Cola Light (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
64. Pirosalma (válaszként erre: 63. - 0c97fbb607)
2007. szept. 27. 21:09

Hanem hogy irtó finom a müzlire öntve:-)

Amit próbáljatok ki: natúr Danone Activia mézzel (egy pohárba 1 teáskanál méz). Nagyon finom!!!:-)

63. 0c97fbb607 (válaszként erre: 62. - Pirosalma)
2007. szept. 27. 21:05
A mézben nem is a vitaminok a legfontosabbak:DDDArra ott a narancs!:D
62. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Opium)
2007. szept. 27. 18:20
Nem a vitaminok száma az érdekes igazán, hanem a mennyiségük. De ezt nem hinném, hogy különösen magyaráznom kellene;-)
61. biológus (válaszként erre: 60. - Opium)
2007. szept. 27. 16:16

Sajna ez így van, tényleg baromi drága... :(

Nyárn örülök mert olyankor főzöm a bodzaszörpöt meg egyéb gyümölcsszörpöket, de ilyenkor télen... beérem vízzel meg jobb minőségű teákkal (na nem feketével).

Egyébként én is náthás vok, pont most, úgyhogy kísérletezem a természet ajándékaival... :D De eddig jó, mert nem lázasodtam be... :)

60. opium (válaszként erre: 58. - Biológus)
2007. szept. 27. 07:51

Köszönöm. :) A propoliszt ismerem, sőt, én is készítettem évekkel ezelőtt. Az exem nagypapája méhész volt, tőle kaptunk párszor saját készítésű propoliszt, meg a kaptárból frissen kiszedett propoliszt is, és útmutatást, hogyan kell elkészíteni, meg sok egyéb ezzel kapcsolatos infót, olvasnivalót, tanácsot is.

A bolti készítménekben elég kevés a propolisz.. de azért nem rossz az.

Náthám alatt sok citromot is tettem magamba, citromos teát, (langyosan, mert a C-nek sem tesz jót a magas hőmérséklet) csak nem írtam le, mert a méz volt a téma.

A savat nem a gyomrom nem bírja, hanem a fogzománcom, ezért sajnos nem tudok gyümölcsöt enni, csak ritkán és keveset. Még egy fél alma megevése is tud gondot okozni legalább egy hétig. Így vagyok az eperrel, szőlővel is pl.:-( A banán és a körte bánt kevésbé.

Kólát én nem is szeretem (egy évben egyszer előfordul, hogy megiszom egy pohárral) és egyéb üdítőitalokat sem, főleg nem palackosat (Fanta, Sprite, ilyenek), az Icetea-t pedig nevetségesnek tartom, mert köze nincs a nevének a tartalmához. El szoktam olvasni ezek összetételét, amikor hosszabb sorban állok a pénztárnál ( a pénztár mellett van a műanyag italos polc) és csak mosolygok és csóválom a fejem..

Amit én meginnék, az baromi drága, úgy hogy ha szomjas vagyok, vizet iszom.

59. 0c97fbb607 (válaszként erre: 58. - Biológus)
2007. szept. 27. 07:37

Propoliszt is szoktunk kapni a sogoréktól,azt is külön gyűjtik.Tinktúrát is ,meg simát is.

Sebeket gyönyörűen fertőtleníti,és gyógyítja.

58. biológus (válaszként erre: 47. - Opium)
2007. szept. 27. 00:02

Propoliszos méz. Már csomó helyen beszerezheted.

C-vitamin: de nem a tablettás, lehetőleg... akkor már inkább citrom, petrezselyemzöld(nagyon sok van benne), csipkebogyó (ez sem a filteres verzió), bár tény az se mindegy hol nőnek...

De ez kevésbé fontos. A lényeg az, hogyha náthás vagy akkor a szervezeted aszkorbinsavat szeretne inkább és nem tápláló anyagokat; nem véletlen hogy a beteg embernek nincs étvágya...

Ha meg nem bírod a savasat (narancs, citrom) akkor a következőt ajánlom: nyaranta ribizliszezon után szoktam "befőzni" úgy cukor nélkül ribizlit, és télen mikor előkerül kicsi mézet rakok hozzá és úgy kenem kenyérre... először szokatlan, de nem rossz.

Ugyanilyen elállós a ribizlibor is. És mindkettő garantált vitaminbomba. Én inkább ezeket iszom/eszem és nem csak mert egészségmániás volnék, de jobban ízlik mint a light cola... :)

57. opium
2007. szept. 26. 23:09

a témánál maradva:


"Cukor helyett csodanövény, aminek hinni lehet

Mit lehet tudni a kóla jövendőbeli édesítőjéről?"


[link]

56. opium (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 22:43

Amit myly felsorolt, az neked "alig"? :-)


OKé. Keressünk hiteles forrásokat, arról, hogy mi van a mézben és mi van a narancsban. Hasonlítsuk össze.


Nekem a narancs túl savas, nem bírom enni, de ez most mellékes. Amit myly írt a mézről, azt én is olvastam már, számtalan helyen.

55. 0c97fbb607 (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 22:11
Már megbocsáss!Cáfolod azt az infót amit lenntebb ,az összetételről másoltam be?
54. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Opium)
2007. szept. 26. 21:42

Szia!

Nem nehéz, a mézben alig van.

Narancs.

2007. szept. 26. 21:25

Az,igen!

Viszont nem mindegy ,hogy üres kalóriával bombázod magad(cóla)vagy olyannal ,amiben annyi minden van,hogy talán eléldegélhetne rajta az ember élete végéig:))))))

Úgyhogy egyed csak,mert tényleg nagyon egészséges.

52. opium (válaszként erre: 51. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 21:20

Persze, eszem mást is olyankor.

Nátha alatt kevesebb "rendes" ételt ettem.

Az a baj - és én ezt tudom - hogy a méz egy kaloriabomba. :-)

51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - Opium)
2007. szept. 26. 21:14

Na jó,de gondolom mellette van még más is amit eszel,nem csak mézet?Vagy igen:DDD

A kis mici mackó!

50. opium (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 21:12

Most pont nem, de tudom, hogy ha túlzásba viszem, mondjuk 2-3 hétig szinte naponta megeszek 150-200 gr.-ot, akkor bizony hízok tőle.

Imádom a mézet. :-)

49. 0c97fbb607 (válaszként erre: 48. - Opium)
2007. szept. 26. 21:01
Híztál tőle?:DDDDNem hinném!
48. opium (válaszként erre: 19. - Zinajda)
2007. szept. 26. 21:00

Nemrég köhögéssel, lázzal, izomfájdalomal járó, vírusos náthában szenvedtem, semmilyen gyógyszert nem szedtem, viszont sok mézet ettem. Volt olyan nap, hogy egy egész üveggel (500g) bevágtam. Nem haltam bele. :-)

4 nap alatt meggyógyultam.

47. opium (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 20:57
Tudnál említeni egy olyan élelmiszert, amiben legalább annyi hasznos anyag (vitamin, nyomelem, a fertőtlenítő hatásáról nem beszélve..) van, mint a mézben?
46. 0c97fbb607 (válaszként erre: 43. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 20:36

Na azt megnézném,aki a méztől hízott és nem a mellette fogyasztott "rántotthusikrumpli","székelykáposzta","pörköltnokedli" párosítástól!

Persze ha előtte utánna mézet eszik,no ,akkor!Fogjuk rá a mézre!:D

Vagy épp a banánra,ha azt evett ezek után!

45. delike
2007. szept. 26. 20:27
semmiben sem különb a light cola a többi cukros szénsavas üdítőtl. máskülönben ha irtó ártalmas lenne akkor nem engednék a forgalmazását. víz helyett persze hogy káros, de ha egyszer-egyszer megiszok egy üveggel mondjuk 4 nap alatt, mert vágyok egy kis ízre is a víz után, akkor nem feltétlenül leszek rákos és társai. de itt is a mennyiség számít.
2007. szept. 26. 19:12

A teljesen természetes táplálékok tápláló vagy mérgező mivoltának kitapasztalására évmilliók álltak rendelkezésére az embernek. Nem is hasonlítható össze a mesterséges anyagokkal. Ami még nem igazolt, hogy káros, pár éven belül igazolják.

Myly mélyen egyetértek veled!

43. Pirosalma (válaszként erre: 42. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 19:05
Attól függ, kinél. Valaki a kólától hízik el, valaki a méztől:-), valaki a hamburgertől, valaki a fekete csokitól.
42. 0c97fbb607 (válaszként erre: 40. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:59

Az a baj,az ilyen dolgokkal,mármint most a gyártott,tartósított élelmiszerekre gondolok,hogy annyi fura dolog van bennük,ami persze nem feltétlenül mesterséges anyag,mivel sokat közülük valamilyen növényből,vagy állatból vonnak ki,szóval,nincs baj a colával,sem a többivel....ha nem visszük túlzásba a fogyasztásukat,ebben egyetértünk.

Viszont az elhízást nem a gyümölcsök,a dió,vagy a méz fogasztása okozza,hanem általában az ilyen mesterséges dolgok!

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:58
Biztos a medvelányok buknak a mackós alkatra:-D
40. Pirosalma (válaszként erre: 34. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:51

Miért emésztené nehezebben? Mert benne van a plusz aszpartám pl.?

"vagy félre teszi méreg anyagként" - ilyen félretevés (szándékos félretevés) nincs. Akkor a kólát elraktározza? Még hangzain is képtelenül hangzik, de élettanilag sem állja meg a helyét:-)


"az emberek nem a gyümölcsevés viszik sosem túlzásba,hanem az igazán hízlalós dolgokat!" - gyarló az ember...:-)

39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:49

Tévedsz!

Láttál már vékony medvét?Náluk ez a testalkat az ideális:DDDD!

2007. szept. 26. 18:49
Legalább:-)
37. Pirosalma (válaszként erre: 35. - 0c97fbb607)
2007. szept. 26. 18:48
De hát 4-edfokú elhízott:-D
2007. szept. 26. 18:47

Na mindegy.

Szerintem amit a természet ad,az tökéletes valami.

Ami mesterséges,az nem feltétlen káros és sajnos szükségszerű a mai világban.

A cola light....nos biztos jó lehet ,ha ennyien isszák:)

35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 18:44
Mici Mackó is szereti....rossz nem lehet:DDD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook