalkádban és elgondolkodik logikusan,akkor arra a következtetésre kellene jutnia,hogy az ember által megehető,készen kapott dolgok,csakis jók lehetnek.Szerintem ez pofon egyszerű!

Minél több kezeletlen természetes állapotában meghagyott ételt eszik az ember annál jobb.

Ez is logikusnak tűnik,vagy nem?

23. Pirosalma (válaszként erre: 22. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 17:59

Ok, akkor viszont a gyümölcscukor szó helyett inkább szőlőcukrot vagy glukózt írj, mert különben mást jelent!


"Cukor tartalom,kalória tartalom?Miért ezek a dolgok fontosak?" - pl. abban fontosak, hogy ha több energiát viszel be, mint kellene - függetlenül attól, hogy természetes vagy "mesterséges" forrásból származik -, hízni fogsz.


"Dió pl.óriási kalória tartalmú,de ehetsz belőle akármennyit ,nem fogsz hízni tőle." - lehet próbálkozni:-) Teljesen mindegy, hogy dió, energetikai okokból zsír, fehérje és szénhidrát, nem is kevés, főként zsír.


"Nem értem,hogy a mézről leírt dolgok mitől szélsőségesek???:)))" - én azt a kólára írta, akkor félreértettk egymást:-) A lényeg, hogy a méz ugyan egészségesebb, mint a finomított cukor, de ugyanúgy hizlal, rontja a vér lipidösszetételét, ha többet eszünk belőle, mint a sima cukor.

2007. szept. 26. 17:36

A glukoz(szőlőcukor)-t értem.

Cukor tartalom,kalória tartalom?Miért ezek a dolgok fontosak?

Külömben is a kalória jelentéktelen dolog ,ha olyan étellel viszed be,ami a természetben adott.

Dió pl.óriási kalória tartalmú,de ehetsz belőle akármennyit ,nem fogsz hízni tőle.

(nem szélsőséges túlzott mértékre gondolok)

Nem értem,hogy a mézről leírt dolgok mitől szélsőségesek???:)))

Mikor csak az összetevőit részletezik,ennyi.Nem írtam ,hogy csodaszer,vagy ilyesmi.

21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 17:27

Szia!


Nem alacsonyítottam le. De ha energiatartalmát nézzük, a cukorhoz nagyon közeli, a különbség minimális.


A gyümölcscukor alatt a fruktózt érted?


Úgy tolerálom, hogy nem osztom a szélsőséges, megalapozatlan álláspontokat. Nem ajánlgattam a kólát sehol, csak arra hívom föl a figyelmet, hogy nem szabad túlzásokba esni, amire a laikusok hajlamosak.


És kikérem magamnak, nem tudok sokat:-)

20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 17:22

Kedves Pirosalma!


Ne alacsonyítsd le "cukorrá" és ne keverd a finomított répacukrot a gyümölcs cukorral!!

Ég és föld a külömbség!

Ebben a kérdésben nem fogok egyetérteni veled,mert úgy tartom,hogy a természetben előforduló kezeletlen anyagok a legegészségesebbek itt a földön.

A cola ligt,az pedig egy műanyag vacak,egy a sok "mű valami"közül.Lehet hogy önmagában nem ártalmas,de biztos vagyok abban ,hogy használni sem használ.

Nem értem,aki ennyit tud az egészségről,meg a testünk működéséről,hogy tolerálhat egy ilyen "dolgot"

2007. szept. 26. 17:15
Hetente, kéthetente egyszer iszom light kólát. Szerintem nem ártalmas. Persze, ha valaki víz helyett issza, literszámra, az már más kérdés. Naponta egy kanál méz egészséges, de egy egész üveg biztos halál. Itt is a mennyiségen múlik a hatása.
18. Pirosalma (válaszként erre: 16. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 17:14

Szia!

A méz kb. 80 %-a cukor, attól édes.


Vitamin-, ásványianyagtartalma csekély, de vannak kedvező élettani hatások (de nem szabad túlbecsülni).

17. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Memfisz)
2007. szept. 26. 17:12

Szia!

Senki nem nézett utána semminek. Ezek a szövegek megtalálhatóak az interneten évek óta:-)

Én az édesítőszereknek ilyen hatásáról nem tudok.

16. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Memfisz)
2007. szept. 26. 17:06

A mézet.100% természetes édesítő "szer",csupa szervezetre előnyös tulajdonságokkal.


"A méz összetétele

A méz kb. 190 tápanyagot tartalmaz: többek között 19 aminosavat, 33 ásványi anyagot, 11 vitamint, enzimeket, szőlő- és gyümölcscukrot, amely molekulaszerkezetének minden átalakítása nélkül beépíthető a szervezetbe. Kalória értéke rendkívül nagy. Megtalálhatók benne a szervezet számára nélkülözhetetlen nyomelemek: kalcium, foszfor, magnézium, klór, nátrium, kén, jód, vas, kobalt, réz, cink, kadmium, mangán, aluminium, stb. amelyek igen fontos szerepet játszanak az életfolyamatokban. A legtöbb vitamin a mézben fordul elő: B1-, B2-, B3-, B5-, B6-, B12-, C-, A-, E- vitaminok különböző arányban találhatók meg benne.


A méz enzimeket is tartalmaz, amelyek a sejtanyagcsere katalizátoraként elősegítik a szervezetben végbemenő vegyi átalakulásokat. Ilyen enzimek pl. a kataláz, diasztáz, invertáz, lipáz, peroxidáz. Tartalmaz még fehérjéket és aminosavakat is. Rendkívül fontos a méz fertotlenítő baktériumölő hatása is. A mézben levő szőlőcukor (glukóz) szervezetünk számára a legfontosabb cukorféleség, amely csak a gyümölcsökben és a mézben fordul elő szabadon. A mézben lévő hormonok óvják a vesét és a májat. A legújabb kutatások szerint vérnyomáscsökkentő hatásuk is van. A méznek sebek, gyulladások gyógyításakor tapasztalt baktériumölő hatását már ősidők óta ismerik. Számos veszedelmes baktériumra megsemmisítőleg hat.


De csak addig teljes értékű tápanyag, amíg fel nem melegítik..."

15. Icus (válaszként erre: 13. - Memfisz)
2007. szept. 26. 17:03
Igazából semmit sem. Egyedül talán a mézet, az természetes édesítőszer. De, szerintem az izlelőbimbóink áldozatai vagyunk. Megőrülők egy kis csokiért!!!:_))
14. Icus (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 17:02
Na, nekem nincs rájuk pénzem, ugyhogy én nagyon ovatos vagyuk velük!:)) Csak a kondiban hallotam amikor mondta, hogy semmi édesítőszeres dolgot nem szabad inni. Lehetőleg csak tiszta szénsavmentes vizet!
2007. szept. 26. 16:58
NAGYON ÖRÜLTEM ,HOGY VÉGRE VALAKI UTÁNANÉZ ENNEK A TÉMÁNAK,UGYANIS AZ EMBEREK HAJLAMOSAK ELSIKLANI AZ ILYEN TÉMÁK FELETT.ÉN PAJZSMIRÍGY ALULMŰKÖDÉSBEN SZENVEDEK ÉS CSAK ÉDESÍTŐSZEREKET HASZNÁLOK,AZT HISZEM EZENTÚL ERRŐL IS LE KELL MONDANOM.DE VAJON AKKOR MIT HASZNÁLJAK?TIPPEKET SZÍVESEN FOGADOK /CUKOR KIZÁRVA/
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. szept. 26. 16:49

Szia, Icus!

A személyi edzőkkel óvatosan, ők nem erre vannak kiképezve.

A narancsbőrős esetről nem tudok.

11. Icus (válaszként erre: 2. - Cszsuka)
2007. szept. 26. 16:46
A fogyókúrásoknak, azért nem ajánlják az ilyen édesítőszeres dolgokat, mert a narancsbőr kialakulásában nagyon segít. Azért ajálják a szénsavmentes ásvány vízet vagy az igazi zöld teát üresen, mert az segít a méregtelenítésben. Legalábbis nekem ezt mondta egy személyi edző a konditeremben.
10. Icus
2007. szept. 26. 16:44
Az összetevők, az ICE-TEE-ben is megtalálhatók. Karamell és a töbiek, csak nézzétek meg. A gyerekemnek azt is szabályozom, mert bizony annyira felpörgeti, hogy csak na.
2007. szept. 26. 16:21

Végülis ma már majdnem mindenben találnak egészségre káros anyagokat...Szerintem a titok a mértékletességben rejlik.

Én jobban szeretem a light cola ízét, mint a nem diétás, cukrozott "lőréét". Igaz: lötty mind a kettő, de kis mennyiségben azért nyugodtan fogyasztható...:)

2007. szept. 26. 16:12

Vigyázni kell az ilyen szélsőséges nézetekkel.

A sztíviagyártók pl. abból élnek, hogy az édesítőszereket kritizálják.

7. Pirosalma (válaszként erre: 5. - NOA)
2007. szept. 26. 16:10

Szia!

Hát igen, túlzásokba esünk (esnek), enyhén szólva.

"Kipróbáltam a kólában áztatott csikemájat de nem oldotta föl a kóla szóval ez kamu." - mindegy, hogy "föloldja"-e vagy sem, nem ez alapján ítélünk meg egy ételt.


A cikkel kapcsolatban:

- A citromsav nem savasít (pontosabban fogalmazva: nem jelent nettó savterhelést a szervezetnek).

- Kielégítő kálciumfogyasztás mellett nincs jelentősége a kálcium-foszfor aránynak (ez pár éve derült ki).

- A limfóma mióta agytumor?

- Az ammónia káros??? A szervezetben is keletkezik ammónia...Nagy mennyiségben tényleg mérgező (elsősorban az idegrendszerre), de az nem ez a mennyiség, és elsősorban rosszul kezelt májkümában alakul ki.

2007. szept. 26. 14:51

jó a cikk, bár igazából évek óta köztudott, hogy a kólák csak mesterséges és egészségre igen káros anyagokból állnak.

a cukros kóla és light kóla között csak annyi a különbség, hogy a light-ban cukor helyett aspartam van (vagy egyéb édesítőszer), ami szintén káros, de legalább nem hízlal.

5. NOA
2007. szept. 26. 14:01

Megkérdeztem egy dietetikus ez ügyben és bizony ő is csak annyit mondott, hogy napi egy pohár esetleg kettő nem ártalmas.

Úgy gondolom mindig túlzásokba esünk, főleg ami ízlik abból nincs ami határt szabjon vágyinknak.


Be kellene tartani a mértékletesség elvét.


Kipróbáltam a kólában áztatott csikemájat de nem oldotta föl a kóla szóval ez kamu.

Egy próbát megér a hitetlenkedőknek?)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook